Topiknyitó: Portfolio 2016. 10. 20. 08:31

Jövő héten nyírhatják ki Rogán letelepedési kötvényét  

Ugrás a cikkhez
Elképzelhető, hogy változik az alaptörvény-módosítás elfogadásának november 8-ra tervezett időpontja, miután a kormány megfontolja a letelepedési kötvények megszüntetését, amelyet a Jobbik szabott feltételként a javaslat megszavazásához -...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=239005
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 17. 08:04
Törölt hozzászólás
#51
signal2
signal2 2019. 10. 16. 09:03
Előzmény: #48  _pampa
#50
Ebben egyetértünk. Nekem is az volt a legnagyobb bajom a konstrukcióval, hogy a közvetítőcégek kerestek sokat rajta az állam helyett. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 10. 16. 08:49
#49
Kósa Lajos, a Fidesz önkormányzati választásokért felelős kampányfőnöke többek közt arról beszélt a királyi tévében hétfő reggel, hogy Budapesten az itt élő külföldiek döntötték el a főpolgármester-választást.
Pedig kezdetben milyen jó biznisznek látszott a letelepedési kötvény.
_pampa 2016. 10. 21. 12:35
Előzmény: #47  Peterbond
#48
szerintem meg nem érted.

ha mi nem adunk el több kötvényt akkor is jönnek a kötvényvásárlással az EU-ba.
csak nem itt veszik hanem más országban.

nem a kötvényt kell megszüntetni ,hanem a pénzügyi részt kell újra szabályozni.minden "haszon" az államkasszába kerüljön!

és ne a fidesz-nek fizessenek hanem Magyarországnak.

szvsz
Peterbond 2016. 10. 21. 12:07
Előzmény: #46  _pampa
#47
Pampa ertjuk mi.

Ha fizetnek a fidesznek johet barki. Ha nem akkor mind mocskos terrorista es elarasztja a sok muzulman europat.

A mostani menekultek is johetnenek mind ha az EU vagy ok fizetnenek 10.000 eurt fejenkent Roganeknak. Csak ertenem neked miert jo ez igy.

_pampa 2016. 10. 21. 08:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#46
a Vona által említett "rogán se hozzon terroristát"... felvetésnél amit nem értek....

ha pl. máltai kötvényt vesz valaki az beutazhat Magyarországra?

mert a megszüntetésnek akkor lenne értelme, ha az EU központilag mindenkinél beszüntetné!

mert így a vona kijelentését úgy is értelmezhetjük, hogy azon államoknak lobbizik akik továbbra is értékesíteni fognak kötvényeket....

az üzleti részről amit írtál azzal egyet értek, így nem maradhat, vagy változtatnak rajta vagy megszüntetik!
Törölt felhasználó 2016. 10. 21. 08:19
Törölt hozzászólás
#45
Peterbond 2016. 10. 20. 22:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#44
Akinek ennyi pénze hidd el nem hülye. Okkal kell neki a tartózkodási engedély. Valószinűleg nagyon sok pénzt keres vele, hogy így itt az EU-n belül üzletelhet.

A 10% diszkont az pont a normál összeg egy hitelre. Ennyi lenne egy normál államkötvény is. Nem az a pofátlan. Max hogy a befektető arról is lemond a közvetítő javára tehát neki a letelepedsi jog megér még ennyi pénzt is.

Újzélandon BEFEKTETT az illető vagy kölcsön ad az államnak? Ez se mindegy. Előbbi munkahelyet teremt, GDP-t, adót, itt kerül felhasználásra és nem visszafizetik 5 év után. De max ennyit ér az Újzélandi letelepedési. Mivel az csak egy igen kis piac míg a magyarral a világ egyik legnagyobb piacához ( AZ EU természetesen nem a kis magyar ) veszel belépőt.
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 22:20
Törölt hozzászólás
#43
Peterbond 2016. 10. 20. 21:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#42
"Tehát az állam a termékét korlátlanul tudja reprodukálni s ezért az ára is jelképes."

Ehhez képest 90 milliárdot csak hozott egyes embereknek. Az egyszerű ember azt hinné te kapsz a pénzből hogy ennyire ad a hülyét. Az okosabbja meg tudja hogy biztos nem. ennyi ésszel esélyed sincs oda kerülni a húsos fazékhoz. Pedig Mészáros Lőrinc IQ-ja is lehet úgy 70-80.
Peterbond 2016. 10. 20. 21:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#41
"A példád sántit hiszen egy ingatlan mögött munka van,s épitőanyag, s ezért értéket bír(még ha 1ft-os a telek akkor is)Az állampolgárság mögött egy tollvonás áll."

Ja bocs. ha ezt én írtam volna lennék én itt hazaáruló mocskos Komcsi.

Az állampolgárság NEM csak egy tolvonás. És tökmindegy mennyi a költsége. Az értéke ( mellesleg továbbra is NEM állampolgárság hanem letelepedési jog. NEM ugyanaz hála az égnek ) kb 50 millió forint és állam bácsi lemond róla és odaadja offshoriozóknak. Ha jelképes értéke lenne NEM fizetnének érte ennyit.

Mondom én ha ezt MSZP-sek csinálnák már égne a fél belváros. Ha fideszesek a hülye hívek nem hogy csak kussolnak még nekiállnak védeni is.

Ennyire komolyan nem lehettek hülyék. De igazatok van adjuk kölcsön a szent koronát pár hétre. Úgyis egy rakás ócskavas és semmibe se kerül nekünk. Az érte kapott milliókat meg adjuk oda nekem mert hát én olyan kurva jó vagyok hogy nulla költség mellett egy felbecsülhetetlen értékű tárgyat bármikor el tudok sózni pár különc milliárdosnak pár tíz millióért.
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 16:50
Törölt hozzászólás
#40
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 16:48
Törölt hozzászólás
#39
Peterbond 2016. 10. 20. 16:27
Előzmény: #37  Peterbond
#38
Amúgy egy felelősen gondolkodó ember talán úgy kötné az ügyletet hogy a hitel adott és a lakás ára 50 millióról indul. A közvetítő HA ezen FELÜL-i árat tudd kiharcolni ANNAK egy bizonyos százalékát ( legyen mondjuk 20% ) kapja meg sikerdíjként.

Szóval 60 millió esetén 2 milliót. 80 millió esetén 6 milliót stb...

Miért is kapna magasabbat. Egy terméket kell eladnia ami csak nem is az övé. nulla kockázata van rajta a költségei meg minimálisak.
Peterbond 2016. 10. 20. 16:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#37
"Szerintem meg az az offshore cég ügyessége kiből mennyit tud kivasalni"

Jaj ne már, ez meg mi?

Egy terméket ad el ami nem is az övé. Mintha eladnád a lakásod ami ér tegyük fel 50 milliót. Ezt rábízod egy ingatlanosra.

Azt mondod hogy a lakásért cserébe te nem pénzt kérsz hanem egy bazi nagy hitelt. 5 év múlva visszafizetsz 250 milliót a lakás vevőjének.
Az vevő ad 250 milliót az ingatlanosnak aki át is ad neked 221 milliót. ( Vissza 250 -et a vevő fog kapni MAJD. Ingatlanos már most szerzett 29 milliót ).
De a vevő természetesen az egészet a lakásért csinálja nem a kamatokért ( ezért is mond le róla ). Az természetesen az ingatlanoson múlik mekkora balekot talál és kivasal-e belőle MÉG 45-90 milliót. De TE akié a lakás volt egy fillért sse kapsz a lakásért amiért láthatóan fizetnének 50-90 milliókat is.

Szóval normál piaci körülmények között melyik ingatlanost bíznád meg? aki sikerdíjként a lakás vételárának:
.
A. 1%-át
B. 5%-át
C. 20%-át
D. 100%-át
.
kérné el?

Segítek kicsit.

A. remek választás lenne.
B. Egy drága lehetőség. Valami igazán jó ajánlatot kéne hoznia érte.
C. A balekokra hajtó cég mely 1-2 év alatt megszűnik vagy felszámoltatják. Piacon életképtelen kéne hogy legyen
D. Ez pedig csakis állami megrenddelésen, korrupcióval jöhet létre és láthatóan CSAKIS Fideszes kormány alatt mert a Szocikat ezért lámpavasra kötetné a Jobbik fidesz tábor, de bármely jóérzésű ember Börtönt adna érte jó 10-15 évre.
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 16:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#36
Neked is meg Peterbondnak is igaza van!

Csak azoknak a kötvényeknek 5 év múlva is ára lesz, de ki fizeti?
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 16:18
Előzmény: #23  exmnbs1
#35
Te meg most léptél a menekültek meg a migránsok "közé"! Mindegy neked!
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 16:09
Törölt hozzászólás
#34
Peterbond 2016. 10. 20. 14:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#33
Ha úgy veszed igen. Van egy termék ( letelepedési engedély ) amivel az állam rendelkezik. ezt ő eladhatja bárkinek X ezer EUR-ért.
Ha ő ezt úgy adja el hogy nem kap érte semmit ( lásd 2,5% haszon a kötvényen ami egy normál államkötvénynek felel meg ) akkor bizony ő "fizeti meg".

Ugyanis az offshore cégek nem rendelkeznek a "termékkel". Ők csupán közzvetítők. Mégis a termék árát nekik fizetik ki a külföldiek.

Szóval állam bácsi úgy ad el valamit hogy az offshore cégek kapják meg a vételárat.

Ha az MSZP tette volna ezt a fideszesek már kaszákkal a kezükben tüntetnének és hazaárulóznának ( ami jelen esetben majdnem igaz is hisz tényleg eladják a "hazát" ).
De hogy a Fidesz teszi még védik is amit viszont nem tudok hova tenni.
Peterbond 2016. 10. 20. 14:51
Előzmény: #30  _pampa
#32
"Nemzetgazdasági érdekre hivatkozva augusztus közepéig közel tizennyolcezer bevándorló kapott letelepedési, illetve tartózkodási engedélyt "

Ezt Pintér Sándor Belügyminiszter mondta. Az adat valóságát rajta firtasd.
Az hogy ezért 6000 vagy 7500 kötvényt vettek meg lehet kérdés de ez max a lefölözött haszon mértékét befolyásolja.

A 29.000 diszkonttal számolva és "csak" 21.000 ktg-et felszámolva és szintén a legalacsonyabb becsült kötvényszámból kiindulva 300 millió EUR a letelepedési kötvény forgalmazók haszna. Úgy 90 milliárd forint. Ebből az állam fizet kb 36 milliárdot. A kötvény kamata 2,5% amit az állam fizet érte.

Ennyiért a normál államkötvények is elmennek sőt 3%-nál alig magasabb a prémium magyar államkötvény is amit a magyar lakosságnak adnak.

Cserébe viszont az állam kioszt letelepedési jogot is cserébe viszont nem ő kap valamit ( mint európa többi államában ) hanem kétes tulajdonú Offshore cégek. Amik természetesen maguk az ördögök voltak egészen addig amig fideszesek is nem kezdtek el offshoreozni.

A jegybankelnök esetében mekkora felháborodást csináltak amikor neki Ciprusi offshoreban volt a MAGÁN pénze? Amit ő aztán vissza is hozott magyarországra ( ott persze pár száz millióról volt szó nem több 10 milliárdról és magánvagyonról amit ő a versenyszférában kereset, nem állami pénzekről ).
Most ezek a letelepedési cégek visszahozzák magyarországgra és leadózzák azt a 60 milliárd forintot?
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 13:25
Törölt hozzászólás
#31
_pampa 2016. 10. 20. 13:20
Előzmény: #26  bigyula
#30
de ha tudod, hogy nem valós az adat miért idézed?

bigyula 2016. 10. 20. 13:13
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Szerintem nem sok, aki munkát is végez. A többiek offshore tulajok.
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 13:09
Előzmény: #24  bigyula
#28
Hány főből állhat egy ilyen közvetítő cég ?
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 13:07
Előzmény: #25  exmnbs1
#27
egy csomó illegális letelepedési kv árus le is bukott, az ukránoknak adták orda-szájba
állítólag sok bűnöző is volt köztük

lol!

bigyula 2016. 10. 20. 13:06
Előzmény: #22  _pampa
#26
A második idézet nem tőlem származik, azt én idéztem egy cikk címéből, amit linkeltem. Az, hogy nekem tulajdonítod (úgy csinálsz, mintha én állítottam volna) az HAZUGSÁG.
exmnbs1 2016. 10. 20. 13:04
Előzmény: #22  _pampa
#25
Egy részük hitelbe veszi a kv-t
bigyula 2016. 10. 20. 13:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#24
A google a barátod, ha már az elmúlt 3 évben nem, is hallottál errő a témáról:

link

De itt egy cikk részlete a kedvedért:

"Az adott magáncégnek mindenesetre ez két szempontból is rendkívül jövedelmező. Egyrészt ő nem 250 ezer euróért, hanem 221 ezer euróért vásárol, mivel diszkontot kap az ÁKK-tól. Öt év után, a határidő lejártával, aztán nem a közvetítőcég, hanem az állam adja vissza az igénylő 250 ezer euróját a közvetítőcégnek, az meg tovább az igénylőnek. Tehát a 29 ezer eurós diszkont a közvetítőcégnél marad.
Ezenkívül kezelési költséget kérnek el az ügyintézésért is, a legnagyobb, kínaikat behozó cég például 45 ezer eurót, de hallottunk olyan ügyfélről is, akit 70 ezer eurós ajánlattal kínált meg egy másik, kisebb közvetítő. 
Összesen tehát ha nagyon alulbecsülve átlagosan 45 ezer eurós kezelési költséggel, plusz a 29 ezer eurós diszkontnyereséggel számolunk ügyfelenként, akkor a 2213 ügyfélen"

link
exmnbs1 2016. 10. 20. 13:02
Előzmény: #22  _pampa
#23
Ezek közt vagy a menekültek között van több bűnöző?
_pampa 2016. 10. 20. 13:01
Előzmény: #16  bigyula
#22
"Egyébként kb. 7500-at adtak el, de valamiért a családtagoknak "ingyenes" a buli...
bigyula

"Gyarapodnak a titkok a 18 ezer bevándorló körül, akik letelepedési kötvényt vettek Magyarországon"

link

bigyula
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 12:58
Törölt hozzászólás
#21

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek