Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
qpec 2019. 04. 29. 11:14
Előzmény: #64516  meszics
#64520
Nincs alacsony vagy magas díj,csak elkapkodottt kötések.Dt-témában javaslom evazeller módszerét tanulmányozni/bár nekem nem sikerül átvenni/neki "kiválóan" működik!! A legjobb a brokikat kihagyni a kötésekből,csak rontanak a nyereségen.A technikát már tudjuk kezelni.
HS!!!
NoiruaI 2019. 04. 29. 11:11
Törölt hozzászólás
#64519
qpec 2019. 04. 29. 11:07
Előzmény: #64512  Drian875
#64518
(+ Fidesz einstand, ez most havi 30-40MRD friss pénzt is jelenthetne) 0  0 Helyette van szűk körnek az ML jelenség!Azon jól kerestünk.A Random jutalékkal jól elboldogulok én is!A bux hatiban ha nem mozog az ember valóban jobb a kitermelés,de ki a bánat bírja ki.A statikus terhelés mindig rosszabb,fizikailag,mint a dinamikus.Ezért fizetünk rá időnként.Addig nincs miért idegeskedni,amíg a költség:nyereség nem megy 1:8 alá.
NoiruaI 2019. 04. 29. 11:04
Törölt hozzászólás
#64517
meszics
meszics 2019. 04. 29. 11:01
Előzmény: #64515  Hathor
#64516
Hát ha valaki így tradel, akkor tényleg szuper a kötési díj. sőőt, ha valamikor 2012-ben vett hatit, és csak átkötögette, akkor nincs az a brokidij ami ne legyen rossz. Egyébként a Random díjai tényleg jók . De még az ők díjai is pont a határon vannak, persze ez kereskedési stílus. Mindenesetre még velük sem tudok részvényt DT-zni . Viszont más brokival már nem tudnék nyereséget összehozni.  
Hathor
Hathor 2019. 04. 29. 10:47
Előzmény: #64512  Drian875
#64515
Hati kotes dijjal nincs baj. Ev vegi lejaratu, senki nem keri napon belul forogjon a trader.
Bux 9.59% emdlkedesben van iden Stooq szamitasa szerint. Ha nem ugral a trader ez egy duplazas benne majdnem iden
qpec 2019. 04. 29. 10:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#64514
Teljesen jó az arány!Még két nap és én is értékelem a z első négy hónapot,mert t Long ügyleteket is elkövettem,ami az arányt ugyan rontja,de az összes nettó nyereséget növeli.A jutiból meg a brokicégnek is jut annyi,hogy nem halnak éhen!!
Drian875
Drian875 2019. 04. 29. 10:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#64512
Itt jön elő leginkább, hogy mennyire hátrányban van egy DT-s a magyar piacon, még a napon túli kereskedés esetén is, hasonló költség jövedelem arány van, mint amit írtatok (vagy rosszabb). Persze lehet azt mondani, hogy a nyerőből szívesen fizet az ember és ez Magyarország, ahol a megtermelt haszon nagy részét valaki mindig elveszi (lásd központi terhek, pl 27% áfa), de egyáltalán nem versenyképes nemzetközi szinten, főleg úgy, hogy fél óra melóval az USA-ban is lehet számlát nyitni (ESMA nélkül), az interneten keresztül.
.
Anno, amikor tanultam, az volt a hüvelykujj szabály, hogy csak olyan brókert szabad választani, ahol a piac legkisebb elmozdulása már fedezi a kereskedés költségét. A Buxnál ez 10 pont (ez is nagyon gáz, hogy 10 pontonként megy a határidő. Lényegében mindegy, hogy az ember mit tradel, nagyjából hasonlóak a belépők minden likvid terméknél, de a költség nem mindegy, a magyar piac drága, ezért is hagyták el azok a kereskedők, akik igen nagy forgalmat generáltak anno (+ Fidesz einstand, ez most havi 30-40MRD friss pénzt is jelenthetne)
NoiruaI 2019. 04. 29. 10:12
Törölt hozzászólás
#64511
Hathor
Hathor 2019. 04. 29. 10:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#64510
Korrekt
NoiruaI 2019. 04. 29. 09:57
Törölt hozzászólás
#64509
Hathor
Hathor 2019. 04. 29. 08:35
#64508
"A Moody’s Investors Service 2019-re összeállított menetrendjében Magyarország először május 3-án, vagyis pénteken kerül sorra. A nemzetközi hitelminősítő a magyar szuverén osztályzat második idei felülvizsgálatát október 25-ére tűzte ki"
Hathor
Hathor 2019. 04. 28. 11:36
#64507
Ma delutan I bike Budapest kozos bringazas mozgalom!!15orakor indulas Margitsziget, 18.00erkezes Varosliget Nagyret ott kozos bringa emeles.Akit erdekel a program szivesev varjak a szervezok!! Nagy csapat lesz, tobb kilometeres bringa sorral.
Reszletek:
https://kerekparosklub.hu/ibikebudapest
Akit erdekel, sziivesen tekerek vele egy par kmt, bar nekem jon csapatom, csaladom :)
meszics
meszics 2019. 04. 27. 22:24
Előzmény: #64448  Drian875
#64506
Érdekes amit leírtál, hogy mennyire éri meg DayTradelni a BUX-ot. Én is a randomnál vagyok, és ez a 75 ft az az ár amiért még talán lehet DT-zni, de már ezt is iszonyúan nehéz kitermelni. Mikor 50-ről 75-re emelte az árat, én a fele tőkém kivettem, egy ersténél 500 ft az oda-vissza ár, az már veszteséges, de nem kicsit, hanem nagyon is veszteséges. Én múltkor kiszámoltam, hogy én valahol 171 ft nál vagyok nyereséges a 172-nél már veszteséges, de hát néhány 100 ft nyereségért nem vennék fel kockázatot. Én éves szinten több milliót ott hagyok a randomnál, csak hatival, de már ez az 25 ft emelés is majdnem megfojtott. Múltkor kiszámoltam, hogy mennyivel kevesebb-et kereskedek az emelés óta., hát sokkal . Így egy 190 vagy 250 es brokidíj az szerintem kitermelhetetlen, legalábbis számomra. És hati szerintem pont vagy DT-re vagy swingre jó. Ezért is vagyunk itt annyian a fórumon Randomtól. Mert hosszú távon csak ez éri meg, ja és ha legalább 32-33 ezer a BUX mert az alatt a mozgások is lecsökkenek. Mert max. 0,4-0,7% az elmozdulás értéke naponta. Most nem a kirívó eseteket nézem, hanem az átlagot.  Én az ersténél voltam, és elbuktam több milliót, el is mentem onnan. De ott alig volt nyereséges hati pozim. Itt kb. 80-85% nyereséges. Ami gondolom elég magas, na ezt az ersténél nem tudtam, kb 4 évre abba is hagytam a kereskedést. Vagyis amit leírtál 55% már ekkora brokidijnál is DT-nél kitermelhetetlen. Múltkor lemodelleztem, és ha 35 ft lenne a brokidij, akkor kb. 3x-os pénzt hagynék a Randomnál, mert annyival több belépési pontom lenne, és pont ekkora tőkénél . De egy ekkorra brokidijnál, legalább 3x-ára megemelném a kereskedésre fordítandó tőkémet. Vagyis kb. 9x annyi pénzt hagynék a Randomnál. Egy Erste tuti nem sokat hozz a hatidős kereskedéssel, mert vagy bukik a delikvens, vagy elmegy olcsóbb szolgáltatóhoz. Na pont ezért ilyen lagymatag a hati, mert hosszú távon a többség pont a brokidíj miatt lesz veszteséges, és elmegy máshova, van aki forex, vagy abbahagyja. Nagyon sok ismerősöm abbahagyta a hatizás, pedig megnéztük nyereséges volt, csak nem annyira hogy a hatidíjjal együtt is nyereséges lenne. Én az Ersténél voltam így. A részvény kereskedés az más. De ott szinte lehetetlenség DT-zni. Egyébként nálam kisebb a nyereségem, mint amennyi a Randomnál marad kötésdíjként. Kb 40% nyereség nálam 60% a randomnál. 
Drian875
Drian875 2019. 04. 27. 20:04
Előzmény: #64503  longforever
#64505
Azt hiszem nem mozogsz otthonosan a forex piacon.
.
A vételi és eladási árak között jelentős különbség lehet pl egy forint euro viszonylatban, főleg akkor amikor a piac nem likvid stádiumban van. Többször láttam 1,5 forintos spreadet. A nyilvános internetes felületeken (pl.: stooq, investing, treading view) átlagárakkal dolgoznak (pl ask bid átlaga) vagy csak az egyikkel, nem tudom nem figyeltem, de kaptam már olyan jelzést, hogy az árfolyam x szint fölé ment, miközben a ker rendszeren nem érte el azt  a szintet az ár.
.
Az MT4 (legalábbis az, amit használok) a vételi árfolyamot mutatja (ezt csatoltam, ez látszik a charton), azaz ennyiért tudsz eladni a piacon, venni a spreaddel növelt értéken. (Ha látsz a charton pl investing egy 320-as árfolyamot, akkor 2 HUF spread esetén lehet, hogy a ker felületen 318 jelenik meg...).
.
Innen tudsz letölteni egy demo felületet, lehet csak vasárnap este indul el, mert hétvégén sokszor leállítják a rendszert és nem kap adatot.
https://www.activtrades.com/en/metatrader-4
.
Mivel nincs egységes piac, ezért az adott brókercég likviditás biztosítójától is függ, hogy mi jelenik meg a charton.
Volt egy elég nagy leszúrás, lehet csak a spread miatt látszódik ekkora különbség, nem látom, hogy mennyire brókerfüggő, mert a hétvége miatt nem tölt be másik bróker chartja. 
.
Van, aki más brókert használ, nézzétek meg ott mi látszódott a kérdéses időszakban, a chartot lejjebb csatoltam.
longforever 2019. 04. 27. 15:56
Előzmény: #64501  stolz
#64504
Azért 4 forint az durva...
longforever 2019. 04. 27. 15:55
Előzmény: #64502  Drian875
#64503
Tudsz tenni egy linket ahol láthatom Én is? 
Napi min, napi max stb néznék... kosz
Drian875
Drian875 2019. 04. 27. 14:42
Előzmény: #64501  stolz
#64502
az átlagár miatt van
stolz
stolz 2019. 04. 27. 14:38
Előzmény: #64497  longforever
#64501
Én is néztem investingen, nem látszik, de azt megfigyeltem ha van egy hirtelen le vagy fel szúrás azt nem feltétlenül érzékeli...ez is ilyen lehetett...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek