Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2016. 11. 08. 11:45
Előzmény: #6374  Törölt felhasználó
#6380
"földreszállás napja"?
Egyszerűen: orcára esés... (hogy szalonképes legyek)!
Törölt felhasználó 2016. 11. 08. 11:41
Előzmény: #6376  Dehogynincs
#6379
Ki kell ezt mondani a mai naptól mint objektív tényt! "Csakafidesz" szlogen bukott ma!

Ennek ellenére nem dobom az Orbánt a szemétdombra!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 11. 08. 11:40
Előzmény: #6375  szivacs
#6378
Itt nem csak farokméregetésről van szó.
Ha a 18 centisedhez még 2 centi hiányzik, akkor azon a két centin sok múlik.
link
Orbán doktor dühödten győzni akar. Pedig win-win helyzeteket kellene kialakítania.
A letelepedési kötvény kivezetése után a sikeres megszavazást tartom valószínűbbnek.
Törölt felhasználó 2016. 11. 08. 11:35
Előzmény: #6372  exmnbs1
#6377
Exem, exem! Ne itt keresd az "ellenséget"!

Nem gondolod, hogy ezzel is messzire mentél?
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 11. 08. 11:33
Előzmény: #6374  Törölt felhasználó
#6376
Korábban írtam ebben a topicban, hogy kiszámíthatatlanok a hatások. (pl. Repül a nehéz kő. A Brexit-népszavazás is milyen jó ötletnek tűnt elsőre)
Még mindig repül a nehéz kő. A mai leszavazást sem láttam előre egy hónappal ezelőtt.
Orbán doktor fog még falnak menni vagy fogják még falnak vezetni.
A mai leszavazásával körbe fogják röhögni Brüsszelben és itthon is csökken a tévedhetetlenségébe/legyőzhetetlenségbe vetett hit.
szivacs
szivacs 2016. 11. 08. 11:30
Előzmény: #6371  Dehogynincs
#6375
Úgy van, ezt kellett volna tenni, de a nyüves "pártérdek" fontosabb volt az ország érdekénél.
Na ez most jól megmutatta, mi a baj a pártokráciával: a fidesz is és a jobbik is a pártérdeket helyezte előtérbe, valamelyiknek meg kellett volna húznia a magassági kormányt, mielőtt összemennek, de nem, a párt volt a fontosabb.
Bravó, jól összemérték a farkuk hosszát, csak megint az ország szív emiatt.
Nem is lesz addig demokrácia, amíg pártokra van bízva.
Törölt felhasználó 2016. 11. 08. 11:24
Előzmény: #6371  Dehogynincs
#6374
Nem tudom a választ, de nem is vettem részt ennek boncolgatásában! Én arra tippeltem, hogy átmegy!
Egyébként már levezetted! Ez ma az földreszállás napja volt az Orbánnak!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 11. 08. 11:16
Előzmény: #6370  Törölt felhasználó
#6373
Orbán doktor népszavazás nélkül is beállhatott volna a jobbik eredeti alkotmánymódosítási ötlete mögé.
A jobbik a letelepedési kötvény megszüntetésével még nagyvonalú is volt. A helyükben a kigyúrt kopaszok népszavazási buzgalmát is firtattam volna
exmnbs1 2016. 11. 08. 11:11
Előzmény: #6369  Törölt felhasználó
#6372
Ok a legnagyobb ellenség manapsag
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 11. 08. 11:10
Előzmény: #6366  Törölt felhasználó
#6371
Aki utólag okos, az előre volt hülye?

Ha a letelepedési kötvény állítólag jelentéktelen ügy a migránsválsághoz képest, akkor miért nem vezették ki villámgyorsan vagy miért nem tolták el a szavazást a kivezetéséig?
Törölt felhasználó 2016. 11. 08. 11:09
Előzmény: #6367  Dehogynincs
#6370
Bocsánat! Őt akarták! De nem mehetett, mert nem volt meg az 50%-a azoknak, akik akarták!
Azoknak azóta a 15% is magas léc!
Törölt felhasználó 2016. 11. 08. 11:08
Előzmény: #6365  vegyesz
#6369
én se vagyok jobbik szimpatizáns finoman szólva, de ellenük (is) marha nagy média/ lejáratókampányt nyom a fidesz rezsim
persze ezektől mást ne is várjon a zember

hihetetlen mit csináltak ezek a ... k ebből a szép országból (((((((

Törölt felhasználó 2016. 11. 08. 11:07
Előzmény: #6367  Dehogynincs
#6368
Remeg a fidesz, fél a börtöntől a vezetőség.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 11. 08. 11:04
#6367
Emlékeim szerint utoljára Szili Katalin volt akkora matematikai zseni, hogy nem volt meg az 50%-a, mégis államfő akart lenni.
Törölt felhasználó 2016. 11. 08. 11:03
Előzmény: #6364  Dehogynincs
#6366
Logikusan levezetted! Sajnos ez bizony benne volt!
vegyesz 2016. 11. 08. 11:01
Előzmény: #6363  Törölt felhasználó
#6365
Soha nem gondoltam magamról, hogy egyszer még a Jobbik politikai húzásának örülök. Régóta kérdezgetem itt pampát, meg a többi hozzá hasonló sündörgőt, hogy a letelepedési kötvény segítségével betelepülő mohamedánok nem okoznak-e kulturális vészhelyzetet? Persze egy sem tudott válaszolni, csak handabandáztak.

A Jobbik kellett, hogy erre a problémára hathatósan rámutasson. Okos fiú ez a Vona. Lehet, hogy ő lesz az, akit Orbán nem tud eltakarítani az útból? Dávid Ibolyát, Torgyánékat, Csurkát, mindet sikerült eltüntetni arról az oldalról, ahol ő focizik. Most rámegy Vonára. Vona viszont okosabb, mint az összes többi eddigi eltüntetett együttvéve. Ráadásul még tisztességesebbnek is látszik. Úgy tűnik, hogy lopást nem sikerül rákenni, ezért most arra próbálnak rámenni, hogy mikor kivel találkozott, miért jár konditerembe, miért hordja a gyerekét az iskolába, stb.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 11. 08. 10:59
Előzmény: #6363  Törölt felhasználó
#6364
Erre számítottam. (#6345)

Az egész népszavazásosdi a kigyúrt kopaszok utáni hirtelen ötlettel kezdődött.

A kérdés így szólt:

"Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?"

A kérdésben benne volt az a burkolt állítás, hogy az országgyűlés tiszteletre méltó, komoly testület lene.
Erre az országgyűlésre (meg az előzőkre és a következőkre) nem lehet rábízni semmi fontosat. Pedig a képviselők viselkedhetnének komolyan és felelősen. Ezét választottuk őket.
Nyilván a hatalomnak kellett volna nagyvonalúbbnak lenni. Orbán doktor kétharmadát a választók bölcsen lebontották az időközi választásokon.
A hiányzó szavazatok megszerzéséhez kevésnek bizonyult az a hízelgés, hogy a fidesz lehazaárulózta azokat, akiktől a hiányzó szavazatokat várta a kétharmados többséghez.
Az érvénytelen népszavazáson Orbán doktor a fülkékben kapott kokikat és sallereket, most pedig (ország)házhoz ment a pofonért.
Időnként kell egy kis negatív visszacsatolás ahhoz, hogy stabilabb legyen a rendszer. Bár ettől a politikusi elittől/kaszttól/csőcseléktől nem igazán várom, hogy észhez térjen.
Törölt felhasználó 2016. 11. 08. 10:27
#6363
Megbukott Orbán alkotmánymódosítása

A Jobbik és az MSZP tiltakozása, a DK távolmaradása és az LMP nem szavazása mellett nem fogadta el az Országgyűlés a hetedik alkotmánymódosítást.
a törpe léprement
R-- 2016. 11. 07. 11:50
Törölt hozzászólás
#6362
Törölt felhasználó 2016. 11. 07. 10:26
Előzmény: #6360  Dehogynincs
#6361
Az igazi hír így hangzana: Ma nem lopott a kormány.

Ezt lehetne mondani lujoskának, pajtikának, sankának, nbmnek stb...

//Az igazi hír így hangzana:
Ma nem lopott a kormány.//

Mert így ebben a formában, ahogy fogalmaztad van igazsága!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek