Topiknyitó: Portfolio 2017. 01. 15. 08:01

Üzent a NAV vezére - Náluk van a magyar Airbnb-hálózat teljes listája  

Ugrás a cikkhez
Az ír adóhatóság által a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) megküldött adatok szerint az Airbnb-hálózat magyar szállásadói 2015-ben összesen 6 milliárd forint bevételt szereztek, az adóbevallások azonban ennél jóval kisebb összegről szólnak. Azok,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=242568
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 01. 16. 08:12
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
Nem csodálkoznék...
Érdekes módon nekem meg sem fordul a fejemben,hogy a tőzsdei árfolyamnyereségemnek csak a 10 százalékát valljam be.
morci 2017. 01. 15. 22:06
Előzmény: #7  Phylaxa
#16
??? Még vigyorival a végén sem értem....
elemes
elemes 2017. 01. 15. 21:36
Előzmény: #10  SREd
#15
ez nem annyira a "fidesz meghirdetett álláspontja", illetve lehet akár az is, de inkább piacgazdasági megfigyelés:
- ahol gyenge az adózási fegyelem, ott a fogyasztási adókra érdemes helyezni a hangsúlyt
- ahol közepes az adózási fegyelem, ott a jövedelmek megadóztatása is észszerű (a fogyasztási adók mérsékelhetőek)
- ahol elég jó az adózási fegyelem, a vagyon is megadóztatható, és a másik két adófajta mérsékelhető.
Törölt felhasználó 2017. 01. 15. 19:21
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Lehet, hogy megnézték a listát, és rájöttek, hogy jelentős mértékben sajátmagukat is meg kellene büntetni?
Törölt felhasználó 2017. 01. 15. 18:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#13
Te meg mi a Fax.ról beszélsz?
2015-ös évről van szó!
Aki nem fizette meg az adót arra utólag ki kell szabni plusz rá kell tenni az adóbírságot és a késedelmi kamatot.
Ezt írja elő a törvény!
Fizessen az összes geci AIRBNB-ező adócsaló...
Törölt felhasználó 2017. 01. 15. 18:17
Törölt hozzászólás
#12
Törölt felhasználó 2017. 01. 15. 18:16
Előzmény: #10  SREd
#11
így van
akkor szja se legyen!
minek?
SREd 2017. 01. 15. 17:41
Előzmény: #5  morci
#10
Nekem ezekről a dolgokról eszembe jut az, hogy a Fidesz több éve meghirdetett álláspontja szerint nem annyira a jövedelemszerzés adóztatása felé kell elmozdulni, mint inkább a fogyasztás adóztatása felé. Meg az is, hogy ezzel az állásponttal (is) jóval szabadelvűbbnek bizonyultak a magukat liberálisnak hirdetőkkel szemben, és ez már többször visszaköszönt a választásokon. És végül az is, hogy a különböző jövedelmek adójának csökkentése mellett is (szja a legközismertebb) képesek voltak jobb költségvetési számok produkálására, mint a ballibek, akik jól megadóztatták a lakosságot (és ugyebár az állandóan drágított rezsiköltségek is egyféle adóztatás), majd széttárták a karjaikat, és mondták a kifogásokat, amikor mégis nagy hiányszámok jöttek ki, és növekedett az államadósság.
Phylaxa 2017. 01. 15. 17:06
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
A business csúcsa, amit eddig hallottam:

Belvárosi lakás tulajdonosa (vagy bérlője) kiadja a WC-jét. Aki akar csenget, ő beengedi és a dolog végeztével elkéri a zsetont. Az illető távozik.

Egy dokumentum filmben mutatták be és nagy sikere van. :)
Törölt felhasználó 2017. 01. 15. 16:43
Előzmény: #5  morci
#8
semmi
az airbnb mókát leépítik
már eleve a társasházak elkezdik megtiltani, aztán bekeményít a nav - ez most csak a preludium egyelőre:)
de, majd elválik

ez az egész egy baromi nagy kitolás azokkal, akik lakni szeretnének a lakásukban
érdekelne, az nagy arbnb-sek mit szólnának, ha a szomszédjuk is ezt csinálná
Phylaxa 2017. 01. 15. 16:37
Előzmény: #5  morci
#7
Gondolom annyi, hogy mivel adómentes, ezért nem kell utána adót fizetni. Vagy rosszul gondolom? :)
Passionata
Passionata 2017. 01. 15. 14:35
#6
ha az airbnbtol kapjak a bevetelt az nem latszik ,mint amikor tahokaim szlovakiaban nyitottak bankszamlat aztan reccsent az alluk amikor elsok kozt adtak ki onnan a szamla adatokat.
morci 2017. 01. 15. 13:45
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
És mi köze van ennek ahhoz, hogy aki a bérleti díjat kaszálja, az fizessen utána adót????????????????????
Törölt felhasználó 2017. 01. 15. 13:13
Előzmény: #2  morci
#4
Föld bérbeadás ha 5 év időtartam vagy hosszabb és folyamatos akkor az adómentes! Ez is olyan mint a TBSZ. Föld bérbeadást megértem mivel ugye akinek kiadja az támogatást vesz fel műveli és ha 5 évre van szerződése akkor hosszabb távon tud gondolkozni termelni -> több embert foglalkoztat, több járulékot/adót generál.
ts3 2017. 01. 15. 13:07
Előzmény: #2  morci
#3
Lehet, hohy így még mindig több bevétel lesz, mintha a nav-nak kellene egyesével behajtani.
Szerintem már a nav-ban is sok rokon foglalhat helyet.
morci 2017. 01. 15. 12:43
Előzmény: #1  portfolio
#2
A navnak bizonyítékai vannak milliárdos nagyságrendű adócsalásról, de nem büntet, hanem a sajtón keresztül üzeni, hogy legyen szíves már minden bizonylatolt adócsaló büntetés nélkül befizetni az elcsalt adóját. Kedves nav elnök, ez a tisztességes adófizetők szemen köpése !!!!

Egy éve ezt hallottam (akaratlanul) két idős úr beszélgetéséből: \"Bérbe adunk 400 hektár földet, ez évi 24 millió adómentesen.\" Kedves nav elnök, ez is a tisztességes adófizetők szemen köpése. És feltételezve, hogy az idézőjeles mondat megfelel az adótörvénynek: ha eddig nem tetszett volna fellépni ellene a kormánynál, az gerinctájéki lágyulásra utal.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek