Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 01. 08:10

Megmutatták, mit okoznak Magyarországnak az EU-pénzek  

Ugrás a cikkhez
Az EU-források beáramlása nélkül a magyar gazdaság 6%-kal kisebb lenne ,a lakossági fogyasztás hasonló mértékben maradna el a mostanitól, a beruházási szint pedig a mostaninak a kétharmada lenne - állapítja meg a KPMG és a GKI
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 04. 01. 20:15
Előzmény: #18  gyula1971
#20
Az orvosok elvándorlásában nagy szerepe van a munkahelyi körülményeknek is. Saját tapasztalat hogy az orvos közölte hogy műtét után ellenőrzéskor nem tudja új kötszerrel átkötni, mert csak akkor lehet ha valami gond van vele. Ha kimegyek megveszem a kötszert nagyon szívesen átköti. Szerinted hogy érzi magát ilyenkor egy orvos? Mennyi pénzért hajlandó ezt folyamatosan csinálni?
andare 2017. 04. 01. 19:26
Törölt hozzászólás
#19
gyula1971
gyula1971 2017. 04. 01. 19:17
Előzmény: #16  gambadoro
#18
Hát igen egy orvos fizetés,adómentes hálapénzzel együtt megvan a 400-ezer ft simán. Azért ez itthon jónak számít.
Törölt felhasználó 2017. 04. 01. 16:19
#17
gambadoro 2017. 04. 01. 15:45
Előzmény: #15  lzoli41
#16
a kkv szektor már most képtelen kifizetni a béreket drasztikusan csökkenteni kell a kis cégek adóját az nem működik, hogy a tanárnak orvosnak 3-400 ezer forintot ad az állam netto a társadalom fele pedig eközben nyomorog az orvosokról pedig annyit, hogy egy dolog a fizetés a másik a paraszolvencia, a study-k, a kiegészítő bevételek ma egy átlag orvos simán csinál 400e bevételt összességében azért ne sírjanak nyugatra csak a magasan kvalifikált kell és az ügyeletes orvos sok ebben a félreértés 2500 eurónál többet nem nagyon kap egy átlag magyar orvos, persze ez is több valamivel az itteninél, de nem sokkal - és egészen más utolsónak lenni, mint itt, ahol megjátszhatja magát
lzoli41 2017. 04. 01. 12:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#15
A munkaerő szabad áramlása 2009 illetve 2011 között nyílt ki teljesen, amihez kapcsolódott a válság is, így valóban sok ember elment az országunkból, ami számomra a fogyasztási adatokon keresztül köszön vissza. Nagyon nehezen talált magára. Szerintem akik elmentek a saját maguk szempontjából racionálisak voltak, hisz ha ez nem teljesülne akkor visszajöttek volna. Ez egyébként felfogható egy demográfiai osztaléknak is Kelettől Nyugat felé. Erre a magyar képviseleti demokrácia jeles képviselői nem készültek fel és valójában nem is érdekelte őket. Mindvégig a munkaügyi szabályozás rugalmassága felé haladtak és szabályszerűen segítették, hogy a bérek ne induljanak el felfelé. A vállalkozók pedig berendezkedtek erre és ők sem azzal voltak elfoglalva, hogy mit tegyenek, hogy a munkaerő termelékenyebb legyen, hogy mindenkinek(saját maga, állam, vállalkozó) jusson eredmény, azaz nem jól kombinálták a tőkéket. Most a politikai hozadék miatt toltak a béreken, de leginkább a gyűlölt piac tette meg, de ehhez kellett hogy ennyi ember elmenjen. Érdemes végigggondolni, hogy ahol az állam fizet, ott mekkora a megbecsülés egy globálisan versenyképes szakmában és azt hozzátenni, hogy mennyivel kellene az államnak többet áldoznia, hogy ne menjenek el. Ilyenek az orvosok például, ami kihat a teljes társadalomra. Nem látok ilyen hozzáállást a jobboldal részéről, pedig a túladóztatásból bőségesen futná.
ts3 2017. 04. 01. 12:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#14
"A hosszú távú gondolkodás alatt a generációkon átívelőt értem." Egy újabb mellébeszélőhöz van szerencsénk? Az OK, hogy tudjuk, hogy te mit értesz hosszútávon, de attól még aki elmegy ebbél az országból az is gondolkodhat hosszútávon. A magyar gyerekek 1/6-a nem Magyarországon születik. Ez nyugodtan tekintheted több generáción átívelő hosszútávú gondolkodásnak. "Amit kaptam, azt a saját munkámnak köszönhettem eddig is és ez után is." Ez a mondat ugyan nem tudom, hogy miért jött ide, hiszen vagyunk még pár millióan akik szintén saját munkánknak köszönhetjük "Az, hogy "ne Orbánék lopjanak hanem mi" a baloldal részéről szerintem kevés lesz." A lényeget biztos, hogy nem látod. Kár azon filóznod, hogy baloldal így meg úgy, rövidtávon a fidesz verhetetlen önmagában a választási rendszer átalakítása miatt. Csak a fontosabbak: - baloldali körzetekből sokkal több szavazat kell egy képviselő megválasztásához mint nem baloldaliból, - lakcím nélküli határon túliak szavazása levélben, teljesen ellenőrizhetetlenül, - lakcímmel rendelkező, nyugaton dolgozó 5-600 ezer magyar nem szavazhat levélben, ezért szinte minimális a részvételi arányuk - magyar média 90%-a a fiesz kampányát tolja. "Ezt nem értem én nem beszéltem az elmúlt 7 év eredményeiről és hibáiról csak a nyugat stratégiájáról, amivel keleteurópát kizsákmányolja." Akkor jó, mert azt hittem a hogy gyurcsányozást orbán védelmében követted el. :))
gambadoro 2017. 04. 01. 12:04
Előzmény: #12  gambadoro
#13
jut eszembe Horvátország:)))))
gambadoro 2017. 04. 01. 12:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#12
mit vittek el?????? de mindegy: Szlovének Csehek de már a Szlovákok is sokkal jobban élnek tőlük nem vittek el semmit? miközben Magyarország kapja a legtöbb eu pénzt az utóbbi években ugyan
Törölt felhasználó 2017. 04. 01. 11:47
Törölt hozzászólás
#11
ts3 2017. 04. 01. 11:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#10
"Mivel, a te példád is mutatja az emberek nem hosszútávon gondolkodnak és oda rohannak ahol egy kicsit jobbak a körülmények rövid távon gondolkodnak." Miért zárod ki, hogy akik elmennek, azok nem hosszútávon gondolkodnak, Egy rohadt példát mutass már az elmúlt 7 évben, ami segített volna azon, hogy a fiatalok ne elhúzzanak innen hanem maradjanak. Lehet az elmúlt 7 év sz@rát gyurcsányra, bajnaira kenni, de ezzel te sem segítesz azon, hogy ne fogyjon el 20 év múlva a munkára alkalmas ember Magyarországon. Te is segíthetnél ezen az országon azzal, hogy elismered az orbán kormány hibát, pusztán jobbítási szándékból, és akkor már te is tettél egy kicsit azért, hogy kevesebben menjenek el innen. Ha letagadod az elmúlt 7 év hibái azzal kin segítesz? Magyarországon biztos, hogy nem.
Törölt felhasználó 2017. 04. 01. 11:31
Törölt hozzászólás
#9
kardkovacsi 2017. 04. 01. 11:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#8
Ha Gyurcsány vagy Bajnai visszajönne lehet, de ha egy normális vezető kerülne az ország élére nem biztos. Abban igaza van előttem szólónak, hogy a kiáramlás jelentősen felgyorsult Orbán alatt. Pontosan a remény szűnt meg arra, hogy itt a közel jövőben normális értsd nem ez a feudális haveri berendezkedés legyen az országban ahol mindig valamilyen ellenség kell. Ezt a legtöbb ember nem tudja megemészteni. Ezért mentek el sokan 56-ban és ezért mennek el most is.
kardkovacsi 2017. 04. 01. 11:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#7
Mert nem ez volt a cikk tárgya. Nem azt vizsgálták, hogy milyen az EU-Magyarország egyenlege hanem azt, hogy milyen hatása volt a támogatásoknak.
Törölt felhasználó 2017. 04. 01. 10:37
Törölt hozzászólás
#6
andare 2017. 04. 01. 09:55
Törölt hozzászólás
#5
Törölt felhasználó 2017. 04. 01. 09:27
Törölt hozzászólás
#4
andare 2017. 04. 01. 08:36
Törölt hozzászólás
#3
lzoli41 2017. 04. 01. 08:10
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ez egy nagyon fontos tanulmány, mert arra világít rá, hogy hiába tőmnek ki nem hatékonyan működő rendszereket pénzzel nem tud sokkal jobban teljesíteni. Sajnos a támogatások elosztását nem előzi meg a menedzsment versenyképességi elemzése, pedig a vállalkozói réteg kombinálja és működteti a humán a reál és a pénzügyi tőkéket és ha ezt rosszul teszi mindenki bukik vele és mindent bedarálhat. Sokszor felemlegettem a Miért bukn ak el nemzetek című könyv megállapításait.A magyar társadalom felzárkózásához brutális mértékű intézményrendszeri innovációra lenne szükség, aminek alá kellene rendelni a politikai rendszert és befogadni a bárhonnan érkező ennek megfelelő kezdeményezést. Sajnos a magyaros okoskodási bajnokságban ez csak illúzió.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek