Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 10. 18. 13:45
Előzmény: #30299  novotrade
#30300

te lemaradtál a korai feudalizmusnál, és kihagytál egy fél évezredet a városok életéből
 
az adószedő nemesek amúgy se tipikusan városlakók voltak hanem kinn voltak a területükön, bivalybasznádon, a bivalybasznádi palotában. a király azért adta a basznádi grófnak basznád megyét és környékét, mert cserébe a basznádi gróf felügyelte a régiót (középkori outsourcing).
 
viszont elfogyott a mai gazdasági tréningre szánt jótékonysági keretem, vár a világ, búcsúzom
novotrade 2019. 10. 18. 13:40
Előzmény: #30296  Bekre_Pal
#30299
Pali!

ne konkrét esetről, helyzetről beszéljünk.
ÉLETMÓDOKRÓL beszéljünk.
.
 A "gazdag" nem a "kovácsolásból" szerzett jövedelmét költötte pesten az Orfeumban.
Ő a területén élő parasztok és iparosok megadóztatásból élt .
Így a főpincér is a "paraszt elvetett magjából"  etette a családját a városban!
.
Ahogyan az építések, fejlesztéseknek is ez volt az alapja.
.
 Lehet ezt megint "kimagyarázni" hogy nem, ez nem így volt.....
akkor hogyan, miből?
.
 :))))
Csatar 2019. 10. 18. 13:36
#30298
Nekem elmondhatatlanul kellemetlen, hogy az orbánék támogatják a tömeggyilkos erdogánt és ezt a szégyent évtizedek múlva sem fogjuk tudni lemosni magunkról:(
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 13:13
Előzmény: #30295  novotrade
#30297
Hú de ismerősek ezek a Kádár-rendszerből, a dolgozó parasztság és munkásság és a velük szövetséges értelmiségiek verítékes munkával teremtik meg a jólétet, a városokban meg ott lézengenek ezek a gyanús bölcsészek meg hasonszőrűek.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 10. 18. 13:06
Előzmény: #30295  novotrade
#30296

Válasszuk szét ami nem tartozik össze:
 
Ha te elmész döngölt vályogba és szakócával vágod magadnak a testedre a prémet meg megtermeled a kajádat, akkor önellátó vagy. nyomorult szinten, de önellátó.
 
Egy fodrász vagy egy szoftveres akkor tud önellátóvá válni, ha ő is szerez szakócát stb. . De ezt a lépést a létező parasztnak is meg kell lépnie ha önellátó akar lenni, mert jelenleg nem az. Viszont a fodrász vagy szoftveres ugyanúgy meg tudja termelni a hamburgerre valót, mint az aki szarvasgombázik a kiképzett kutyájával, vagy aki céklát termeszt vagy libát töm. Mivel nem tudok olyanról, aki tisztán liba, cékla vagy szarvasgomba alapon táplálkozna, öltözködne és építkezne, esetleg szarvasgombaolajjal töltené a mobilját, ők ugyanúgy a közös csereeszközre, a pénzre cserélik az általuk előállított értéket mint a fodrász vagy szoftveres. Nincs különbség.
novotrade 2019. 10. 18. 12:46
Előzmény: #30291  Bekre_Pal
#30295
ha egy programba beteszik a bitet és kijön a szoftver, az nem érték. ezek ugyanúgy valódi értékek, mint ahogy a fodrász által előállított rendezett frizura is érték."
.
.

amennyiben valamit részenként nézel akkor ez lesz.
.
ha nekem "magültető parasztnak"  jó a rendezetlen frizura akkor a fodrász miből tölt le egy új játékprogramot?
a programozó nyírásából keletkező jövedelméből?
.
:)
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 12:44
Előzmény: #30293  Bekre_Pal
#30294
Igen ismerősöm panaszkodott, hogy ősszel már nem tud számlával tőlük semmit se venni, mert már elérték az értékhatárt. De asszem, ha családi gazdaságot csinálnak, akkor összeadódik, tehát beveszik a nagymamát és a csecsemőt is, és akkor annyiszor 4 millió.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 10. 18. 12:41
Előzmény: #30292  Törölt felhasználó
#30293
az a négy misi is úgy van, hogy azt a részt szállítja számlára, egy csomót meg papír nélkül. tiszta habzsidőzsi
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 12:32
Előzmény: #30290  Törölt felhasználó
#30292
Ja és mivel a parasztok kapnak földalapú támogatást az EU-tól, én is szeretnék most már, mert még sose kaptam semmilyen támogatást, meg jó lenne az is, ha ugyanannyit adóznának mint én, úgy hogy vagy vonják meg az adókedvezményeiket vagy én is szeretnék ugyanolyanokat kapni (azt ugye tudod, hogy a mezőgazdasági kistermelők 4 MILLIÓ forintos árbevételig NEM adóznak).
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 10. 18. 12:26
Előzmény: #30289  novotrade
#30291
nem érted. ezek jelenleg is megteremnek ott. az a baj, hogy csak a szocializmus politikai gazdaságtana órán figyeltél oda, amit gyökér tanárok adtak elő szar tankönyvek meg legfőképp elkúrtagyú karlmarx alapján. ott alakult ki az a hülyeség, hogy ha a földbe beteszik a répamagot majd kihúzzák a répát az érték, ha egy programba beteszik a bitet és kijön a szoftver, az nem érték. ezek ugyanúgy valódi értékek, mint ahogy a fodrász által előállított rendezett frizura is érték. nem lehet megenni, de megehető értékre cserélhető. a többi kommunista antigazdasági markszengelszrizsa, ugorjuk.
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 12:26
Előzmény: #30288  novotrade
#30290
"akkor, nosza zárkóztassuk fel a pesti színvonalra a vidéket is!
pest várjon a sorára, idáig többet kapott mint a vidék, most legyen a vidéken a sor a fejlesztés területén.
,
 pusztán azért mert ez így igazságos."
Nem, nem igazságos, Pest nem kapott többet mint a vidék. Ezen a fórumon ezt nem fogod tudni elhitetni.
"A parasztból élt a nemes és az iparos is.
Érted?
BELŐLE ÉLT."
Ez egy "érdekes" felvetés, ha igazad van akkor viszont a magyar parasztság most meg éppen belőlem fog élni, mert mindjárt megyek vásárolni a boltba, úgyhogy szíveskedjenek visszaadni belőle.
novotrade 2019. 10. 18. 12:22
Előzmény: #30287  Bekre_Pal
#30289
De jó kis "landluft" lenne a környéken!    :)))
a disznó különösen illatos!  :))))
kóbihoz mg csülökpörihez az is kell!  :)))

felértékelődnének a házak!   :)))
.
novotrade 2019. 10. 18. 12:18
Előzmény: #30285  Törölt felhasználó
#30288
Ezt már kiveséztük, a paraszt a terményét vagy elcserélte az árucikkre vagy eladta pénzért és aztán azon vette meg, tehát senki sem élt senkiből, mert árucsere volt. Mi a francért akarod mindenáron levezetni, hogy a város a faluból élt? "

mert így történt.
.
 a paraszt egyedül a SÓRA szorult rá amiért árút kellett adnia.
közben "fizette" a "tizedet" és a "kilencedet" 
és még a "robotot" is letudta annak a nemesnek a területén ahol élt.
A papok és az urak pedig elköltötték a parasztok által befizetett "pénzt" a "városokban".
.
A parasztból élt a nemes és az iparos is.
Érted?
BELŐLE ÉLT.
.
 a paraszt köszönte volna szépen, de ő jól el lett volna "úr" nélkül is.
akkor legalább több jutott volna a tányérjára.
mert akkor a családját is ő etette meg az urak és iparosok családját is.
.
 de  nem ez volt a lényeg most sem.
.
.
abból indultunk, hogy most már a város nem AKARJA vinni a vidéket......
de amikor fordítva volt, nem adott a paraszt élelmet a városnak akkor ERŐSZAKKAL elvették tőle!
 az sem érdekelte a VÁROSIAKAT, hogy mit eszik ezért a paraszt!
.
és a " lenézést " ne szó szerint vedd.
Pest fejlődni akar és kéri azt a pénzt amit megtermel.
Igen? most már engedjük el a vidék kezét?
Pest már most is sokkal előbb jár mint a VIDÉK.

akkor, nosza zárkóztassuk fel a pesti színvonalra a vidéket is!
pest várjon a sorára, idáig többet kapott mint a vidék, most legyen a vidéken a sor a fejlesztés területén.
,
 pusztán azért mert ez így igazságos.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 10. 18. 12:10
Előzmény: #30284  novotrade
#30287
csak a váci úton van a lehel tér és az újpesti tesco között annyi föld, ahol emeletes gazdálkodással megterem a városiaknak a vajas croissant, a sör és a felszerelt cégautó költségtérítéssel.
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 11:44
Előzmény: #30284  novotrade
#30286
Jó én meguntam mára, ha neked ez a jó, akkor költözz ki egy tanyára és vágd el az összes bejövő kábelt. Ha szerinted Budapesten csak idióták élnek, akik a parasztok nélkül éhen halnának, akkor nagy gond van a gondolkodásoddal.
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 11:41
Előzmény: #30282  novotrade
#30285
Ezt már kiveséztük, a paraszt a terményét vagy elcserélte az árucikkre vagy eladta pénzért és aztán azon vette meg, tehát senki sem élt senkiből, mert árucsere volt. Mi a francért akarod mindenáron levezetni, hogy a város a faluból élt? Ez valami délibábos nosztalgia vagy van valami egyéb célja is?
A faekével kapcsolatban meg annyit, hogy én elég sokszor kapáltam és horoltam szőlőt, igaz, hogy az domboldal volt, de ha régen volt eső, akkor a kapa szikrázott amikor belevágtam, úgyhogy egy olyan földet te faekével az életben nem fogsz felszántani, max puha öntéstalajokat.
novotrade 2019. 10. 18. 11:40
Előzmény: #30281  Törölt felhasználó
#30284
Egyébként meg a városok környékét is hozzá lehet csatolni a városhoz és fel lehet szántani, oszt rögtön életképes lesz."
.
 Budapest közig határán belül van annyi művelhető terület ami képes 2 millió embert élelemmel ellátni?
novotrade 2019. 10. 18. 11:38
Előzmény: #30280  Törölt felhasználó
#30283
és szerinted mi lenne a tárgyalás vége?
 a Főváros szerint sokra.
a vidék szerint sokra.
mit kell ezen tárgyalni?
novotrade 2019. 10. 18. 11:35
Előzmény: #30278  Törölt felhasználó
#30282
"városnak" nevezték őket, de "faluként" éltek.

írtad az ipart mint "húzóágazatot" abban az időben.

 a szűcs kiből élt?
 a nemeseknek eladott pár díszbundából
vagy 
 a parasztoknak eladott bekecsekből, ködmönökből, kuzsukból, stb....?
miből keletkezett az a pénz ami az iparosokhoz vándorolt?
Törölt felhasználó 2019. 10. 18. 11:33
Előzmény: #30279  novotrade
#30281
Senki nem írta, hogy lenézi a vidéki életet, mindössze annyit írtunk, hogy nem igaz az a felvetésed, hogy a főváros tartozna a vidéknek. Egyébként meg a városok környékét is hozzá lehet csatolni a városhoz és fel lehet szántani, oszt rögtön életképes lesz.
"de a paraszt megélne a "faekével" feltört földbe vetett magból!" És ezt a XXI. században életnek lehet nevezni?

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek