Topiknyitó: Portfolio 2016. 05. 18. 10:49

Orbán Viktort cáfolják a tények  

Ugrás a cikkhez
A régió kivételes szerepét is boncolgatta múlt heti veszprémi beszédében Orbán Viktor. A miniszterelnök szavai azonban túlságosan hízelgők Kelet-Közép-Európára (és Magyarországra) nézve, a valóság ehhez képest kijózanító. Ha nem vettek volna fel...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=231973
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 05. 28. 12:37
#417
"Én is kínai vakcinával oltattam be magam, nem vagyok bolond, nem estem a fejemre, hogy elzárjam magam az utazás lehetőségétől."
Orbán úgy érvel, mintha ő is hozzánk hasonló alattvaló lenne és nem lapulna a zsebében diplomata útlevél és nem lennének kormányfőnek járó jogosultságai és mintha mi is kormánygépen meg a vazallusaink magángépein röpködhetnénk a soros focimeccsre.
Törölt felhasználó 2021. 05. 28. 11:47
#416
exley 2021. 05. 28. 10:07
Előzmény: #414  Dehogynincs
#415
"baloldali alattvalók" megátalkodott kártékony narancsista, puccsista éhenkórászok:)
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 05. 28. 08:24
#414
- a baloldal oltásellenes
- 5 millió beoltott. Letörtük a vírus harmadik hullámát! - írta a Facebook-oldalán bejegyzésében Orbán Viktor.
Aha. Mindezt egyszerre.
Kérdéseim:
1. Ez az ötmillió az állítólag oltásellenes baloldal nélkül jött össze?
2. Az oltással szoktuk letörni a vírus hullámait vagy megy ez nekünk oltás nélkül is, pusztán a vírus szezonalitása miatt? Az első hullám is oltás nélkül csengett le
3. Ha állítólag csak a baloldali vezetők oltásellenesek, akkor a baloldal számos vezetője miért oltatta be magát, néha még soron kívül is?
4. A kormánypropaganda miért nem örömködik azon, hogy az oltáspárti baloldali alattvalók nem hallgatnak az állítólag oltásellenes vezetőikre és milliószámra oltakoznak?
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 05. 18. 07:49
#413
"A baloldal oltásellenes"
Ehhez el kell hallgatni a baloldali oltáspárti tetteket és a jobboldalon meg  a politikai táborokon kívül megjelenő oltásellenes hangokat. A mi pénzünkből fizetett kormánypropagandának ez semmi gondot nem okoz.
Minden ügynek van színe és fonákja.
A migránskérdésben is be lehet állítani a kormányt migránsellenesnek és migránspártinak is. Egy migránsellenes kormány nem engedett volna át 2015-ben  négyszázezer illegális migránst a határon.
A Szájer-ügy kapcsán is be lehet állítani a fideszt buzibarátnak és buziellenesnek is,
Szájer buziként harcolt hősiesen a brüsszeli bürokratákkal, de villámgyorsan orwelli nonperson lett, amikor a nyilvánosság számára is kiderült a brüsszeli buziorgia.
Hatalomtechnikai szempontból a kormánypropaganda mindig azt sulykolja, amit hasznosnak vél.
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 05:06
Törölt hozzászólás
#412
geza77
geza77 2020. 12. 08. 20:29
#411
Orbán Viktor sürgősen Lengyelországba repült, és 16 óra előtt leszállt Varsóban, ahol a katonai repülőtérről egyenesen egy találkozóra ment Jarosław Kaczyńskivel, a PiS elnökével és Mateusz Morawiecki miniszterelnökkel – írta meg a lengyel 300POLITYKA, ami szerint azért találkoztak, hogy megegyezzenek az Angela Merkel német kancellárral kötendő kompromisszum végleges változatáról.     Politikai nyelvezetről magyarra fordítva: mivel Merkel levegőnek nézi Orbánt, nem tárgyal vele, most Orbán a lengyeleknél próbálja megbeszélni, hogyan tálalják a népnek a vereséget.
geza77
geza77 2020. 12. 08. 19:20
#410
Előkerült egy videó, amelyről azt állítják, akkor készült, amikor rajtaütöttek a Szájer-féle bulin
https://hvg.hu/itthon/20201207_Szajer_video_rendorseg_Brusszel?fbclid=IwAR3tWb1pisJyCOc0xi6gko-ZSYKlbRhHt6FGVSCoCqLLWrT3896QwAzGesI
geza77
geza77 2020. 12. 08. 08:34
#409
A fideszes papok lapítanak mint sz@r a fűben! Vajon miért??? O.L.K.T. 2020 dec 7. Érdekes jelenségre hívta a figyelmet a Szemlélek blog egyik írása. A bejegyzés szerint gyakran éri az a kritika a hazai keresztény egyházi vezetőket, hogy morális érintettségű közéleti témákban hallgatagok.
geza77
geza77 2020. 12. 08. 07:51
#408
A főni nem foglalkozik másokkal.rosszabb mint a Rákosi volt!     A kormány éppen akkor engedte el az osztrák laboratóriumot, amikor kiderült róla, hogy sikeres Kevesebb mint egy hónapos teljes lezárással tízezerről háromezer alá csökkent a napi új megbetegedések száma Ausztriában, amelyet november közepéig hűen követett a magyar járványkezelés. Ennek mostantól vége: Orbán Viktor bejelentése után egyértelmű, elengedtük az osztrák mintát. Ezzel viszont az ünnepi időszakban hatalmas rizikót vállalhat a magyar kormány.
geza77
geza77 2020. 12. 07. 23:19
#407

Ha én nem loptam, akkor nem zavar ha házkutatást csinálnak!
Viszont ha sáros vagyok, akkor ész nélkül vétózok...
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 12. 05. 14:16
#406
Orbán: "Nekem mondhatnak, amit akarnak, én csak egy dologban hiszek: a jogi garanciákban."
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20201204/most-akkor-eleg-a-jogi-garancia-az-orban-kormanynak-a-veto-feladasara-vagy-nem-460346
Aha. A hárommillió pénztártag magántulajdonára is volt jogi garancia, mégis kifosztották a magánnyugdíjpénztárakat az új alaptörvénnyel, amit Szájer vert be a laptopjába.
Még az sem mondhatja a hárommillió magyar pénztártag, hogy egy hülye buzi fosztotta ki őket, mert Józsi ugyan hülyén bukott meg harminc(!) év elteltével, de nem hülye. És nem is egyedül volt, hanem a többi jogi gengszter is kellett ehhez.
Törölt felhasználó 2020. 09. 30. 15:29
Törölt hozzászólás
#405
rockmaster 2020. 07. 21. 11:53
Előzmény: #403  Dehogynincs
#404
Megyei lapok hozzák a lódítást és a személyi kultusz építéséhez a prop cikkeket :)
Orbán Viktor: 92 óra munka, 12 óra pihenés, 0 óra szórakozás (videó)
Orbán Viktor: nincs kapcsolat a jogállamiság és az uniós kifizetések között
Lassan az origo színvonalához süllyednek a jobb időket megélt vidéki lapok!
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 07. 21. 11:04
#403
Orbán szerint minden kísérletet, amely össze kívánt volna kapcsolni két rendkívül fontos kérdést, az uniós pénzeket és a jogállamiságot, sikerrel visszautasítottak.
https://index.hu/kulfold/2020/07/21/eu_csucs_orban_viktor_koltsegvetes_lengyel_magyar/
Maradt a jogállamisági feltételrendszer az uniós költségvetésben
https://index.hu/kulfold/eurologus/2020/07/21/eu_koltsegvetesi_csucs_vegso_megallapodas/
Agresszív kismalac: kuss, én így szoktam győzni.
Az agresszív kismalac biciklizik. Épp arra sétál a kisnyúl, amikor a malac egy jókorát borul a bringával.
- Jaj, kismalac, nem ütötted meg magad?
- Kuss! Én így szoktam leszállni!
larams 2020. 05. 08. 13:07
#402
https://index.hu/gazdasag/2020/05/08/europai_kozponti_bank_nemet_alkotmanybirosag_eszkozvasarlas_illegalis_orban_orulhet/
"A német bíróság ítéletében gyakorlatilag inkompetensnek nevezte az Európai Unió Bíróságát, és elutasította annak korábbi ítéletét."
Akkor most mi lesz?
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 05. 07. 08:43
Előzmény: #400  larams
#401

Regisztráció: 2020-04-28 14:01:32 
Ez csak formális hasonlóság. A lényeges tartalmi különbség az, hogy a spanyol kormány odaél a különleges jogrenddel, Orbán doktor pedig visszaél vele.
Már a parlamentek is különbözőek. Nálunk a képviselők kétharmada nem a választóikat képviseli, hanem Orbán doktor pillanatnyi akaratát még akkor is, ha ezek a pillanatnyi akaratok néha szöges ellentétei egymásnak.
larams 2020. 05. 07. 01:27
Előzmény: #399  Csakisazigazat
#400
nyugi csak kérdeztem...mert ezt olvastam...
Spanyol parlament has granted a government request to prolong the extraordinary legal order.....
outcome of Wednesday’s vote had been in doubt after the main opposition People’s party this week said it would no longer support the extension........It depicted the state of alert as a power-grabbing measure..
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2020. 05. 07. 00:35
Előzmény: #391  lancaster
#399
A kerítés két vége közé pedig odahajtani a birka Fideszeseket és körbekeríteni őket .
larams 2020. 05. 06. 23:10
Előzmény: #397  larams
#398
Akkor ott is diktatúra van még??
larams 2020. 05. 06. 23:06
#397
Spain EXTENDS State of Emergency as death toll rises days after easing lockdown.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 05. 06. 13:57
#396
"Ha nem vettek volna fel bennünket 2004-ben az Európai Unióba, akkor ma az Európai Unió gazdasági teljesítménye hanyatlana. Akkor ma nem gazdasági növekedés lenne, hanem csökkenés. Csak ez a régió hoz igazából értelmezhető, komoly méretű gazdasági növekedést."
Orbán doktor állításával szemben most már biztos, hogy a korábban jelzett menetrend szerint nem épülhet fel a BMW-gyár Magyarországon. A vállalat vegytiszta üzleti döntést hozott, amikor bejelentette, egy évvel elhalasztja az éptkezést.
Aha. Mi vagyunk a BMW motorja, csak ezt nem tudjuk megértetni a tökfejű bajorokkal.
A tény sajnos az, hogy már a koronavírusjárvány előtt is többen szóvá tettük itt a fórumon, hogy a magyar gazdaság aránytalanul súlyosan függ az autóipartól és ezen belül is a német autóipartól.
csendben 2020. 04. 13. 09:47
Előzmény: #394  gombócból_is_sok
#395
Van abban valami báj,hogy ilyen színvonalú egy propaganda! :-)
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 13. 09:13
Előzmény: #392  csendben
#394
Nosztalgiát ébreszt hülyepetit látni. Anno milyen sokat írt. És ha felcseszte magát vagy részeg volt, akkor idegességében elfelejtette a szerepét és sorozatban nyelvtanilag kifogástalan hozzászólásokat alkotott. Azóta visszatért az alapnickjeihez és azokkal szórakoztat minket folyamatosan.
alpinvestor 2020. 04. 13. 09:06
Törölt hozzászólás
#393
csendben 2020. 04. 13. 08:00
Előzmény: #387  HPeter76
#392
"azé nem mai gyerek vagyok én se!!": nem kicsit töröd az "anyanyelv"-edet. :-)
lancaster
lancaster 2020. 04. 13. 07:55
Előzmény: #390  Dehogynincs
#391
Kisebb lyukú kerítést kellett volna kihúzni, hogy a vírus ne férjen át rajta 😂😂😂
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 13. 07:43
#390
„A kollektív védekezést megszerveztük. (…) Ma egy védekezésre berendezett állapotban lévő közösség a magyarok közössége” – fogalmazott Orbán Viktor, kijelentve: „van egy rendes katonai tervünk a védekezésre, felállt az ország a védekezés logikája szerint”.
---------------
Aha. A terv jó, de olyan apróságokkal nem számolt, hogy a szekszárdi kórházlátogatásnál még a magának a kormányfőnél sem tudták megmérni, hogy lázas-e, mert a lázmérő 34.5 fokot mutatott.
2015-ben is volt hazánknak fegyveres védelmi terve, mégis négyszázezer(!) illegális(!) migráns gázolt át rajtunk.
Nem kétséges, hogy a hatalom jól tervez, de ezekre a tervekre a koronavírus fittyet hány.
Az  már biztos, amikor Orbán doktor megfertőződik, akkor nem Szekszárdon fogják kezelni.
Lujoska 2018. 12. 26. 20:26
#389
Szüleim egész életükben gürcöltek. Elhitték, hogy ha keményen, még többet dolgoznak, akkor minden jobb lesz számukra. Nem egy karácsonyra emlékszem, ahol apám munkából esett be, esetleg oda ment a karácsonyfa mellől. Akkor még nem tudtam, hogy ennek nagy ára van, egyszerűen elfogadtam gyerekként, hogy ez így megy. Anyámmal kapcsolatban leginkább a vállalkozói évekre emlékszem. Minden nap reggel négykor kelt és este hat után esett haza hulla fáradtan. Még 24-én is dolgozott. Amikor meg nem, akkor aludt. Így kergették szüleim, azt az álmot, amit elhitettek velük, miszerint ha többet dolgoznak, többet is keresnek és az majd milyen jó lesz. De, ennek nagy ára volt.Tagadhatatlan, hogy szüleim éjt nappallá tevő gürcölésének köszönhetően kitaníttattak minket testvéremmel, hogy egy szép kertes házat vehettek maguknak, ahol élhetnék vígan nyugdíjas életüket. De sajnos nem teszik, nem tehetik. Az állandó munka, a három műszak és a túlórák árát, most kell megfizetniük. Most kell megfizetniük nekik is, és a család többi tagjának is. Nekem például azzal, hogy egyedül töltöm a karácsonyt. Hogy miért? Mert a rettenetesen sok munka, a robot, a ki nem pihent túlórák szétszedték a családot és tönkretették az egészségüket. Állandó volt a fáradtság a feszültség, így egymásra és a gyerekekre nem jutott idő a szülők részéről. Nem volt már energia arra, hogy megértsék és foglalkozzanak azzal mi zajlik le a gyerekekben. Nem volt energia arra, hogy együtt legyen a család. Állandóak voltak a viták a veszekedések, még karácsonykor is, sőt. Az ajándékok kiüresedtek, az egész ünnep csak feszültség volt. Ezért is utáltam meg ezt az egészet. A családtagok eltávolodtak egymástól és ennek egyenes következménye, hogy a kapcsolattartás pár perces kötelező telefonokra szűkült. Testvérem egészen a tengerentúlig menekült ebből a családi légkörből, szökőévente egyszer, ha hazajön.
sgl 2018. 12. 09. 09:03
Előzmény: #387  HPeter76
#388
HPeter76
HPeter76 2018. 12. 08. 17:17
Előzmény: #386  sanka
#387
Azt tudod miért Tüntettek nagy SZÁJJAL,hanem azért,hogy a ""kis embereket"" meg Védjék!!!(el ne HÍDD MÁR)
 >>>>Ha nem azért,hogy KI KAPJA A PÉNZT!!
  -Persze jobban mutatnak(néhány balra elfogult) kis emberek hátán!!(erre jók munkásokat felhasználni)
 2009-ben Dolg. nem titkol Balos KFT-nek!! ÉJJEL NAPPAL DOLGOZTATOTT, MINÉL HAMARÁBB MEGKAPJA A LÓVÉT!! -azé nem mai gyerek vagyok én se!!
sanka 2018. 12. 08. 05:01
Előzmény: #385  HPeter76
#386
Ezért kár volt albi.
HPeter76
HPeter76 2018. 12. 07. 23:32
Előzmény: #384  Lujoska
#385
-Írok már nektek.. Legális BEÁRAMLÁS, MENEKÜLTEK BEFOGADÁSA, úgye a Migráns VÍZUM szavazás!!
 1 körbe a SZAVAZÁS MEGBUKOTT AZ EUBAN!! Jön a 2 Menet ítt meg már Eus Képviselőkkel HÁTTÉRALKUT KÖTNEK!! Egy pár képviselőt RÁBÍRNAK,,,Na így megy ez a """nagy demokrácia...Na meg a nemzeti szuverinítás megvédése!!Na meg a neoliberális(balliberális) polítikai kultúra...
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 10. 25. 09:59
#383
Orbán doktor ünnepi beszéde az 1956. évi forradalom és szabadságharc 62. évfordulóján
kormany pont hu/hu/a-miniszterelnok/beszedek-publikaciok-interjuk/orban-viktor-unnepi-beszede-az-1956-evi-forradalom-es-szabadsagharc-62-evfordulojan
"Fél évszázad alatt kétszer is elveszítettük Magyarország területének kétharmadát"
Másodszor már kevesebett vesztettünk el, mert a bécsi döntés után kevesebbet kaptunk vissza. Erdélyből csak Észak-Erdélyt.
"Akik az Európai Unióból európai birodalmat akarnak gyúrni, kivétel nélkül mind bevándorláspártiak. Az európaiság mércéjévé tették a migránsok beengedését, és elvárják, hogy minden ország és nép haladéktalanul alakítsa magát multikulturálissá. Ma már látjuk, szándékosan nem éltek a hatalmas rendőri és katonai erejükkel, szándékosan nem védték meg Európát a migránsok tömegeitől. Ha mi képesek voltunk, ők is azok lehettek volna. Nem a képesség hiányzott, hanem az akarat."
Orbán doktorék nem voltak képesek megvédeni Európát a migránsok tömegeitől. 2015-ben négyszázezer illegális migráns jutott be az EU-ba a mi schengeni határszakaszunkon. Nálunk nem az akarat hiányzott a képesség.
Orbán doktor valaha jó szónok volt. Most is megcsillogtatott valamit hajdani szónoki képességeiből. Annyira ügyesen keverte beszédében az igaz és hamis állításokat, hogy a többség észre sem vette.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 07. 15. 23:03
Előzmény: #381  Dehogynincs
#382
Komoly szélhámos tudással és tapasztalattal irányítja a bandatagokat(kormánytagok) is, a fogyatékos szavazóival együtt.Arról beszél ahogy csinálni kellene , de teljesen másképp csinálja mint ahogy mondja.Nem is tudok rá haragudni , nem ő a hibás , hogy ilyen idióta és primitív egy nemzet.Jól csinálja ha nem is helyesen amit tesz, ebben a szélhámoskodásban nagyon ügyes.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 07. 15. 20:06
#381

"Nagy a lemaradásunk, de nem mozgunk más dimenzióban, senki nem tud olyan okot, olyan érvet mondani, ami lehetetlenné tenné, hogy a magyar futball utolérje a horvátot."
Aha. Szokásos politikusi hanta. Nyit egy igaz tagmondattal és hozzákeveri a hamis állításokat.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók