Topiknyitó: profdenes 2017. 04. 01. 00:25

Nemzeti oldali fórum /műsor-, könyv-, írás-, cikkajánló/ (A magukat (nép)nemzetinek tartók topikja)  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 04. 22. 14:28
Előzmény: #2538  ts3
#2540
Te,hogy véded meg magad? : link :)
ts3 2017. 04. 22. 14:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#2539
Komcsiknak is akkor volt ekkora pofájuk, amikor orosz álltak mögöttük, nem gondoltam, hogy orbán is ezt fogja csinálni.
ts3 2017. 04. 22. 14:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#2538
Te is sorra kerülsz előbb utóbb. :)) Te hogy védenéd meg magad?
ts3 2017. 04. 22. 14:02
Előzmény: #2535  Phylaxa
#2537
Na akkor a manyup magántulajdon kérdését is tisztáztuk. :)) Már "csak" a manyup kizsarolása majd 3 millió embertől okoz nem kicsi erkölcs problémát a fidesznek és támogatóinak. :(
Törölt felhasználó 2017. 04. 22. 13:59
Törölt hozzászólás
#2536
Phylaxa 2017. 04. 22. 13:56
Előzmény: #2533  ts3
#2535
"Ezért megfejthetnéd, hogy ha szerinted a manyup számla nem a magánszemély magántulajdona, akkor szerinted kié? És miért a magánszemély örökösei örökölhetik?" Ki mondta, hogy nem a tulajdona? Korlátozott hozzáférésű tulajdona. Megindokoltam, a definíciód enyhén szólva is karcsú, mit akarsz még? Ismételgessem? Hozz létre egy Manyup topicot és ott szívesen hozzászólok, a topik gazda kérte, hogy itt hagyjuk abba. Én jeleztem, hogy abbahagyom. Ok? :)
ts3 2017. 04. 22. 13:51
#2534
"Szél Bernadett, az LMP társelnöke és frakcióvezetője jelezte, hogy napirendre kéri Magomed ügyét a Nemzetbizontsági Bizottságban.Komáromy Gergő most a 168 órának árnyalta a történetet. Mint mondta, Magomed azért javasolta a bocsánatkérő videó készítését, mert„ő viszont ismer egy csomó embert, akik másmilyenek, mint ő, és most teljesen fel vannak dúlva, és veszélyben vagyok én is meg a családom is”.Komáromy azt is mondta, hogy „azért érezhető volt, hogy összefüggenek a szálak., vagy ő [Magomed] egy ennyire prominens ember, vagy pedig itt tökre összefüggenek a dolgok, és ez egy elég összetartó közösség”, nem tudja. Viszont azt mondta neki a csecsen férfi, hogysemmi gond nem lesz se a nagykövetséggel, „mert már ők is figyelnek”, és „nem lesz semmi gond semmiféle más civilekkel meg bárki mással, mert már egyébként nagyon sok ember figyel, és már rajta van”." Nép nemzeti elvtársak, ezen sem háborodtok fel, hogy magyar állampolgárokat fenyegetnek meg?És a rendőrség kussol.
ts3 2017. 04. 22. 13:23
Előzmény: #2531  Phylaxa
#2533
"Ezek a témák: nyugdíj, migráns, szociális ellátás, munkabér , közkiadások (egészségügy, oktatás) mentén állandóan azt érzem, hogy van egy pár ember, aki szerint ne kell semmit az államnak szabályozni, fizetni stb." Szerintem ha újra elolvasod, akkor te is rájössz, hogy melyik része hülyeség a mondatodnak. De azért segítek, mert látom amit félre lehet érteni azt félre is érted, csak, hogy ne bántsa senki a fidesz eme bolsevik döntését. Senki nem mondta, hogy az államnak nem kell szabályozni, sőt az államnak szabályozni kell. A MANYUP is az állam által szabályozott környezetben működött. Ezért megfejthetnéd, hogy ha szerinted a manyup számla nem a magánszemély magántulajdona, akkor szerinted kié? És miért a magánszemély örökösei örökölhetik?
ts3 2017. 04. 22. 13:11
Előzmény: #2529  Phylaxa
#2532
"Nafene. Akkor mégiscsak korlátozott? :)" Ugye csak tetted magad?
Phylaxa 2017. 04. 22. 12:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#2531
Ok. Igazából tudod mit vettem észre? Ezek a témák: nyugdíj, migráns, szociális ellátás, munkabér , közkiadások (egészségügy, oktatás) mentén állandóan azt érzem, hogy van egy pár ember, aki szerint ne kell semmit az államnak szabályozni, fizetni stb. Azt hiszik ezek az emberek, hogy a nyertesek megérdemlik, hogy jól éljenek, a többi meg csináljon amit akar. Ők majd saját rendőrséget tartanak, katonaságot és hermetikusan lezárják magukat a betegségekkel szemben. Na mindegy, ok, befejeztem. :)
Phylaxa 2017. 04. 22. 11:56
Előzmény: #2525  Peterbond
#2530
1. Nem lehet kiölni. Csak Spártát tudsz csinálni. Az pedig valamiért nem terjedt el. :)A nyugdíjas évek azok az évek, amikor már nem tudsz mindent úgy csinálni, mint korábban. Tehát támogatásra szorulsz. Ha pedig a teljes nyugdíjas korosztályt vesszük, akkor baromi sokan tartoznak ebbe a csoportba. Biztonságot kell nekik biztosítani. Ha királyként akar élni egy nyugdíjas, akkor ezernyi lehetőség van és fizetheti élete során a magánpénztárakat. Ezt hívják több lábnak. Az állami pillér az, ami az állam szempontjából fontos. Nem kell ebbe beleavatkozni és a fejlett országok nem is avatkoznak bele. :)
Phylaxa 2017. 04. 22. 11:47
Előzmény: #2524  ts3
#2529
Nafene. Akkor mégiscsak korlátozott? :)
profdenes 2017. 04. 22. 10:51
Törölt hozzászólás
#2528
profdenes 2017. 04. 22. 10:46
Törölt hozzászólás
#2527
profdenes 2017. 04. 22. 10:44
Törölt hozzászólás
#2526
Peterbond 2017. 04. 22. 10:43
Előzmény: #2521  Phylaxa
#2525
1. "Azt kell látni szerintem a magán nyugdíjakkal, hogyha bármi történik és bedől a nyugdíjpénztár, kiveszi egyben és elkölti, kirabolják....., akkor az emberek mennek az államhoz kuncsorogni." Pont ezt az attitűdöt kellene kiölni hogy mindenért állam bácsihoz szaladunk kuncsorogni. Ha bedől a céges állambácsinak kell feltőkésítenie? Ha Mister Questor kirabol miért is állambácsinak kell kimentenie? Bebuktad és kész. Az állami pillért senki se vette ki teljesen. Aki rosszul jár annak alacsonyabb életszínvonalra kell berendezkednie és a kissebb állami nyugdíjból élni. Senkinek sem kell éhenhalnia. Ha meg háború jön és szarrá bombázzák az országot akkor BÁRMELYIK rendszer felejtős szvsz. Ez nem érv a rendszer ellen. A lopás ellen meg pont a diverzifikálás a legjobb lehetőség mivel 1 vagy 2 pénztár pénzével leléphet miszter questor, de érdekelne hogy lopnának el 20 pénztár összesen 30.000 milliárdos felhalmozott tőkéjét? Ki és hova "vinné" el és legfőképpen hogyan? A magánnyugdíjpénztárak befektetései alapvetően is diverzifikáltak. Ha bedőlne az EGÉSZ autóipar akkor is csak egy kis részt buknának és más ágazatok fejlődnének jobban amikben szintén van befektetésük. Ezért elég nehezen vizionálható ebben a szektorban a teljes csőd. Persze minden lehet. 25 év múlva fellázadhatnak a robotok is és rabszolga sorba hajthatnak minket. És akkor tényleg lőttek a nyugdíjnak :(.
ts3 2017. 04. 22. 10:37
Előzmény: #2518  Phylaxa
#2524
Szóval az mnyp kinek volt a tulajdona? Mert tulajdonosnak azért kell lennie. Az öröklés dilemmája is nagy problema ha nem magántulajdonról beszélünk. Egyébként van még egy érvem. Biztos elkerülte a figyelmeteket, de az akkori alkotmányt is kellett módosítani az mnyp lenyúláshoz, korlátozták a tulajdonhoz való jogot.
Peterbond 2017. 04. 22. 10:32
Előzmény: #2520  Peterbond
#2523
1. Szétesik a tagolás ezért lesz ilyen olvashatatlan az írásom. Elnézést..Talán így jó lesz. "- SZJA csökkentés ( évi 500 milliárdra tehető a költségvetésbe vágott lyuk általa ) 2010-től - TAO pénzek támogatása főleg labdarúgásra de minden látványsportra ( Tao csökkenés kb 300 milliárd ) 2010-től - A különadók bevezetése ( 350 milliárd éves szinten ) 2011-től" "A Teljes költségvetés éves kiadása 13900 Milliárd forint. Ebből kellett volna 6-7-800 milliáárdot kispórolni. 8-10%-os ktgcsökkentés." Ezt a részt valahogy nagyon elszámoltam. 600 milliárd esetén 4,5% , 800 milliárd esetén ( én becslésem 2010 és 2015 közötti növekedésre ) is alig 5,7%.
Törölt felhasználó 2017. 04. 22. 10:31
Előzmény: #2520  Peterbond
#2522
Nagyon jó példa.
Phylaxa 2017. 04. 22. 10:28
Előzmény: #2516  Peterbond
#2521
Azt kell látni szerintem a magán nyugdíjakkal, hogyha bármi történik és bedől a nyugdíjpénztár, kiveszi egyben és elkölti, kirabolják....., akkor az emberek mennek az államhoz kuncsorogni. Ha pedig ez tömeges ( ki állíthatja biztosan hogy csak kivételes), akkor az államnak nincsenek befizetései, tehát valahonnan nagy tömegű és rendszeres pénzt kell előteremtenie. Erre írtam a példát a világháború után-ról, amikor semmije sem maradt az országnak. Nyilvánvaló, hogy többször nem akarnak ebbe a csávába kerülni. Ezért kell az állandó állami befizetés. Szerintem ennyi a történet.

Topik gazda

profdenes
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek