Topiknyitó: -pny 2017. 04. 09. 19:16

Tízezrek tüntetnek a CEU-törvény ellen a Parlamentnél  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2017. 04. 21. 15:33
Előzmény: #875  Törölt felhasználó
#880
Az nagyon fontos, hogy amit jelenthet valami az ne üsse azt, amit egyébként jelent. :) Továbbra sem értem, hogy miért nem tud a kormány és a működtető megegyezni. Egyre több ember keveredik bele, egyre több hülyeség folyik a csapból és közben az nem halad aminek kellene: az érintetteknek megbeszélni és új üzletet kötni. :)
SREd 2017. 04. 21. 15:29
Előzmény: #875  Törölt felhasználó
#879
Az egy nagy tévedés, hogy az a jó, ha bárki bármit taníthat, és hogy a tanszabadság ezt jelenti. Mit szólna Soros&company, ha pl. újra előkerülne az árja faji felsőbbrendűség darwinista elmélete, ami a holocaust egyik ideológiai alapja volt? Miközben ők az ilyen jellegű megszólalásokat minden közösségi fórumon már csírájában igyekeznek kitiltani, amire csak hatásuk van? Nagyon helyesen egyébként, én sem támogatom a gyűlöletbeszédet, arra akarok rámutatni, hogy nem minden tanítás előremutató és hasznos az emberiségnek.
rockmaster 2017. 04. 21. 15:10
Előzmény: #876  Vazsmegyei
#878
Akárki is tüntetett az Orbán ellen, ez nem von le semmit abból, hogy a láthatóan szándékos károkozás ellen ki kell állni minden jó érzésű embernek.Nem a több államban is elismert diplomát adó egyetemeket kéne b@szogatni, hanem a magyar társadalomra veszélyes parazita vezetőket, korrupt személyeket és hozzájuk kapcsolódó üzleti kört kell megakadályozni a fertő terjesztésében. Amit beírtál hemzseg az üldözési mániától :))))
Vazsmegyei 2017. 04. 21. 14:53
Előzmény: #875  Törölt felhasználó
#877
Mi az az intézményi autonómia? Mióta magán ügy egy intézmény? Mit jelent az a szó hogy intézmény? Magánemberek gyülekezete, vallás vagy a korrupció melegágya, esetleg egy magán befektető??????? Ki hatalmazza fel egy intézmény vezetőt az intézmény vezetésére? Csak magánember lehet elkötelezettség nélkül a megmondhatója, milyen formában és kinek az engedélyével intézménykedhetnek???? Tanszabadsága annak van aki tanul, tanulni akar! Nem pedig felhatalmazni a tanítót? a magánügyeinek a terjesztésére. Ne akarjon tanítani aki nem akarja a tanítás szabadságát, AZ ÁLLAMILAG ELISMERT TANÍTÁS SZABADSÁGÁT!!!!!
Vazsmegyei 2017. 04. 21. 14:39
Előzmény: #864  Törölt felhasználó
#876
Na ezek után Soros takarodjon Grúziából is! Mi ez, ha nem világméretű Soros összeesküvés? Boldog grúzok maguktól jöttek rá, hogy van egy kérlelhetetlen ellenállást felmutató ország a George Soros alapítványok kifehérítésében!Soros takarodjon!!!Manipuláción alapuló alapítványokat meg országhatárokon át sem kell engedni! Az erre a manipulációra szánt szánt "lopott" pénzekkel embereket lehet korrumpálni a populista demokrácia, a populista liberalizmus egységében tobzódó újvilágrend szélsőséges művelői által. Itt már régen nem a Sorost üldözik, hanem a Soros üldözi a szabadon véleményüket nyilvánító embereket.
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 14:28
Előzmény: #872  Phylaxa
#875
A nagy múltú kifejezés jelenthet hosszú múltat, és minöségi múltat is. A tanszabadság pedig, mint alapjog, jelenti a tanulás szabadságát, és a tanítás szabadságát is, amely pedig a pedagógusok és intézmények autonómiáját szükségelteti.
SREd 2017. 04. 21. 14:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#874
"Mi tehát most egy olyan törvényt vezettünk be, ami ellen rohadtul tiltakoznánk, ha ránk alkalmaznák... " Ne játszd el a tudathasadásost. Te, személy szerint nem tiltakoznál egy pillanatig sem, ha az erdélyi magyar egyetemeket bezárnák. De ha hoznának a románok egy pont ilyen törvényt, mint amit nemrég a magyar parlament megszavazna, egyszerűen eleget tennénk a feltételeinek, mert nem is olyan lehetetlenek. Tehát létrehoznánk egy hazai megfelelőt (vagy hozzárendelnénk egy már meglevőhöz) és leülnénk tárgyalni a másik féllel, hogy milyen esetleges kifogásai vannak a működésükkel kapcsolatban. Végül is a Sapientia pl nem tanít gender-elméletet, nem népszerűsíti a homoszexualitást és a migránsbetelepítést, és az eredeti EU-együttműködés alapjain all, amihez csatlakozni akartunk, nem olyan felforgató, utánamazözönvíz ötleteket erőltet, mint az előrehaladott agyalágyulásos Soros.
Alilou3 2017. 04. 21. 14:14
Előzmény: #872  Phylaxa
#873
"Nem veszélyeztet semmiféle tanszabadságot és semmi köze a többi felsőoktatási intézményhez. Kettő: Azt már hallottam, hogy a világ legjobb egyeteme ( Nyilván nem az), de hogy a 10 év az egy nagy múltú kapcsolat, háááát nem tudom, akkor az összes többi mekkora múltú kapcsolat, melyek baromi rég óta működnek." Szerintem veszélyeztetve van minden egyetem :DDD Re. kancellár banda johnny lézer üzent a szegedi tudomány egyetem rektorának, mert ott nincs kancellár...megfélelmítés Menjetek a búsba, éljen a tanszabadság, éljen a ceu és éljen SOROS :))))
Phylaxa 2017. 04. 21. 14:09
Előzmény: #871  Alilou3
#872
"A törvény veszélyezteti a tanszabadságot, és nincs tekintettel az egyetem és a magyar társadalom nagy múltú kapcsolatára" - áll a szenátorok levelében." Egy: Nem veszélyeztet semmiféle tanszabadságot és semmi köze a többi felsőoktatási intézményhez. Kettő: Azt már hallottam, hogy a világ legjobb egyeteme ( Nyilván nem az), de hogy a 10 év az egy nagy múltú kapcsolat, háááát nem tudom, akkor az összes többi mekkora múltú kapcsolat, melyek baromi rég óta működnek. Azt nem értem, hogy miért kell ökörségeket és hazugságokat írni, miért nem lehet tisztességesen megbeszélni valamit, aminek köze is van a valósághoz. :)
Alilou3 2017. 04. 21. 13:54
Előzmény: #869  exmnbs1
#871
Jean-Claude Juncker Brüsszelben megbeszélést folytat Soros Györggyel a magyarországi felsőoktatási intézményeket érintő új magyar szabályozásról jövő csütörtökön - jelentette be Mina Andreeva, az uniós bizottság egyik szóvivője Brüsszelben, sajtótájékoztató keretében pénteken, írja az MTI.A szóvivő elmondta, az Európai Parlament brüsszeli plenáris ülésének szerdai napján, a magyarországi helyzettel foglalkozó vitáján az uniós bizottságot Frans Timmermans, az Európai Bizottság első alelnöke képviseli.Andreeva újságírói kérdésre válaszolva elmondta, az uniós bizottság várhatóan május elején fog állás foglalni a magyar nemzeti konzultációs kérőívvel kapcsolatban.Margarítisz Szkínász, az Európai Bizottság (EB) vezető szóvivője szerdán azt közölte, Frans Timmermans alelnök két uniós biztos társaságában ugyancsak találkozni fog Soros Györggyel a jövő héten és megbeszélést folytat a magyar származású pénzügyi befektető által alapított Közép-európai Egyetemet érintő magyar szabályozásról.Eközben amerikai szenátorok egy kétpárti, tízfős csoportja arra kérte a magyar kormányt egy Orbán Viktor miniszterelnöknek csütörtökön írt levélben, hogy Közép-európai Egyetemmel (CEU) együttműködve találjon olyan megoldást, amely lehetővé teszi az egyetem Budapesten maradását, írja az MTI.A szenátorok Chris Murphynek, Connecticut állam demokrata párti szenátorának vezetésével, aggodalmukat fejezték ki a magyar parlament által a közelmúltban hozott felsőoktatási törvénymódosítás miatt, mert az szerintük veszélyezteti a tanszabadságot Magyarországon. Hangsúlyozzák, hogy a CEU jelentős szerepet tölt be az Egyesült Államok és Magyarország közötti kulturális és tudományos kapcsolatok előmozdításában."A CEU Európa egyik legrangosabb egyetemévé vált, ami új lehetőségeket és tekintélyt szerzett a magyar állampolgároknak. A törvény veszélyezteti a tanszabadságot, és nincs tekintettel az egyetem és a magyar társadalom nagy múltú kapcsolatára" - áll a szenátorok levelében.
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 13:37
Előzmény: #869  exmnbs1
#870
13:28 | Soros György Brüsszelbe repül a CEU miatt
exmnbs1 2017. 04. 21. 13:06
Előzmény: #868  exmnbs1
#869
444 lex CeuUngár szerint a Ceu rengeteget adott Mo-nak.Schmidt Mária fia
exmnbs1 2017. 04. 21. 12:36
Előzmény: #865  BudFox
#868
Ahelyett hogy egybol a papírgyűjtő szemetesbe kerülne, kerülgesse az ember a lakásban vagy ami rosszabb a papiros konténerBol szedje ki, vigye be a szülő az iskolába (gyerek nem bír el sokat), ahol szinten nagy halomban all es útban van....
exmnbs1 2017. 04. 21. 12:32
Előzmény: #865  BudFox
#867
AhaEs a szelektív papirgyujtes mire tanít?
Phylaxa 2017. 04. 21. 12:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#866
" ha a románok bevezetnék pontosan azt a törvényt, amit mi most bevezettünk, akkor az erdélyi magyar egyetemeknek annyi lenne. " Szerintem beszélj egy-két jogásszal. Amit te képzelsz, az Románia végét jelentené. Ugyanis bekavarnál egy sokkal fontosabb területre. Úgy mint kisebbségi jogok. Nem véletlen, hogy a román kormány sem bolygatja ezt az ötletet. :)
BudFox
BudFox 2017. 04. 21. 12:30
Előzmény: #862  exmnbs1
#865
OFF Szerintem tévedsz. Az iskolai papírgyűjtés arra is való hogy a gyerekeket megtanítsa hogy a kidobásra váró dolgokat is meg kell becsülni, mert még jó lesz valamire. Másként : Rendre, munkára, szorgalomra neveli a gyerekeket.
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 12:23
Előzmény: #863  Törölt felhasználó
#864
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 10:01
Előzmény: #862  exmnbs1
#863
exmnbs1 2017. 04. 20. 23:34
Előzmény: #848  evazeller
#862
Az iskolai papirgyujtes a szelektív gyűjtés ota szerintem értelmetlen.
evazeller
evazeller 2017. 04. 20. 22:51
Előzmény: #856  _Sigorszky
#861
ez a papírgyűjtési lenyúlás csak egy adalék a fontosabb, hogy tudatosan "szolgagyártásba" kezdtek és ez az, amit nem lehet hagyni nemhogy az individumot, de semmit nem tisztelnek, a gyerekeinket is be akarják darálni, mint a papírhulladékot ezek a hulladékok

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek