Topiknyitó: Gabor9 2017. 02. 03. 10:57

Valutaváltás megéri?  

Valutaváltásból lehet keresni? 20 ezerért váltanék váltóban. Milyen valutát és hol érdemes? Török lírát érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 29. 17:57
Törölt hozzászólás
#36
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 28. 21:54
Előzmény: #34  upgrayeddAKS
#35
Azóta magasabb szintre lépett a rajongása, de ennyi még nem elég, szeretném ha tartósan mínusz húsz alá tudná vinni amit rám nyom. Az már annyi szarakodással jár hogy ott már érezném azt a tehetetlen dühöt amit megérdemel. Ha már hülye akkor hadd szopjon rendesen, nem? :))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 28. 17:25
Előzmény: #33  PusztaPutyin
#34
Minimum 5 nickje még mindig van tartalékban, mert annyi mínuszt rakott a hsz.-edre :)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 28. 15:45
#33
szánalmas gyerek ez a modibassza de azért egész szórakoztató topicokat túr fel néha akaratlanul
Törölt felhasználó 2020. 09. 28. 15:22
Törölt hozzászólás
#32
tthbndk 2020. 07. 09. 14:11
Előzmény: #20  szarvasvadasz
#31

Sziasztok!
Látom, hogy ez már jó régi hozzászólás, de bele futottam mert nekem aktuális és talán fel lehet eleveníteni.
Érdekes, hogy az üzleti modell amit írsz, azóta is milyen jól működni látszik. Az első link a Kütyübazártól származik (és azóta is működik! most 3.000 Ft-ért árulják a terméket), ami azóta igazán nagy, milliárdos forgalmú céggé nőtte ki magát. Van még jópár ilyen cég, sokan beszálltak ebbe a szegmensbe. Pl. a Gruppi.hu-n is ilyen termékek vannak, és az üzelti modelljük alapján úgy tudom, hogy kínai beszállítókkal dolgoznak együtt. A láncfűrésztől a LED TV-ig árulnak mindent. https://gruppi.hu/
De vannak kisebb, nem régóta működő kínai termékeket áruló oldalak is, és úgy tűnik hogy azok is egész jól működnek. 
Szerintetek van még értelme beszállni ebbe az üzletbe, vagy "ez a hajó már elment"?
Köszi a válaszokat előre is
Gabor9 2017. 02. 04. 14:35
Előzmény: #28  szarvasvadasz
#30
Köszönöm a sok segítséget és jó tanácsot!

A pénzügyi befektetések mellett konkrét termékekkel is kereskednék. 20 ezret szánok rá, mint kezdőtőkét. Első lépésként. A többit majd meglátjuk. Thankx!
Gabor9 2017. 02. 04. 14:33
Előzmény: #27  Tibi0002
#29
Jóindulatú vagy. Helyes, nyomozz csak le! Jó magyar szokás felnyomni a másikat.

Még szerencse, hogy a Portfólión nem a hozzád hasonlóak vannak többségben. Nyitott és jó oldal - veled ellentétben.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 02. 04. 14:09
Előzmény: #25  Gabor9
#28
Rövid válasz, aztán leléptem.

1. NAV: az attól függ. Amíg kis tételben csinálod pár száz Ft-os apró cuccokkal és/vagy levélméretű, nem zavar senkit. Rendelsz pl. két mobiltartót, levélküldeményként érkezik pár hét múlva. Nem tétel, csepp a tengerben. De ha 50 darabot rendelsz egyszerre, az már nem levél és fennakadhat a rostán és vámköteles lesz.

2. Miért nem mindenki: mert az emberek zöme lusta, facebookig lát max, nem gondolkodik, nem beszél nyelvet, vagy mind egyszerre. Korosztály függő is, az idősebbek szinte biztos, hogy itthon vásárolnak csak.

De millió más dolgot is csinálhatsz "ha pénzed még nincs, eszed kell legyen" - jeligére.
Tibi0002 2017. 02. 04. 13:58
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#27
Egy másik topicban a privátbankáráról kérdez, ez valahogy nem illik össze a 20k forintos valutaváltó bizniszhez. Megnézem, milyen topicokat talált még ki magának.
Törölt felhasználó 2017. 02. 04. 13:41
Előzmény: #20  szarvasvadasz
#26
Én még csak Android-os TV boxot vettem az Alin, az tényleg megérte, de ezen kívül nem találtam egyetlen tételt sem, amit ne tudnék olcsóbban beszerezni itthon. Elsősorban az apró, de értékes cuccokat kerestem, RAM, SSD ilyenek. A műbőr fityegők lehet, hogy pofátlanul olcsók, azokat nem néztem.
Gabor9 2017. 02. 04. 13:34
Előzmény: #20  szarvasvadasz
#25
Köszönöm!

Tetszik a kínai kereskedés ötlete. Kérdés, hogy a NAV-nak is? :) Egy dolog motoszkál bennem, ha olyan jó üzlet, miért nem onnan rendel mindenki?

Gabor9 2017. 02. 04. 13:32
Előzmény: #22  mezeinyul
#24
Elgondolkoztatott, amit a spórolásról írtál. Én sokat, túl sokat költök. Hitelt én sem veszek, de minden mást igen.

Min és hogyan tudsz spórolni? Milyen a fogy kosarad? Fel- és átvenném :)
Gabor9 2017. 02. 04. 13:30
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
Köszönöm a segítséget!
mezeinyul
mezeinyul 2017. 02. 04. 13:22
Előzmény: #18  Gabor9
#22
Sector rotation stratégiával "kereskedek". Kezdéshez kezdőtőke, ha jövedelemből nem tudsz megtakarítani, akkor Szarvasvadász import ötlete pl. nagyon jó.
Rövid távon nagy hozamban ne gondolkodj mert tuti bukta. (online diszkont brókereket felejtsd el)
Vallásosan utálok fogyasztani, magas megtakarítási és újrabefektetési aránnyal élek. Nem kell mindent megvenni, elég ha csak megteheti az ember. Sivárabb a fogyasztói kosaram, mint egy jól kereső kőművesé. (szoktam lesi a Lidliben :))
Magáncélú hitelt soha nem vettem fel. Kamatot inkább nekem fizetnek mint én másnak. Röviden ennyi. Igazi gazdagokat ne itt keress.
Törölt felhasználó 2017. 02. 04. 12:26
Előzmény: #18  Gabor9
#21
nézd meg kicsit a forint pályáját az utóbbi egy évben

ide-oda megy 1-2 százalékot
mostanában inkább egyet

korrekt váltónál 1 ft alatti az árrés

2 ft-ot lehet simán keresni kétszer egy hónap alatt

20 ezer eurónál az 80 ezer ft, de több is lehet

és, ha éppen nem arra megy az árfolyam, kivárod - a pénz pénz marad:)

persze ehhez nem árt egy ismerős váltó, mert 6 milliókkal járkálni és váltogatni az nem egy életbiztosítás
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 02. 04. 12:15
Előzmény: #11  Gabor9
#20
Gyakorlatilag bármit, amire kereslet van. Van, aki menyasszonyi ruhát varrat (!) ott, van, aki csak apró női csacskaságokat, van, aki mindenféle kütyü-kiegészítőket hoz onnan.

Itt van akkor csak most, csak Neked egy "párszázas" ajánlat:

Okos mobiltartó itthon: 3000 Ft
link

Ugyanez Kínából rendelve: 360 Ft
link

Mennyi is az árrésed?

Hol vásárolj: ebay, aliexpress

Mikor kint jártam HongKongban / Shenzenben, egy IT kiállításon olyan kütyüket láttam bagért, amit itthon még sosem, rengeteg lehetőség van. Nézz szét a kinai "vaterán" (taobao), nézz szét a környezetedben, mire bukik a korosztályod, mire van igény; használd az Internetet, keresd a hot-selling termékeket - végezd el a házi feladatodat, csak rajtad múlik.

De ha nem akarsz klasszikus kereskedéssel próbálkozni, bináris opcióval is próbálkozhatsz. Pár nap és vagy megtöbbszörözöd vagy elbukod a pénzed.

Sok szerencsét és kitartást.
Tibi0002 2017. 02. 04. 11:53
Előzmény: #17  mezeinyul
#19
Akkor már inkább: The Intelligent Investor. Szerintem viszont reménytelen, a kérdései alapján.
Gabor9 2017. 02. 04. 11:47
Előzmény: #17  mezeinyul
#18
Szia Mezei! 10 év egy egyetem. Egy diploma. Hogy kezdted el és bejött? Melyik területen fektetsz be?
mezeinyul
mezeinyul 2017. 02. 03. 22:56
Előzmény: #13  mezeinyul
#17
Tfh. Németo. vagy USA kötvénypiaca összeomlik (lássuk be elképzelhető), akkor jól tud jönni egy kis készpénz. Amúgy csak nyűg az egész. Őrizni kell, normális széf 500k HUF alatt nincs. Szerintem gyűjtögess 1/10oz aranyérméket, egyszer jó lesz.
Befektetéshez, spekulációhoz először könyvek: elsőnek jó lesz az "Egy spekuláns feljegyzései" c. örökérvényű eposz. Tőzsdei alapismeretek, értékpapír számtan stb. Ez egy szakma. Én is csak ugatom mert mérnök vagyok, de már vagy 10 éve ez a hobbim. :)
mezeinyul
mezeinyul 2017. 02. 03. 22:56
Előzmény: #13  mezeinyul
#16
Tfh. Németo. vagy USA kötvénypiaca összeomlik (lássuk be elképzelhető), akkor jól tud jönni egy kis készpénz. Amúgy csak nyűg az egész. Őrizni kell, normális széf 500k HUF alatt nincs. Szerintem gyűjtögess 1/10oz aranyérméket, egyszer jó lesz.
Befektetéshez, spekulációhoz először könyvek: elsőnek jó lesz az "Egy spekuláns feljegyzései" c. örökérvényű eposz. Tőzsdei alapismeretek, értékpapír számtan stb. Ez egy szakma. Én is csak ugatom mert mérnök vagyok, de már vagy 10 éve ez a hobbim. :)
Törölt felhasználó 2017. 02. 03. 22:45
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
20-30
Törölt felhasználó 2017. 02. 03. 22:45
Előzmény: #5  upgrayeddAKS
#14
tavaly csak az eur-ft forgatva hozott 30 százalékot
mezeinyul
mezeinyul 2017. 02. 03. 22:31
Előzmény: #12  Gabor9
#13
Valutát tartani maximum stratégiai tartaléknak érdemes, egy tőkepiaci armageddon esetére. Arany mellett egy kis USD, CHF, NOK elfér simán. Egy évnyi megélhetésnél többnek nincs értelme, csak megeszi az infláció.
Gabor9 2017. 02. 03. 21:59
Előzmény: #4  upgrayeddAKS
#12
Ma egy hivatalos váltó beszélt le róla, ami azért nem semmi élmény. Maga ellen beszélt. Korrekt kiscsaj kiszól a kabinból: "Annyit kérünk, hogy csak veszíthet rajta." Ha emelkedik a líra, akkor is. Váltani hány forinttól érdemes? Mekkora összegben és mit?
Gabor9 2017. 02. 03. 21:57
Előzmény: #7  szarvasvadasz
#11
Köszönöm a pozitív hozzáállásod! Kínából mit érdemes rendelni? Melyik oldalon?
Törölt felhasználó 2017. 02. 03. 18:58
Törölt hozzászólás
#10
szivacs
szivacs 2017. 02. 03. 15:56
Előzmény: #8  upgrayeddAKS
#9
Annyiban igazad volt, hogy kis tőkénél a költségek sokkal többet elvihetnek a hozamnál. Pont ezért érdemes olyasmivel kezdeni, aminek nincs pénzbeli költsége inkább időt, munkát igényel. A kínai magánimport jó ötlet, a vevőket felhajtani viszont a nehezebbik része. De optimistán kell hozzáállni!
Keresd a piaci rést!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 03. 15:37
Előzmény: #7  szarvasvadasz
#8
Tulajdonképpen igazad van, és a hozzáállás a fontos. Mindenkitől bocs a korábbi "lelombozó" hsz.-emért. (Nem leszólni akartam amúgy, csak egyből arra gondoltam, hogy mi a reális és mi nem. Az optimizmus fontos, de a realizmus is... nehéz az egyensúlyt megtalálni.)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 02. 03. 15:31
Előzmény: #1  Gabor9
#7
Már az önmagában dicséretes, hogy keresed a lehetőséget, haladni akarsz. A 20 000 Ft valóban nem sok, de ha ennyi van, hát ennyi van, EL LEHET VELE INDULNI! Nem az összeg számít, hanem a hozzáállásod. Bármibe is fekteted, ne Ft-ban számolj, hanem %-ban. 20% hozam az 20% hozam a tőkédtől függetlenül. Úgy hogy nyugodtan gondolj rá úgy, mintha 100 mFt lenne.

Klasszikus valutaváltás helyett másban forgatnám meg először. Sok olyan legális árucikk van pl., amivel rövid idő alatt - pár hét - 20 eFt-ból 80-100 eFt-ot csinálhatsz. Találd meg ezeket. Gondolatébresztőnek: rengetegen még mindig kényelemből inkább itthon vásárolnak meg 4-5-ször drágábban olyan dolgokat, amiket Kínából közvetlen magad is megvehetsz. Máris 100 eFt-od lesz pár hét alatt.

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen! Össze kell szedned az első milliód. Kezdd el, vizsgálódj, elemezz és cselekedj. Minden apró lépés meg fog erősíteni.
szivacs
szivacs 2017. 02. 03. 15:28
Előzmény: #1  Gabor9
#6
Váltóban csak akkor, ha te vagy a tulaja.:-)
Ha Ft-od van akkor keress a neten olyat aki kint dolgozik és jön haza és beváltaná az euróját forintra. Velük meg lehet állapodni MNB árfolyamos váltásban, amivel mindketten jobban jártok mintha ő eladná váltóban te meg megvennéd ugyanott és a váltós tenné zsebre a marzsot. Így azt ti felezitek meg.
Aztán ha egy idő után feljebb ment az euró árfolyama, akkor eladhatod ugyanígy MNB árfolyamon olyannak, aki külföldre utazik és eurót akar venni. Akkor megint mindketten jól jártok. Ezzel annyit kereshetsz, amennyit az euró MNB árfolyama felment. Nem sok, de 20.000-ből nem is tudsz sokat kihozni. 1 Ft euró árfolyam emelkedés kb. 65 Ft-ot hoz. Olcsón kell venni és drágán eladni :-) Az utóbbi 3 hónapban a min és a max között volt kb. 9-10 Ft árfolyam differencia, ha sikerült a legolcsóbban venni és a legdrágábban eladni - ami persze sosem sikerül - akkor max. 650Ft hozamod lehetett volna - ez 13% éves hozamnak felel meg, ami nem lenne rossz - de ne számíts rá, hogy mindíg nyersz és mindíg a maximumot!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 03. 15:09
Előzmény: #1  Gabor9
#5
Valutánál nagy a spread (különbség az E és a V oldal között). EUR esetében tűrhető (néha 1 Ft-nál is kisebb), de a kevésbé népszerűeknél sokkal nagyobb. (Persze a %-os érték a fontos, így pl. GBP esetében az 1 Ft nem is olyan rossz.) EUR-nál 1-2 jobb váltó 60 fillér körüli spread-del dolgozik. Török líra... háááááát :)
Van még olyan, hogy Turbo rágó? :) Ha esetleg valami aranyfélét akarsz / tudsz venni a törököknél, akkor vedd meg a lírájukat, mert a spread-en el fogod bukni a nyerőd nagy részét, ha lesz egyáltalán olyan...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 03. 15:03
Előzmény: #1  Gabor9
#4
20e Ft annyira elég, hogy valamilyen nyereménybetétkönyvet vehetsz belőle. Talán a postákon is elérhető, de OTP fiókokban biztosan. Ha havonta ennyit félre tudsz tenni, akkor Erste, OTP, stb. bankfiókban tudsz lakás-előtakarékossági szlát nyitni - a unit-linked biztosításokat azonban kerüld el messzire, ott a hasznot a biztosító lefölözi, pl. 5% eladás-vétel közötti árfolyam-spread, stb. formájában. Komolyabb tőkével érdemes csak befektetésben gondolkodni. Ez a 20e Ft édeskevés hozzá. Ha EUR-ban van ennyid, akkor meg vigyázz rá nagyon! :) Túl kevés ahhoz, hogy érdemben be tudd fektetni (pláne tapasztalatok nélkül), és túl sok ahhoz, hogy csak úgy elbukd valami rossz húzással. Esetleg tedd befektetési alapba... (nem a 20e Ft-ot, ahhoz az kevés).
Tibi0002 2017. 02. 03. 12:09
Előzmény: #2  poreci
#3
Lehet, hogy 20,000 dollárra gondolt :)
Valutaváltás felejtős, ennek a 20k-nak akkor van értelme, ha éveken keresztül, minden hónapban hozzárak 50-100k huf-ot, és abból felépít egy jó kis portfóliót.
poreci 2017. 02. 03. 11:40
Előzmény: #1  Gabor9
#2
valutát venni? Akkor már inkább devizát.
Azt sem fizikailag, hanem egy ETF-en keresztül.
De ha ennyire nem vagy tisztában befektetési alapfogalmakkal, akkor inkább nyarald el azt a 20.000-et legyen az akár EUR vagy HUF, akkor jársz a legjobban, mert úgyis csak elbukod!

Topik gazda

Gabor9
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek