Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2017. 07. 19. 10:51
Előzmény: #5298  elemes
#5300
"Az erős hit egyrészt azt jelenti, hogy nem lehet mellette más hit." "Ezt a katolikusok is így tartják, aki katolikus, az ne legyen mellette muzulmán is." Én ezt úgy értettem, hogy általánosan nem lehet mellette, azaz nem fogadnak el más hitet a környezetükben sem. Ez egyébként általánosságban nem igaz, de nyilván megvannak a vakhitűek.
elemes
elemes 2017. 07. 19. 10:45
Előzmény: #5295  Phylaxa
#5299
...szóval szerintem azért beszélünk el egymás mellett, mert én nem fogadom el készen a kormány narratíváját, és az (egyébként profi) érzelmekre ható, félelem-propagandáját, hanem megnézem mi a helyzet VALÓJÁBAN. és ha a valóság nem egyezik a propagandával, akkor a VALÓSÁGOT választom, még akkor is, ha ezzel magamra vonom a hazaárulás vádját.
elemes
elemes 2017. 07. 19. 10:42
Előzmény: #5295  Phylaxa
#5298
"Az erős hit egyrészt azt jelenti, hogy nem lehet mellette más hit." Ezt a katolikusok is így tartják, aki katolikus, az ne legyen mellette muzulmán is. "olyan, hogy integrálódás szóba sem jöhet mellette" Dehogynem, csak: 1. nem integrálódás, hanem asszimiláció (bármennyire is fáj ez az "idegenszép" liberálisoknak) 2. nem történik meg magától. szét kell telepíteni a bevándorlókat vidékre. a frissen érkezett abesszín bevándorlók szokták is húzni a szájukat, amikor megáll a busz Nordmalingban és délben +10 fok van. júliusban. viszont ha megpattan, ugrik az (egyébként nagyvonalú) segély. ha nem jár a poronty svédi skolába, ugrik a segély. stb. és nincs helybeli abesszín közösség, ahol nosztalgiázhatnak, csak végtelenül udvarias és segítőkész de távolságtartó svédek, akik csak azt nézik, hogy amikor reggel bemegy a munkahelyre, akkor odategye magát. otthon azt imádkozik, amit akar. beiratják komvuxba, a gyereke már úgyis svéd lesz és diplomát szerez, az unokája meg diplomát szerez abesszínül se fog tudni. "30%-nál már a kontinens törvényei is integrálódni fognak" 30% az tök jó, most van kb 5% muzulmán, ha minden évben jönne 1 millió, még akkor is háromszáz év lesz, mire elérik a 30%-ot.
madxa 2017. 07. 19. 09:14
Előzmény: #5296  Phylaxa
#5297
Nem olvassák ezeket a híreket Európában? Miniszoknya: Letartóztattak egy nőt Szaúd-ArábiábanLetartóztattak a szaúdi hatóságok egy nőt, aki az interneten vírusként terjedő videót osztott meg az egyik üzenetküldő szolgáltatásban, amelyen az látható, hogy miniszoknyában, fedetlen fejjel, rövid ujjú felsőben sétál egy erőd romjai között. A videó hatalmas felháborodást váltott ki az iszlám keményvonalas, vahhábita ágát követő országban, ahol a nők nem ülhetnek volán mögé, és csak szigorú öltözködési előírásokat betartva mutatkozhatnak az utcán, testük szinte egészét eltakarva. A "szemérmetlenül öltözött" nőről készült szaúdi híradásokban csak elhomályosított képeket mutattak a helyi tévénézőknek.
Phylaxa 2017. 07. 18. 12:31
Előzmény: #5293  gambadoro
#5296
Szerintem is túl van hegyezve ez a Gyuri bácsi sztori. Nem kell elfogadni az ajánlatait, ha nem tetszik és kész. Az viszont, hogy az EU bizottságaiban olyan emberek ülnek, akik tőle függenek (ha valóban így van), az egyszerűen törvénytelen, tehát büntetőjogi kategória és nem "Ez már mindennek a teteje" felhördülési szeánsz. AKi tőle kapja a zsetont, az tőle függ. Ezen nincs mit vitatkozni. :)
Phylaxa 2017. 07. 18. 12:27
Előzmény: #5294  elemes
#5295
Párhuzamosan elbeszélünk egymás mellett. Az erős hit egyrészt azt jelenti, hogy nem lehet mellette más hit. Ez a túlszaporodott országaikban is probléma, de a kontinensen mindenképpen, mert olyan, hogy integrálódás szóba sem jöhet mellette. Így értettem. 30%-nál már a kontinens törvényei is integrálódni fognak, nem csak az őslakosság a mindennapokban.
elemes
elemes 2017. 07. 17. 23:07
Előzmény: #5292  Phylaxa
#5294
"A vallásuk miatt lehetséges ekkora szart kavarni a területeiken." A szinte teljesen keresztény európában sikerült nagy szart kavarnunk a saját területeinken először 1914-18, aztán, amikor kiderült, hogy mekkora szar, kipróbáltuk még egyszer, tudjuk-e überelni, és sikerült 1939-45. Nem hiszem, hogy a nagyszámú muszlim lakosság sodorta háborúba a kontinenst. "Ez nem kultúra kérdése, hanem baromi erős hit" Az arabok kb ugyanolyan hívők, mint a keresztények. Tudod hány muzulmán zarándokol el hite parancsát követve a Hadzs idején Mekkába? Rosszabb években kétmillió -- jobb években hárommillió. A világon élő másfél milliárd muszlimból. Kettő ezrelék, nagyjából. A világon a keresztény zarándokok száma évente harmincmillió fölött van, pedig nincs ilyen hitparancs, mégis elmennek évente 8 millióan Lourdes-ba. Lehet, hogy a keresztényeknek van baromi erős hite, és ezért vallásháborúztunk annyit a 20. században...?
gambadoro 2017. 07. 17. 22:56
Előzmény: #5292  Phylaxa
#5293
itt van neked egy sorosos sos link én annyit értek, hogy a kereszténységgel jössz, miközben nem vagy keresztény
Phylaxa 2017. 07. 17. 22:48
Előzmény: #5289  elemes
#5292
Gombadoro érti, hogy miért írtam ezt neki. A folytatása volt annak ahol abbahagytuk. Nem hegyeztem én ki semmit. Elfogadtam, hogy te különválasztod, de én nem. A vallásuk miatt lehetséges ekkora szart kavarni a területeiken. Ez nem kultúra kérdése, hanem baromi erős hit és az ebből fakadó megosztottság. Én így látom. Nem állítom, hogy jól látom, csak annyit, hogy szerintem így van. De nem jutottunk előbbre, mindenesetre mondtál ma két érdekes dolgot. Azért köszönet! :)
gambadoro 2017. 07. 17. 22:46
Előzmény: #5289  elemes
#5291
nem érti, illetve érti, de követi az utasítás olaszországban pl. a sokszor bigott keresztény nigériaiakkal van a legtöbb gond de leginkább azt nem, hogy soha sem a közösséggel, hanem mindig az egyénnel lehet probléma
gambadoro 2017. 07. 17. 22:43
Előzmény: #5288  Phylaxa
#5290
téged vágnálak ki mert te nem vagy keresztény azt sem tudod, mi az
elemes
elemes 2017. 07. 17. 22:33
Előzmény: #5288  Phylaxa
#5289
TE hegyezted ki a vallásra a szembenállást. Én értem, hogy ez egy nagyon egyszerű emberek számára is felfogható kategória. De itt a fórumon azért nem a nagyon egyszerű emberek írogatnak (kivéve pampát). Belőled pl. kinéztem, hogy felismered, nem a vallással van gond, hanem a kultúrával, ami nagyon megnehezíti az egymás mellett élést -- ahogyan az elég régóta keresztény és legalább néhányszáz éve itt élő cigányokkal sem az a baj, hogy muszlimok.
Phylaxa 2017. 07. 17. 22:25
Előzmény: #5287  gambadoro
#5288
Tehát a programod részletesebben, hogy ráfogod egy őslakosra, hogy nem keresztény és kihajítod. Közben pedig behozol helyette 100 muszlimot? Mindenképpen indulj a választásokon szerintem. Nagy sikered lesz. :)
gambadoro 2017. 07. 17. 21:46
Előzmény: #5282  Phylaxa
#5287
te sem vagy keresztény mi a probléma? bár tulképpen kivághatnánk ezen az alapon
elemes
elemes 2017. 07. 17. 21:45
Előzmény: #5285  upgrayeddAKS
#5286
Nekünk (úgy értem, hallgatóságnak) azért volt érdekes, mert nem sokkal korábban egy zen tanító hasonlóról számolt be, csak a zazen alatt egyszerűen mozdulatlanul ülve, a padlón egy pontot fixírozva nem-gondolkodik, hanem csak érzi a világot maga körül (nyilván nem látja ami a háta mögött van). Nem fontos egyébként, csak azért írtam hosszabban, mert a jelenlevőkre nagyon mély benyomást tett az, ahogyan a nő táncolt és ahogyan később beszélt róla (rám is).
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 17. 21:23
Előzmény: #5269  elemes
#5285
Kösz az összefoglalót. Azt eddig is tudtam, hogy miről van szó (mi a dervistánc, transzba esés, stb.), csak nem hagyhattam ki a ziccert a tréfálkozásra :) Így utólag megérte, mert még egy forrásból "hallottam" mindezek miatt, hogy miről is szól számukra a dervisek tánca. Jobb a forrásokat is diverzifikálni :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 17. 21:18
Előzmény: #5280  elemes
#5284
Úgy látom, ma mindketten "hadakoztunk" egy-egy dinnyével :) Nem volt a dinnyédnek nagyon troll íze?
elemes
elemes 2017. 07. 17. 20:32
Előzmény: #5282  Phylaxa
#5283
Semmi bajom az arabokkal, hát akkor jó étvágyat kívánok hozzájuk
Phylaxa 2017. 07. 17. 17:35
Előzmény: #5281  elemes
#5282
Semmi bajom az arabokkal, viszont több mint 90%-uk muszlim. Keresztény mára már elenyésző. Ok, én elfogadom neked, hogy te a kultúrát a vallástól külön választod. Én nem. Tehát a keresztény arab csoportokat képesnek találom az integrálódásra az UNIO-ban, a muszlim tömegeket nem. Ennyi. :)
elemes
elemes 2017. 07. 17. 15:26
Előzmény: #5278  Phylaxa
#5281
nekünk keresztény-zsidó vallásunk van, vagy ateisták vagyunk. az arabok meg muzulmánok vagy ateisták vagy keresztények :-) de harminc keresztény arab családot ugyanúgy nem akarsz a szomszédodba mint harminc muzulmán arab családot. merthogy nem a vallás az, amiért nehezen viseljük, hanem a hazájukból hozott, és ott megszokott viselkedés és kultúra miatt. a vallásban, a szent írások tartalmában nincs lényegi különbség a Korán és a Biblia között, tök értelmetlen a vallásra kihegyezni a különbségeket. NEM a vallás a különbségek fő oka, hanem a kultúra. Az sem kisebb nehézség.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek