Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 01. 06:05

Drasztikusan fogy a munkaerő Magyarországon  

Ugrás a cikkhez
A rendelkezésre álló munkavállalók száma az elmúlt egy évben drasztikusan visszaesett Magyarországon, és létszámuk továbbra is fokozatosan apad. Ennek ellenére még van szabad munkaerő a gazdaságban, ám köztük sokan nem elég motiváltak, és vannak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234093
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2016. 07. 01. 12:08
Előzmény: #15  hellforceone
#20
a konkrét példámban a két cég nem egy városon belül van, de kb 60 km-re.

nemrég beszélgettem a leszálló ágban levő cég főmérnökével, okos ember, pontosan látja a helyzetet, az okokat, a várható következményeket, de azt is, hogy nem tudnak változni. szervezeti kultúra, gondolkodásmód.
pitcairn2 2016. 07. 01. 11:36
Előzmény: #16  pf2
#19
Béccsel még jobban választott volna:)

pitcairn2 2016. 07. 01. 11:35
Előzmény: #16  pf2
#18
Pozsonynak több köze van már Bécshez mint Szlovákiához...

Pozsony =/= Szlovákia

Dodo34
Dodo34 2016. 07. 01. 11:32
Előzmény: #14  elemes
#17
Én már lélekben feladtam....Sopronban mindenhol palimadárnak néznek, vagy nem is válaszolnak, osztrák pályázatokra választ sem kapok, pedig csak olyan helyekre pályázok, ahol magyar nyelvtudás is kell, tehát a szűkebb merítésbe bekerülhetek...elvileg...de vagy csak elutasítanak, vagy azt írják nincs gyakorlatom az adott területen, nekik pedig betanításra nincs idejük...
pf2 2016. 07. 01. 11:31
Előzmény: #5  elemes
#16
Pozsonyban megkapta rokon 300.000 átszámítva( brutto ) , Győrben ez 110.000 nettó + 28.000 cafetéria. Szerintem jól választott rokon.
hellforceone 2016. 07. 01. 11:30
Előzmény: #14  elemes
#15
amit leirtal abban mondjuk teljesen igazad van, de ennyire oriasi kulonbsegeket nem tudom, hogy magyaraz e egy varoson belul. Ha igen, akkor a masodik cegnek lehet, hogy meg vannak szamolva a napjai...
elemes
elemes 2016. 07. 01. 11:22
Előzmény: #12  Dodo34
#14
Sokféle cég van. Az egyiknél csomó szakmunkás dolgozik, jól, de a cég hagyományai, beágyazottsága miatt nem tud magasabb bért kitermelni. A másiknál más szervezéssel, más iparági kapcsolatokkal kétszer annyit kapnak ugyanabban a munkakörben. Magyarországon, 60 km-re egymástól. Van is elvándorlás, lassanként.
elemes
elemes 2016. 07. 01. 11:17
Előzmény: #11  Commodore64
#13
Sokféle munkahely van. Ott is, itt is. Az "utánajárásnál" kicsit szélesebb ismereteim vannak az elmúlt kb 15 évből.
Dodo34
Dodo34 2016. 07. 01. 11:04
Előzmény: #10  elemes
#12
Én Sopronban voltam állásinterjún. Irodai munkára kerestek embert, nyelvtudással, közgazdasági ismerettel. Az egyik helyen br. 300eFt lett volna a fizetés, de sajnos nem én kaptam az állást, a másik helyen az említett dolgokon kívül még SAP-zni is kellett volna, és heti 50 óra munkáért ajánlottak szakmunkás minimálbért.
Commodore64
Commodore64 2016. 07. 01. 10:46
Előzmény: #10  elemes
#11
700-880 euroról beszéltem. Nagyon sok ismerősöm és rokonom kint él. Tudom miről beszélek. Nem mérnökökről!
Járj utána, mielőtt hozzászólsz!
elemes
elemes 2016. 07. 01. 09:44
Előzmény: #8  Commodore64
#10
azért ne hasonlítsuk össze a szezont a gőzekével.

1000 eurót közelítő bért szlovákiában is az üzemmérnököknek ajánlanak, miközben nálunk vidéki (ipari centrumtól távol) élő szakmunkás kereshet minimálbért.
elemes
elemes 2016. 07. 01. 09:40
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#9
Azért vegyük észre, hogy ez egy HVG cikk, tehát az igazságtartalma alkalmanként a Habony féle Heti Riposzttal van versenyben.

Hány mexikói varrónő érkezett? HÁROM. A többes szám tehát nyelvtanilag indokolt, de itt aligha a munkaerőhiány volt a fő mozgatórugó.

A cikk fénypontja még A TISZTES HASZNOT HOZÓ KÖZÉTKEZTETÉS, úgy érzem, most le kell mennem a sarki büfébe, veszek egy bécsis zsemlét 160 forintért. Igaz, ez nem tisztes hasznot hozó közétkeztetés, hanem egy kisvállalkozás, amit nyilván önkéntes munkában működtet a tulajdonos.
Commodore64
Commodore64 2016. 07. 01. 09:37
Előzmény: #5  elemes
#8
Valóban nem jellemző a háromszoros fizetés. A komárnoi cégek 700-800 euros kezdő fizetést ajánlanak. Azért a 130 ezer forinthoz képes az elég jónak mondható. Magyarországon totális kizsákmányolás folyik.
Törölt felhasználó 2016. 07. 01. 09:35
Előzmény: #5  elemes
#7
"azért az nem jellemző, hogy valaki háromszoros fizetést kapna szlovákiában. mondjuk, hogy esetleg előfordulhat, de valószínűleg magyarországon is talált volna állást azt megközelítő pénzért."

Teljes vállalkozások mennek át. A vállalkozások terhei jóval alacsonyabbak.
Nem kell utazni, itt dolgoznak, nyelvtudás sem kell.
Az AFA is kevesebb.

Törölt felhasználó 2016. 07. 01. 09:33
Előzmény: #1  Portfolio
#6
Mexikói és orosz vendégmunkásokat hozattak Nógrádba

Három hónapra jöttek a mexikói varrónők, akik luxuskabriók speciális ponyváját készítik. A beszállító multi Szerbiából és Oroszországból is kénytelen volt munkásokat hozatni, akkora a hiány szakképzett munkaerőből. Közben Salgótarján környékén 20-25 százalékos a munkanélküliség.
link

gondolom ezek még olcsóbban dolgoznak
jobban teljesít mexikó!
elemes
elemes 2016. 07. 01. 09:30
Előzmény: #4  pf2
#5
azért az nem jellemző, hogy valaki háromszoros fizetést kapna szlovákiában. mondjuk, hogy esetleg előfordulhat, de valószínűleg magyarországon is talált volna állást azt megközelítő pénzért.

csak ugye, ha már pár száz km-rel arrébb van a munkahely (és a nyelvtudás sem akadály), akkor tényleg mindegy, hogy győr vagy nagyszombat...

pf2 2016. 07. 01. 09:25
Előzmény: #1  Portfolio
#4
Azért azt se felejtsük el nem akarnak netto 110.ooo Ft nál többet fizetni 3 műszak , folyamatos munkarend.
Na erre mozduljon valaki. Átmegy Szlovákiába máris 300.000 -t kap Euróban élet sem drágább. Csehország , Lengyelország kicsit mégjobb , Ausztria , Németország , Anglia ismert mindenki előtt.
hellforceone 2016. 07. 01. 08:01
Előzmény: #2  BPartner
#3
Dübörög a Fidesz gazdaság, hát persze, hogy lassan nem lesz munkaerő! :o)))) jó vicc! Elvándorol lassan az ország fele, csak ezt nem akarja a Fidesz beismerni. Persze minek is tenné, a vak hívek így is elhiszik, hogy minden fasza! Amúgy meg ez az ország keleti feléből nem akarnak az emberek elköltözni, meg röghözkötöttség duma egy nagy baromság. Az emberek mennénk bizony, ha tudnának... A probléma itt is inkább anyagi jellegű sajnos. Azt, hogy az ember elköltözik keletről Nyugat-Magyarországra bizony finanszírozni is tudni kell. A dolog nem csak annyiból áll, hogy veszem a kofferem, felülök a vonatra és elmentem dolgozni. Persze sok esetben a cég biztosít esetleg valamilyen szállást az elején, de számoljunk már, mi van, ha nem??? Albérlet Győrben biztos kerül rezsivel együtt legalább 80.000-be havonta (fogalmam nincs mennyi pontosan, de ennyi biztosan) és akkor még tegyél le mondjuk 3 havi kauciót, legalább egy havi megélhetési költséggel is számolj, hiszen fizut sem azonnal kapsz, szóval mindent összedobva összejön pár 100 ezer Ft. Nos, azok, akik Kelet-Magyarországon minimálbért keresnek vagy kicsivel fölötte örülnek, ha megélnek, nem pedig több száz ezer Ft tartalékkal rendelkeznek. Ha mégis van valami tartalékok nem biztos, hogy merik azt rizikózni, mert ha mégsem jön be a dolog, akkor se munka, se pénz a végén. Szóval szerintem azért nem kellene rögtön azt mondani, hogy az emberek nem motiváltak, nem akarnak, magyarul lusták lennének.... Ezen a dumán kiakadok, nagyokos elemzők!
BPartner
BPartner 2016. 07. 01. 07:38
Előzmény: #1  portfolio
#2
Az elvándorlás már átlépte azt a bizonyos határt.

Ruzsik Dezső

Ingatlanműhely

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek