Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zsimo
Zsimo 2020. 08. 16. 18:04
Előzmény: #82339  Zsimo
#82340
Köszi
Zsimo
Zsimo 2020. 08. 16. 18:03
Előzmény: #82338  Hathor
#82339
15,84 
Hathor
Hathor 2020. 08. 16. 17:45
Előzmény: #82337  Zsimo
#82338
Bloombergen
Zsimo
Zsimo 2020. 08. 16. 17:44
#82337
Elérhető valahol olyan adat hogy BUX indexet alkotó részvények P/E átlaga most mennyi? 
Törölt felhasználó 2020. 08. 16. 12:46
Törölt hozzászólás
#82335
Hathor
Hathor 2020. 08. 15. 18:13
Előzmény: #82331  Suyen85
#82333
Lebukott a Set Group vezetője: manipulálta a részvényárfolyamot és még az MNB-t is megtévesztettePortfolioAz MNB negyvenmillió forint bírságot szabott ki egy magánszemélyre a piaci manipulációt tiltó rendelkezések megsértéséért. A Set Group stratégiai igazgatója vételi ügyleteivel mesterségesen állította be a SET részvény záróárát, arról így manipulatív jelzést adva a tőkepiaci szereplőknek.
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200814/lebukott-a-set-group-vezetoje-manipulalta-a-reszvenyarfolyamot-es-meg-az-mnb-t-is-megtevesztette-444866
Hathor
Hathor 2020. 08. 15. 17:50
Előzmény: #82331  Suyen85
#82332
Benne van. 36500 kitart, az utolso rovidebb trend emelkedo.
Lemimosites nem lett, tul vagyunk a gyorsjelenteseken. Covid2 elott lehet probaljak kimaxolni amit lehet.
Kiderul
Suyen85
Suyen85 2020. 08. 15. 17:22
Előzmény: #82319  Hathor
#82331
Hát én komolyabb korrekcióra számítottam. Ha ennyire nem tud esni akkor még komoly potenciál van felfelé szerintem kitörés esetén.
kupec 2020. 08. 15. 17:10
Előzmény: #82328  Hathor
#82330
Szia Hathor! Én csak külsősként járok ide, olvasgatni, mert nem hatizok - nem értek hozzá. Szerintem casualnak sok mindenben igaza van, ez is része a tőzsdepszichónak: hogyan kezeld azt, amikor k. jó vagy valamiben, de azzal másoknak tükröt tartva ne ingereld őket. 
Hathor
Hathor 2020. 08. 15. 13:57
Előzmény: #82327  mocskos_spekulans
#82329
Igen, igazad van.
En szeretek tanulni a tozsden.
Elfogadom, hogy a rossz dontes a jo.
Nekem ugy is mindegy.
Picit furcsalom a hozzaallasokat.
De elfigadhato.
En elfogadin, hogy vrem van bwj. Kevesebbet irtam, probalok valtozni
Hathor
Hathor 2020. 08. 15. 13:48
Előzmény: #82323  Hathor
#82328
-9
Elfogadom, hogy nalam van a baj.
Ezert en kerek elnezest.
Eljen a buko!
mocskos_spekulans
mocskos_spekulans 2020. 08. 15. 13:42
Előzmény: #82323  Hathor
#82327
A hati zéró összegű játék. Amikor ATH a számlád akkor valakinek ATL. Nem lehet mindenki nyerőben. Sok az irigy kutya itt a fórumon ne is várj sok pluszt ha értelmes dolgot vagy ne adj isten nyerőt írsz be. A helyzet az, hogy makacs hatis próbálkozók nélkül haszon sincs a másik oldalon.
-Feri
-Feri 2020. 08. 15. 12:33
Előzmény: #82322  TP
#82326
Nem vagy pancser, "csak" nem tudod meghozni a legfájdalmasabb döntést, amikor meg kell - itt a saját kényszerlikvidálást. Úgy is mondhatnám, nem megy elég jól a nemet mondás művészete, igent mondasz akkor is, amikor már rég nemet kell mondjál, talán az életed más szegmenseiben is. Az anonim alkoholistáknál van ez az ominózus szeánsz, hogy odamennek, bemutatkoznak és bevallják, hogy ők isznak. Ez a szembenézés a legfontosabb mozzanat, innentől már lassú felépülés jön, ha tényleges segítséget kapnak az ő közösségüktől. Nálad is eljött ez a pont, ami jó jel, csak az nem jó, amit saját magadnak tanácsolsz ('most az egyszer kitartok'). Eddig is végig kitartottál, és mit értél el vele... Mikor emberek pszichésen képtelenek pozíciót dobni, akkor az első amire gondolni lehet, az a túl nagy pozícióméret szokott lenni. Túl nagy a potenciális vesztés lehetősége, ezért tartogatni szokták a margin call-ig is akár. Nekem is ki kellett ezt kísérleteznem, van egy egyszerű módszerem is rá: addig csökkentettem a poziméretet, amíg már jól nem aludtam :) Semmiképp ne várd meg, amíg maga a bróker likvidál, mert akkor te eddig se tőzsdéztél, csak szerencsejátékoztál. Azt úgysem tudja előre megmondani senki hogy hol-merre, úgyhogy inkább ott ahol vagy likvidáld a pozíciód. Utána meg kezdj mikro lotokkal kereskedni, akár 1-2 kontival. Aztán ha pénzt tudsz velük keresni, emeled lassan egyesével a tétet. Anélkül, hogy bármit tudnék a tőzsdés hátteredről, én ezt tudnám javasolni neked. Bocs ha nagyon könyvszagú volt, én is egy könyvben olvastam először :) Kitartás!
casual 2020. 08. 15. 10:00
Előzmény: #82323  Hathor
#82325
De egy kicsit tárgyilagosabban azt is mondhatnám, hogy olvasd újra a beírásodat: tulajdonképpen az egész fórumot lehülyézted, mert félreért téged és ezért kapsz folyamatosan mínuszt... 
casual 2020. 08. 15. 09:55
Előzmény: #82323  Hathor
#82324
Elmondom akkor, hogy szerintem mi a helyzet: a fórumokon olyan sokan vannak folyamatosan, minden nap nyerőben, hogy 1-1 újabb sikeres kereskedő már fel sem tűnik. Annyira sokan vannak a nyerők, de ez valahogy a hivatalos statisztikákkal köszönő viszonyban sincs... 
 
Ezért, a fórumokon a csendes többség csak magában mérgelődik, folyamatos nő bennük a feszültség, ez egyre inkább önmarcangolásba csap át akkor, amikor megint feltűnik egy újabb nyertes. 
 
És nagy ritkán megjelenik egy ilyen beírás, ami teljesen őszintének hat, és ezáltal a csendes olvasókban oldódik a feszültség, hogy akkor nem ők a hülyék kizárólagosan, hanem vannak mások is ebben a cipőben, csak legfeljebb őket ritkán halljuk megszólalni. Hisz a nagy siker propaganda mellett szégyellik magukat és már segítséget sem mernek kérni, mert csak a becsmérlés, a lesajnálás és a kicsinyeskedést kapják. Rájöttek, hogy ez a fórum nem a barátság, nem a közös érdeklődés helye, nincs közösségi élmény, nincs csoportképző ereje. Ehelyett van tökéletes képmutatás, magamutogatás, ki ha én nem attitűd és kényszeres hazudozás...
 
Szóval a plusz-minusz nem a nyerés/vesztés-nek megy, hanem annak, hogy mennyire hiszik őszintének a beírót. Mert ugye tudjuk régóta, hogy nem elég őszintének látszani, annak is kell lenni. Itt ugyan csak a szavak vannak, de a figyelmes olvasó egyre többet lát meg a névtelen fórumozók életéből, egyre több az elszólás, egyre több az ellentmondás, egyre inkonzisztensebb "viselkedést" láthat itt... Aztán szépen lassan kialakul benne egy vélemény és az alapján nyomogatja itt a szimpátia gombokat, nem is feltétlen az aktuális beírás tartalmától függően...
 
Sokan lesznek akik ezt sem fogják megérteni, de azt hiszem, hogy még többen azok, akik megértik, csak szokásosan csendben maradnak.
Hathor
Hathor 2020. 08. 15. 09:35
Előzmény: #82322  TP
#82323
Ez valami vicc?
2pluszt kapott.
Lehet en nem ertem a poent, vagy a forumosok ertenek felre mindent, es azert kapok en minuszt, a bukonak nezo dolgik meg pluszt?
Osszetartas?
TP 2020. 08. 14. 23:26
#82322
Igen, igaz, bevallom! Akkora bukóban vagyok, remélem egyedül, hogy egy sorban nem férnek el a számjegyek. Shortban ülök, pár éve. Zártam, rànyitottam, beremegtem, ki-be ugráltam, rosszkor ki és rosszkor be! Pancser vagyok, mindenben. 
De most az egyszer kitartok. 
Maximális kényszerlikvidálásig! 
Ha tényleg ilyen király minden, vissza adja az élet! Üzletben, lehetőségben, ingatlanban. Nyugdíjban! 👊

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek