Topiknyitó: werkaz 2016. 04. 04. 08:16

Lithium Americas  

Mivel a WL neve megváltozott, hogy az újak is tudják majd miről szól a topic, legyen az új név a topic neve is. Ha egyetértetek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Jockey-Bacsi
Jockey-Bacsi 2019. 04. 03. 08:06
Előzmény: #738  pomperj
#740
Kedves Pompi!
.
Azt szeretném kérdezni, hogy Kobaltba bogyan tudok befektetni hosszabb távra? Bár nem vagyok randomos , de mondjuk ott ez lehetséges lenne? 
kukker 2019. 04. 03. 06:34
Előzmény: #738  pomperj
#739

Jonathan Evans, president of Lithium Americas, discusses their US$160 million investment from Ganfeng Lithium, which will see the two companies form a joint venture on their Cauchari-Olaroz project.
https://www.bnnbloomberg.ca/video/lithium-americas-gets-us-160m-backing-from-ganfeng-on-argentina-project~1650597
pomperj
pomperj 2019. 04. 02. 14:42
Előzmény: #737  pomperj
#738

Es a Lithium piacrol egy nagyon jo attekintes, plusz LAC helyzeterol(3/4 resze tajan)
.
https://seekingalpha.com/article/4251240-lithium-miners-news-month-march-2019
pomperj
pomperj 2019. 04. 02. 14:31
#737
Boole 2019. 04. 02. 07:49
Előzmény: #735  Boole
#736
Ezt a LAC fórumot nem folytathatnánk a Financial Forecasts
fórumon? Minek kettőt, hármat figyelni.
Boole 2019. 04. 02. 07:47
Előzmény: #733  kukker
#735
Bizony gondolok. A kínaiak óvatos duhajok, nem mindig birodalmi lépegetőként jelennek meg. Úgy üzletelnek, mint az oroszok. Először egy kisebbségi részesedést vesznek, hogy megvizsgálják a könyveket. Embert adnak az igazgatóságba, FB-be. Aztán a segítő kezet nyújtják, persze, hogy rendelkezésre állnak, és mikor látják, hogy pénzügyileg eljött az idő, mert a kiszemelt célpont valamilyen oknál fogva elgyengül, akkor elúhúzzák a nyulat a kalapból. Biztos vagyok abban is, hogy a többit már piacon is felszívják. Egy napon meg átveszik a vezetést és lenyelik a LAC-ot. Mondom, ne így legyen. De ilyet láttam már néhányat az életemben és mindig a 4-5x zseton helyet 30-100% volt a profit. Ami persze nem rossz, de a pozíciót évekig tartottam.   
Boole 2019. 04. 02. 07:40
Előzmény: #732  pomperj
#734
Az a baj, hogy a LAC ezetése korábban is azt mondta, hogy most már elegendő pénz áll a rendelkezésükre, hogy a termelésig elhúzzák.
kukker 2019. 04. 02. 04:15
Előzmény: #730  Boole
#733
Arra nem gondolsz, hogy ha annyira meg akarnak venni, akkor minek várnának, megvehettek volna most is ennyiért 
pomperj
pomperj 2019. 04. 01. 23:59
Előzmény: #731  Boole
#732
Een remelem, hogy az anyagban ez a bemasolt passzus azt mondja, hogy LAC-nak megvan a penze arra, hogy a banya-epites projektet ugy fejezze be es viszi el a 2020H2 termeles megkezdeseig, hogy megtartja az 50% reszesedest.
+++++++++++++++++++
Lithium Americas is expected to remain fully-funded to advance Caucharí-Olaroz to production. Following the completion of the Project Investment, LAC expects to remain fully-funded to production under the current 25,000 tpa development plan with US$250 million in undrawn debt facilities ($287.5 million as of December 31, 2018) to fund its 50% share of the aggregate US$425 million in capital costs (on a 100% basis before VAT).
+++++++++++++++++++
https://finance.yahoo.com/news/lithium-americas-announces-us-160-112742558.html
Boole 2019. 04. 01. 22:20
Előzmény: #730  Boole
#731
Azt szeretném megtudni, hogy a kínai cégnek van-e a vételi opciójának korlátja? Ha nincs, akkor nagyon kétesélyes a nagy zseton lehetősége.
Boole 2019. 04. 01. 22:11
Előzmény: #727  pomperj
#730
Emlékszel arra, amikor írtam arról, hogyan fordulhat majd elő, hogy 16-20 USD részvényárból nem lesz semmi, csak egy konzervatív nyerő, mert a LAC-ot majd kivásárolja a kínai cég? Lassan erre haladunk, már 50%-nál járnak. Kíváncsi leszek, hogy legközelebb mivel szerzik meg a cég többségi részesedését. A LAC nem fog tudni ellenállni, és 7,5 USD környékén majd megint vásárolnak egy adagot. Végül a kínai cég része lesz, főleg, ha valóban ilyen jó adottságai vannak a bányának. Ne legyen így!
rolpic
rolpic 2019. 04. 01. 21:36
#729
Köszönöm válaszaitokat. János: ezt a momentum kérdést nekem még meg kell tanulnom. Hogy mi az amikor tényleg elindul vmi és mi az ami csak egy felszúrás. Nyilván nem adom most amim van. De filózom, hogy vegyek-e még. Alapvetően eredeti szándékaim szerint nem lett volna ellenemre, ha amim CADban van (tőkém cca 4-5%a), mind LACba tolom. Azt érzem, ha már nem is 4,95ért, de érezhetően 5,70 alatt még tudok venni a napokban.
kozi723
kozi723 2019. 04. 01. 18:59
Előzmény: #726  rolpic
#728
Ha ra kene vagnom, akkor nalam is azonnali vetel, majd jo sokaig tartas. En ket-harom even belul e-autot akarol venni, szivesen megnyernem lithiumon a kocsi arat :) Viccet felreteve, Janos mint oly sokszor maskor most is patika modon vezette hogy zsakolni kell. A ptencialt figyelembe veve, hogy itt vagy 5%- kal lejjebbrol, az inkabb mar hiusagi kerdes :) felre ne erts, magambol indulok ki. Oriasira dagadna a mellem, ha penteken 3,75-on odacsavarom neki, de lassuk be, maknal nem lett volna tobb. Ugyanakkor en ketto tenyezo miatt nem veszek ma piacon, sot harom: 1, portfoliom tobb mint 10%a LAC; 2, az atlagaram szinte semmit nem mozdulna, es inkabb szeretek lefele atlagolni; 3, jobban esett volna hiusagbol elkapni lejjebbrol :). A legfontosabb erv ezek kozul az 1, pont, es felelotlen lenne meg venni 10% feletti aranynal. Tudom elteroek vagyunk, de a szigoru trading szabalyokat betarto csoporttagok 5% fole sem emeltek volna. Amit fontolgatok es ami miatt meg mindezek ellenere sem vetem el tovabbi vetelt, az pedig hogy le akarom csererni a torok fos TUR-omat es kivagom meretes zakoban es veszek belole LAC-ot. Ennel a lepesnel viszont extrem fontos a csere idozitese, ezert en most kicsit varok most. De mindez semmit nem von le abbol, hogy baromi bullish Lac, ugyhogy amid van fogd erosen ! :)
pomperj
pomperj 2019. 04. 01. 18:38
Előzmény: #726  rolpic
#727

Ma szerintem egy nagy momentum erosodes indult LAC-ben.
.
Legyen egeszen egyszeuen megfogalmazva. Az evidens, hogy a kinai Ganfeng nagybefekteto mindannyiunknal sokkal jobban informalt. Mindent tud a lithium piacrol is, es az LAC banyajanak helyzeterol es kilatasairol is. Szakertok , mernoki es penzugyi oldalrol is megvizsgalt mindent.
Es mit csinalt? 
a)Megvette a banya egy ujabb tulajdonrszet, 160m Dollarert. Kiszamoltam, hogy ezzel nagyjabol 7.30 USD dollart fizetett minden reszvenyert. HA neki igy ennyiert megeri, akkor nekem megeri-e 4.20 korul megvenni? a  mai atlag-aron?
b)Plusz azt akarja, hogy a banya kitermeleset a tervezettnel +60%-al magasabb szintre allitsak be? Lehet ennel erosebb pozitiv erv?
.
A valasz vilagos. Igen, ha most felaron vehetem meg, mint ahogy Ganfeng megvette? akkor nem hagyom ki.
Ilyen alkalom extrem ritkan adodik egy kisbefektetonek. 
.
Es mit csinalt a piac? Masok is kiszamoltak ugyanezt. 
Es rendesen ramozdultak. Most 3 oraja van nyitva a paic, es a mai forgalom eddig duplaja a szokasos teljes  napinak. Szoval, nap vegere 4x veteli volumen lesz, vagy tobb.Ttehat pllanatnyi;lag nagyjabol 4 invesztor optimista ahhoz kepest, ami 1 nappal ezelott volt. Es mind veszi. Megy is fel az ara.
.
Melyik oldalra alljak? A szamolas is, a piac is egyertelmuen a long  oldalt preferalja.
Nem adom egy aprocska +12% nyeresegert, ha jo eselyem van kozel 80-100% nyeresegre. 
Es csak tartanom kell, es varni a magasabb arfolyamra. En raerek, az e-autok tomegesen csak 1-2 ev mulva jonnek: jon VW, es jon a Benz-BMW kozos e-auto is. Meg minden mas szamottevo autogyarto is ezen dogozik.
.
Magad is gondold at a szamolast is, es a piaci reakciot is.
rolpic
rolpic 2019. 04. 01. 17:32
Előzmény: #725  kozi723
#726
Megkérdezhetem, hogy így +12%-ban te ilyenkor veszel még vagy elengeded? János, téged is kérdezlek! Minden a papír mellett szól, van is tér felfelé, én mégis behúzom a féket. Fordítva vagyok bekötve: ha még esik egy keveset tuti veszek. Most miért nem? (A pénteki megbízásom fele teljesült csak...)
kozi723
kozi723 2019. 04. 01. 17:18
Előzmény: #724  pomperj
#725
Frankó lesz ez. Sajnálom, hogy pénteken nem voltam figyelmesebb a jelentés időpontját illetően. Ez most 12%-ba került, de hát ez már csak ilyen. Reméljük maradandó lesz a kitörés. :)
pomperj
pomperj 2019. 04. 01. 16:41
Előzmény: #722  pomperj
#724

Ugy nezem, a "normal" forgalom 7x szerese van benne eddig ma. 
Jo sokan veszik, de azert en is kivettem  a magamet belole ;-)
De a lenyeg persze az, hogy ez fel fog tunni a tobbi lithium-tema figyelonel is. Es erre a volume+ar ugrasra a breakout-figyelo screen programok mind felfigyelnek, reszben ma es holnap is. Remelem, jon a "follow-thru" vasarlas a nagyobb fiuktol is. Egy honapon belul 7.0 arfolyam  kornyeken volna, az araanyos reakcio lenne.
.
Mi meg koszonjuk a gyors hirt, amit feltettel.
kozi723
kozi723 2019. 04. 01. 16:07
Előzmény: #719  kukker
#723
Elkeseredve azért nem vagyok. Van jópár darab belőle, de kétségtelenül sajnálom, hogy nem vettem még pénteken. De ettől még baromi jól néz ki, hogy ekkorát emelkedik :) 
pomperj
pomperj 2019. 04. 01. 15:54
Előzmény: #721  kukker
#722

A chart gyonyoru, es nem  egyedul vettem meg mind ;-)
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190401v00pkd95t.jpeg
.
Az a gyanum, elkezdodott wave(3) felfele, ahogy korabban vartuk…. ez itt nem (b) hullamnak latszik, hanem (i of 3), e sokkal feljebbre tart.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190329v00pr2gz.jpeg
kukker 2019. 04. 01. 15:41
Előzmény: #720  pomperj
#721
Plusz hozzá jön még Nevada is, a "háttérben"...

Topik gazda

werkaz
4 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek