Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hatosa 2019. 02. 03. 14:38
Törölt hozzászólás
#16360
Törölt felhasználó 2019. 02. 03. 14:19
Előzmény: #16358  pampa
#16359
https://index.hu/sport/futball/2019/02/03/mings_arcba_taposta_oliveira_brutalis_serules/
Nem tudta még meglépni az evolúciós lépcsőt, több szinttel lejjebb maradt.
pampa 2019. 02. 03. 11:31
Előzmény: #16357  Phylaxa
#16358
+
Phylaxa 2019. 02. 03. 10:37
Előzmény: #16355  pampa
#16357
Az integráció ugyanaz a duma, mint az egyenlőség, szolidaritás és hasonló kitalációk. Ha valami természetesen működik, akkor van létjogosultsága, ha nem, akkor pedig problémát okoz. Ezt a problémát pedig észre kell venni és megoldani. A hülyeséggel pedig senki sem lesz szolidáris, csak, ha anyagi érdeke fűződik hozzá. Addig fogja harsogni, amíg csak tudja, aztán rákeni az egészet másra, ő maga pedig új üzlet után néz. Primitív dolog, de amióta ember van azóta működik. Csak az üzlet maga változik. Ideológia business. Hatalmas pénz akkor, amikor fossák a jegybankok a pénzt a semmibe, csakhogy tartani tudják a befektetések értékét. :)
Phylaxa 2019. 02. 03. 10:31
Előzmény: #16354  pampa
#16356
"Még az Európába lépés előtt kell elbírálni a jogosultságot!"
    
Mióta is mondjuk ezt? Semmi mást nem kell csinálni, mint amit az összes ország csinál a Földön még ma is. Mi is ezt tettük 30 évvel ezelőttig. Ennyi. :)
pampa 2019. 02. 03. 09:02
Előzmény: #16352  Phylaxa
#16355
"Belgium lakossága 10 év alatt 10 millióról 11 millióra növekedett.
.
„Az ország teljes lakossága mintegy 20 százalékának migráns háttere van. De ha a fővárost, Brüsszelt nézi, akkor már a lakosság több mint fele migráns hátterű, csupán a lakók 46 százaléka született belga” – nyilatkozta Alain Destexhe.
A szenátor hozzátette, a bevándorlók között a muszlimok a meghatározók. Brüsszelben 30 százalék lehet az arányuk, az állami iskolákba járó gyerekek 48 százaléka pedig iszlám oktatásra jelentkezett. Alain Destexhe szerint Brüsszel demográfiai összetételének megváltoztatására a baloldali pártok tudatosan törekedtek.
„Brüsszel liberális-jobboldali vezetésű város volt pár évvel ezelőttig, de mivel a demográfiai helyzet nagyban megváltozott az elmúlt 20 évben, mára baloldali lett. Könyvem egyik fejezetében arról írtam, hogy ez tudatos stratégia volt egyes baloldali pártok részéről” – fogalmazott Destexhe.
A lakosság kicserélődésével a város el is szegényedett. A nagy bevándorlás előtt Brüsszel a leggazdagabb tartomány volt, ma pedig a legszegényebb, tette hozzá a belga politikus.
Szerinte az integráció elbukott, például zárt marokkói, török és más közösségek alakulnak ki, amelyekben nem fogadják el a nemek közti egyenlőséget, nem utasítják el antiszemitizmust, és a vallási törvényeket a belga jog fölé helyezik. A flamandoknak ebből elegük lesz és ezért kiválnak majd Belgiumból, amely így Flandriára, Vallóniára és az Európai Unió fővárosára, az immár muszlim többségű Brüsszelre esik szét – véli Alain Destehxe."
pampa 2019. 02. 03. 08:08
Előzmény: #16352  Phylaxa
#16354
"Több mint 1300 olyan embert vettek őrizetbe a hatóságok 2018-ban a német határokon, akiket korábban kitiltottak az országból, de megpróbáltak visszajutni Németországba – írja a Bild am Sonntag című vasárnaponként megjelenő német tömeglap.
A szövetségi belügyminisztérium adataira hivatkozva a lap azt írja, hogy az 1369 ember olyan menedékkérő volt, akinek beadványát elutasították, vagy akit korábban ki is toloncoltak az országból."
.
.
Mennyit beszéltünk erről is, hogy ha beengedjük őket szinte lehetetlen már kiutasítani, hazaküldeni!
Ezért ROSSZ megoldás az itteni bírálat!
Még az Európába lépés előtt kell elbírálni a jogosultságot!
pampa 2019. 02. 03. 07:55
Előzmény: #16349  Phylaxa
#16353
Fel kellett volna készülni arra, hogy egy rakat gyermek nem fog tudni gondolkodni. De még ma sem erre keresik a megoldást. Ugye? :) "
.
.
Megoldás keresés?
Tudod, olyan Bubós.......( gondolom te még láttad a sorozatot :) ) 
Butulnak a fiatalok? Semmi gond, "butítsuk" hozzájuk a tananyagot.....
Probléma letudva......

A suli nem tudást adjon hanem ÉLMÉNYT és tanítsa meg őket az "okoseszközök " használatára.....
,
 A "tömeg" számára ezt az utat jelölték ki......
.
Természetesen az ő csemetéi nem ilyen OKTATÁSI rendszerben tanulnak!
Ott " szigor,diktatúra, terror és szegregáció"  a "pedagógia"......
.
 Szép új világ........
Phylaxa 2019. 02. 02. 20:22
Előzmény: #16351  Peterbond
#16352
A gyakorlatias oktatás nálam azt jelenti, hogy bármiről is beszélek, a való életből hozom a példát és azon keresztül  magyarázom. Ez tehát, ha így van, akkor pipa.
    
A logaritmus itt a tőzsdén is megoldás. Nap mint nap láthatod az olyan grafikonoknál, melyekről semmit sem tudnál leolvasni, ha decimálisan kezelnék. A szakmunkások is sokkal kevesebb munkával megoldják a problémát, ha szögfüggvényeket használnak. Pontosan a valóságról van szó. Onnan kell venni a példát és azon keresztül magyarázni. A probléma mint mondtam, hogy képtelenek odafigyelni, mert egy összetett mondat bonyolult, ha beszélsz. Ez pedig speciális pedagógia és nem fogjuk megúszni. Nemcsak nálunk probléma egyébként, hanem a "fejlett" országokban is. 
    
Ok, semmi baj, megértettem, felejtsd el, amit írtam. :)
Peterbond 2019. 02. 02. 19:17
Előzmény: #16350  Peterbond
#16351
Ettol meg tartom hogy nem a kor talalmanyainak elvetese a megoldas barmire is. ( pampa okostelefon fobiaja ).
Ahogy nem latom az altalad felvetett problemara mikent megoldas ha benthagyjuk a logaritmus szamitast. Ahogy azt se miert baj ha gyakorlatiasabb oktatast akarunk bevezetni illetve erdekesse is tenni az oktatast nem pedig kenyszer magolassa.
Peterbond 2019. 02. 02. 19:10
Előzmény: #16349  Phylaxa
#16350
Eloszor is elnezest mert pampanak irtam es azt hittem o valaszolt. Figyelmetlen voltam. A mondandom jo resze neki es az elso hozzaszolasanak szolt.
Phylaxa 2019. 02. 02. 18:31
Előzmény: #16348  Peterbond
#16349
Nem. Neked fingod sincs, amihez hozzászóltál, hülyeséget mondtál és elvitted az egészet a gyűlölet felé. A fiatalokat az ilyen buta emberek mint te nézik le. Én pontosan az  érdekükben írtam, amit írtam, tehát a valós problémákkal kellene foglalkozni és nem kiragadott dolgokkal. Igen használtam egyébként és előttem is használtak már több száz éve. Az 1980-as évek felvételi vizsgáit a Műszaki egyetemeken, főiskolákon az 1920-as felfedezésekkel bezárólag erős négyesre lehetett megírni. A mai fiatalok egyre nagyobb része viszont egy összetett mondatot sem ért meg. Óriási a különbség. Erre biztosan nem megoldás számukra a szögfüggvények és logaritmikus azonosságok kivétele az oktatásból. Tudod a liberális váltáshoz az oktatást is változtatni kellett volna. Fel kellett volna készülni arra, hogy egy rakat gyermek nem fog tudni gondolkodni. De még ma sem erre kereik a megoldást. Ugye? :)
Peterbond 2019. 02. 02. 18:08
Előzmény: #16345  Phylaxa
#16348
"Négyjegyű függvénytáblázat mond valamit? Mi még abból kerestük ki a dolgokat és természetesen használhattuk"
Szoval akkor is mar a kor "okoseszkozei" altal lebutitott fiatalok voltatok ti is ha jolertem? :)
Tovabbra is erdekelne eretsegi ota hanyszor hasznaltal logaritmus fuggvenyt? Es szerinted az atlag ember?
Nem az en dolgom eldonteni mit es hogyan tanitsunk mert nem vagyok tanar. De a nagykepu mai fiatalokat lenezo hozzaallasod es a teljes vilagvege varasod nevetseges es erre akartam ramutatni.
hatosa 2019. 02. 02. 16:52
Törölt hozzászólás
#16347
hatosa 2019. 02. 02. 16:45
Törölt hozzászólás
#16346
Phylaxa 2019. 02. 02. 16:28
Előzmény: #16343  Peterbond
#16345
Négyjegyű függvénytáblázat mond valamit? Mi még abból kerestük ki a dolgokat és természetesen használhattuk. Egyébként teljesen mindegy, hogy ezt a két dolgot kiveszik vagy nem. A továbbtanulóknak úgyis szükségük lesz rá. A probléma az, hogy egy sima logikai kifejezést nem értenek tömegével és nem is érdekli őket. Ezt pedig nem fogod megoldani a redukálással. Jelenleg ott tartunk, hogy egyáltalán bármihez "Keltsd fel az érdeklődését!". Ez pedig speciális pedagógia. Nem tanítják a szaktanároknak.  :)
euler 2019. 02. 02. 16:26
Előzmény: #16342  pampa
#16344

Mindez a G-napon.
Orbánnak a régi fejléccel nyomják?
Gondolom nem szeretnék minden nap Simicskára emlékeztetni.
(Nem hiszem, hogy Pethő Sándor vagy a sajtóetika jutna eszébe).
Peterbond 2019. 02. 02. 15:56
Előzmény: #16341  pampa
#16343
Az. Bezzeg te most tudsz logaritmikus figgvenyt meglldani szamologep nelkul. Es ezt hasznaltad is az eleted soran ugye?
Valamint gondolom a te korodban is elvettek a vonalzot es a szamologepet mint a kor "okoseszkozeit" es old meg puszta kezzel es szamold ki magad fejben vagy papiron.
pampa 2019. 02. 02. 14:32
Előzmény: #16341  pampa
#16342
"a lap nevet vált, 2019. február 6-tól Magyar Nemzet néven fog megjelenni.
A névváltoztatás - mint a rövid írás megjegyzi - "nem érinti a lap tartalmát, formátumát, az árát és a kiadó személyét".
Az írás ígérete szerint
a Magyar Nemzet "a Magyar Idők alatt megszokott irányt és szerkesztőségi elveket fogja képviselni a későbbiekben is".Ismert, 2015-ben éppen február 6-án jelent meg a Magyar Nemzet tulajdonosa, Simicska Lajos Orbán Viktor trágár bírálatával, ezt követően vált az újság markánsan kormánykritikussá. A 2018-as választások után napokkal a lap - tulajdonosi döntésre - bezárt."
pampa 2019. 02. 02. 08:47
Előzmény: #16340  pampa
#16341
"Az általános iskola alsó tagozatában a "cselekvő tapasztalatszerzésből" kiinduló tanulás lesz az első számú alapelv: rajzoláson és színezésen túli tárgyi tevékenységek során, például kirakva, lemérve, megtöltve szerezhetnek képet a diákok a fontos matematikai fogalmakól, a definíciók ismerete nem lesz többé követelmény. A felső tagozaton ugyancsak az életközeli, a gyakorlatban előforduló példák jelennek meg az elvont fogalmak, tételek ismerete helyett - írta a lap.
A NAT-fejlesztők tervei szerint középiskolában is csökken a számon kérhető tananyag mennyisége, a hangsúly a gyakorlati problémák vizsgálatára kerül át, a "túlságosan elvont ismeretek kikerülnek a minimumkövetelményekből". Így a Népszava ismertetése szerint kimarad például a logaritmus azonosságai és a logaritmikus egyenletek témaköre, a szögfüggvények általános kiterjesztése."
.
.
Az "okoseszközök" miatt "lebutuló"  gyermekek képességéhez kell "butítani" a tananyagot!
.
Tragédia!

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek