Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
novotrade 2019. 09. 24. 09:10
Előzmény: #29254  Törölt felhasználó
#29260
Nem,  ha az elbírálás szerint menekült, a beleegyezésével bárhova áthelyezhető"

Igen, miután a fogadó országban megkapta a MENEKÜLT státuszt!
és az új ország jelzi, hogy fogadja ő pedig oda kérte az áthelyezést.
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:08
Előzmény: #29257  novotrade
#29259
Értem, mit akarsz mondani, de miből gondolod, hogy neked van igazad az Európai Bírósággal szemben? Teljese hülyének nézed őket?
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:08
Előzmény: #29251  novotrade
#29258
Nem a hazai cégek nyilvános, korrupciómentes támogatásáról volt szó, hanem a holdudvarokról. Leegyszerűsítve: az a véleményem, hogy a legjobb ajánlatot adó hazai cég nyerjen (függetlenül attól, hogy ki a tulajdonosa) és ne a mostani rendszer legyen, amiben a barát, vej, stb.  nyer, csak azért, mert barát, vej, stb. Miért pont Nigéria, miért nem Szomália vagy egyéb háborús övezet? Ha útközben nincs egyetlen biztonságos ország sem, akkor az ENSZ által elfogadott szabályok szerint menekült lesz az olaszoknál és nem lehet visszarakni egy nem biztonságos országba, Líbia pedig ilyen. Egyébként úgy látom, az eu egyik jelenleg is futó projektje pont arra irányul, hogy biztonságossá tegye, akkor majd vissza lehet küldeni.
novotrade 2019. 09. 24. 09:07
Előzmény: #29250  Törölt felhasználó
#29257
nem.
 a bíróság szerint.
 és a tényleg független nemzetközi szakértők szerint is POLITIKAI döntést hozott a bíróság!
.
 nem kell szakértőnek lenni a témában, hogy te is megértsed!
Merkel oda vitte szavazásra ahol ennem a kérdésben DÖNTHETNEK!
Miután Orbán jelezte , hogy vétózni fog levették a napirendről és olyan szintre tették ahol nincsen vétó!
.
Ezt támadtuk meg és a bíróság azt mondta ki, hogy rendkívüli esetben azon a szinte is születhet döntés!
Most pedig az volt a rendkívüliség oka, hogy Orbán jelezte, hogy vétózni fog!
.
Teljesen egyértelmű, hogy POLITIKAI döntés született a bíróságon és nem szakmai!
.
nézd a logikát.
 van az 1 szint
és a második.
,
Ebben a kérdésben az 1 az illetékes, hiszen Merkel oda vitte.
Akkor miért a 2 szavazott végül róla?
mi volt az a rendkívüli eset ami miatt nem szavazott róla a jogosult szint?
.
 te meg tudnád indokolni?
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:03
Előzmény: #29251  novotrade
#29256
"én elfogadom a Kormány POZITÍV diszkriminációját a kivitelezők kiválasztásnál amennyiben hazai cég végzi el a munkát."
AH mellé nem társul NEGATÍV diszkrimináció a többi magyar céggel szemben, akkor akár jó is lehetne. Így szimplán csak a haveri kör hízlalásáról beszélhetünk. Ez megint csak nem magyar érdek, hanem pitiáner magánérdek.
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:03
Előzmény: #29251  novotrade
#29255
"én elfogadom a Kormány POZITÍV diszkriminációját a kivitelezők kiválasztásnál amennyiben hazai cég végzi el a munkát."
AH mellé nem társul NEGATÍV diszkrimináció a többi magyar céggel szemben, akkor akár jó is lehetne. Így szimplán csak a haveri kör hízlalásáról beszélhetünk. Ez megint csak nem magyar érdek, hanem pitiáner magánérdek.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:03
Előzmény: #29249  novotrade
#29254
Akkor megpróbálom elmagyarázni, ne kötekedés legyen.
.
"Igen, megoldható!"
.
Folyamatosan azt bizonygatjátok hogy a migráns kérdés nemzeti ügy. Ennek pont ellent mond a javaslatod hogy az Unió költöztesse át a migránsokat egy Eu-n kívüli országba.Ezt azt ellentmondást valahogy fel kellene oldani.  .
Csak bírálásra lehetett volna áthelyezni a hatályos szabályok szerint!
.
Nem,  ha az elbírálás szerint menekült, a beleegyezésével bárhova áthelyezhető.Sőt ha megkapta a papírjait, akár át is költözhet.
"azt is némi "beletuszkolással" hiszen a dublin3 szerit ott kell bírálni ahol belépett."
.
Ezt mát többször tisztáztuk, hogy az első biztonságos ország, csak a háborús területről, szabálytalanul érkezőkre vonatkozik.
Ha pl. Szíriából papírokkal érkezik valaki, bármelyik uniós országban beadhatja  a kérelmét nem csak ahol belépett az Unióba.
.
Szerintem pont az a kötekedés, hogy olyan témákat hoztok elő, amit korábban már tisztáztunk.
Vártok egy kis időt és újrakezditek.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:01
Előzmény: #29249  novotrade
#29253
Persze, hogy megoldható, csak nem erővel, hanem pénzzel, pont erről szól az eu-török megállapodás is, amit állandóan bírálsz, úgy hogy döntsd már el, hogy pontosan mit is akarsz.
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:01
Előzmény: #29238  Phylaxa
#29252
Ennél nagyobbat kb. nem is tévedhettél volna velem kapcsolatban.
A menekültügy de facto közösségi politika, tehát nincs olyan opció, hogy ne adjuk ki a kezünkből. 
A nem menekült migránsokkal kapcsolatos szabályozás pedig saját kézben van, és soha senki nem is akarta onnan kivenni eleddig.  A kormány migránsokkal kapcsolatos kommunikációjának becslésem szerint 90%-a ferdítés, hazugság, félrevezetés, propaganda. Ennek alátámasztására teszem be a statisztikákat, linkelem be az EREDETI szövegeket (amelyekről hazudik a kormány), stb. 
Tehát miről beszélsz, kérlek?
.
Másrészt nekem Magyarország a hazám, amelynek felvirágzásáért, szépítéséért, JÓ HÍRÉÉRT dolgozom nap mint nap. És nagyon is fáj, hogy Orbán Viktor nagyon mélyre süllyesztette Magyarország nevét az elmúlt 9 évben. Azt a politikai kommunikációt választotta, hogy mindig legyen egy ellenségkép, ezután ne csodálkozzunk rajta, hogy lassan mindenki úgy érzi, hogy ellenségként is kezelik. Az az igazság, hogy el vagyunk szigetelődve a világban, illetve egy olyan körhöz sorolnak minket, ami nem túl előkelő. Ezen kívül a fidesz Magyarország polgárait is egymás ellen uszítja. A kormányzati szereplők nyilatkozati és az 500 sajtótermékük naponta sulykolja, hogy a baloldal hazaáruló, és a fidesz-szavazók ezt át is vették, és kivetítik a baloldali szavazókra is. Ez aljas, nemzetromboló magatartás. Magyarország túl kicsi ahhoz, hogy belülről is megosztott legyen. A sajtóban és a kormányzati és pártkommunikációban (az összes párt) meg kellene szűnnie annak, hogy más magyarok ellen uszítanak. 
novotrade 2019. 09. 24. 09:00
Előzmény: #29248  Törölt felhasználó
#29251
sokszor leírtam már!

én elfogadom a Kormány POZITÍV diszkriminációját a kivitelezők kiválasztásnál amennyiben hazai cég végzi el a munkát.
.
ahogyan ha az olasz és Málta nem minősíti biztonságosnak azokat az országokat ahonnan érkeznek akkor nekik kell befogadni és ellátni a menekülteket!
Nekik és nem a többi tagállamnak!

de had kérdezzek én is valamit.
 szerinted minősíthető menekültnek az aki Nigériából indult útnak és ÖNKÉNT lépett be Líbiába, hogy onnan  az olaszokhoz jusson?
.
ha ő ÖNKÉNT kitette a saját életét veszélynek, hogy ÖNKÉNT senkitől sem kényszerítve belépjen Líbiába akkor az olasz miért nem küldhetné oda vissza, ha nemzetközi vízen egy csónakban megtalálják?
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:00
Előzmény: #29249  novotrade
#29250
Én úgy tudom, hogy az ún. kvóta-döntést magyar és szlovák panaszra megvizsgálta az európai bíróság és úgy ítélt, hogy megfelel a szabályoknak. Olvasd el.
novotrade 2019. 09. 24. 08:54
Előzmény: #29246  Törölt felhasználó
#29249
Igen, megoldható!
És én továbbra is hiszem, hogy ha már nagyon erősödni fog a szélsőjobb EU-ban meg is lépik!
pl. Koszovó elszakítást a  szerbektől mi tette lehetővé?
.
Csak bírálásra lehetett volna áthelyezni a hatályos szabályok szerint!
maradni már nem maradhatott volna a bíráló országban! akkor ezt mit oldott volna meg?
azt is némi "beletuszkolással" hiszen a dublin3 szerit ott kell bírálni ahol belépett.
.
lehet velem egyet nem érteni, de elvárnám, hogy magyarázza el, hogy miért nem ért egyet és én hol tévedek a szabályok értelmezésénél!
mert különben csak KÖTEKEDÉS!
.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 08:49
Előzmény: #29240  novotrade
#29248
"Ahogyan megjegyezted, semmi saját vélemény, csak száraz adatok azok is kiemelve egy környezetből és oda illesztve ahol lehet velük valamit igazolni!"
Tényleg már el is felejtettem, az utóbbi időben két saját véleményemről is kérdeztem a tiédet, de eddig nem jött válasz. Az egyik úgy szólt, hogy én egyetértek azzal, hogy egyik párt holdudvarába tartozó vállalkozók se kapjanak állami pénzeket (helyette legyen nyilvános pályázat, egyértelmű feltételekkel), a másik meg úgy, hogy szerintem a Száhel-övezet felől Málta és Olaszország az első biztonságos ország (ez ugye az egyik vesszőparipád), mi ezekről a "saját" véleményed?
.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 08:45
Előzmény: #29238  Phylaxa
#29247
"Semmiről sincs véleményed, semmit sem állítasz, csak azt szajkózod, amit hivatalos statisztikákban megjelentetnek. A konkrét állításokra magasan teszel és az derül ki, hogy nem is érdekel. "
Érdekes meglátás, én is olvasom a topicot és nekem úgy tűnt, hogy signal-nak van véleménye a dolgokról, sőt nem is mindig az ellenzék véleményével egyező, ellenben nálatok csak azt látom, hogy Orbán véleményét nyomjátok folyamatosan (nem annyira okos ember Viktor, nem kéne minden hülyeségét követni). Észrevettem már korábban is, hogy zavarnak benneteket a statisztikák, de sajnos be kell raknia időnként, hogy a nyilvánvaló csúsztatásaitokat helyre tegye.   
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 08:41
Előzmény: #29240  novotrade
#29246
"Európán kívül kell tábort létesíteni és csak azokat beengedni onnan akiket egy ország befogad.".
.
és azt teljesen megoldhatónak tartod, hogy az Unió kijelöl eg yUnión kívüli országot és oda viszi ezeket az embereket?
.
"Ebbe az egészbe belekeverni a vendégmunkás kérdést meg az egyedi kérelmek alapján befogadott menekülteket"
.Az áthelyezés egyedi elbírálás alapján történt volna, ráadásul az elbírálást a befogadó  ország végezte volna.
.
"Addig itt csak kötekedés,személyeskedés, provokálás, stb...  lesz!"
.
Aki nem ért veled egyet, az mindenki kötekszik, provokál.
Az hogy Te pl. a migráns fogalmát nem vagy hajlandó elfogadni, csak a saját definíciódat, az nem kötekedés, provokálás?
bigyula 2019. 09. 24. 08:15
Előzmény: #29233  Phylaxa
#29245
Tarlós kerületi polgármester volt, mielőtt főpolgármester lett. Karácsony is az, mielőtt főpolgármester lehet. Mi a különbség?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 09. 24. 08:03
Előzmény: #29233  Phylaxa
#29244

Ó igen, a sziget, tahós urunk ott csinált először majmot magából, ki ne emlékezne rá.
 
Más: szeretném kifejezni elismerésemet vazsmegyei olvtársnak, nagyon nagy erőt fejt ki a fórumon. Jó munkaerő, remélem megbecsülik. Valahol.
ts3 2019. 09. 24. 08:00
Előzmény: #29232  Phylaxa
#29243
Te számomra egy csoda vagy, elolvasod karácsony programját, leírod hogy a zuglói munkásságára hivatkozik, erre a végén azt mondod, hogy csak tarlós hivatkozott a korábbi munkájára. Mi történt közben veled?
ts3 2019. 09. 24. 07:56
Előzmény: #29232  Phylaxa
#29242
Karácsony is bizonyított , már amennyire a helyi fidesz mszp koalíció mellett bizonyíthatott.
novotrade 2019. 09. 24. 07:49
Előzmény: #29238  Phylaxa
#29241
A Politico brüsszeli lap korábban kiszivárgott hírek alapján arról írt, hogy a dokumentum a menekült megnevezés helyett menedékkérőként és migránsként említi a tengeren érkezőket. Vagyis elsősorban nem a háború és üldöztetés elől menekülők átvételéről, hanem a jobb élet reményében érkezőkről van szó. Ez a változtatás Olaszország nyomására történhetett, mivel Róma szerint a Földközi-tengeren érkezők döntő többsége nem jogosult a menekültstátusra."
.
 Menedékkérő!   :)
pl. azt sem tisztázta a cikk, hogy egy csónakból átvett ember hajótöröttnek számít?
Mert a kimentettekről beszélnek.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek