Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2016. 07. 14. 13:08
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#400
Ez így van. A törökök pedig engedélyezni fogják a tőlük áramló ismeretlen tömegek visszaszállítását török hajókkal a partjaikra. Majd amikor rájönnek, hogy ez az út már járhatatlan, akkor valóban nem is fogják engedni ezen tömegek elindulását.
Törölt felhasználó 2016. 07. 14. 13:06
Előzmény: #392  Phylaxa
#399
Most pont ez a helyzet. Az EU kéri a magyar államot és a parlament meghozza a döntést, hogy nem akar betelepítést és vállalja az ezzel esetlegesen járó szankciókat (végső soron a kilépést is kockáztatva), vagy pedig beleegyezik. Így tehát teljesen felesleges erről népszavazgatni, OV csak dobott egy csontot a népnek, hogy az emberek ne a Quaestorral meg egyebekkel foglalkozzanak.
_pampa 2016. 07. 14. 12:59
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#398
Még NATO sem! :)))

egy NATO tagállam felségvizére....

Törölt felhasználó 2016. 07. 14. 12:59
Előzmény: #371  Jon_Arbuckle
#397
Görögország EU, de ugyanakkor szuverén ország. A görög kormány engedélye nélkül nem léphetnek idegen (akár EU-s) katonák a földjére.
_pampa 2016. 07. 14. 12:58
Előzmény: #392  Phylaxa
#396
első olyan lépés a mindenkori kormányok részéről ami mögé pártszimpátiától függetlenül be lehet állni!

erre az ellenzék "betámadja" és kockáztatja, hogy a még meglévő elég vékony szavazó bázisa tovább fog olvadni....

ez is érthetetlen számomra.

Törölt felhasználó 2016. 07. 14. 12:58
Előzmény: #364  Phylaxa
#395
Az EU hadihajói, de más hajók sem mehetnek a török felségvizekre a törökök engedélye nélkül.
loliense 2016. 07. 14. 12:56
Előzmény: #388  Phylaxa
#394
Kérlek,gondolt át még egyszer,mielőtt véglegesen nemet mondanál bambának,
-ne kéresd magad és randizzatok végre, hiszen te vagy az egyetlen ember,akinek szimpatikus a trollelvtárs és ő,igazán szeret téged

gondolj arra,mire lennétek képesek TI Ketten Együtt!!!

drukkolok nektek,hejjj

_pampa 2016. 07. 14. 12:55
Előzmény: #391  Phylaxa
#393
van itt egy két olyan ember aki szerintem tökéletesen jó látja napjaink politikáját. :)

én olyanra gondoltam ami "segíti" az itteni "tájékozódást" meg megérteni a "megérthetetlent" ... :)))))
Phylaxa 2016. 07. 14. 12:51
Előzmény: #390  _pampa
#392
Örülök, hogy ez napirenden van.

Én azon a véleményen vagyok, hogy az UNIO kérheti a Magyar Államot és a parlamentnek kell meghozni a döntést. Ha az beleegyezik, akkor mehet az üzlet. :)

Ha pedig a lakosság ezt nem akarja, akkor fenékbe rúgja a parlamentet. :)

Ez nem Svájc kitalációja, hanem minden demokratikusan választott parlament hatásköre. Ha a parlament más véleményen van, mint a lakosság, vagy tanácstalan, de érzi az ügy fontosságát, akkor népszavazást kell kiírnia. Ezt tette a kormány nagyon helyesen.
Phylaxa 2016. 07. 14. 12:44
Előzmény: #389  _pampa
#391
Ok, semmi baj, kiderül majd itt a felületen is, biztos vagyok benne.

Mondok egy példát: Anglia és Wales a lengyel migránsok miatt akar kilépni az UNIÓ-ból. Ez folyik a csapból. Nos szerintem pedig Anglia és Wales a jövőt árazta a szavazataival és szerintük nem jó irányba mennek a dolgok. Ők úgy gondolják, hogy az EU megváltoztatása (ami elkerülhetetlen) nekik nemhogy nem előnyös, de egyenesen hátrányos. A migránspolitika egyértelműen káros nekik. A volt gyarmatokról ők annyi szakembert tudnak beexportálni amennyit csak akarnak.

Tudom, hogy ez nem olyan info, amit nem lehet megosztani, de én itt tartok. Nekem ez logikus. :)
_pampa 2016. 07. 14. 12:43
Előzmény: #389  _pampa
#390
ez is egy érdekes felvetés:

"A betelepítéssel kapcsolatban egyébként más eljárások is folynak jelenleg, az Ab júniusban kezdte meg Székely László ombudsman tavaly benyújtott kérvényét arról, hogy az Alkotmánybíróság vizsgálja meg, hogy amennyiben Magyarország nem ad át hatáskört az Uniónak, úgy Brüsszel dönthet-e a menekültek betelepítéséről."
_pampa 2016. 07. 14. 12:19
Előzmény: #388  Phylaxa
#389
nem személyes találkozóra gondoltam! :)))

szerettem volna némi infót megosztani veled amit ezen a felületen nem akarok. csak ennyi lett volna. :)
Phylaxa 2016. 07. 14. 12:02
Előzmény: #387  _pampa
#388
Olvastam Pampa, de nem szeretném. Nem azért mert nem szimpatikus amit írsz ( Bár néha tényleg naiv :) ), hanem mert nem akarok különbséget tenni. Valahogy így alakult, hogy itt szívesen leírom a véleményem ( nyilván a tőzsde miatt, hiszen egy brókercégnél dolgoztam, amikor az portfolio indult és ott mutatta nekem egy srác), de nem szeretnék többet.

Ez nem jelenti azt, hogy sohasem találkozhatunk, de az úgyis megtörténik, ha úgy kell lennie. Hiszek a természetes dolgokban. :)

Sok embernek nem vagyok ismeretlen, ezt kiérzem a válaszaikból. Tehát nehogy egy bújkáló embernek képzelj! :)

És mégegy fontos dolog: Amit gondolok, azt tényleg leírom. Tehát igazából nem tudnánk mondjuk egy email-ben többről beszélgetni. A titkok nem érdekelnek. Ha már én is megtudom, akkor nem titok. Na nem azért mert elpofázom, hanem mert akkor már ketten biztosan tudjuk. Tehát a kisgyerek amikor odaszól a másiknak, hogy "tudsz titkot tartani?", akkor tulajdoképpen azt mondja, hogy "mert én nem". :)

Nem szeretnélek megbántani, remélem, hogy nem is tettem meg!
_pampa 2016. 07. 14. 11:37
Előzmény: #386  Phylaxa
#387
próbálnám felvenni veled a kapcsolatot privátban, van rá lehetőség?
Phylaxa 2016. 07. 14. 11:36
Előzmény: #380  _pampa
#386
Rengeteg országban van.

Macit nem ez érdekli, hanem az, hogy hadd jöhessen aki csak akar és ahogyan csak tud Hozzánk. Senki sem bűnös, csak mi. Aki jön annak mindent szabad, aki itt lakik annak semmit. Nyugodj bele, nem fogod kimozdítani! :)
Phylaxa 2016. 07. 14. 11:33
Előzmény: #384  _pampa
#385
Itt az én álláspontom az egészről:

""Tetszettek volna forradalmat csinálni". Hányszor halottuk ezt utólag?

Namost semmi mást nem kell csinálni, mint elmenni a népszavazásra és ott beírni, hogy igen vagy nem. Ne utólag sírjunk már állandóan! Aki nem megy el, az pedig tűrje majd el a kényszerbetelepítéseket. Ne hazudozzunk, akkor és annyi lesz, amennyit és amikor az EU vezetése akar. Az ne sírjon, aki most sem teszi! Ő akarta, megkapja. Azt se szövegeljük majd, hogy de a mit tudom én ki azt mondta hogy.... A mit tudom én ki árkon bokron túl lesz. :)
_pampa 2016. 07. 14. 11:29
Előzmény: #383  _pampa
#384
várom az érveket! :)))

"Ha a kvótanépszavazást az ellenzék feleslegesnek tartja, vitatja közjogi érvényességét, akkor szólítsanak fel nyugodtan a bojkottra. De töltsék meg tartalommal: beszéljenek arról, milyen lett volna egy jó kérdés – függetlenül attól, hogy az Alkotmánybíróság egyébként átengedte-e volna. Mondják el, miért rossz mindenki számára a Brexit és azt is, miért lehetőség ez mindenkinek – így a magyaroknak is – hogy hozzájáruljanak ahhoz, merre menjen tovább az Európai Unió. Beszéljenek a (fiatal) munkanélküliségről, ami jelenleg a menekültkérdés mellett az EU másik legfontosabb ügye (Spanyolországban például inkább az határozza meg a választást, mint a migráció).

A biztonságos jelszavak helyett (szabad és erőszakmentes Európa) mutassanak víziót arról, milyen Magyarországot, milyen EU-t akarnak, és milyen lenne az ideális kapcsolat e két szint között."
_pampa 2016. 07. 12. 12:59
Előzmény: #382  Törölt felhasználó
#383
nem dedós dolog ,hanem precedens!

ez a mindennapok része Izraelben!

nem történelmi esemény amit te ezzel össze akarsz mosni!
Törölt felhasználó 2016. 07. 12. 12:54
Előzmény: #378  _pampa
#382
másokra mutogatás mi? )))
ja ha hitlernek szabad volt akkor miért ne
ugye ugye

dedos dolog
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2016. 07. 12. 12:53
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#381
én bele tudok

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek