Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 07. 11:20

Megbízottakat küld Budapestre az amerikai külügy a CEU miatt  

Ugrás a cikkhez
Megbízottakat küld Magyarországra jövõ héten az amerikai külügyminisztérium a CEU körül kialakult helyzet miatt - árulta el egy lapinterjúban Michael Ignatieff, az egyetem rektor-elnöke. A cikket a hvg.hu vette észre. Ignatieff
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2017. 04. 07. 13:02
Előzmény: #3  ts3
#4
Piktor Mr.Trumpnak és Mister Putyinnak is a csicskása lehet. Bár úgy lenne!
ts3 2017. 04. 07. 11:31
Előzmény: #2  mro
#3
Valszeg piktor púúútyin csicskása, most ezt a parancsot kapta urától.
mro 2017. 04. 07. 11:20
Előzmény: #1  portfolio
#2
> A csata szerinte Orbán Viktor és az európai közösség, illetve Orbán Viktor és az USA között zajlik, a CEU pedig egy túsz középen. Hát nem tudom, inkább olyan szaga van a dolognak, mintha Putyin bátorítására vitézkedne Viktor az amerikaiak irányába. Trump beiktatása óta érdekében áll az orosz vezetésnek, hogy globálisan jelentéktelen ügyek kapcsán trollkodjon, tesztelve ezzel Amerika válaszait az új vezetés alatt. Például, mennyire áll ki a liberális egyetem fenntartása mellett (momentum, amerikai értékek), vagy éppen ellenkezőleg, mennyire sorolódik be az ügy a Bannon-féle populista vonalba, mérsékelve a reakciót. A Fidesz 2010 óta kormányoz, talán nem véletlen, hogy most került elő ez az ügy, Trump hivatalba lépésével. Persze lehet ez egy elkeseredett lépés arra, hogy Viktor találkozhasson Trumppal, ahol majd persze a magyar sajtótájékoztató szerint elvi megegyezés születik a megoldásról, és a Fidesz belföldön lemossa magáról a kitiltási botrány és demokrata mellőzöttség szégyenét, épp időben a választásokra. Egy-két amerikai beruházást is persze bejelenthetnek.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek