Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2017. 06. 15. 15:54
Előzmény: #13038  elemes
#13040
Tudhatnád az oroszok nem tanulnak, nem tanultak! Többször pofára fognak esni és velük a nyugat is, csak neked az egyik fontosabb! A Záporrlal is eljutottak az oroszok Leningrádból, Vlagyivosztokba! Nem számított, hogy nem VWben ! Oroszország jelenleg egy olajállam, meg ha gáz van jöhetnek az oroszok! Na és az atombombájukat sem a nyugattól "vették", azért olyan veszélyes! Attól meg ne félj, hogy nem találnak cáratyuskát! Nem nyugati ajánlásra fognak várni!
hatosa 2017. 06. 15. 14:38
Törölt hozzászólás
#13039
elemes
elemes 2017. 06. 15. 14:28
Előzmény: #13035  Vazsmegyei
#13038
"Oroszország a Föld legnagyobb területű országa, igencsak nehéz lenne elszigetelnie magát a nyugati fejlődéstől!" Egyszer már sikerült -- a 80-as évekre eléggé szét is rohadt. Meg lehet próbálni újra, hátha a második pofáraesés után harmadjára tanulnak belőle. "Mindössze annyi történt, hogy a kapitalista nyugat nem tudta a kapitalista diktatúrát bevezető Oroszországot lerohanni, mint a sok-sok kis államot!" Valóban csak ennyi történt? Én ültem már zaporozsecben (vezetni nem volt módom, de nem is akartam) és VW golfban is (azt vezettem is). Szerintem a két autót egymás mellé állítva elég jól látszik, hogy mi történt. És az illiberális rendszer mindig szükségképpen durván lemarad. Oroszország gyenge, csak az atombombái miatt érdemel figyelmet. Putyin nemsokára hetven éves, az elmúlt száz év orosz vezetői közül nem nagyon volt egy se, aki ennél öregebben hatalmat birtokolt volna, tehetséges utóda pedig nincsen (minden diktátor kiirtja a pozícióját fenyegető tehetséges utódjelölteket). Szóval, igazából csak az a kérdés, három vagy négy vagy öt év múlva roppan össze. Egy kis olajáresés persze felgyorsítja a bedőlést. Mert Oroszország simán csak egy olajállam.
szivacs
szivacs 2017. 06. 15. 13:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#13037
A saját érdekeik mentén működnek, ami érthető is lenne, ha azt mondanák. Ami viszont undorító, hogy ezt nem vállalják fel egyenesen, hanem mindenféle nyakatekert álhumánus mázzal leöntött "magasztos eszmékre" hivatkozva teszik mindezt és másoktól is ezt várják el, holott mindenki tudja, aki nem hülye teljesen, hogy a puszta érdekeik a mozgatórugók, nem a fennen hírdetett "értékek" amelyeket rögvest sutba dobnak, amint az érdekeik úgy kívánják. A hátulról mellbe pc dumákkal hülyének akarnak nézni mindenkit de ezt egyre többen nem kajolják már meg...
hatosa 2017. 06. 15. 12:24
Törölt hozzászólás
#13036
Vazsmegyei 2017. 06. 15. 11:56
Előzmény: #13033  elemes
#13035
Oroszország a Föld legnagyobb területű országa, igencsak nehéz lenne elszigetelnie magát a nyugati fejlődéstől! Mindössze annyi történt, hogy a kapitalista nyugat nem tudta a kapitalista diktatúrát bevezető Oroszországot lerohanni, mint a sok-sok kis államot!
szivacs
szivacs 2017. 06. 15. 11:04
#13034
"Európa iszlamizálása csak az első lépcső, a dzsihádnak is fontos szerepe van A dzsihád szerves része az iszlám erkölcsi gazdaságának, ami jól érzékelteti, hogy létfenntartásának elengedhetetlen eszköze az erőszak. A Marokkóban született társadalomtudós, Abdesszamad Belhadzs nyilatkozott Speidl Biankának, amit a Mandiner.hu közölt. Az egyetemi tanár korábban nem részletezett alapossággal tárja fel azokat a háttérben megbúvó törekvéseket, mozgatórugókat, amelyek rávilágítanak a dzsihádizmus, a mostani nyugat-európai merényletek, a migrációs válság és a közel-keleti háborúk közötti összefüggésekre. Belhadzs a Leuveni Katolikus Egyetemen tanít, számos helyen dolgozik vendégelőadóként és kutatóként, könyvei és tanulmányai jelentek meg, mindemellett az MTA-SZTE Vallási Kultúrakutató Csoport munkatársa." link
elemes
elemes 2017. 06. 13. 12:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#13033
A kérdésből következik, hogy a választ úgysem értenéd. Oroszország egy szar gyenge állam atombombákkal felfegyverkezve. Ahelyett, hogy igyekezett volna csatlakozni a nyugati típusú fejlődéshez, ismét elszigeteli magát.
hatosa 2017. 06. 13. 12:09
Törölt hozzászólás
#13032
elemes
elemes 2017. 06. 13. 11:52
Előzmény: #13030  Vazsmegyei
#13031
ezekben semmi szivárogtatás nem volt, követni kell a szaksajtót :-) A lényeget (ami talán a szűrési algoritmus, talán valami más) értelemszerűen nem fogják kiadni -- de ami egyébként is nyilvánvaló minden szakmabelinek, azt nem is titkolják. (a metaanalízissel történő hírszerzés a hetvenes évek óta egyre népszerűbb)
Vazsmegyei 2017. 06. 13. 11:45
Előzmény: #13029  elemes
#13030
Na ezt megköszöntem! Ráadásul sok igazságtartalma is van!
elemes
elemes 2017. 06. 13. 11:44
Előzmény: #13027  Vazsmegyei
#13029
tudom, hogy költői. ez a kérdés akkor fog megoldódni, amikor oroszországból IP csomagok is csak vízummal léphetik át az EU határát. aki egy kicsit figyeli az iparág néhány kulcsszereplőjének üzleti adatait, az kb tavaly ősz óta nyomonkövetheti az oroszország és a nyugat közötti internet forgalomba fokozatosan beépülő nagykapacitású, deep packet inspection tűzfal-lánc épülését. csak lestem a forgalomstatisztikák láttán. 10 Gbps vonal, nulla csomagvesztés, a skype kapcsolat mégis értékelhetetlenül szar volt. Nem tudom, hogy csinálták (a Skype titkosítást szerintem nem lehet router sebességgel feltörni). Ha ezt beélesítik (nyilván csak akkor van értelme, amikor az egész lánc kiépült) az vicces lesz. nyilván a kreml intenzíven dolgozik azon, hogy maradjon kijárata, de hát ők is csak amerikából vásárolt eszközöket tudnak használni -- azokban meg ott figyel az NSA :) ez már a kiber-fegyverkezés frontvonala. számunkra (úgy értem, magyarország számára) igazából csak az a kérdés, hogy ennek az elektronikius vasfüggönynek melyik oldalára kerülünk, JELENLEG hivatalosan még úgy kezelik a magyar szereplőket, hogy mi a "nyugati" oldalon leszünk, de a folyosói beszélgetésekben ez már sokkal kevésbé biztos.
Phylaxa 2017. 06. 13. 11:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#13028
A hatályos EU törvények szerint nem. Merkeltől tudom. Többek között ő is elmondta nyilvánosan. Ha úgy érted, hogy fizikálisan, akkor nyilván oda mennek, ahova engedik őket. Tehát tőlünk beengedték őket az osztrákok. :) Ha pedig arra gondolsz, hogy nekünk kellett volna meggátolni ezt, akkor a világ összes tv társasága azóta is itt lenne és tolná az embertelen bánásmód filmsorozatokat. :)
Vazsmegyei 2017. 06. 13. 11:21
Előzmény: #13023  elemes
#13027
Na jó lenyomjuk a Putyint, hogy ne legyen gondod a fiókáival! Aztán milyen fiókákat tudsz majd kitalálni? Költői a kérdésem!
Törölt felhasználó 2017. 06. 13. 11:20
Előzmény: #13023  elemes
#13026
evatavi névvel is nyomta )) röhej
hatosa 2017. 06. 13. 11:20
Törölt hozzászólás
#13025
Vazsmegyei 2017. 06. 13. 11:18
Előzmény: #13018  Törölt felhasználó
#13024
Etessél csak hisz Magyarország nem biztuonságos ország! Etet téged egyetlen svájci bíróság is! Mi van a többi svájci bírósággal? Azoknak is ez a döntése? Egy, csak egy svájci bíróság van a migránsok pártján?
elemes
elemes 2017. 06. 13. 11:15
Előzmény: #13007  Vazsmegyei
#13023
tudok, de minek? putyinfiókák.
Vazsmegyei 2017. 06. 13. 11:13
Előzmény: #13020  Törölt felhasználó
#13022
Nagy vagy Macika! A svájci bíróság szerint Magyarország nem biztonságos ország! És szerinted? Neked a véleményed megegyezik a svájci bíróságéval, akkor gyorsan menjél Svájcba, hogy többet vissza se engedjenek. Magasan szárnyaló gondolkodókra nagy szüksége van Svájcnak!
Phylaxa 2017. 06. 13. 11:04
Előzmény: #13020  Törölt felhasználó
#13021
Maci! Magyarországon akkor meghozták azokat a törvényeket, amik miatt nem tudják visszatoloncolni hozzánk azokat, akik nálunk lejelentkeztek, de továbbmentek. Ennyi a sztori, amit természetesen ők is tudnak, csak hülyítik a társadalmukat, hogy ők továbbra is betelepíthessenek magukhoz. Tudod, "azért nem teljesítjük a kvótát, mert 3 ország nem akarja aláírni".

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek