Topiknyitó: Portfolio 2017. 03. 29. 08:28

Ellehetetleníti a kormány a CEU-t?  

Ugrás a cikkhez
Közleményben tiltakozik a Közép-európai Egyetem (CEU) a felsõoktatási törvény módosítása ellen. Az intézmény szerint a javaslatban lévõ változtatások ellehetetlenítenék az egyetem további mûködését Budapesten. A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2017. 07. 07. 15:00
Előzmény: #298  szivacs
#300
Nem én erőltetem, hogy Soros diktál az EU-nak, hanem Te. :)
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 14:59
Előzmény: #288  elemes
#299
Én csak olvasom a híreket, hogy kiket fogad személyesen druncker, meg a bevándorlási biztos és kiket hallgatnak meg az eu-s bizottságok, meg kik tesznek 6 pontos javaslatokat az eu-nak. Eddig soros neve fordult elő leggyakrabban - de ez biztos csak véletlen... Ebben egy fia focista nincs, te láttad csak bele és így tényleg nehéz beszélgetni, ha másról írsz, mint amiről beszélgetünk. Csoda hogy putyint még nem kavartad bele...:-)
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 14:57
Előzmény: #286  bigyula
#298
"Az egész EU Soros zsebében van..." ezt megint te írtad, nem én, úgyhogy saját állításaidon röhögsz.
elemes
elemes 2017. 07. 07. 14:30
Előzmény: #291  _pampa
#297
"Az EU egyedül abban lenne illetékes,hogy VÉGRE megfogalmazná ki számít migránsnak és ki menekültnek." szokásos módon hazudsz, ugyanis RÉGEN megfogalmazták. te például migráns vagy.
elemes
elemes 2017. 07. 07. 14:28
Előzmény: #290  Phylaxa
#296
"1. Oroszországnak hatalmas tapasztalata van a muszlim tömegek kezelésében" kaszát a lónak. "Szerintem tök felesleges az összehasonlítás." miért, elkötik a muszlim nők petevezetékét? vagy azok nem lesznek tenoristák? vagy mi a titok nyitjának kulcsa? "Nem mindegy neked, hogy az önkormányzatok, vagy mellettük magáncégek is éppítettnek lakásokat?" Nekem mindegy, de a magáncég csak olyannak adja bérbe, aki fizet, annyit, hogy az ingatlan bérbeadás átlagos hozamát elérje. "Egy biztos, az önkormányzatok fizetik a bérleti díjat és a reszit az egyre növekvő muszlim bérlők helyett." Simán lehet, hogy szórványosan van ilyen is, de hogy tömegesen nem, az biztos. "Ez az üzlet, különben nem épülne annyi új lakás mint ami most és amennyi a jövőben fog." 1. Nem hiszem, hogy ez üzlet 2. nem épül különösen sok új lakás "Az, hogy te úgy képzeled, mi szerint a beáramló muszlim tömegek saját házakat vásárolnak a saját pénzükből, hááát ezt rád bízom, de szerintem nem így van." Én nem képzelek semmit. - A beáramló tömegek nagyrészt táborokban élnek, elég szar körülmények között. - Aki megpattan a kiutasítás elől, az tutira nem kap önkormányzati bérlakást. "Visszafizetik az adósságukat? Hát persze, közben pedig újakat vesznek fel." NETTÓBAN visszafizetik. Nem kell, hogy mindenki értsen a kötvénypiachoz (és az államkötvények szerepéhez a kötvénypiac likviditásának illetve hozamszintjének alakításában), de az, hogy a német költségvetésben a vártnál is nagyobb a többlet, azt jelenti, hogy CSÖKKEN az adósságállomány. Nem úgy, mint nálunk, hogy növekedve csökken, hanem ott csökkenve csökken. Kisebb lesz. Egyre kevesebb. "Az irány nem a csökkenés felé mutat" Ezt nem tudom értelmezni. Nem az irány mutat a csökkenés felé, hanem CSÖKKEN. Ez nem az én véleményem, ez tény. Adat. Szám. Összeg. Pénz. Orbán Viktor, 2016 január: "Tavaly januárban így fogalmazott: "a kívánatos állapot az, hogy ha ma 100 forint adósságunk van, akkor holnap 98 legyen." Orbán Viktor, 2016 február: "olyan költségvetésre lesz szükség előbb-utóbb, amit szakmai berkekben csak nullás költségvetésnek neveznek. Vagyis csak annyit fogyaszthatunk, amennyit megtermelünk, illetve legalább annyit megtermelünk, amennyit elfogyasztunk." Németország: a vártnál nagyobb a költségvetés többlete: link Az adósságszámláló csökken: link Svédország: a vártnál nagyobb a költségvetés többlete: link
Törölt felhasználó 2017. 07. 07. 14:01
Előzmény: #290  Phylaxa
#295
1. Ha arra gondolsz, hogy háborúval kezeli a tömegeket, akkor természetesen igazad van :)Persze ezen kívül is abszolút máshogy élnek, pl sokkal jobban szaporodnak, mint az Eu -ban, ahol szerinted mást sem tudnak csinálni...nem felesleges az összehasonlítás örök testvíreinkkel, legfeljebb tök kellemetlen, azért olyan agyonhallgatott téma a propagandában.
_pampa 2017. 07. 07. 13:52
Előzmény: #292  signal2
#294
Az országok az ENSZ illetékes szervétől kérhetnek segítséget ha egyedül nem bírnak a feladattal.A másik pedig az, hogy az említett két EU tagállam szerződésben vállalta, hogy megvédi a schengeni határát. Betartja?Indult a be nem tartás miatt ellenük kötelezettségszegési eljárás?
signal2
signal2 2017. 07. 07. 13:42
Előzmény: #290  Phylaxa
#293
"z, hogy te úgy képzeled, mi szerint a beáramló muszlim tömegek saját házakat vásárolnak a saját pénzükből, hááát ezt rád bízom, de szerintem nem így van." - tudod ugye, hogy a te állításod is csak feltételezés?
signal2
signal2 2017. 07. 07. 13:41
Előzmény: #291  _pampa
#292
Szerintem Jordánia, Törökország, Görögország és Olaszország nem tudja egyedül megoldani, mert egyszerűen annyian érkeznek. Ebből Utóbbi kettő EU tag, ahol állítólag van közös határvédelem (frontex), akár kérhet is joggal segítséget.
_pampa 2017. 07. 07. 13:13
Előzmény: #287  bigyula
#291
A migrációt minden ország saját maga meg tudja oldani. Az EU egyedül abban lenne illetékes,hogy VÉGRE megfogalmazná ki számít migránsnak és ki menekültnek. 2 éves történet és még egyszer sem adott ki erre vonatkozólag állásfoglalást,iránymutatást az EU.
Phylaxa 2017. 07. 07. 13:11
Előzmény: #283  elemes
#290
1. Oroszországnak hatalmas tapasztalata van a muszlim tömegek kezelésében és nem ugyanúgy élnek ott a muszlimok, mint a fejlett országokban. Szerintem tök felesleges az összehasonlítás. 2. Nem mindegy neked, hogy az önkormányzatok, vagy mellettük magáncégek is éppítettnek lakásokat? Egy biztos, az önkormányzatok fizetik a bérleti díjat és a reszit az egyre növekvő muszlim bérlők helyett. Ez az üzlet, különben nem épülne annyi új lakás mint ami most és amennyi a jövőben fog. Az, hogy te úgy képzeled, mi szerint a beáramló muszlim tömegek saját házakat vásárolnak a saját pénzükből, hááát ezt rád bízom, de szerintem nem így van. Visszafizetik az adósságukat? Hát persze, közben pedig újakat vesznek fel. Az irány nem a csökkenés felé mutat, hanem a növekedés felé. Nem értünk egyet, nekem ok, csak leírtam a véleményem. :)
bigyula 2017. 07. 07. 13:04
Előzmény: #288  elemes
#289
Hát, igen. Elég egysíkú propagandát nyom. :)
elemes
elemes 2017. 07. 07. 12:51
Előzmény: #280  szivacs
#288
figyi, én értem, hogy teljesen bele vagy zúgva a nemzet futballistájába, de így nehéz beszélgetni :)
bigyula 2017. 07. 07. 12:50
Előzmény: #285  _pampa
#287
Nem Orbán szajkózza, hogy migrációs nyomás/probléma van, amit csak közösen lehet megoldani?
bigyula 2017. 07. 07. 12:50
Előzmény: #280  szivacs
#286
Nem állítottam semmit. De Ti ezt feltételezitek, én meg ezen csak röhögni tudok. "Az egész EU Soros zsebében van..." Csak azt nem írtátok, hogy a jobb, vagy a bal, és az első, vagy a hátsó zsebében? :)
_pampa 2017. 07. 07. 12:49
Előzmény: #282  bigyula
#285
Migrációs Ügynökséget, " mi szükség erre EU szinten?
elemes
elemes 2017. 07. 07. 12:49
Előzmény: #281  _pampa
#284
nini, pampát megint kiengedték :)
elemes
elemes 2017. 07. 07. 12:49
Előzmény: #269  Phylaxa
#283
amiket itt felsoroltál, alternatív tények egy alternatív univerzumból. - vannak ahol épülnek önkormányzati lakások, de vannak, ahol a korábbi önkormányzati lakásokat privatizálkák - muszlim tömegek: az oroszországban élő 14 millió muszlimhoz képest az EU tagállamokban csak lézengenek a muszlimok. - a nyugateurópai országokban eléggé eltérő a lakásállomány szerkezete. van, ahol a családok nagy része saját tulajdonú lakásban lakik, van ahol magas a bérlők aránya (de nem állami, hanem magántulajdonostól bérelnek). Németországban pl. az NDK területeken megörökölt panel lakótelepeken kívül szinte nincs önkormányzati lakás de hollanadiában a lakásállomány negyede önkormányzati bérlakás. a többi országban (magyarországon is) a lakásállomány 10% körül van. szóval nem lehet sematikusan kijelenteni, hogy majd az önkomrányzatok építenek. nem csak a bizonyíték hiányzik a kijelentés mögül, hanem az európai lakáspiac legalább vázlatos ismerete is. - mint már írtam: a fejlett országok jelenleg épp VISSZAFIZETIK az államadósságukat. az alternatív tények világába tett kirándulásból nekem elég is volt ennyi.
bigyula 2017. 07. 07. 12:47
Előzmény: #278  szivacs
#282
"...Megfigyelhetted, hogy mostanában éppen a 3. pontot futtatják, immár mint bizottsági javaslatot... " Min csodálkozol? Szerinted a közös fellépéshez nem kell egy fórum?
_pampa 2017. 07. 07. 12:38
Előzmény: #280  szivacs
#281
Ahogyan az is,hogy pont az a 6 javaslat van napirenden amit ő fogalmazott meg.......

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek