Topiknyitó: Portfolio 2017. 03. 29. 08:28

Ellehetetleníti a kormány a CEU-t?  

Ugrás a cikkhez
Közleményben tiltakozik a Közép-európai Egyetem (CEU) a felsõoktatási törvény módosítása ellen. Az intézmény szerint a javaslatban lévõ változtatások ellehetetlenítenék az egyetem további mûködését Budapesten. A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 04. 04. 15:35
Előzmény: #177  Vazsmegyei
#180
sajnálom trollt nem etetek
Vazsmegyei 2017. 04. 04. 15:34
Előzmény: #175  signal2
#179
Nem én aggódtam a CEUért, mert tudtam, hogy megmarad és Magyarországon folytatja az okítást, ugyanúgy mint eddig. Persze törvényes keretek és egyezségek között.
________
________ 2017. 04. 04. 15:33
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#178
ha legnagyobb, haza / nemzet / EU árulót kéne megneveznem, az bizony orbán viktor lenne (nemecsek után szabadon) aki úgy játsza át az EU-s milliárdokat az oligarchák / oroszok kezébe, hogy közben a pénzadóját (EU) folyamatosan kritizálja / ostorozza, az öt megválasztó népet meg egykulcsos adóval, és 27%-os Áfával a létminimumon tartja
Vazsmegyei 2017. 04. 04. 15:31
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#177
Macika ne szabad visszaállítani a halálbüntetést, az ellenkezik a minden demokrácia felfogással.
Vazsmegyei 2017. 04. 04. 15:29
Előzmény: #171  treff
#176
Visszaállítanád a halálbüntetést? Mintha ezért harcoltál volna a demokrácia nevében is, hogy ne legyen halál büntetés, most meg "lógatni" lenne kedved, mert neked elszaladt a ló?
signal2
signal2 2017. 04. 04. 15:27
Előzmény: #172  Vazsmegyei
#175
Akkor most már nyugodt vagy, gondolom.
signal2
signal2 2017. 04. 04. 15:26
Előzmény: #170  Vazsmegyei
#174
Téves. Itt egy valaki kreált botrányt, a kormány. Tehát egyedül ő a felelős.
Törölt felhasználó 2017. 04. 04. 15:26
Előzmény: #171  treff
#173
azt nem de az orosz haverjához mehetne el innen oda való
Vazsmegyei 2017. 04. 04. 15:25
Előzmény: #168  signal2
#172
Lemaradt: Nem biztos, hogy én minden törvénynek megfelelek, de az jobban érdekel, ha minden törvény megfelel nekem.
treff
treff 2017. 04. 04. 15:24
Előzmény: #169  Vazsmegyei
#171
a nagyurat már rég fel kellett volna lógatni
Vazsmegyei 2017. 04. 04. 15:23
Előzmény: #168  signal2
#170
Ha kreált, akkor azok a felelősök, akik a CEU érdekében ezt is kreálták.
Vazsmegyei 2017. 04. 04. 15:21
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#169
Persze, hogy olyan a hangulat, mert olyannak állítanád be! Ki mondta, hogy olyan mint 50 éve, kitől van ez megállapítás? Ki volt az a szemtanú, 50 éve? Csak szeretnéd a nagyurat ezzel buktatni. Elkéstél a jóslásoddal.
signal2
signal2 2017. 04. 04. 15:19
Előzmény: #160  Vazsmegyei
#168
A probléma nem valóságos, hanem kreált. Ahogy a törvény is, minek szerinted meg kell tanulni megfelelni. Te megfelelsz-e már a holnap hozott törvénynek?
Vazsmegyei 2017. 04. 04. 15:16
Előzmény: #162  bigyula
#167
Tanulni és megoldani! Jobban figyelj, ne csak magadra, mit akarsz hallani.
signal2
signal2 2017. 04. 04. 15:13
Előzmény: #164  BudFox
#166
Nincs kivel leülni! A komédiát a kormány csinálja... csak közben lejáratja magát. "Elfogadták a jogszabályt, vége lesz a sorosista kamuegyetemnek, mint a botnak. Örülhetünk végre? A politikának lételeme az ellenségkijelölés és az összecsapások provokálása. Már az ókori bölcselet is ismerte azt a jelenséget, amikor a politikai cselekvők háborúba kezdenek, hogy a népnek vezérre legyen szüksége. Ebben a dimenzióban tökéletesen érthető, hogy a Fidesz mit és miért csinál a CEU-ügyben. Miután minden lényeges politikai fronton vagy győzött (migráció, ellenzék), vagy elhárult a közvetlen nyomásgyakorlás (amerikai elnökválasztás, uniós szankciók) lehetősége, ellenséget keres. Ez lenne most a CEU, mögötte pedig Soros György, amely veszély falra festésével a jövő évi választás előtt összerántható a biztos előny tudatában elkényelmesedésre hajlamos tábor, elvégezhető a „mi” és „ők” elhatárolásának politikai életben mindig életbe vágó művelete, egyben új front nyitásával más frontokról is elterelhető a figyelem.Mi tehát a baj? – kérdezhetnénk a nyilvánvalóan a CEU-ra szabott törvény mai parlamenti elfogadása után.Nos, bár korábban számos alkalomal lehetett kritizálni a politikai kommunikáció módját, azt senki sem tagadhatta, hogy a - mondjuk így -, kemény kormányzati retorikát kiváltó migrációs válság, az Európai Bizottsággal fennálló hatásköri vita, a nemzetközi pénzügyi szervezetekkel kapcsolatos konfliktus valóban létezett.Ezzel szemben a mostani konfliktus minden ízében kreált, semmilyen komolyan vehető alapja nincs a CEU abajgatásának, a magyarázatul hozott elemek vagy féligazságok, vagy egyszerű hazugságok. Azt a tényt hivatottak elfedni, hogy a kormánypárt nem szereti az intézményt, és kivégzését politikai szempontból hasznosnak ítéli. Ez a magatartás azonban veszedelmesen közel áll autokrata államok gondolkodásmódjához, amelyekben a hatalomnak nem tetsző személyek, körök, intézmények puszta létük okán számíthatnak retorziókra. (Akik most illiberális ideológiai premisszákból kiindulva támogatják a CEU-törvényt, igent mondanak egy jövőbeni baloldali kormány idején mondjuk az egyházi felsőoktatási intézményekkel szembeni hatalmi fellépésre is.)Az indoklásként felhozott felsőoktatási szakmai érvek komolyságát éppenséggel a Fidesz kérdőjelezte meg, amikor a törvényjavaslathoz benyújtott egy módosító-indítványt. Eszerint, ha az egyetem székhelye egy szövetségi rendszerben működő államban van, amelyben nem a központi kormányzat dönt az oktatási nemzetközi szerződésekről, akkor a föderatív hatóságokkal kell megállapodni az oklevelek kiadásához szükséges egyezményről. A magyar kormány tehát Donald Trumppal írna alá egyezményt a CEU-ról, akinek azonban az ügyben semmilyen illetékessége sincs. Magyarán, az egyetem fennmaradása feltételeként a törvény nem szakmai változtatásokat, hanem egy megköthetetlen szerződést szab.A CEU-törvény azonban nemcsak a végletekig vitt ellenségkeresési logika újabb példája. Napnál világosabban mutat rá a kormánypárt mind jobban meszesedő, egyre zártabb gondolkodására, amelyet egyszerre lep meg cselekedetei következménye (a Magyarországnak ártó nemzetközi visszhang) és reagál rá egysíkú Soros-ügynöközéssel.Márpedig ha a német államelnöktől a jobboldalhoz köthető magyarországi egyetemi professzorokon át a kormánypárt által delegált európai uniós biztosig ilyen sokan és ennyire különböző emberek szólalnak fel a törvény ellen, talán még az is előfordulhat: nem a kormánnyal jön szemben mindenki az autópályán, hanem ő vezet –történelmünkben már több katasztrófát okozó önhittséggel – a forgalom ellenében."
Törölt felhasználó 2017. 04. 04. 15:11
Előzmény: #164  BudFox
#165
én is élvezem - ugrás vissza 50 évre tök olyan a hangulat a - fityesz orosz hever, nyugat ellenes , belső és külső ellenség keresése hát remek egy csapat - amíg a nagy úr diktál utána összeomlás
BudFox
BudFox 2017. 04. 04. 15:03
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#164
én kívülállóként nézem , igen.. mert engem ez már nem érint.. Orbán Viktor pedig azt mondta hogy a CEU az csal :_-)) ekkor pedig úgy is van és punktum :D majd leül az USA -ból valami illetékes és a Magyar illetékes és meg fognak egyezni..ez az egész cirkusz csak arra jó hogy az ellenzék ezen csámcsogjon egy-két hétig :D kutyakomédia :D
________
________ 2017. 04. 04. 14:58
Előzmény: #159  BudFox
#163
ez egy újabb lépés a totális diktatúra felé az meg nem jó dolog!!!
bigyula 2017. 04. 04. 14:57
Előzmény: #160  Vazsmegyei
#162
"Nem siránkozni, nem tüntetgetni, hanem tanulni, megoldani egy valóságos problémát." Azaz, feltételek nélkül elfogadni a NER-t, és beállni a sorba segget nyalni. Így gondolod?
Törölt felhasználó 2017. 04. 04. 14:56
Előzmény: #159  BudFox
#161
neked

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek