Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 04. 02. 08:10

Magyarok fóruma.  

Minden magyar ember politikai és nemzet fejlesztési topikja ez.Ceu, gdp, roma kérdés, dolgozói szegénység stb.Miért fogy a magyar?Ex, Vazsmegyei? Vélemény?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2017. 04. 22. 19:04
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#280
Már nem jobboldali! És nem politikus, a matematikus meg ne politizáljon! Szélkakas az ilyen tiltakozó vélemény.
sanya10 2017. 04. 22. 18:37
Előzmény: #278  Alilou3
#279
Orbánc ellen már rég vizsgálatot kellett volna indítani, sok van már a rovásán.
Alilou3 2017. 04. 22. 15:33
Előzmény: #275  exmnbs1
#278
„.....azért lett a mostani miniszterelnök egykori oroszellenesből Putyin elnök legfőbb pártfogója, mert az OROSZ ELNÖKNEK OLYAN BIZONYÍTÉKAI VANNAK ORBÁN VIKTOR ELLEN, AMIVEL A KORMÁNYFŐ ZSAROLHATÓVÁ VÁLT. Gyurcsány Ferenc sok részletet nem árult el, de annyit igen: többet tud, mint amennyit most megoszthat a nézőkkel. hozzátette, hogy látta is a kompromittáló dokumentumot.... "Szerintem ezek a vádak bizonyíthatóak" – jelentette ki erre a DK-s politikus, megjegyezve: ehhez az... kell, hogy e dokumentumok birtokosai hajlandóak legyenek a papírokat egy igazságszolgáltatási folyamatban átadni a magyar hatóságoknak, és nemcsak betekintést engedni beléjük..... Arra a kérdésre, hogy nem kellene-e konkrétabbnak lennie, bizonyítékokkal alátámasztani a kijelentéseit, a politikus azt válaszolta: A miniszterelnök úr van abban a helyzetben, hogy BEPERELJEN EZÉRT A VÁDÉRT, ha úgy gondolja, hogy nem állja meg a helyét, amit mondok. És akkor IGAZSÁGSZOLGÁLTATÁSI FOLYAMATBAN BE FOGOM TUDNI BIZONYÍTANI az igazamat...." SIMICSKÁNAK, VAGY GYURCSÁNYNAK VAN TÖBB ÉS HITELESEBB?.... link
-bubu-
-bubu- 2017. 04. 21. 18:41
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#277
link :)
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 18:39
Előzmény: #275  exmnbs1
#276
link kádár!!
exmnbs1 2017. 04. 21. 17:23
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#275
Yess!!!!respect az újabb volt Ceus konzervatívnak
-bubu-
-bubu- 2017. 04. 21. 16:04
Előzmény: #273  -bubu-
#274
"Nyílt levél Orbán Viktor miniszterelnök úrhoz Tisztelt Miniszterelnök úr!Az elmúlt napokban több jobboldali értelmiségi és közéleti szereplő (Csaba László, Jeszenszky Géza, Király Miklós, Kovács Tamás, Lukácsi Katalin, Pósfai Gábor, Sólyom László, Ürge-Vorsatz Diána -- névsorrendben) fogalmazta meg kritikáit, és fejezte ki aggodalmát a kormány legutóbbi intézkedéseivel kapcsolatban. Örülök, hogy ezek a kritikák ilyen nyíltan megfogalmazódtak, és most magam is csatlakozom hozzájuk, szintén erős jobboldali gyökerekkel rendelkező értelmiségként. Kérem, hogy az alábbi sorok súlyát ítélje meg eszerint. Egyúttal remélem, hogy még sokaknak fog megjönni a kedve és mersze, hogy személyesen hallassák a hangjukat.Levelemet rövidre fogva én csak két dologra kívánok reagálni Miniszterelnök úr vasárnapi rádió interjújából.Az első az, hogy „aki eddig rejtve volt, most napfényre került”. Nos, napfényre kerültem én is. Igaz, nem is mindig voltam rejtve, hiszen engem kergettek 2006-ban a lovas rendőrök, engem vízágyúztak 2007-ben az Oktogonnál, és most újra kint vagyok a téren (lövetés, ha kérhetem, most ne legyen, odáig már ne süllyedjünk). Napfényre került továbbá az a szintén tudós barátom is, aki annak idején 2002-ben ezer kilométert autózott haza külföldről Miniszterelnök úr hívó szavára, hogy egyetlen szavazatot leadhasson a választáson(!). Most akkor már mi is a haza ellenségei vagyunk? Már mindenki ellenség? Higgye el Miniszterelnök úr, egyikünket sem Soros György fizette le, egyszerűen csak kimentünk a térre tüntetni a CEU-törvény ellen. Meg a civil törvény ellen. Mert legyen itt jobboldal vagy baloldal, ha odáig fajulnak a dolgok, hogy nem tudok a gyerekeim szemébe nézni, nem tudok a barátaim szemébe nézni, ha ezeket támogatom, akkor könnyű kitalálni, mi fog történni: elpártolok a Fidesztől. Ez ilyen egyszerű. És ahogy a fenti, nyilvánosságra került megszólalásokat elnézem, ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül. És azon érdemes lenne elgondolkodnia Miniszterelnök úrnak, hogy ha a hátországát elveszíti, utána vajon meddig lehet még kormányozni? És érdemes-e?A második az, hogy „magyar akadémikusok, tudósok, magyar egyetemeken tanító professzorok, tanárok nem azért lépnek föl, hogy az ő egyetemeik is megkapják azokat a jogokat, amiket Soros György egyeteme élvez Magyarországon, hanem amellett állnak ki, hogy Soros György megtarthassa a privilégiumait. Ennek nyilván van oka, majd még meg kell értenünk”. Ebben szeretnék konkrét segítséget nyújtani. Van a megértésnek egy legegyszerűbb módja: kérdezze meg, Miniszterelnök úr! Szívesen mondanám, hogy kérdezzen meg engem, de vannak nálam autentikusabb személyek is: kérdezze meg Lovász László MTA elnököt, vagy Pálinkás József korábbi MTA elnököt, vagy Freund Tamás agykutatót, vagy bárkit, akinek a szavában megbízik, és aki még el meri mondani az őszinte véleményét. És kérem, hogy ezt a tanácsomat ne vegye szurkálódásnak, hanem tekintse annak, aminek szánom: egy teljesen konstruktív javaslatnak. Mert talán hasznára válna ennek az országnak, ha több hiteles ember véleményét kérné ki Miniszterelnök úr. Sokkal többnek. (Kitérő: úgy általában hasznára válna az embereknek, ha jó szándékot feltételezve meghallgatnánk egymás véleményét – a háborús retorikát pedig mellőznénk.)Miniszterelnök úr! Én mindig is szerettem ebben az országban élni. Minden ide köt. Csak kétszer lett igazán rossz kedvem: 2006-2007-ben, és most. Kérem, gondolkodjon el a fentieken.Üdvözlettel, Matolcsi Máté, matematikus, az MTA doktora"
-bubu-
-bubu- 2017. 04. 21. 16:03
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#273
itt van alattad copyztam a teljes levelét a faszinak
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 14:59
#272
"Kergettek 2006-ban a lovas rendőrök, vízágyúztak 2007-ben az Oktogonnál, és most újra kint vagyok a téren" - újabb jobboldali értelmiségi írt levelet Orbánnak
Alilou3 2017. 04. 21. 14:02
Előzmény: #269  Alilou3
#271
Időutazás :DDDD Fújjjjj link
-bubu-
-bubu- 2017. 04. 21. 14:02
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#270
"Nyílt levél Orbán Viktor miniszterelnök úrhoz Tisztelt Miniszterelnök úr!Az elmúlt napokban több jobboldali értelmiségi és közéleti szereplő (Csaba László, Jeszenszky Géza, Király Miklós, Kovács Tamás, Lukácsi Katalin, Pósfai Gábor, Sólyom László, Ürge-Vorsatz Diána -- névsorrendben) fogalmazta meg kritikáit, és fejezte ki aggodalmát a kormány legutóbbi intézkedéseivel kapcsolatban. Örülök, hogy ezek a kritikák ilyen nyíltan megfogalmazódtak, és most magam is csatlakozom hozzájuk, szintén erős jobboldali gyökerekkel rendelkező értelmiségként. Kérem, hogy az alábbi sorok súlyát ítélje meg eszerint. Egyúttal remélem, hogy még sokaknak fog megjönni a kedve és mersze, hogy személyesen hallassák a hangjukat.Levelemet rövidre fogva én csak két dologra kívánok reagálni Miniszterelnök úr vasárnapi rádió interjújából.Az első az, hogy „aki eddig rejtve volt, most napfényre került”. Nos, napfényre kerültem én is. Igaz, nem is mindig voltam rejtve, hiszen engem kergettek 2006-ban a lovas rendőrök, engem vízágyúztak 2007-ben az Oktogonnál, és most újra kint vagyok a téren (lövetés, ha kérhetem, most ne legyen, odáig már ne süllyedjünk). Napfényre került továbbá az a szintén tudós barátom is, aki annak idején 2002-ben ezer kilométert autózott haza külföldről Miniszterelnök úr hívó szavára, hogy egyetlen szavazatot leadhasson a választáson(!). Most akkor már mi is a haza ellenségei vagyunk? Már mindenki ellenség? Higgye el Miniszterelnök úr, egyikünket sem Soros György fizette le, egyszerűen csak kimentünk a térre tüntetni a CEU-törvény ellen. Meg a civil törvény ellen. Mert legyen itt jobboldal vagy baloldal, ha odáig fajulnak a dolgok, hogy nem tudok a gyerekeim szemébe nézni, nem tudok a barátaim szemébe nézni, ha ezeket támogatom, akkor könnyű kitalálni, mi fog történni: elpártolok a Fidesztől. Ez ilyen egyszerű. És ahogy a fenti, nyilvánosságra került megszólalásokat elnézem, ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül. És azon érdemes lenne elgondolkodnia Miniszterelnök úrnak, hogy ha a hátországát elveszíti, utána vajon meddig lehet még kormányozni? És érdemes-e?A második az, hogy „magyar akadémikusok, tudósok, magyar egyetemeken tanító professzorok, tanárok nem azért lépnek föl, hogy az ő egyetemeik is megkapják azokat a jogokat, amiket Soros György egyeteme élvez Magyarországon, hanem amellett állnak ki, hogy Soros György megtarthassa a privilégiumait. Ennek nyilván van oka, majd még meg kell értenünk”. Ebben szeretnék konkrét segítséget nyújtani. Van a megértésnek egy legegyszerűbb módja: kérdezze meg, Miniszterelnök úr! Szívesen mondanám, hogy kérdezzen meg engem, de vannak nálam autentikusabb személyek is: kérdezze meg Lovász László MTA elnököt, vagy Pálinkás József korábbi MTA elnököt, vagy Freund Tamás agykutatót, vagy bárkit, akinek a szavában megbízik, és aki még el meri mondani az őszinte véleményét. És kérem, hogy ezt a tanácsomat ne vegye szurkálódásnak, hanem tekintse annak, aminek szánom: egy teljesen konstruktív javaslatnak. Mert talán hasznára válna ennek az országnak, ha több hiteles ember véleményét kérné ki Miniszterelnök úr. Sokkal többnek. (Kitérő: úgy általában hasznára válna az embereknek, ha jó szándékot feltételezve meghallgatnánk egymás véleményét – a háborús retorikát pedig mellőznénk.)Miniszterelnök úr! Én mindig is szerettem ebben az országban élni. Minden ide köt. Csak kétszer lett igazán rossz kedvem: 2006-2007-ben, és most. Kérem, gondolkodjon el a fentieken.Üdvözlettel, Matolcsi Máté, matematikus, az MTA doktora"
Alilou3 2017. 04. 21. 13:52
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#269
Jean-Claude Juncker jövő csütörtökön megbeszélést folytat Soros Györggyel Brüsszelben az aktuális magyarországi politikai fejleményekkel kapcsolatban - jelentette be Mina Andreeva, a bizottság egyik szóvivője pénteki sajtótájékoztatóján link
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 13:39
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#268
Demszkysták :)
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 12:47
#267
link oh
Phylaxa 2017. 04. 21. 12:44
Előzmény: #243  Alilou3
#266
És ezek után lett volna minden idők legolcsóbb olimpiája. :)
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 12:43
Előzmény: #263  Alilou3
#265
Utálják itthon is a tolvajt, ezért kár volt kinennie.
szivacs
szivacs 2017. 04. 21. 12:39
Előzmény: #263  Alilou3
#264
Nehéz idők járnak, hogy már csak ilyen kevés repülőjegyre futotta gyuribának Tbiliszibe...:-)
Alilou3 2017. 04. 21. 12:14
Előzmény: #262  Alilou3
#263
Orbán Viktort kifütyülték Grúziában Orbán Viktor miniszterelnök magyar-grúz üzleti fórumra érkezett Grúziába, Tbiliszibe pénteken, ahol a CEU mellett kiálló demonstrálók várták. Ahogy kiszállt az autóból, a tüntetők fütyülni kezdtek. Az alábbi videón látható a jelenet: A helyi Marriott Hotel előtt összegyűlt tömeg helyi média szerint elfogadhatatlannak tartja, hogy Közép-Európa egyik legjobb egyetemének megy neki a magyar miniszterelnök, ami szerintük mélyen antidemokratikus.Az MTI beszámolója szerint egyébkén: az üzleti fórumot lezáró beszédében Orbán Viktor hangsúlyozta: a politikai vezetők mindent megtettek, amit lehet a gazdasági együttműködés ösztönzéséért, a két ország politikai kapcsolatai tökéletesek. Továbbá Magyarország és Grúzia földrajzi és kulturális szempontból is közel áll egymáshoz. Giorgi Kvirikasvili grúz miniszterelnök kiemelte, hogy bár országában csak négymillió ember él, ezért kis piacnak tűnhet, de Grúzia regionális szerepe jelentős, és az ország dinamikusan fejlődik. link
Alilou3 2017. 04. 21. 11:06
Előzmény: #261  Alilou3
#262
CEU: a nagy elterelő hadművelet. Elképesztő aljasságra készül Orbán Ismerjük azokat az összeesküvés elméleteket, amikről később derülnek csak ki, hogy nem elméletek? Valami egészen elképesztően gennyes, a munkavállalók millióit érintő törvényjavaslat benyújtására készül az Orbán kormány.Amióta tart a CEU ellehetetlenítése miatt kirobbant tüntetés-hullám, senki nem beszél másról széles e hazában, mint Soros Györgyről és egyeteméről. Tulajdonképpen nem is annyira az a lényeges ebben, hogy egy dollármilliárdos egyik vállalkozása esetleg megszűnik, hanem az, hogy ezzel a lépéssel gyakorlatilag hadat üzent Orbán a szabad oktatásnak. Ezt talán már mindenki érti. Valóban szörnyű és elfogadhatatlan, ami történik. Mindeközben ügyet sem vetünk arra, hogy szépen, csendben olyan törvényjavaslat kerül a Parlament elé, amellyel három évre nő a munkaidőkeret számítás, ez pedig lényegében eltörölné a túlórapénzt. A javaslat szerint a kormány gyakorlatilag átadja a munkavállalók pihenőidejének beosztásának lehetőségét a munkaadóknak. Így az is előfordulhat, hogy a megszakítás nélküli, a többműszakos vagy az idényjellegű tevékenység keretében foglalkoztatott munkavállalók számára is elegendő lesz havonta heti egy pihenőnapot kiadni. Ma sem ritka a 10-21 napot meghaladó egybefüggő munkavégzés, mi lesz ezután? link
Alilou3 2017. 04. 21. 10:38
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#261
link A Városligeti Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola 762 tanulója közül mindössze három szülei szerették volna, hogy az iskola fenntartója az állam helyett a Konstantinápolyi Egyetemes Patriarchátus Magyarországi Orthodox Echarátusa legyen. A Vajda Péter általánosban is győztek a nemek. Így aztán marad az állami fenntartás.

Topik gazda

Kopejka01
Kopejka01
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek