Topiknyitó: Portfolio 2016. 12. 16. 10:55

Külföldről szóltak be keményen az Orbán-kormánynak  

Ugrás a cikkhez
Első ránézésre egy külső szemlélő számára minden rendben van, belülről azonban szép lassan rohad, amolyan Patyomkin-gazdaság - olvasható a Bloomberg Magyarországról szóló cikkében. A lapnak nyilatkozó szakértők szerint hiába a költségvetési fegyelem...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=241554
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 12. 20. 15:48
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#240
legalább ne egy perc alatt tedd be ezt a sok előre legyártott mondatot

Törölt felhasználó 2016. 12. 20. 15:45
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#239
"Nem tudom lehet, hogy tényleg igazad van ennek az országnak az embere ennyire képes hajuk az egészet a francba. "
értékelem hogy te elgondolkodtál azon amit írtam! de hidd el, bárhová mehetsz a világban, mindehol ugyanezt kapod! erről szól az egész tröténelem! mert a népet nem lehet leváltani sehol! meg az önző egyes embert sem akikből a nép áll, sehol! és ők szavaznak(!): mert az emberek sehol sem különbek, a fekete is elnyomja Afrikában a feketét, meg a japán is vadássza a kihalás szélén álló bálnákat, akkor is ha nemzetközileg tiltják(!), meg Clintonné is kőkeményen lelepleződött miután kiderült, hogy csak papolt a "csúnya magyar korrupt kormányról", miközben kiderült hogy ő maga is fülig korrupt (a férje elnöksége idején ment végbe az dereguláció a bankvilágban ami többek közt lehetővé tette a 2008-as válságot kirobbantó lufifújást, - majd most kiderült, hogy ezen cégek fizették hálából Bill Clintonnak, majd később a kampányban a feleségének is a többszézezer dollárokat, 1-1 előadásért - és neked szeretné itthon bemesélni az álbaloldal, hogy "az nem korrupció ám, áá, dehogy! csak az a korrupció, amit a magyar kormány csinál").
Törölt felhasználó 2016. 12. 20. 15:44
Előzmény: #189  Bekre_Pal
#238
ki mondta hogy evidens? én csak figyelmeztettelek benneteket, kis naívakat, hogy a politika (és az egész világ) már csak ilyen, mert gyarló emberek csinálják. ha tudod, változtasd meg, ok? én benne vagyok: tartóztassunk le minden magyar politikust aki 1990 óta lopott, szervezd meg! ja, hogy nem tudod? akkor miről beszélünk??!!
"ha úgy viselkednek ahogy szerinted evidens, akkor minimum elhajtsuk őket a faszba" - visszakérdezek: hát nem ez történt 2010-ben? mert szerintem igen! és most azóta kormányoz egy újabb csapat, csak sokkal ügyesebben csinál mindent, el tudja magát adni az embereknek. újra is választották, most is vezet, ennyi. és ez nem dícséret a részemről, csak tényként megállapítom most is. és elismertem már, hogy Orbán se csinál jól mindent, sok kritika jogos veles ezmben. de holvan a TI porgramotok? mert dumálni tudtok itt, de az kevés!!
" itt még mindig az a felfogás, hogy a politikusainknak valami isteni elrendelésük és felhatalmazásuk van arra,"
szó sincs erről, te kis naív! tudod miről van szó? amiről írtam: az átlegembert az érdekli: jobban tudok legalább egy picivel élni, mint az előző ciklusban? majd megnézi a kasszát és ha úgy látja hogy igen, akkor nincs miről beszélni, arra szavaz akitől kapott vmit! te hülyének nézed a kisembert/átlagembert, de ezzel nem őket, hanem magad minősíted (le).
"ezért húznak el a fiatalok, mert ehhez az ostoba jobbágysághoz ők már felvilágosultabbak" - ez sületlenség. a politika 10-ből 8 embert nem érdekel! 99%-ban csak a pénz miatt mennek el! ráadásul az Economist írta meg nemrég, hogy egész K-K Európából, kishazánkból a legkisebb a kivándorlás az EU tagság kezdete óta! nos, ezek szerint az ex szoci országokban is mindenhol Orbán kormányoz 12 éve? ne légy már nevetséges!
és végül visszatérnék 2010-re: olyan állati szarul kormányoztak elvbarátaid (akiket most is "véletlenül" elfelejtetted, hogy szintén le kéne akarnod csukatni, ha következetes lennél - szóval már megint kilóg az egész lovad, nemcsak a lába), hogy 2/3-os fideszgyőzelem lett a vége. feltettem már itt a kérdést: miért vártátok meg 2010-et? hiszen előrehozott választási javaslatunkat ha támogattátok volna, akkor 2006-ban és 08-ban sem alakult volna még ki 2/3! de nektek fontosabb volt az, hogy zavartalanul tovább lophassatok még 2010-ig (akinek nem inge ne vegye magára). vagyis csak saját magatokra haragudhattok, és nem Orbánra kell haragudni - ő csak kihasználta amit tőletek kapott ajándékba, a 2/3 formájában! hülye lett volna mást tenni! ezen miért csodálkozol? nem most kéne anyázni, mert az már késő! ui. az ellen meg hiába tiltakozol, hogy Gyurcsányék elvbarátja lennél: mert ha tök ugyanazt az érvrendszert használod amit ők, akkor tökmindegy...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 12. 20. 15:37
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#237
még lehet rá alkalmad, hogy komolyan gratulálj neki
elemes
elemes 2016. 12. 20. 15:13
Előzmény: #233  kispaleva
#236
Sima bejárós iskola. Semmi extra felszerelésük nincs, mármint az elképesztően lelkes és összetartó tanári karon túlmenően.
Törölt felhasználó 2016. 12. 20. 15:13
Előzmény: #231  elemes
#235
Igen, a cikkben is úgy volt, hogy átalakították a hazai viszonyokra, de bevált nekik, úgy hogy le a kalappal a tanári kar előtt.
elemes
elemes 2016. 12. 20. 15:12
Előzmény: #228  kispaleva
#234
Egy szegregálódott, többnyire mélyszegénységben élő milliós társadalmi réteg integrálása tök egyszerű, szerintem öt sorban le tudom írni azt, amin évtizedek óta görcsölnek amerikában meg most már nálunk is. Ugye?
kispaleva 2016. 12. 20. 15:11
Előzmény: #231  elemes
#233
Bentlakásos vagy bejárós?
elemes
elemes 2016. 12. 20. 15:10
Előzmény: #230  Törölt felhasználó
#232
Egyébként a módszer mondjuk 20%, a tanár meg 80%, szóval az a hejőkeresztúri tanári kar saját kútfőből is penge iskolát tudna csinálni, mások meg amerikai módszerrel se sokat.
elemes
elemes 2016. 12. 20. 15:09
Előzmény: #230  Törölt felhasználó
#231
Hejőkeresztúr. Eléggé átdolgozták az amerikai módszert (meg is hurcolták emiatt a hejőkeresztúri tanárnőt, "az úttörő ahol tud, árt").
Törölt felhasználó 2016. 12. 20. 15:06
Előzmény: #228  kispaleva
#230
Ha jól tudom van egy magyar iskola, ahol valamelyik amerikai egyetem módszerét alkalmazzák, amit az ottani hátrányos helyzetű (gondolom afro és latin) gyerekek oktatására dolgoztak ki. Az itt tanuló roma gyerekek sokkal nagyobb arányban tanulnak tovább, mint a sima iskolá járó társaik.
Törölt felhasználó 2016. 12. 20. 14:42
Előzmény: #227  elemes
#229
igen
kispaleva 2016. 12. 20. 14:40
Előzmény: #227  elemes
#228
Mit csinálnak rosszul a mindenkori kormányok?
Miért nem sikeres az integrálásuk?

elemes
elemes 2016. 12. 20. 09:12
Előzmény: #224  kispaleva
#227
igen.
Törölt felhasználó 2016. 12. 20. 08:21
Előzmény: #224  kispaleva
#226
Hát persze!!! 😃😃😃😃
Törölt felhasználó 2016. 12. 20. 08:21
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#225
Második generációs török, mi? okoska...

Paki "menekült".

Gratulálok a megérzéseidhez 😎
kispaleva 2016. 12. 20. 07:47
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#224
Az pedig Magyarország bűne, hogy képtelen integrálni a köztünk élő roma kisebbséget?
sanka 2016. 12. 20. 05:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#223
Akinek nem inge tudod, mégiscsak találo lehet.
elemes
elemes 2016. 12. 19. 23:21
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#222
Nem mondhatta fel. Egyébként nem is az volt a nagy teher, hanem a vérszívó veszteséges nagyvállalati struktúra meg a félmillió hirtelennyugdíjas.
Törölt felhasználó 2016. 12. 19. 23:15
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#221
Ezért a frappáns visszavágásért kár volt iskolába járnod.
Ez óvodai szint, na jó éjt tudós uram :)))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek