Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2019. 04. 13. 10:52
Előzmény: #21633  Bekre_Pal
#21640
azt írod, hogy nincsen elszívás?
.
mészáros kitalál egy terméket amire világméretű igény lesz.
erre sorra alapítja az üzemeket és felszív minden munkás kezet.
így nem lesz postás, tanár,ápoló.... csokikészítő....  stb....
.
 én egy várható folyamatról írok.
.
A padlást azok söpörték le akik éhesek voltak és a gazdák nem adták a "megállapított" áron a gabonájukat....
.
Ugyan ez lenne most is, ha nem kapnának az "INFORMATIKUSOK" kenyeret..... csak kilónként 10000 Ft-os áron....mert a paraszt megél NET nélkül, de az informatikus nem él meg kenyér nélkül.....
bigyula 2019. 04. 13. 10:47
Előzmény: #21638  pampa
#21639
Pl. megemelhetné a magyar minimálbért EU színvonalra. Így gondolod? :)
pampa 2019. 04. 13. 10:45
Előzmény: #21634  bigyula
#21638
Ez nem törvény, hanem a liga önszabályozó döntése! Tökre kevered a szezont a fazonnal! :)
.
 Pontosan!
 Így az EU szabályozhatná ha akarná.
pampa 2019. 04. 13. 10:44
Előzmény: #21636  signal2
#21637
 ugyanis menedékkérők áthelyezése a pontos kifejezés."
.
 ha áttelepíted az nem lehet olyan vélemény, hogy betelepíted?
.
az pedig megint szerintem lehet vélemény, hogy te menekültnek nevezed én pedig migránsnak.
signal2
signal2 2019. 04. 13. 10:20
Előzmény: #21603  pampa
#21636
Még az is lehet, hogy igazad van (csak az tagállamok jogászai hülyék kompletten), viszont én azt kifogásoltam, hogy a migráns kifejezés csúsztatás az idézeteben, mivel a menedékkérő itt pontosabb. Ily módon az is csúsztatás, ha valaki migránsok betelepítéséről beszél, ugyanis menedékkérők áthelyezése a pontos kifejezés.
signal2
signal2 2019. 04. 13. 10:18
Előzmény: #21627  pampa
#21635
Van egy érdekes összefüggés: nevezetesen minél szabadabb a tőke és a munkaerő vándorlása a világon, annál gyorsabban egyenlítődnek ki a bérek és az árak. Konkrétan ugye a fejlett világbeli cégek az olcsó munkaerővel rendelkező országokba vitték a tőkét, ahol megindult egy erős béremelkedés, eközben ezekből az országokból erős elvándorlás volt a fejlett országokba a jobb megélhetési lehetőségek miatt.
Mára gyakorlatilag elfogyott az olcsó munkaerő Ázsiában és Közép-Kelet Európában, ezekben az országokban zajlik is a bérrobbanás, miközban a fejlett országokban pont a beáramló munkaerő miatt el van fojtva a béremelkedés. Így egyenlítődnek ki valamennyire a bérek. Tartalék még Dél-Amerikában és Afrikában van. Szerintem nem kell sok, hogy a fejlett országbeli cégek tömegével és nagy volumenben kezdjenek beruházni ezeken a földrészeken. 
bigyula 2019. 04. 13. 10:14
Előzmény: #21632  pampa
#21634

"akkor az USA-ban miért maximalizálták a kosarasok fizetést?"
.
Ez nem törvény, hanem a liga önszabályozó döntése! Tökre kevered a szezont a fazonnal! :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 04. 13. 10:13
Előzmény: #21632  pampa
#21633
Nem kötekedés, legfeljebb provokatív megfogalmazása az ellenvéleményemnek. 
 
Amerikában született a kosarasok fizetését maximalizáló törvény? Érdekes, nem hittem volna. Talán nincs is így.
 
A folytatás kicsit összefüggéstelen, engedd meg hogy pontonként haladjak.
 
A padlást marxista csőcselék söpörte le, nem pedig urak.
 
Miért nem megy be hozzám holnap senki dolgozni?
 
Ja értem, Lőrincz elszívja a munkaerőmet. Veszteséggel. Nyilván. Ez egy igen elméleti lehetőség, úgyhogy majd akkor agyalok rajta, ha lesz realitása  :)
 
Most kell jövedelmet maximalizálni amíg lehet? Te a nertársak java ellen törsz, itt nekik maximális a jövedelmük.
 
A mondandód eléggé összevisszaság, pontonként ennyit tudtam feldolgozni.
pampa 2019. 04. 13. 09:48
Előzmény: #21631  Bekre_Pal
#21632
látod ez a kötekedés!

akkor az USA-ban miért maximalizálták a kosarasok fizetést?
marxista az USA? KÁDÁRJÁNOS földje?

söpörték már le Magyarországon a padlásokat mert a parasztok nem akarták az "uraknak" eladni a búzájukat!
.
holnaptól senki se megy be hozzád dolgozni!
hogyan teljesíted a megrendeléseket?
.
pl.
"mészároslőrinc" létrehoz 2 milla új munkahelyt a járásokba elosztva  és a min. bér 20x-át fizeti !
.
Akkor ki fog neked dolgozni??????

nem kell ezzel foglalkozni......
Pontosan most kell amikor még lehet!!!!!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 04. 13. 09:40
Előzmény: #21630  pampa
#21631
Ja értem, ez egy ilyen marxista szarság. És nemzetközivééhéhélesz holnapraa világ.
 
Magyarán Lionel Messi hogy is rúghatna gólt, ha Rajiv Gupta nem varrt volna hozzá labdát. Meg Leon Nyunyez nem nyírta volna le a pályán a füvet. Ergo szét kell osztani Messi fizetését közöttük.
 
Nehéz ekkora Kádárjánosingra megszólalni.
pampa 2019. 04. 13. 09:28
Előzmény: #21629  Bekre_Pal
#21630
nem jól érted.
 azt egy extrém példának hoztam.
.
be kell szabályozni, de részletekbe ne kezdjünk bele, mert abból csak a kötekedés lesz!

amennyiben jól emlékszem az a probléma valamikor már az USA-ban a sportnál kibukott!
ott is beszabályozták.
a vállalkozókat vegyük ki, de akik nála dolgoznak azok már ugyanolyan melósok mint akit az állam foglakoztat.
.
az extrém példánál maradva:
 a  bankár azért tud jól teljesíteni mert van MUNKÁS által összeszerelt számítógépe!
MUNKÁS  által van élelme, van fűtött irodája, van hálózat amit használ... stb.....
.
akik őt "életben" tartják ugyanolyan "részesei" a sikerének..... de csak "morzsákat" kapnak a "visszaosztásnál".....
.
eltorzult a rendszer, újra kell kalibrálni!
.
 és addig amíg lehet!
mert előbb vagy utóbb a "kizsákmányolt" mindig lerázta magáról a kullancsot.....
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 04. 13. 09:18
Előzmény: #21627  pampa
#21629
Még mindig nem érthető, de most meg macizol. Nőj már fel. Ha esetleg meg akarsz győződni róla, hogy mennyire nem vagyok ő, fáradj el a klímaváltozós topicba ahol igen látványos a véleményünk eltérése.
 
Visszatérve: kik torzították el mennyire brutálisan a munkaerő árát és kinek hogyan kellene azt hová visszatorzítani? Ha jól értem, körülbelül tízezredére kell korrigálni a munkaerő bérbeadási szolgáltatás esetén a bérbeadott munkaerőnek kifizetherő maximális jutalékot a maihoz képest. Az eddig összehordott mondataid nem adnak támpontot.
pampa 2019. 04. 13. 09:10
Előzmény: #21624  Törölt felhasználó
#21628
egy londoni bankvezér fizujáról."
.
A legkirívóbb bónuszt egy brit befektetési bankár vágta zsebre: 34 millió euró (10,5 milliárd forint) év végi jutalomban részesült az évi 199 ezer euró alapfizetését kiegészítendő. "

csak ekkorát tévedtem......
pampa 2019. 04. 13. 09:05
Előzmény: #21622  Bekre_Pal
#21627
maci, nem Mészárosról beszélgetünk!
.
hanem arról, hogy valakik BRUTÁLISAN eltorzították a "munkaerő" "árát"! 
.
 mindenkinek a munkájára szükség van, de az ezért adott ellenszolgáltatás mára már annyira eltorzult, hogy konfliktusokat idéz elő!
.
 Ezzel kellene az ENSZ-nek foglalkoznia nem azzal, hogyan menedzselje a fiatalok elvándorlását a szülőföldjükről.....
Törölt felhasználó 2019. 04. 13. 09:04
Előzmény: #21625  Törölt felhasználó
#21626
"A minimálbér 149K, annak a 10000x kb 1,5 milliárd Ft.
Te hallottál már hasonló havibérről?"
.
Szóval ez a kérdés volt a "kötekedés" ?
Törölt felhasználó 2019. 04. 13. 09:03
Előzmény: #21623  pampa
#21625

Törölt felhasználó 2019. 04. 13. 09:01
Előzmény: #21623  pampa
#21624
"a mezőgazdasági munkás fizujáról és egy londoni bankvezér fizujáról.
ez volt a kiindulás."
.
Én pedig beírtam a minimálbért és a legmagasabb bért. Ott ahol azt írtam hogy igen nagyot tévedtél.
pampa 2019. 04. 13. 09:00
Előzmény: #21620  Törölt felhasználó
#21623
akkor az nem a MUNKAEREJÉNEK a bérbeadásából származik!
arról indult a beszélgetés.
a mezőgazdasági munkás fizujáról és egy londoni bankvezér fizujáról.
ez volt a kiindulás.
nem lenne szabad engedni nagy ollót a fizetésekben.

tényleg nem értem mi értelme ennek a kötekedésnek?
ha nem érdekel a téma nem kell beszélgetned róla!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 04. 13. 08:53
Előzmény: #21617  pampa
#21622
Ezzel most SEMMIT se tettél érthetőbbé a zavaros mondatból. Egyébként ne aggódj, senkit nem is fognak akit nem éri meg annyiért. De ha pl. ha az ország cukerbergjét kibérelné mondjuk az Audi Hungária a Mészáros és Mészáros kft-től kétmilliárd forintért, hogy segítsen nekik a nagy tudásával, akkor te ezt az üzleti lehetőséget betiltanád?
Törölt felhasználó 2019. 04. 13. 08:52
Előzmény: #21619  pampa
#21621
Egy minálbéresnél is lehet a jövedelme 10x a munkabérének.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek