Topiknyitó: Portfolio 2017. 01. 10. 17:12

Eldőlt: Izlandon is népszavazást tarthatnak az EU-tagságról  

Ugrás a cikkhez
Izlandon három jobbközép pártnak végre sikerült megállapodnia egy koalíciós kormány megalakításáról, ennek részeként pedig a parlament elé viszik az EU-hoz való csatlakozásról szóló népszavazás kérdését. A 2008-as válság emléke nem múlt el...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=242365
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 01. 11. 09:48
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#20
acquis communautaire mellett nincsenek valódi "vezérek":)

különösen tagállami szinten nem...
pitcairn2 2017. 01. 11. 09:47
Előzmény: #16  upgrayeddAKS
#19
ugyanilyen "buta honfitársak" szavazták be kis hazánkat az EU-ba:)

Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 06:30
Törölt hozzászólás
#18
Oszo 2017. 01. 11. 04:40
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
Ezt a "vezér" szót ne használd kérlek!
A szőr feláll tőle a hátamon!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 11. 00:40
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
MSZP-ügyben igazad van. Persze ettől még túl nagy kockázat lenne. Sok olyan buta honfitársunk van, aki azt képzeli, hogy az EU-Magyarország "házasság" az apró-cseprő problémák miatt nem működik, és fel kell bontani.
Törölt felhasználó 2017. 01. 10. 23:41
Előzmény: #14  upgrayeddAKS
#15
Sehol nem írtam MSZP-ről. Baloldali ellenzékről írtam, amibe új párt is belefér persze. (Dehogy ragaszkodtam én a "levitézlett" szocikhoz, akikre sose szavaztam és übergáz, hogy 7. éve nem képesek kitermelni legalább egy vezért). A lenti ötletemet egy új, civil kezdeményezés is meglépheti.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 10. 23:35
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Túl sokat kockáztatna az ország túl kevésért. Nekem ez a bajom vele. Lehet, hogy az MSZP-nek jó lenne, de én azt lesz..om. A Fideszt egy új párt is megbuktathatja, nem kell hozzá a levitézlett MSZP, ami ráadásul valószínűleg pont azért nem mozdul rá semmire, mert így még kapnak egy kis alamizsnát a kúrmánytól. Hiába van infrastruktúrájuk, csak biodíszletnek vannak ott az OGY-ben. Az persze önmagában jó volna, ha a FIDESZ meg a Jobbik koppanna egyet, de paradox módon ezt a 2 nyomi pártot a szegénység kb. hasonlóan felszínen tartja, mint az NSDAP-t anno a válság és a többi cumi, amin átment Németország. A zemberek elkeseredettségéből, stb. táplálkoznak.
Törölt felhasználó 2017. 01. 10. 23:24
Előzmény: #12  upgrayeddAKS
#13
"Ráadásul sok fityisz-hívő EU-párti"

Pont ezért gondolom, hogy működne...

"Nem akarnak teljes vállszélességgel kiállni az EU mellett, de ellene sem. Viszont ugye ellenségkép meg kell, így nem is békülhetnek ki az EU-val."

És pontosan ezért lenne zseniális húzás. Vegyük észre, hogy a migráns népszavazással a Fidesz ugyanezt tette. Csupaszítsuk le ezt a konkrét témát: a Fidesz egy aktuális, sok embert megmozdító kérdést tett fel, ahol kizárólag az ő válaszuk nyerhetett. Minden más politikai veszteség az azt támogatóknak. Mindezt lehetett előre tudni, mert őszintén, erre a kérdésre, pláne így feltéve nem lehetett csak úgy szavazni, ahogy ők akarták. Ezért volt pártpolitikailag nagyon ügyes húzás: a Jobbikot és a baloldali ellenzéket is megszívatták vele, akik eleinte zavarban is voltak, mit képviseljenek, majd a legkisebb rosszként nagyjából mind a szavazás bojkottálása mellett foglaltak állást (a nem-el a Fideszt támogatták volna, az igen politikai öngyilkosság).

Na az EU szavazás szinte ugyanez. Ráadásul kevésbé átlátszó, hiszen valódi tétje van, nem álkérdés, erős aktualitása van, erről szavaztak a britek is. A többi meg trivialitás, illetve a fentiekben te is írtad: a Fidesz zsákutcába kerül és a bojkott vagy az igen marad neki. A kilépés pénzügyi gáz, az igennel oda a keményvonalas, Jobbik szavazat elszedő poltika és beállnak a szocik mellé. De a bojkott kampány a szívás azok után, hogy ezzel támadták a szocikat + erősen egyetértettek azzal, hogy az angolok szavaztak a kérdésről. Teljes csapda lenne. És a Jobbik is bajban lenne. 2010-ben még keményen EU ellenesek voltak, de most a bársonyszékbe és az EU pénzek közelségébe belepuhultak. Ők szerintem egy ilyen helyzetben lehet, hogy a kilépésre kampányolás stratégiát követnék - visszaszerezendő a Fidesztől a tőlük lenyúlt radikális szavazókat.

Szóval ez szerintem tök jó ötlet lenne a baloldalnak. De egy biztos, a Fidesz se hülye és pont ezért, ha lenne ilyen kezdeményezés, akkor se lenne belőle népszavazás. Jönnének a kopaszok megint... Még az lenne a legkisebb veszteség.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 10. 23:02
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#12
Az a baj, amire Pali is utalt indirekt módon: nem tudni, pontosan meddig. Putyinnak is csontig benyalhat még egy elhúzódó kilépés esetén, szóval jobb lenne ezt nem erőltetni bizonytalan kimenetelű fideszes "lebukásért" cserébe. Ráadásul sok fityisz-hívő EU-párti, szvsz ezért is lebegtetik folyton a "harcot" Brüsszellel. Nem akarnak teljes vállszélességgel kiállni az EU mellett, de ellene sem. Viszont ugye ellenségkép meg kell, így nem is békülhetnek ki az EU-val. Biztosan vannak olyan trolljaik is, akik EU-párti szöveget nyomnak és olyanok, akik EU-elleneset :)
goapsy1
goapsy1 2017. 01. 10. 18:30
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#11
Remélhetőleg addigra a Mészáros family már a letöltendőjét tölti valami szép, hűvös, rácsos helyen.
goapsy1
goapsy1 2017. 01. 10. 18:28
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#10
na, az tuti...
goapsy1
goapsy1 2017. 01. 10. 18:28
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Ez szép, de isten ments az eu-tagságot arra föltenni, hogy Orbáncnak aznap éppen mi a politikai érdeke.
Törölt felhasználó 2017. 01. 10. 18:10
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
még vagy másfél évig
Törölt felhasználó 2017. 01. 10. 18:07
Előzmény: #3  goapsy1
#7
Veszélyes játék lenne, de gondold végig: a Fidesz kénytelen lenne az EU mellett kiállni, hiszen ebből van sok pénz...
Törölt felhasználó 2017. 01. 10. 18:07
Előzmény: #3  goapsy1
#6
Amíg tart a EU pénz addig nálunk nem. Utána meg mindegy mert Rubel lesz a fizetőeszköz nálunk EZT fogják megszavazni Ezek a Mészáros familyk...
Törölt felhasználó 2017. 01. 10. 18:07
Előzmény: #3  goapsy1
#5
Amíg tart a EU pénz addig nálunk nem. Utána meg mindegy mert Rubel lesz a fizetőeszköz nálunk EZT fogják megszavazni Ezek a Mészáros familyk...
Törölt felhasználó 2017. 01. 10. 18:06
Előzmény: #3  goapsy1
#4
nálunk bizony simán kiszavaznák, pny nem veszi figyelembe, hogy a gondolkodó ember itt már rég egy veszélyeztetett szórványkisebbég
goapsy1
goapsy1 2017. 01. 10. 18:02
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Isten ments. Amennyi vadbarom van ebben az országban, még kiszavaznák az országot, aztán megnézhetnénk magunkat.
Törölt felhasználó 2017. 01. 10. 17:49
Előzmény: #1  portfolio
#2
A baloldalnak nálunk is ezt kéne kezdeményeznie. Saját módszerével szorítanák sarokba a Fideszt...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek