Topiknyitó: Portfolio 2017. 03. 29. 08:28

Ellehetetleníti a kormány a CEU-t?  

Ugrás a cikkhez
Közleményben tiltakozik a Közép-európai Egyetem (CEU) a felsõoktatási törvény módosítása ellen. Az intézmény szerint a javaslatban lévõ változtatások ellehetetlenítenék az egyetem további mûködését Budapesten. A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2017. 07. 07. 22:39
Előzmény: #342  signal2
#344
"Úgy látom, téged beszippantott az elméleted. Egyszerűen nálad már összenőtt az adóemelés, az eladósodás és a muszlim tömegek bevándorlása. " Hogy a fenébe nő valami össze, ami összetartozik? Ez a valóság. A kőkemény valóság. De ne hidd, hogy nnyi tartozik csak össze. Jönnek majd a törvények is. Azok is hozzátartoznak. :)
signal2
signal2 2017. 07. 07. 21:47
Előzmény: #341  pitcairn2
#343
Ja, értem. Az lehet.
signal2
signal2 2017. 07. 07. 21:45
Előzmény: #329  Phylaxa
#342
Úgy látom, téged beszippantott az elméleted. Egyszerűen nálad már összenőtt az adóemelés, az eladósodás és a muszlim tömegek bevándorlása. Várj, küldöm Alice-t csodaországból, benne megtalálhatod az első lelkes tanítványodat. Addig is hadd hangsúlyozzam ki még egyszer, hogy az elméleted logikailag több helyen megbicsaklik, ezért nem értelmes. Nem árt, ha minden kedves fórumolvasó ezzel tisztában van. Már csak azt nem tudom, hogy miért csinálod? Depressziós lennél, ha be kellene látnod, hogy nem tudsz racionális gondolatmenetet felállítani, ami összeköti Sorost és a migrációt?
pitcairn2 2017. 07. 07. 21:40
Előzmény: #339  signal2
#341
különben ezt általánosságban értettem az egész fórum kapcsán, a kommentem nem pusztán erre a topicra vonatkozott
pitcairn2 2017. 07. 07. 21:39
Előzmény: #339  signal2
#340
ez cáfolat akart lenni? :)
signal2
signal2 2017. 07. 07. 21:35
Előzmény: #318  pitcairn2
#339
Szeretnéd, ha lenne fröcsögés, mi? Milyen kis sunyin állítottad. Te kis hamis...
Phylaxa 2017. 07. 07. 21:21
Előzmény: #335  Peterbond
#338
A kommünöknek fizetendő szja emelésről idén tavasszal döntöttek. Nem bírják hidd el! Nincs ingyen kolbász. :)
Phylaxa 2017. 07. 07. 21:16
Előzmény: #335  Peterbond
#337
Van hitelfelvétel és adóemelés is. Mondom, hogy közlik a hivatalaik. Ezen nincs mit vitatkozni. A jóléti intézmények romlását plusszban írtam. A statisztikákban tuti mindent ok-nak találsz, a valóságban pedig vágnak. Szinte minden héten benne van a híradóikban. :)
Phylaxa 2017. 07. 07. 21:12
Előzmény: #333  Peterbond
#336
Az önkormányzatok és a megyék is? :) A rendőrségre nem tudnak költeni. Nagy ütemben kellene emelni a fizetéseket, hogy megtartsák egyáltalán azokat, akik még dolgoznak, nemhogy azt az 5000 újat ki tudják képezni. Elmondják, ezért tudom. Bárki megnézheti, akit érdekel.
Peterbond 2017. 07. 07. 21:06
Előzmény: #331  Phylaxa
#335
Eddig hitelfelvétel volt. Az megnéztem nincs. Aztán adóemelés. az sincs. Most azt mondod a szociállis hálót és oktatást építik le azért nincs hitelfelvétel és adóemelés. Bocs biztos jobban képben vagy csak valahogy nem sikerült meggyőznöd. esetleg ha ezzel kezded de már 2 esetben az állítást cáfoltam. nézze komplexen aki be akar valamit bizonyítani nekem és mutassa be. Én jelenleg azt látom, hogy mi szarabbul jöttünk ki mint a nyugat és 50 éve a hanyatló nyugatról regélnek itt akik majd nagyon szarul fognak járni mi pedig nagyon jól. Hát egyenlőre várom. De ez volt már 2010-ben is hogy majd mi leszünk Európa motorja és meglepően NEM lettünk azok.A migránsokat meg meg fogja oldani a nyugat hidd el. Nekünk a magunk problémáit kéne megoldani de láthatóan jobb a szélmalom harc Brüsszelle, Sorossal migránsokkal terrorizmussal.
Phylaxa 2017. 07. 07. 21:02
Előzmény: #330  Peterbond
#334
Ez nem kérdés, hogy utánanézel-e valaminek vagy nem. A jelenlegi hivatalos csúcs 46K sek egy garzonért havonta egy migránsnak, ahol persze 15-en vannak bejelentve. Ez van. A svéd média és hatóságaik mindenképpen korrektek a belső valóságuk közzétételében. Egyébként a PC ugyanaz a hülyeség mint a többi országban, de most nem erről beszéltünk. :)
Peterbond 2017. 07. 07. 20:58
Előzmény: #329  Phylaxa
#333
"A svédek már most ettől félnek, hiszen egy 4%-os GDP növekedést produkálnak hitelfelvétellel és adóemeléssel." Mikorttól és mennyivel is? Ugyanis a hitelfelvételt ( állami szinten ) most cáfoltam. 2 éve többet törlesztenek nominálisan mint felvesznek. 3 éve javulnak. 2009-he képest nullszaldón vannak GDP arányosan. Az adóékről meg ennyit: link A középen kell álítgatni a trendre és kijelölni az országot amelyiket akarod. A Svéd adóék 2000-ben 50% volt.2006-ban 47%.2010-ben 42,8%Azóta se változott 0,5% pontnál többet. most is 42,8%. Szóval akkor hol is a nagy hitelfelvétel és adóemelés? Csak súgok a svéd adóék 6% ponttal kisebb a magyarnál. És ők nettó befizetők az EU-ba. De igen trendről beszéltünk ami pont stagnáló.
Phylaxa 2017. 07. 07. 20:58
Előzmény: #330  Peterbond
#332
Ha ide beáramlanak a muszlim tömegek, akkor nekünk annyi. Nekik is annyi ha tovább engedik, de erről nem tudod meggyőzni őket. Nem olyan szép az a grafikon, majd meglátod. Komoly árat fizetnek már most. Egy csodálatos ország volt, a szabadság és a természet liberalizmusa, megspékelve egy komoly egészségügyi, oktatási és szociális hálóval. Ez már biztosan megváltozott.
Phylaxa 2017. 07. 07. 20:54
Előzmény: #328  Peterbond
#331
A költségvetésüket a szociális és oktatási szféra leépítésével tudják tartani, de ez sem fog menni sokáig, mert elég komoly problémák vannak már most. Az a baj, hogy nem nézed elég komplexen a dolgokat és néhány grafikont figyelsz. Így nem fogod megérteni, ami ott történik majd jövőre. :)
Peterbond 2017. 07. 07. 20:50
Előzmény: #327  Phylaxa
#330
Egyenlőre csak azt sikerült bizonyítani hogy mi migránsok nélkül is minuszban vagyunk. Ők meg a féktelenül beáramló migránsok ellenére is pluszban.Szóval lehet ha ide is ennyi migráns jönne mi is pluszba lennénk ( csak viccelek mielött még azt hiszik rólam hogy migránsokat akarok behozni ). A lényeg hogy SMMI sem támasztja alá egyenlőre az állításodat. Jelenleg inkább azt látom hogy ahol NAGY a korrupció ott a kedvező helyzettel se tudnak mit kezdeni ahol meg kicsi ott még a nehéz helyzet ellenére is jól tudnak gazdálkodni. Bár továbbra is kétlem hogy úgy lenne ahogy állítodd hogy tömegesen vesznek lakásokat és fizetnek dráa béreket migránsoknak és ez hajtaná pl a svéd ingatlan boomot.A nulla kamat az igen az biztos hogy növeli az ingatlan buborékot. De ez meg migránsoktól TELJESEN független. A svéd magánemberek veszik fel a hiteleket és nem migránsoknak és nem az állam.
Phylaxa 2017. 07. 07. 20:50
Előzmény: #323  upgrayeddAKS
#329
A svédek már most ettől félnek, hiszen egy 4%-os GDP növekedést produkálnak hitelfelvétellel és adóemeléssel.. Ekkor kellene félre tenniük a rosszabb időkre, de mégsem ez folyik. Ezt vitasd meg velük, hogy ők miért gondolják így. :) Az adóemelés és a hitelfelvétel az állam, önkormányzatok szempontjából értendő és egyértelműen az "inegrációt" biztosítja. Ebből fogyasztanak a muszlim tömegek, ami szintén hatással van a GDP-re. Maga a dolgozó lakosság is adósodik őrült tempóban, de itt a bevándorlás hatásairól gondolkoztam. :)
Peterbond 2017. 07. 07. 20:46
Előzmény: #326  Phylaxa
#328
Akkor említenél példákat is? A Svédek köszönik szépen elvannak a maguk 41%-os eladósodottságukkal. link Ők már jobban ingadoznak de nominálisan 2 éve szinten tartanak. és 2009-es szintnél most se állnak rosszabbul GDP arányosan. link Náluk is 2 éve pozitív a ktgvetés és 3 éve csak javul ( nem romlik a sok migráns miatti költekezés miatt ahogy sejteted ) Szóval melyik országnak nézzek legközelebb utána? Vagy esetleg vennéd a fáradtságot és valamivel alátámasztod amit állítasz azon kívül hogy biztos így van mert hát Soros.
Phylaxa 2017. 07. 07. 20:43
Előzmény: #320  Peterbond
#327
Nálunk is érezhető lesz, ebben egyetértünk. Ha nem kell muszlim tömegeket beengednünk, az talán azért egy kis könnyebség lesz. Ugyanis őket továbbra is tartniuk kell majd a fejlett országoknak és egyre többe fognak kerülni.
Phylaxa 2017. 07. 07. 20:39
Előzmény: #319  Peterbond
#326
Németország egy ország a kontinensen. Én elhiszem, hogy nekik még úgy ahogy működik a gazdaságuk, de a többieknél mindenképpen a zéró kamatú hitelekből adódó fogyasztás hajtja a gazdaságot. A svédeknél például egyszerűen kötelező előtörlesztéseken vitatkoznak, mert őrült ingatlan buborék alakult ki. Ezt egyébént a hihetetlen tömegű muszlim beáramlás is spékeli. Kegyetlen méretű az eladósodás. Ez pedig sokba fog kerülni, amikor pukkan. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 20:32
Előzmény: #324  Peterbond
#325
Bocs, én már az emberi tőkét is belevettem... figyelmetlen voltam. A számokban persze egyetértünk.
Peterbond 2017. 07. 07. 20:04
Előzmény: #322  upgrayeddAKS
#324
A plakat kampany bar szep penz evi 10-20 milliardnal nem tobb.A kamatokon sporolunk eves szinten 100 milliardos teteleket ( evi 1000 milliardos most a kamatktg amit fizetunk ).
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 19:00
Előzmény: #313  Phylaxa
#323
"Aztán jön a kamat és konzerválja az egészet." Ezt valamilyen KONZERVatív közgáz tankönyvből vetted? :) Vagy YouTube-ról? :) De ez is jó kis mondat: "A migránsok vásárlásai tolják fel a gdp-t, amit adókból és hitelből fedeznek." A kivetett adók nem növelik a GDP-t, mert az Y=C+I+G alapképletben a C lényegében uannyit csökken, mint amennyit G nő. A hitelfelvétel persze növeli a jelenbeli Y-t, az már okés. De akkor csakis a hitel növeli, az adók(ból finanszírozott "migránsok fogyasztásai") nem. Ha ez ilyen könnyen menne, akkor a kormányok migránsok nélkül is hitelt vennének fel, és odaadnák a nyugdíjasoknak / köztisztviselőknek, közalkalmazottaknak, mint nálunk teszi sok kormány, és besöpörnék a szavazatokat. Ennyire idióták lennének a Ny-európai politikusok, hogy még osztogatni sem tudnak rendesen? Vagy inkább az elméletedben vannak "gyenge pontok" ? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 18:52
Előzmény: #320  Peterbond
#322
"És igen MI azt csináljuk hogy az alacsony kamatokat kihasználva elpocsékolunk rengeteg plusz tőkét..." Nem elpocsékoljuk, hanem a haza védelmére fordítjuk, befektetjük! :) Kellenek azok a plakátok! Sok ember soha nem látta még Sorost! Hogyan ismernék fel másképp, ha itt ólálkodik majd köztünk? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 07. 18:50
Előzmény: #319  Peterbond
#321
Én azon "borzadtam el", hogy a németek olyan pontosan belőtték a kiadásaikat, hogy a terv-tény adatok 2016-ban még meg is egyeztek, csak a bevételeket kicsit alultervezték :) Ja, és előzetes adatok 2017.01.12-én :) Mo.-on min. fél év kell, mire kijön, hogy mi mennyi volt tavaly. :) De ne zavarjuk meg elmélkedés közben a mestert az adatainkkal! :) Pszt... :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek