Topiknyitó: Portfolio 2016. 10. 18. 10:34

Felkészült a kormány az ajándék EU-pénz nélküli jövőre  

Ugrás a cikkhez
Várhatóan már jövő tavaszig kiírja a kormány az összes európai uniós pályázatot - mondta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára a Magyar Időknek. Az államtitkár kissé későbbi céldátumot jelzett a pályázatok meghirdetésére,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=58&i=238879
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 09:44
Előzmény: #28  Bekre_Pal
#32
"ha van egy eu normatíva, azt a magyar szabályozó szerv felülteljesíti, kacifántos hülyeségekkel a végtelenségig tovább bonyolítja."
Ezt én is így látom, hatóságok, kamarák nem segítenek és "helyzetbe hoznak" csak szankcionálnak,büntetnek, lehúznak...
wgl 2016. 10. 20. 09:28
Előzmény: #30  Bekre_Pal
#31
Ennyit lopnak el.

és ezt mindenkitől, ennyivel jobban élhetnénk, de agymosttékot nem érdekli ez, mert boldogok, hogy az ellenzék is szpo.
Velük együtt de tele vannak fideszboldogsághormonnal.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 10. 20. 09:13
Előzmény: #29  wgl
#30
az a gdp termelő tehát nem közszférai adófizetőkre fejenként szétosztva évi 1 millió huf
wgl 2016. 10. 20. 09:11
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#29
csakhogy úgy viszik ki, hogy előtte elveszti közpénz jellegét és kinnt eldugják, pihentetik.
Pogácsa erősen jobbos egyetemi tanár szerint már évente mintegy 2000 mrd ez az eltünt közpénz!
Ez már keményen beleszól a GDP-be, miközbe beleszámít, csakhogy adózatlanul kilopják!
És ezt tőlünk lopják el!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 10. 20. 09:10
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
a haccp terén pont erős tapasztalataim vannak, de látom az mnb bankjegykezeléssel kapcsolatos rendeleteit, és még pár dologra közelebbről rálátok, pl. a vállalkozásunkat érintő szakmai szabályozásokat

mindig, hangsúlyozom, MINDIG az a megfigyelésem, hogy ha van egy eu normatíva, azt a magyar szabályozó szerv felülteljesíti, kacifántos hülyeségekkel a végtelenségig tovább bonyolítja. emellett a gyakorlati lebonyolításban a saját szervezetlenségük következményeit a vlálalkozások erőforrásaira terhelik rá, kurvasok baromsággal megdolgoztatva azokat

úgyhogy eléggé túlmutat az eu kereteken az, ami itt van
wgl 2016. 10. 20. 09:07
Előzmény: #26  wgl
#27
Az éves GDP több mint 4%-a jön be és a GDP 2010 óta csak szumma 9%-al nőtt.
Hol a különbözet?
Ellopták!!!
wgl 2016. 10. 20. 09:06
Előzmény: #1  Portfolio
#26
felkészültek. Annyit loptak már össze, hogy 3 generációnak biztosítva az anyagi jólét.
gazemberek!
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 09:03
Előzmény: #22  Bekre_Pal
#25
Iso tanúsítások hccp előírások "uborka görbület" nem az EU által ránk testált előírások?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 10. 20. 09:03
Előzmény: #23  BladeBoris
#24
hasonló tapasztalatokat szereztem
BladeBoris 2016. 10. 20. 09:00
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#23
Nekem is pont ott tart a cégem,hogy jó lenne némi tőkét bevonni.Eszköz,telephely,stb vásárlásra. Nézzük a pályázatokat. Valahogy, mire minden kritériumot számba veszünk, a végére mindig az jön ki,hogy egy szűk rétegbe tartozó cég pályázhat esélyesen, a többi meg b.a meg. Ezzel se lenne gond,ha a pénzek 98%-át nem ennek a szűk rétegnek tolnák,hanem néha hozzáférhetnének mások is a zsírosbödönhöz.
Szóval igaz, hogy vannak pályázatok, de a pénzhez csak kevesen férnek hozzá.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 10. 20. 08:55
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
azért ez szép sztori

a vállalkozásunkban mi is az erőink jelentős részét fordítjuk arra, amikor a hatóságok cumiztatnak a kismillió faszságukkal, miközben más országokban a versenytársak termelgetnek

azért ez a tanúsítvány dolog szép. én már látom, hogy az irodai wc klozet ülőkéjéről is kell tanúsítvány, hogy irodai kakálásra is alkalmas, nem csak háztartásira. a vicc az hogy ez nem vicc. simán el tudom képzelni.
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 08:47
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Nekem egyszer kiba..ta a biztisítékot Magyarországon,hogy az irodámban használt székekről nem volt tanúsítványom, hogy irodában is használhatóak! Ez nekem 200000 ft ba került!
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 08:42
Előzmény: #18  _pampa
#20
Na még egyszer! A magyar vállalkozásokhoz is jelentős tőke érkezik, akár vállalkozás is indítható vagy fejleszthető. A probléma a kiszámíthatatlan magyar gazdaságpolitika ami a pénzek lenyúlására igen, de értékteremtő beruházásokra NEM ALKALMAS!!!
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 08:36
Előzmény: #18  _pampa
#19
"de miért nem építhetünk pl. MAGYAR autógyárat EU pénzből?"
Gondolom nem céljuk a termékeikkel szemben konkurens ipar fejlesztése és esetleges piacvesztés
_pampa 2016. 10. 20. 08:21
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
hogy külföldre hová vigyék az itt termelt profitot hanem azon, hogy magyar értékteremtő beruházásokba fektessék azokat."

amennyiben Brüsszel "felcímkézi" a pénzeket akkor, hogy költsük erre?

értem én, hogy az a bicikli út itt marad nekünk ami EU pénzből épült....azt is, hogy az a Fő tér szintén ami EU pénzből szépült meg....ahogyan az a iskola is amit EU pénzből újítottak fel nekünk....

de miért nem építhetünk pl. MAGYAR autógyárat EU pénzből?

kár, hogy nem írtál véleményt a beérkező-távozó összegről.

szerintem több távozik mint amennyi érkezik.

Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 08:14
Előzmény: #16  _pampa
#17
Az Eu pénzeknek gazdaság fejlesztő, munkahely teremtő céljai lennének ami ugye jelentős értékeket teremthetne Magyarországnak. Az magyar gazdasági adatokban ezek a számok nem, vagy csak részben jelennek meg a lentebb leírt okok miatt. PL én is kint élek és építettem, ezzel én is kivittem a pénzt az országból. Azon kellene elgondolkodnia a magyar kormányzásnak, hogy ilyen esetek miért történhetnek meg. Az Eu pénzek mindenképpen jó és hasznos Magyarország számára, csak a felhasználásával és és leosztásával van probléma aminek elrejtésében a kormányzati propaganda nagyon sikeres. A kormányzat feladata lenne az, hogy olyan kiszámítható környezetet teremtsen intézkedéseivel aminek hatására a magyar emberek, befektetők, vállalati vezetőknek nem azon kellene gondolkodniuk, hogy külföldre hová vigyék az itt termelt profitot hanem azon, hogy magyar értékteremtő beruházásokba fektessék azokat.
_pampa 2016. 10. 20. 07:46
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
a részleteket én is ismerem.

az érdekelt volna,hogy te hogyan gondold.

több EU pénz áramlik be az országba mint amennyi távozik a különböző "címen" összegzése után?
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 07:42
Előzmény: #14  _pampa
#15
Részben. Az EU pénzek nagy nyertesei azok a "vállalkozók?" akiknél ezek a hatalmas összegek landolnak. Mészáros L.nek sem lenne horvát luxus ingatlanok vagy milliárdos yacht! Láthatóan az EU pénzek leosztásából lett milliárdos! A magyar gazdaságban az EU pénzek csak kis része jelenik meg mert jól láthatóan kiviszik az országból azokat. Erről egyébként egy Pécsi jogász barátom tudna mesélni nektek.
_pampa 2016. 10. 20. 07:23
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Akkor te továbbra is azon a véleményen vagy,hogy az EU vs. Magyarország közötti adok-kapok üzletből (minden terület) összegezve mi kerülünk ki pozitív mérleggel?
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 06:19
Előzmény: #10  Phylaxa
#13
Ok, üzlet és pedig bazinagy! Pl Mengyi Roland a leosztott pénzek egy részét visszakapta! (megajándékozták) "Ajándék az amikor valaki valakit a sajátjából megajándékoz." Tehát ami az EU-tól érkezik, az üzlet és ajándék is egyben!
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 00:32
Előzmény: #11  loliense
#12
Már a gondolat is mérgezett nem csak a beírásod!
loliense 2016. 10. 19. 17:34
#11
vezénylőtábornokelvtárs és férges családja már biztosan felkészült az Eu-s pénz utáni
lopásokra

"Orbán szomszédjában vett villát a terrorizmus pénzelésével vádolt szaúdi olajmágnás cége

Ghaith Pharaon és ügyvédje közben Tiborcz István köreivel üzletel az ingatlanpiacon."
Phylaxa 2016. 10. 19. 17:08
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#10
Amit lenyúlnak, az lopott pénz és nem ajándék. Ajándék az amikor valaki valakit a sajátjából megajándékoz.

Tehát ami az EU-tól érkezik, az üzlet. Amikor pedig lenyúlják, akkor válik lopott pénzzé. :)
szivacs
szivacs 2016. 10. 19. 16:50
Előzmény: #2  airmax_2_0
#9
Ismered az idevágó klasszikust?
“Lenin elvtárs mosolyogva megsimogatta az udvaron játszadozó gyerekek fejét. Ami tulajdonképpen rendes dolog volt tőle, hiszen közéjük is lövethetett volna.”
Törölt felhasználó 2016. 10. 19. 13:59
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Törölt felhasználó 2016. 10. 19. 10:31
Előzmény: #2  airmax_2_0
#7
"Ugyan fejtse már ki legyen szíves mitől ajándék az az EU pénz." Jaj te kis butuska! Hát mitől gazdagodnak a fideszes fijjjúk? Hát nem abból az Eu pénzekből amik bejönnek az országba? Osztogatják hozzájuk közel álló családtagok,haverok cégeibe és ezzel ők is gazdagodnak! Hatalmas összeg ment pl: Rogán Tónika 256 milliót kapott, hogy 2-3 alkalmazott kifejlesztett egy aláírás leolvasó találmányt amit a mtlekom részére értékesített! Ennek a találmánynak az össz költsége 600 millió volt persze csak papíron! Nem beszélve arról, hogy ez a "találmány" már eddig is létezett! De lehetne sorolni ide ilyen olyan cégekkel az összes fideszes szarházit! Ezek után érdekes, hogy neked az eu pénzek nem tűnnek ajándéknak.
sanka 2016. 10. 19. 10:04
Előzmény: #2  airmax_2_0
#6
Ha olyan szar, akkor miért is veszik fel??
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 10. 19. 09:55
Előzmény: #3  plumoza
#5
egyre gondoltunk

ők tényleg felkészültek
plumoza 2016. 10. 19. 09:06
Előzmény: #3  plumoza
#4
péntek=péntek.
sorry
plumoza 2016. 10. 19. 08:56
Előzmény: #1  portfolio
#3
A kormány és tagjai lehet hogy tényleg felkészültek,az EU péntek egy részét magán vagyonaik gyarapítására fordították. Biztosítva ezzel a kormánytagok jövőjét. Hogy mi lesz az országgal az egy másik kérdés.
airmax_2_0 2016. 10. 18. 15:16
Előzmény: #1  portfolio
#2
Tisztelt szerkesztő úr !

Ugyan fejtse már ki legyen szíves mitől ajándék az az EU pénz.

Kíváncsian várom...

Tessék szíves lenni utána nézni mik is azok a strukturális alapokból jövő támogatások..

Persze, ha a népszabadságtól váltott a Portfolio-ra akkor értem a megfogalmazást...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek