Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2020. 10. 27. 08:10
#85540
Na ugy latom pauset nyomott a piac. 
Mivel a heten ugy sem erek ra, meg ma szerintem kereskedhetetlen momentum nelkuli nap lesz, igy nem tervezek pozit felvenni elert celar utan. Itt sav tores utan lesz tovabbi setup most..
Elvileg le tovabb, de piac dont.
Jo kereskedest!
Hathor
Hathor 2020. 10. 27. 08:06
Előzmény: #85533  Drian875
#85539
Koszi majd atolvasom.
Valojaban politikat nem is akarok behozni a topikba, csak kifakadt a kerdes evek ota olvasva mindig a targyban forgok alkalmatlansagat..
Hathor
Hathor 2020. 10. 27. 08:03
Előzmény: #85532  smith83
#85538
Koszonjuk a hozzaszolast.
Nem tudom, hogy a tobbszaz ismerosom keves, vagy mindegyikunk jol vedekezik (pedig budapestiek vagyunk), hogy mi meg nem talalkoztunk vele, sem ismeroseink.
Pedig parom is napi 30ugyfellel talalkozik az elso nap ota.
Valoszinuleg szerencsenk van.
Milyen telepulesen volt ez a rengeteg beteg ismeros? Budapesti vagy?
don_king
don_king 2020. 10. 27. 07:56
Előzmény: #85485  spqr69
#85537
makasipasztor 2020. 10. 27. 07:55
Előzmény: #85533  Drian875
#85536
Korrekt. Kihagytad a kritikai hangok ellehetetlenítését, megfélelmesìtését.
qpec 2020. 10. 27. 07:52
Előzmény: #85532  smith83
#85535
Csaknem tökéletes képet festesz a társadalom hozzáállásáról a helyzethez.Mániám-mert a szakmám-,hogy a biológia teszi a dolgát és a rendszerben az ember annyi mint hangya tökén a pörsenés,tehát vagy alkalmazkodunk-vagy belehalunk.Az óvatosság sosem árt,de világjárványban a találkozás elkerülhetetlen.Unokáimtól kaptam el már olyan vírusos taknyosságot,hogy a doki is csak tisztelegni tudott neki.Maszk-távolságtartás-kézmosás-kihelyezett kézfertőtlenítő használata ahol csak lehet.
Drian875
Drian875 2020. 10. 27. 07:52
Előzmény: #85532  smith83
#85534

Szintén zenész:
Ismerős házaspár, 3 hét alatt estek át rajta, voltak rosszabb pillanataik, talán mostanra kiheverték
Gyerek osztálytársának szülei: könnyebb tünetek, ízérzékelés elveszett
Szüleim szomszédjai
valószínűleg tavasszal párom, még mindig küzd vele, de talán sose derül ki, hogy valóban az volt-e, volt 2-3 hét, amikor nagyon rosszul volt, fulladás, fáradság, szóval a post traumás még most is előjön, de erről korábban írtam
távolabban pedig rengetegen
Drian875
Drian875 2020. 10. 27. 07:41
Előzmény: #85527  Hathor
#85533

A gazdaságpolitikát, az oktatáspolitikát, az egészségügy kezelését és a kleptokráciát tartom  tartom elhibázottnak.
.
A forint esetében a 30% gyengülés bekövetkezett, ahogy azt 6-8 éve vártam, elértük a legrázósabb szinteket és további gyengülésre van kilátás, én a nemzeti valuta gyengítését hibának tartom, mivel te jónak, ezért itt már alapvető eltérés van a megközelítésünkben.
.
Az oktatáspolitika esetében a készségfejlesztés helyett a lexikális tudás XIX századi fetishét szintén, az egészségügy jelenlegi állapotát ugyancsak nem írnám a jól teljesített sorba. Csodálkozok, hogy te ezt is pozitívnak értékeled!
.
A lopás mélységébe pedig beleláttam (pályázati pénzek visszakérésének százalékos növekedése, a jól menő vállalkozások lenyúlása), vannak akik elnézőek ezzel szemben, én nem tartozik közéjük.
.
Persze vannak itthon is haszonélvezői a rendszernek, a NER-hez közelállók, a pártkatonák, az ingatlanbizniszben utazók,  az ő olvasatukban egyedi szinten valóban csak jót csinál a kormány.
.
Jóról kérdeztél, most először. Például az állam devizaadósságának lakossági forint hitelekké alakítása szerintem több oldalról is kifejezetten jó döntés volt. Egyes adónemek bevezetését - no nem a világelső 27% ÁFA - sokkal inkább pl a KATA szintén pozitívan értékelem. Az online számlázási rendszerek, az adóhivatali összeköttetés szintén jól hangzik olvasatomban. A TB potyautas tömegeivel szembeni fellépés szintén tetszik.
Szóval nem fehér és nem fekete, de a lopás, a Matolcsy féle gazdaságpolitika és az oktatás nálam kiveri a biztosítékot.
smith83
smith83 2020. 10. 27. 07:28
Előzmény: #85516  Hathor
#85532

Én hallottam néhányról:
- nagynéném egészségügyben dolgozik vidéki kisvárosban, a 2. hullámban lett pozitív tesztje. Még 2 napig mindenki dolgozott, azóta szigorúan betartatják a karantént, minden nap rendszertelen időpontokban megjelenik egy rendőr, persze csak megkérdezi, hogy xy-e, de pl igazolvány alapján nem igazoltatja. Neki enyhe tünetei vannak, mivel eü-ben dolgozik, az azóta negatív teszt birtokában sem mehet vissza dolgozni, míg a 2 hét le nem telik. Más nem kapta el a családban tőle. Az osztályán ápolóknak, orvosoknak, adminisztrátoroknak is pozitív lett a tesztje, náluk is egyre lassabban jön meg a teszteredmény;
- ismerős1 keresztapjának szívbetegsége volt, "gyógyszerállításra" ment be a kórházba, ott elkapta a Covidot, vitték a Covid-os részlegre, ahol pár nap múlva meghalt (60+-os lehetett);
- ismerős1 ma reggel írta, hogy a tőle 1 méterre ülő munkatársának a férjének tegnap pozitív lett a Covid tesztje, egyelőre enyhe tünetei vannak;
- ismerős2 (házasságkötőnk) túl van rajta, azt mondta, hogy "túl lehet élni, kb mint egy influenza" (30+-os);
- ismerős3 (após főnöke) még benne van Covid osztályon, egyes hírek szerint lélegeztetőgépre került, más forrásban úgy fogalmaztak, hogy csak néha kapott egy kis plusz oxigént (50+-os);
- ismerős4 apukája a térdét szerette volna leszívatni, a kórházban kiderült, hogy covidos, most 2 hét karanténban van, addig nem is nyúlnak a lábához, pedig már járni alig bír, úgy tudom tünetmentes (60+-os);
- ismerős5 (nagyobb gyerkőc óvónénije) enyhe tünetekkel túl van rajta, számára később kezdődött a szeptemberi "tanév" (30+-os);
- ismerős6 (nagyobb gyerkőc ovijában a szomszéd csoport óvónénije) enyhe tünetekkel van túl rajta, 2 hétre bezárták a csoportot;
- ismerős7 (nagyobb gyerkőc csoporttársa hugának a dajkája) - náluk még pár napig mehettek a bölcsibe, mert a gondozónő ugye nem szoros kontakt :))), hiszen egész nap csak öltözteti, pelenkázza, eteti a gyerekeket, majd ez a vélemény megváltozott és ott is felfüggesztették a csoportot;
- ismerős8 (ismerős unokatesója, aki szintén kórházban dolgozik) az első hullámban is elkapta, enyhe tünetei voltak, most a második hullámban is elkapta, majdnem belehalt;
- ismerős9: szeptember elején még a jó időben csináltunk egy kis kinti összejövetelt nagyobb gyerkőc szülinapjára. Utólag derült ki, hogy az egyik pár előző nap találkozott a munkatársával, akiről kiderült, hogy Covidos. Ők többször aznap a kisebb gyerkőcünket, szóval volt egy kis para, de végül náluk nem mutatták ki a vírust;
- ismerős10 (autószerelőnk ismerősének az apukája), idős, krónikus beteg, kórházban volt negatív covid tesztje, pár nap múlva meghalt, majd ráírták a zárójára, hogy covidban halt meg, ezt a hozzátartozók a negatív teszteredmény miatt később megkifogásolták, de nem tudom mi lett az eredménye;
- munkahelyen (nagy cég) néhány 10 ember kapta el, csak néhány esetben voltak komoly tünetek, halálról nem tudok.
.
Nagy különbség az első és a második hullám között, hogy tavasszal az egész olyan volt, mintha valami távoli elszigetelt szigetről jönnének a hírek (a lezárások, korlátozások ellenére), most azért innen-onnan hallunk esetekről és ahogy kinéz, még csak felfutóban van a dolog, hol van még az influenza szezon és egyelőre csekély a halálozás száma is.
kukacponthu 2020. 10. 27. 07:22
Előzmény: #85527  Hathor
#85531
Az osztrák festogyerek is csinált jó dolgokat, például egész Németországot behalozo autópályát...csak ugye ez eltorpul az "életműve" mellett.
A te gondolatisagodat folytatva, ezzel minden rendben volt, mert több tízmillió német öt választotta, hisz ekkora tömeg nem lehet hülye és megtevesztett...
Bocs, hogy beleszoltam, de nem minden a számok és a materiális javak! 
makasipasztor 2020. 10. 27. 07:01
Előzmény: #85527  Hathor
#85530
Csináltak biztosan jót is, de az arányokra is figyelni kell. Elnézést, hogy beleszoltam.
makasipasztor 2020. 10. 27. 06:59
Előzmény: #85527  Hathor
#85529
Szerintem nem szidja, kritizálja. Van miért bőven. Aki megtáltosodott,mint pl.Lölö, vagy folyamatosan hízik a számlája a túlárazott állami megrendelések miatt, azok semmiképpen nem kritizálják. Nyiltan semmiképpen.
Szalaj
Szalaj 2020. 10. 27. 06:29
Előzmény: #85524  Hathor
#85528
Oké, valószínűleg előbb - utóbb mindenki átesik rajta, de ha nem muszáj ne fertőződjünk meg, mert van aki ellátásra szorul, és ha egyszerre sok a beteg, akkor a rendszer nem bírja. A focimeccsekről pl le lehetne mondani. Az adriázásban pedig a példa nem mutatás és pökhendiség a lényeg, plusz korrupciós vonatkozás, de az, hogy lopnak már nem új info. Ismerőseimnek szinte mindegyiknek magántesztelésre kellett menni, mert mire tesztelnének letelik a 2 hét. 
Hathor
Hathor 2020. 10. 27. 05:03
Előzmény: #85526  Drian875
#85527
2011 ota olvasom toled a kormany szidasat. 9eve minden rossz.
Mondjuk nem csak nalad.
Valami jot nem csinaltak a 9ev alatt?
Erdekes a valasztasnal mindenki hulye mindig ugye?
Drian875
Drian875 2020. 10. 26. 23:13
Előzmény: #85525  Törölt felhasználó
#85526

Nem kell ahhoz bulizni menni, hogy valaki elkapja a fertőzést. A gyerekek legtöbbször tünetmentesek, fertőzések szempontjából a bölcsödék, óvodák, iskolák komoly gócok lehetnek, nem csak a covid, más szempontból is. A munkahelyen, vagy akár egy szimpla bevásárlásnál is el lehet kapni, hiába van rajtad maszk vagy sál.
Közegészégügyi szempontból az államnak rengeteg mulasztása van, elég csak a kontaktkutatásra vagy a tesztelésre gondolni. Sőt ha a yacktos fiúk nem akartak volna az Adrián nyaralni, esetleg nekik is jó a Balaton és maradnak lezárva a határok,  esetleg szakmaibb a karantén, sűrűbb a tesztelés és igen, felelősségteljesebbek az emberek lehet megúszható lett volna.
Törölt felhasználó 2020. 10. 26. 22:15
Előzmény: #85520  Szalaj
#85525
Az emberek a hibásak. Ti nem mentetek bulizni a többiek igen. Ezért nem az állam a hibás. Vírus van, mindenki fosik akkor éljen is úgy, maradjon a seggén otthon mindenki.
Hathor
Hathor 2020. 10. 26. 21:41
Előzmény: #85520  Szalaj
#85524
Sziasztok, 
Nem nem semmi.
Koszi a beszamolot. Kitartast mindenkinek! Akkor vannak sajnos valos megbetegedesek amit sejtettunk, de meg mi nem talalkoztunk vele.
Illetve egy fiatal rokonom mondta, hogy neki csak a szaglasa, es izlelelese ment el. En csak errol tudok a kornyezetemben, de neki semmi mas nem volt. Sajnalom aki jobban megbetegszik, esetleg belehal. Szomoru.
Szeninek is koszi a visszajelzest.
Ti konnyebben atveszelitek ezek szerint!
Vigyazzon mindenki magara!
En is mindenhol vigyazok, maszkozok, minden etkezes elott/kozben kezet mosok. Mi a gyerekeketol mar sok mindent elkaptunk kiskoruk ota, talan ellenallobbak vagyunk, de ki tudja.
Minden esetre en mar nem parazok tole ugy. Elkerulhetetlen a talalkozas a virussal, hacsak nem egyedul elek egy videki tanyan, hegyekben kis hazban szerintem. Tehat ha jonnie kell jojjon.
franc0 2020. 10. 26. 21:35
Előzmény: #85522  ALANFED
#85523
Azok a balos meg a szocdem kormányok.
A libsik meg a konzervatívok MMT pártiak- nyomtatnak maguknak amennyit nem szégyellnek.
ALANFED
ALANFED 2020. 10. 26. 21:32
Előzmény: #85520  Szalaj
#85522
így kellene kezelni az embereknek is a járulék és adó fizetést , az állam az állampolgáraiból él
Szeni
Szeni 2020. 10. 26. 21:14
Előzmény: #85508  Hathor
#85521
Sziasztok! Mi párommal épp covidosak vagyunk. Nekem múlt héten egy maszek és egy hatósági teszt is pozitív lett. Őt egy nappal az én pozitív eredményem után tesztelték, de negatív lett, pedig együtt élünk. Egészen tegnapig tünetmentes is volt, most már viszont neki is kijöttek enyhe tünetek. Fiatalok vagyunk, így mérsékelten rosszabb csak, mint egy megfázás, ma is tudtam 10 órát dolgozni betegen. Azért várom már a gyógyulást. Ha valaki kíváncsi, ne fogja vissza magát.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek