Topiknyitó: Portfolio 2017. 01. 09. 14:25

Véget ért-e az alacsony bérek korszaka?  

Ugrás a cikkhez
A hazai reálbérek az EU-s országokat tekintve a legalacsonyabbak közé tartoznak, ám a kormányzati prognózisok szerint jelentős fordulat áll előttünk. A vágyak és realitások azonban éles kontrasztban állnak egymással, ugyanis Magyarország a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=242155
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 18:25
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#160
hahó!!
az országokban EMBEREK laknak és nem pedig pártok. lehet neked az újdonság erejével hat. fogadd el.
az emberek többsége pedig sz@rik a politikára
mert ez így jó
Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 18:07
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#159
mro többek közt azt írta, "ennek nagy koze van az intezmenyesitett lopashoz es haveri kapitalizmushoz, sajnos kormanytol valamennyire fuggetlenul " te írtad erre a (#102) -ben: "szelektív egy ember vagy néhány tízmillió az igen most néhány százmilliárdról van szó kormánytól függetlenül "
amire én azt válaszoltam, konkrét példával is illusztrálva, hogy M. Lőrinc pl. erdélyi futballakadémiára meg ahhoz épített új futballkollégiumba stb., azaz a közjót is elősegíti többek közt annyira csak önmagára gondol. de ez neked közömbös, hiszen nem szereted őket. ezért hoztam fel az osztrák példát, ahol kétpárti mutyirendszer van és tökmindegy hogy mekkora tétekben, mert úgysincs a világon 2 egyforma ország, amit 1az1ben össze lehetne hasonlítani, hiszen más a hátterük. de ott téged nem zavar, ha 2 párt koalícióban mutyizik, az tök rendben van szerinted, sőt azt írtad a (#152) ben az ottani 3., ellenzéki pártról a szabadságpártról hogy "a másik a mutyi, amit ugyanúgy csináltak amikor hatalmon voltak " - mindezt azután írtad h. azt javasoltam, költözz és élj Ausztriában, hiszen "ott demokrácia meg sajtószsbadság van, nem úgy mint az orbáni Mo.-gon, amint azt az osztrák meg a német sajtó sulykolja. erre kijelented a (#154) -ben hogy "neked már nem kell Ausztriába menned" amit csak úgy lehet érteni: tök jó neked ez a lesajnált, antidemokratikus, sokszázmilliárdos mutyiban úszó, utolsó szar Magyarország.. kétség kívül "hibátlan" logika :o)
Oszo 2017. 01. 11. 18:02
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#158
Tehát azért nem volt jó, mert nincs ilyen száz éve más országokban. Bezzeg mondjuk a stadion építési téboly jó, mert azt mindenütt így csinálják sok-sok éve...
Drága is volt, mert a levitézlett maszoposok voltak a vezetésben: kapitális hülyeség!
Adósságot csinált: Marhaság: az államnak több volt a kiadása mint a bevétele -hogy ebből az államaparátusra, oktatásra vagy éppen az egészségügyre fordított pénz csinált adósságot -az megállapíthatatlan.
2007-es szakértői anyag micsoda baromság ez is: Hogyan lehet megállapítani annak a rendszernek a beválását 10 év után, aminek egy emberöltő a kifutási ideje? Gondolom, te is azok közé tartozol, aki köt egy 20 évre szóló határozott idejű életbiztosítást, aztán két év után amikor felbontja, csodálkozik, hogy nem kapja vissza az összes pénzét hozamokkal növelten.
Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 17:11
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#157
ki a ti?
mert azt tudom ti kik vagytok
szimpla mszmps-ek, mást nem tudok elképzelni

de, nyisd fel a szemem
definiáld magatokat
kik vagytok?

és ezzel a lendülettel definiáld a fideszt is kérlek
Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 17:09
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#156
mi ennyi?

az örökzöldnél maradok: ha előtted a földre kakálnak te is odakuporodsz?

mi közöm van nekem ahhoz, hogy izlandon lopnak vagy sem

mellesleg, mutasd meg nekem, hol folyik ilyen mérvű lopás ausztriában
még dini sem tud ilyet mutatni

eleve nincs eu pénz, ott kezdődik
Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 17:05
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#155
vagyis nincsenek sem válaszaid, sem megoldási javslataid arra: bárhol, bármely országban, bármely rendszerben mi a teendő, ha azt tapasztalja a választópolgár/elemző, hogy mutyi van/kormáynzó párt a hozzá közelálló vállakozói rétegnek juttat elsősorban állami megrendeléseket/saját magának lekötelezett, új középosztályt próbál felépíteni (pl. választási ígéretei beváltásával mondjuk megígért adókedvezmény bevezetésével ami teljesen normális dolog a politikában), egyszóval: kénytelen vagy elismerni, hogy ez minden országban és minden rendszerben így van. akkor miről folynak itt a viták? megsúgom: arról, hogy ti nem tudjátok elviselni azt, ha éppen az a politikai párt vagy oldal adja az aktuális kormányt, aki nektek nem tetszik. alább ez be is bizonyosodott, már xxx. alkalommal. ennyi
Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 16:58
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#154
csókollak
40 ezer magyar van csak bécsben
nekem már nem kell odamenni

különben pedig, hogy neked mi az igényed demokrácia, lopás, jóllét, jó lét stb, terén az a te dolgod
de ne akard, hogy más is ehhez alacsonyodjon le :)
Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 16:56
Előzmény: #137  pitcairn2
#153
ezen miért csodálkozol?
ott a strabag mint az egyik legnagyobb európai kifizetőhely
mindig is így volt

ott ez azért kevésbé problémás, mert az analfabétát is normális szinten eltartják

Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 16:55
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#152
leginkább a migrók + leginkább a magyar, szlovák stb, munkások miatt jöttek fel

a másik a mutyi, amit ugyanúgy csináltak amikor hatalmon voltak
gyula1971
gyula1971 2017. 01. 11. 16:31
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#151
Igen ezt várjuk a minimum nyugdíj emelését,ami 2008-óta 28500-forint.
Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 13:44
Előzmény: #140  mro
#150
Ok, áttanulmányozom a linkeket (ma nincs időm erre).
Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 13:43
Előzmény: #144  nemoland
#149
Jaj.
bigyula 2017. 01. 11. 13:39
Előzmény: #147  ts3
#148
És a TAO?
ts3 2017. 01. 11. 13:36
Előzmény: #146  nemoland
#147
A fidesz idei járulék csökketése növeli a hiányt?
nemoland 2017. 01. 11. 12:15
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#146
nah...akkor végre egyetértünk és ADÓZÓKÉNT te is a 0-ás költségvetést támogatod... :DDD

...és megérted, hogy pl. aki nem volt manyup tag és BEFIZETTE AZ ADÓT, azt zavarta a KÖTELEZŐ MANYUPRA kiadandó költségvetési mínusz... valamit az államadósság növekedése miatti extra költségek és terhek...

Az államadósságot és a költségvetési mínuszt pedig NÖVELTE a MANYUP...

Tehát vagy mind 'LOPÁS' ..vagy egyik sem az...
Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 11:21
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#145
A fő kérdés az, hogy ha én befizetem azt akkor miért LOPJÁK el! Az az érdekes, hogy erre továbbra se válaszol.
De hát nem is várható.
nemoland 2017. 01. 11. 11:15
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#144
"Hanem arról, hogy minek kellett galád módszerekkel kilopni az emberek pénzét. "

Tehát a fentiek szerint akkor a mindenkori költségvetési hiány IS "galád módszerekkel kilopja az emberek pénzét"...és nem kéne...

persze az államadósság növelése terheli a kamatok miatt a költségvetés mínuszát....tehát NEM KÉNE...

Ekkor viszont a költségvetési mínuszt okozó KÖTELEZŐ manyup is 'galád módszer volt....és NEM KÉNE....

avagy egyik módon szabad 'galád módon kilopni az emberek pénzét'.. a másikban viszont nem ?!

üdv liberális kettős mérce ! ;)
Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 11:14
Előzmény: #137  pitcairn2
#143
nem véletlen hogy csak a nagy kussolás rá a válasz. Ausztriában éppen azért jött fel a szsbadságpárt, mert kritizálja és joggal azt a "fenenagy, hiperszupertiszta és hamisítatlan demokráciát" ami a valóságos háttérben nagyon is jól leosztott kártyák alapján dotálja a háttérben a nagykoalícióban kormáynzó pártokat. csakhát erről nem ír ám "populizmusként meg mtyirendszerként, stb." a hihetetlenül pártatlan és hihetetlenül szabad osztrák meg német fősodratú sajtó, miért is? hát azért, mert az osztrák nagykoalíció az migránssímogató, mint Merkel mami. a csúnydisznó Orbán viszont meg szeretné védeni Európát a migránsinváziótól, ezért üt(tet)ni kell a nemzetközi sajtóban meg az EU-ban, bárhogy és bármi áron
Törölt felhasználó 2017. 01. 11. 10:51
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#142
nincs mellébeszélés. nem volt jó! és igenis ez a fő kérdés, hogy nem volt jó. ha jó lett volna, meg jó lenne, akkor xx éve működne ugyanaz amanyup rendzser valamely bevett európai demokratikus országban, csakhogy sehol nem működik pont olyan (én úgy tudom). és mivel nem volt jó (1. drága is volt - a megtalarítókat jól lehúzták a pénztárak akik ebből jól megéltek, naná, hiszen mivel Horn idején vezették be, így 90%-ban levitézlett maszopos káderek+rokonaik-kegyeltjeik voltak a pénztárvezetésekben mindenhol - , 2. államadósságot termelt bőven és nemcsak nálunk, tehát egy ígéretsnek tűnő, de a gykorlatban károsnak bizonyult rendszerről volt szó), így előbb utóbb mindenhol megszüntették, ennyi. "minek kellett galád módszerekkel kilopni az emberek pénzét" - hát igen.. erre csak azt tudom válaszolni: miért kelltt úgy eladósítani az országot 2002-2009 galád módon, hogy aztán akkora lyukak meg deficitek keletkezzenek, hogy IMF segélyre = lélegeztetőgépre kellett kötni az országot 2009-ben? erre válaszolj előbb, ok? mellesleg megsúgom: már gyurcsánynak le lett éve az asztalára, még vmikor 2007 körül egy szakértői anyag amely határozottan azt javasolta, hogy a manyup rendszert meg kéne szüntetni, mert nem vált be.. csak hát ad acta lett téve az a javslat, nem merte meglépni Feri barátod, ennyi
pitcairn2 2017. 01. 11. 09:39
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#141
2 év múlva meg lehet, hogy 50%-al kevesebbet fog érni, különben akkor lenne valóban __magán__ ez a rendszer ha azt csinálhatnék ezzel a pénzzel amit akarok

pl. a jelenben __felélem__ az egészet

ebben a formában kb. egy kis __szubvenció__ a tőzsdének és az állampapírpiacnak

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek