Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 07. 17. 15:22
Előzmény: #5279  mityu2
#5280
Tökre igazad van, a franciákról elfeledkeztem, az északafrikai gyarmatbirodalom miatt náluk már ötven éve lakik 3-4 millió arab. A "jelentősen emelkedett" nem tudom pontosan értelmezni: mennyivel emelkedhetett? Egymillió bevándorló az kb 0.2%, merthogy európában lakik kb 500 millió ember.
mityu2 2017. 07. 17. 14:56
Előzmény: #5275  elemes
#5279
"az EU-ban sehol nincs 4-5%-nál nagyobb iszlám népesség," -2010-ben az EU lakosságának 6%-a -2015-ben: Franciao.: 7.5 % Németo.: 5% Belgium : 6% Ausztria : 5,7% Svédország: 4.9% Ciprus : 22,7% Az azóta eltelt másfél évben ezek a számok jelentősen emelkedtek !!! gratulálok
Phylaxa 2017. 07. 17. 13:38
Előzmény: #5277  elemes
#5278
1. Írd le még a többi érdekes pontját is, amiről mélyen hallgatnak a hozzáértők, viszont visszaköszön már az európai nagyvárosok muszlim társadalmának mindennapjaiban is. Hát még az iszlám országok lakosságának mindennapjaiban. Arról is írhatsz, hogy miért őrzik katonák a hazánkból érkező vendégmunkásokat kerítések mögött. :)2. A törvényeik állításom szerint a vallásukból következnek, ugyanis nekik nincs másuk és a királyok vagy papok nem tudják máshogy fenntartani a rendet. Nálunk is így volt ez sokáig egyébként.3. Nekünk keresztény-zsidó vallásunk van, vagy ateisták vagyunk.
elemes
elemes 2017. 07. 17. 13:22
Előzmény: #5276  Phylaxa
#5277
Ezek tök érdekes dolgok, amiket írsz. 1. Az iszlám vallás egy vallás. Stimmel. Írtam alább az iszlám vallás néhány érdekes pontját (Allah előtti egyenlőség, egyenjogúság stb). 2. A törvényeik nem a vallásból következnek, hanem a társadalmi rendből (illiberális állam). 3. Nekünk nincsen vallásunk. A törvényeink pedig mindenkire nézve kötelezőek, kivéve a fidesz vezetőire, ők a törvények fölött álllnak.
Phylaxa 2017. 07. 17. 13:18
Előzmény: #5272  Törölt felhasználó
#5276
Szerintem pedig az iszlám vallás egy vallás, melyből törvényeik is következnek. Én tisztelem őket ezért és nem is fogom semmihez hasonlítani. Ez az övék. Annyit kérek, hogyha ezt akarják gyakorolni, akkor azt ne hazánkban tegyék.Nekünk más vallásunk vagy nem vallásunk van és más törvényeink. :)
elemes
elemes 2017. 07. 17. 13:15
Előzmény: #5266  Phylaxa
#5275
"A papjaik is nyilatkoznak és köszönik szépen léteznek." Ez valami félreértés. Az iszlám vallásban NINCSEN PAPSÁG. Ahol papok vannak, az valami más. "Az iszlám országokról ne is beszéljünk, mert ott más sincs csak ők természetesen." Természetesen nem :-) Én egy országról tudok, ahol az állampolgárság feltétele az iszlám, ez pedig szaudarábia, aki állampolgárságot akar kapni, annak bizony fel kell vennie a vallást. És ha jót akar magáának, akkur a szunnita irányzatot mert a síitákra görbe szemmel néznek. De még a hírhedtem fundamentalista Iránban is vannak nem-muzulmánok (kb 1%). Az "iszlám" világ többi országban elég vegyes a vallási megoszlás. "Én az iszlám törvényeket nem akarom a nyakamba kapni." Ja, megvan nekünk a magunk orbánja. "a fejlett országok nagyvárosaiban, ott, ahol a párhuzamos társadalmak már léteznek." Túl sok orosz propagandasajtót olvasol. Nyiván vannak hülyék mindenütt, de az EU-ban sehol nincs 4-5%-nál nagyobb iszlám népesség, szóval nincsen iszlám törvénykezés. Van iszlám házassági jog, ami kb úgy viszonyul az állami házassági joghoz, mint a keresztény házasság -- az állami bíróságon a nő beadhatja a válókeresetet és el is válhat, a katolikus egyház szerint viszont nem válhat el. A Saríja is valami hasonló viszonyban van.
Törölt felhasználó 2017. 07. 17. 13:15
Előzmény: #1  pampa
#5274
Az lenne Magyarország történetének legnagyobb katasztrófája.
Phylaxa 2017. 07. 17. 13:14
Előzmény: #5270  elemes
#5273
Én arról beszélek, ami mondjuk már a fejlett országokban megtalálható és nem kell sok idő, ahhoz, hogy tartós változást okozzon. Azaz a muszlim emberek mindennapjai és kapcsolata a környezetükkel. Amíg ez a muszlim országokban volt, addig nem igazán érdekelt, hiszen az az övék. De amióta a kontinensen terjed, sőt, amióta már mások azt akarják, hogy nálunk is hasonló arányban terjedjen, azóta érdekel ez a terület. Nálunk ne terjedjen! :)
Törölt felhasználó 2017. 07. 17. 13:11
Előzmény: #5267  Phylaxa
#5272
Szerintem az iszlám vallás olyan mint a focidrukkerek. Van egy réteg aki nem a foci, hanem a balhé miatt jár meccsre. Én hibának tartom őket foci drukkerekkel azonosítani. Az iszlámnál is hasonló helyzetet látok. Nagyon sok európai csak azért lett iszlám vallású, hogy részt vehessen a "balhékban". Csak egy példa: "Több mint 130 muszlim vallási vezető nem volt hajlandó imát mondani a London hídnál végrehajtott múlt szombati terrortámadás elkövetőinek lelkéért" link
Phylaxa 2017. 07. 17. 13:08
Előzmény: #5269  elemes
#5271
Ez tetszik. Erről sem hallottam még. Azért ehhez már agykapacitás is kell, hogy befogadja ezt a rengeteg infót, hiszen 360 fok-ban több minden változhat ugyanannyi idő alatt. :)
elemes
elemes 2017. 07. 17. 13:05
Előzmény: #5268  Phylaxa
#5270
"Nem tudom, hogy a magyar belpolitika mit illet iszlám címkével" hm, akkor miről is beszélünk? "én az iszlámról beszélek, ami a világ hatalmas részén megtalálható" és itt kezd összemosódni a vallás, az államszerkezet és a kultúra, miközben nem sok közük van egymáshoz. orbán társadalomképe például igen hasonlít sok arab országéhoz. a magyar kultúra félúton van az arabok és a nyugati között. pedig itt nincsen iszlám. "ne menjünk messzire, már a fejlett Európai nagyvárosokban is" a bevándorlók által belakott városnegyedekben. de annak sincs köze az iszlámhoz mint valláshoz -- az ügyeskedő, hangos, "az erősebb jogát" érvényesítő déli kultúrához van köze, amit egyébként orbán is hirdet.
elemes
elemes 2017. 07. 17. 13:00
Előzmény: #5260  upgrayeddAKS
#5269
:-))) a dervistánc nem hastánc, a nőt azért hangsúlyoztam ki, mert a kereszténységnél sőt, a zen buddhizmusnál is egyenjogúbb. a dervistánc kicsit táncos tartásban valami geometriai vonalat követve, de alapvetően forgás. folyamatosan, vagy tizenöt percen keresztül. és NEM SZÉDÜL EL. a végén sem látszik bizonytalannak a tartása. balerinák szoktak ilyent csinálni, de fél percig sem pörögnek, ez a nő meg szó szerint negyedórán át szünet nélkül. azt mondta, hogy ez egy meditatív transz, ahhoz kell a gyakorlás, hogy a pörgés elején kontrolláltan átmenjen ebbe a módosult tudatálllapotba a végén pedig kilépjen belőle. amikor pörög, ő nem látja pörögni a világot, csak TUDJA hogy pörög és de olyan, mintha állna csak minden irányban lenne szeme.
Phylaxa 2017. 07. 17. 12:59
Előzmény: #5259  elemes
#5268
Nem tudom, hogy a magyar belpolitika mit illet iszlám címkével, én az iszlámról beszélek, ami a világ hatalmas részén megtalálható, ne menjünk messzire, már a fejlett Európai nagyvárosokban is. Amivel természetesen a nyugati média is rendszeresen foglalkozik, először is kiírják a címet, mely szerint minden ok, majd leadják a valóságot, mely szerint nagy baj van. Ez így működik, nem tehetnek másként. Nem függetlenek. :)
Phylaxa 2017. 07. 17. 12:55
Előzmény: #5258  elemes
#5267
Most újat mondtál. A buddhizmust gondoltam a legbékésebbnek. Már érdemes volt beszélgetni. :)
Phylaxa 2017. 07. 17. 12:54
Előzmény: #5256  elemes
#5266
Az a problémám azzal, amit írsz, hogy bármelyik más országban tudnak az iszlámról már nagyon régóta és szerintük van. A papjaik is nyilatkoznak és köszönik szépen léteznek. Az iszlám országokról ne is beszéljünk, mert ott más sincs csak ők természetesen. Ez a vallásukból és törvényeikből következik. A történelem is tud az iszlámról és tanítják is a mai napig. Tehát ha elfelejted hazánkat és a világ maradék 99,9999 %-ra figyelsz, akkor hallani is fogsz az iszlámról. :) Én az iszlám törvényeket nem akarom a nyakamba kapni. Szerintem vannak és köszönik szépen virulnak. Ne legyenek kétségeid a kontinensünkön is, a fejlett országok nagyvárosaiban, ott, ahol a párhuzamos társadalmak már léteznek. Nem fogyni fognak, ebben biztos lehetsz. :)
elemes
elemes 2017. 07. 17. 12:54
Előzmény: #5261  upgrayeddAKS
#5265
over, ez a tavalyi őszi félév programja volt.
elemes
elemes 2017. 07. 17. 12:52
Előzmény: #5263  Törölt felhasználó
#5264
tökmindegy, mert azoknak a "megtért iszlamistáknak" semmi köze nincs az iszlámhoz. Vagy legalábbis nem több, mint Orbánnak a kereszténységhez. "Ne lopj", ugye, mondja a tízparancsolat. Aztán meg.
Törölt felhasználó 2017. 07. 17. 12:43
Előzmény: #5259  elemes
#5263
Érdekes lenne azt is tudni, hány "megtért" iszlámista van a IA-ban. Most van nálunk is egy per, mert az IA-hoz akartak csatlakozni. Szerintem elég sokan csak a balhéért tért át az iszlám vallásra.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 17. 12:38
Előzmény: #5261  upgrayeddAKS
#5262
angol... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 17. 12:37
Előzmény: #5256  elemes
#5261
"- az iszlám társadalomképe (Allah tanítása a férfi - nő egyenjogúságáról), ez elmaradt" Ezt YT-os podcast-on is megcsinálhatnátok, biztosan sokan néznék meg, és utaznia sem kellene az előadónak. Meg persze a többi témát is fel lehetne tenni, én a fentit pl. biztosan megnézném. Sajnos a témában többnyire elfogult előadások ill. beszélgetések vannak, pl. Reza Aslam vs. CNN :) Talán a TYT állhat legközelebb az általam ismertebbek közül a középutas kompromisszumokhoz, de ők nem iszlámkutatók, és valamelyest elfogultak is. Ezek persze csak angolul tudóknak "elérhetőek", mert még gyenge angul tudással sem értenék meg a "papírosok", tehát akiknek csak papírjuk van róla, hogy ánglusul tudnak... Sztem egy magyar nyelvű előadást sokra értékelne a magyar közönség, ami nem "valamelyik oldalról" jön, hanem úgymond középről.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek