Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 12. 12. 12:19
#6600
Orán Viktor miniszterelnök szerint a kormány hatalmas segítséget kapott az Alkotmánybíróságtól a kvóta elleni harcában. Ugyanakkor ha a kormány nem ragaszkodik a népszavazáshoz és az alkotmánymódosításhoz, és ráhagyja a dolgot az Ab-ra, talán már kinyírhatta volna a kvótát.

„Megemeltem a kalapom, aztán feldobáltam az égbe” – örült meg Orbán Viktor múlt héten egy alkotmánybírósági (Ab) döntésnek. A testület kimondta, hogy az Ab vizsgálhatja, hogy az EU-s intézmények közös hatáskörgyakorlása sérti-e az emberi méltóságot, más alapvető jogot, vagy Magyarország szuverenitását, illetve történeti alkotmányán alapuló önazonosságát.

A miniszterelnök szerint óriási segítséget kapott a kormány ahhoz a csatához, amit az Európai Unióba érkezett menedékkérők kötelező szétosztása ellen vívnak. Lázár János egyenesen azt mondta, a kormánynak így „nincs jogi lehetősége arra, hogy a kötelező kvóta bármelyik formáját is elfogadja”.
A Magyar Idők szerint az Ab végleg kiütött minden fegyvert az alaptörvény módosítását elutasító és ezzel "saját nemzetének függetlenségére, szabadságára rárontó ellenzék" kezéből, és súlyos csapás érte Junckerék kötelező betelepítési kvótát erőltető migránspolitikáját, az Együtt elnöke, Szigetvári Viktor viszont a „puccsista döntésben” a „jogtiprás alkotmányellenes gyakorlatának jelképét” látta.

Pedig az Alkotmánybíróság (Ab) határozata egyelőre elég ártatlan: arról szól, hogy ha megkérik, vizsgálódhat az ügyben.
Jogilag nem lehetett volna alkotmánymódosítás a népszavazásból
Az alaptörvény szerint
(3) Nem lehet országos népszavazást tartani
a) az Alaptörvény módosítására irányuló kérdésről.
Magyarul a 14 milliárd forintos kampánnyal, 4,5 milliárdból rendezett referendum jogilag akkor sem kötelezhette volna az Országgyűlést a kvótaellenes alaptörvény-kiegészítési javaslat elfogadására, ha érvényes lett volna.
Maradt a kétfelvonásos politikai kabaré a Jobbikkal: nem tudtak megegyezni valamiről, amit mindketten akartak (sőt, a kormány épp a Jobbiktól vette át az ötletet) a letelepedési kötvények eltörlése miatt, amelyeket mindketten megszüntetnének.
Orbán Viktor öröme viszont azt is jelzi, hogy
felesleges lehet az alaptörvény hetedik átírása. Az Ab enélkül is megpróbálhatja támadni a kvótát. A népszavazással a kormány inkább csak lassította a testületet.
link
szivacs
szivacs 2016. 12. 06. 15:06
Előzmény: #6598  Törölt felhasználó
#6599
Megfogadtad, hogy nem személyeskedsz, kötekedsz. Egy napig sem bírtad betartani.
Aki pedig nem nagybetűvel kezdi a mondatait és nem fejezi be azokat, az ne kötekedjen más egy betűs elütésén! Különben megint megjelenik Rózenkranc és kardhegyére tűz!
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 14:44
Előzmény: #6597  szivacs
#6598
nocsak
szóval szerinted az osztrák elnökválasztást elcsalták??

az ne zavarjon, hogy az első alkalommal is kikapott a barátod, a szélsőjobbos....

"belúl"

ez meg nem sikerúlt magyarül...
szivacs
szivacs 2016. 12. 06. 14:40
Előzmény: #6594  Phylaxa
#6597
Voltak olyan szavazások, ahol már az eredményt sem lehetett elhinni, de azok eddig távoli országokban voltak, idén történt meg ez először az eun belúl: Ausztriában.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 06. 14:12
Előzmény: #6586  Phylaxa
#6596
Az olaszoknál a közvéleménykutatók eltalálták az eredményt, ha az arányokat nem is.

A kvótanépszavazás pedig azért nem tekinthető nem reprezentatív mintán végzett, hanem teljes mintás közvéleménykutatásnak, mert a kampány nem arról szólt, hogy menj el szavazni, hanem arról, hogy menj és feltétlenül szavazz nemmel.
ts3 2016. 12. 04. 22:03
Előzmény: #6594  Phylaxa
#6595
Jó neked ha hiszel még ezeknek.
Phylaxa 2016. 12. 04. 21:21
Előzmény: #6592  ts3
#6594
Én még az eredményeket elhiszem, de az előrejelzéseket már nem. Lásd Dehogynincsnek írtamat. :)
Phylaxa 2016. 12. 04. 21:19
Előzmény: #6591  Dehogynincs
#6593
Egyrészt a tények adják magukat, nézd meg a felméréseket mindkét választás előtt és hasonlítsd össze az eredménnyel. Ehhez nem kell különösebb kommentár.

Félemlíti a nyavalya. Sorra kér minden média elnézést.

Amiről én beszélek az az, hogy ahogyan erősödik a nemtetszés az érkező ismeretlen muszlim tömegekkel szemben, úgy derül ki, hogy akinek ez nem tetszik, az a leggyalázatosabb ember. Nos mit vársz? Hogy majd vitatkozni fognak veled? Nem fognak. Elmennek és behúzzák azt, aki azt állítja, hogy ezen változtatni kell.
ts3 2016. 12. 04. 20:49
Előzmény: #6586  Phylaxa
#6592
Én már az orbán rezsim alatti választási eredményeknek sem hiszek.
Erdélyből boldog boldogtalan levében szavazhat.
Nyugaton dolgozó hazánkfiai és lányai meg jól meg vannak szííívatva, ha szavazni akarnak,ebből kifolyóan minimálisan vesznek részt a választásokon. Már annak is örülnék ha ez a kettős mérce megszűnne a magyar választási rendszerben, és már így is egy fokkal közelebb kerülnénk a népakarathoz.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 04. 20:23
Előzmény: #6586  Phylaxa
#6591
Azt mondod, hogy az usában és Ausztriában megfélemlítik az embereket és igazán idejöhetnének, hogy tanuljanak tőlünk egy kis demokráciát?
Vagy azt, hogy már a magyar közvéleménykutatóktól is tartanak az Orbán-rezsim megfélemlített állampolgárai?
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 04. 20:16
Előzmény: #6587  SREd
#6590
Abban igazad van, hogy a népszavazás érvényessége nem volt kritérium.
Ennél én jóval többet állítottam. Még magának a népszavazásnak a megtartása sem kritérium. Eddig még soha nem fércelgették az alaptörvényt népszavazás miatt. Mindig csak népszavazás nélkül.
A jobbik már az elején mondta, hogy fölösleges a népszavazás, anélkül is lehet alkotmányt módosítani.
A kormámy nemhogy a jobbiktól, de sehonnan nem tudta megszerezni azt a pár nyamvadt mandátumot, ami hiányzott a kétharmadhoz.
Phylaxa 2016. 12. 04. 18:49
Előzmény: #6588  exmnbs1
#6589
Mármint hogy azért mert vesztett? Gondolom azért. :)
exmnbs1 2016. 12. 04. 18:45
Előzmény: #6586  Phylaxa
#6588
Azert ismerte el mar a vereseget
SREd 2016. 12. 04. 18:42
Előzmény: #6585  Dehogynincs
#6587
A népszavazás érvényessége (50% fölötti részvétel) nem is volt kritérium az alkotmánymódosítás menetében, mivel olyan hatalmas (98%) volt a nemek aránya, hogy arra bármikor lehet hivatkozni a következő években migrációügyben, ha kell.
Az alkotmánymódosítást a Jobbik fontoskodása akadályozta meg, de ha újra komolyra fordulna a migránskrízis Mo. vonatkozásában is, akármikor meg lehet lépni, és akkor már a Jobbik sem fog akadékoskodni.
Phylaxa 2016. 12. 04. 18:02
Előzmény: #6585  Dehogynincs
#6586
Már nem hiszek a közvélemény kutatásokban, nekem elég volt az osztrák elnökválasztás és az amerikai. Az eredményekben hiszek és azt el is fogadom.

Annyira túltolták a bicikliket mára,hogy az emberek nem mondják el az őszinte véleményüket (csak veszthetnek vele), inkább elmennek és beírják titkosan.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 04. 17:57
Előzmény: #6583  Phylaxa
#6585
A 3.2 milla nem szavazót egy 1000-fős reprezentatív minta is kihozta volna lényegesen olcsóbban. Szerintem ki is hozta, csak nem kötötték az orrunkra.
Számomra az igazi meglepetés a szándékosan érvénytelen szavazatok meglepően magas aránya volt, különösen Bodapesten.
Ezt nem hiszem, hogy kihozta volna egy közvéleménykutatás.
De minden rezsim úgy ver szögeket a saját koporsójába, ahogy akar.
A hatalom behúzott egy érvénytelen népszavazást és egy sikertelen alkotmánymódosítást. Az AB meg kimondta, hogy mindezt fölöslegesen.
Phylaxa 2016. 12. 04. 17:47
Előzmény: #6581  Dehogynincs
#6584
Én a 150K alattiaknak fizettem volna annyit, amennyi fedezet van erre. Tehát közöttük osztottam volna. Aki járóképes, azt behívtam volna az önkormányzathoz, aki nem, annak postán adtam volna fel. :)
Phylaxa 2016. 12. 04. 17:43
Előzmény: #6580  Dehogynincs
#6583
A lopásról megvan a különvéleményem, a 3,2 milla nem viszont engem érdekel. Persze lehet, hogy egyedül vagyok vele, de erősnek tartom. A távolmaradók bagy számában csalódtam. De ez az eredmény, én elfogadom természetesen. :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 17:38
Előzmény: #6579  Törölt felhasználó
#6582
ezt ti csináltátok pajti....bármilyen kiadásnál 2006-2010 között...
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 04. 17:34
Előzmény: #6578  Phylaxa
#6581
Személy szerint én inkább kétszerannyi Erzsébet-utalványt adófizettem volna a nyugdíjasoknak.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek