Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
1378 2021. 05. 22. 19:24
Előzmény: #91499  kupec
#91500
Egész évben a cég könyvelője viszi a könyvelést. A könyvvizsgáló pedig év végén, meg ha kell vizsgálja a könyvelés tartalmát. Azért akkor tagadta meg akkor az aláírást, mert akkor látta amit látott és nem hónapokkal előtte. Ez sem bonyolult.
"A könyvvizsgáló a tevékenységét a törvényi előírások és a Magyar Könyvvizsgálói Kamara által kidolgozott standardok alapján végzi.A vállalkozótól független könyvvizsgáló feladata:
-    a beszámoló valódiságának és szabályszerűségének felülvizsgálata,
-    a számviteli rendelkezések és a létesítő okirat előírásai betartásának ellenőrzése,
-    és ennek alapján a beszámolóról a könyvvizsgáló állásfoglalását tükröző vélemény kialakítása,
-    a beszámoló záradékkal való ellátása (záradékolása)."
kupec 2021. 05. 22. 19:17
Előzmény: #91496  BladeBoris
#91499
"... ha tényleg semmi gond és tudjuk,hogy a saját kv hogy áll a rázósabb dolgokhoz."
Nézd meg Gyapjas úr portfólióját. Nem éppen az mondható el róla, hogy félne a rázósabb cégektől és ügyektől!
És milyen dolog az, hogy a pontosan 15 nappal a kgy előtt tagadja meg az aláírást? Korábban nem látta, hogy problémás? 
Szóval szerintem is bármi lehet még itt, sajnos ki kell várnunk a végét. 
1378 2021. 05. 22. 19:15
Előzmény: #91484  kupec
#91498

Kedves kupec!
Hát ebből!
https://www.mnb.hu/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/2021-evi-sajtokozlemenyek/a-jegybank-felfuggesztette-az-ott-one-reszvenyek-tozsdei-kereskedeset
De kimásolom neked pontosan a részt. hátha nehéz megtalálni.
"Az MNB a már beszerzett információk elemzését követően – a büntetőeljárásról szóló törvény rendelkezéseinek eleget téve – az OTT-ONE Nyrt. tevékenységével összefüggésben feljelentést is tett a Fővárosi Főügyészségen."
Ha tudsz olvasni benne van, hogy büntetőeljárásról szóló törvény, vagyis nem egy közlemény vagy tájékoztatás  hiányról van szó. A beszerzett információk pedig a könyvvizsgáló bejelentése alapján lehettek meg ilyen gyorsan és azonnal feljelentést is tettek miatta. Nem vártak heteket, hanem rögtön feljelentést tettek. Magyarán elég egyértelmű bizonyítékot láthattak, hogy rögtön feljelentést tettek.
Hamiskártyás_boy 2021. 05. 22. 18:57
Előzmény: #91496  BladeBoris
#91497
Szerintem nem erről van szó. A kv külsősként a bevallási időszakban foglalkozik igazából a céggel, a könyvelőktől kapott anyagok alapján. Itt a cégvezetés magabiztos volt és azt hitte hogy átcsúszik a beszámoló simán...nem így történt. Májusban - meg a kv- nak pisilni sincs idejük, nem hogy egy ilyen zűrös helyzetben nulláról kezdve, átnyálazni az összes 2020-as dobozokban lévő számlát. Én optimista vagyok, itt még akármi is lehet..
BladeBoris 2021. 05. 22. 18:48
#91496
Engem már igazán,b.ottul  érdekelne milyen probléma lehet az olyan,amiről senki nem akar beszélni, üzleti titok, de egyébként mindenki mossa kezeit, próbálja elbagatelizálni. A cég szerint nekik ehhez semmi közük, rajtuk kívülálló az ok, a kv csalást kiált,de semmi konkrétumot nem hajlandó elárulni és természetesen rajta is kívülálló az ok.
Senki nem hibás, a probléma gyökere elvileg a cég szerint nem is létezik,de a kisbüfikkel kib.unk izimból, valamint nem találunk a nem létező probléma megoldására senkit, amikor elvileg gőzerővel keressük.
Kv?? Már január óta kellett volna legyen egy talonban,ha ez a szerencsés nem írná alá,akkor legyen aki... ha tényleg semmi gond és tudjuk,hogy a saját kv hogy áll a rázósabb dolgokhoz.
A vezetés amikor ebbe belement (bármiről legyen is szó a probléma kapcsán) nem tudta,hogy ez baj lesz később??? 
Valakik megnyugtatták,h nyugi, elrendezzük?
Valaki pisztolyt tartott a homlokukhoz,hogy belemenjenek a nyilvánvaló nem tiszta bizniszbe? Rákényszerítették őket? (??)
Ha tiszta,csak a kv szerint nem tiszta,akkor miért nem csinálja meg másik kv?
Ha nem tiszta,akkor miért lépte meg a vezetés? Hülyék? Tőzsdén futó nyrt-ket éveken keresztül hülyék vezetnek?
Kérdések és minél több,annál inkább vagy egy nagyon pitiáner lopásnak vagy egy kva nagy átb.szásnak tűnik az egész.
Ha az előbbi,akkor nincs több kérdés,ha az utóbbi,akkor meg lenne újabb 100,de azt már (vagy még) felesleges feltenni. 
Törölt felhasználó 2021. 05. 22. 18:42
Előzmény: #91493  raus
#91495
FELHÍVÁS!
Készült egy e-mail. ( ott1coop@gmail.com ) , a közös 5% ügyében. Aki benne van küldjön rá egy e-mailt birtokolt darabszámmal. Itt összeszámoljuk mennyi jön össze.
Hamiskártyás_boy 2021. 05. 22. 18:40
Előzmény: #91493  raus
#91494
Találtam egy 2020. decemberi ng cikket. Az összes "titkos" minősítést megkapták baszki. A cég vezetőit, sőt az 5 % feletti tulajdonosokat is átvizsgálta az NVSZ. Ha ezek után lenyúlták a pénzemet, leírom veszteségnek, és ezentúl az utolsó filléremet is elköltöm magamra meg ingatlanra. (amúgy meg: nem védem ezeket, de ez a május hónap tényleg őrület a kv-i szakmában (több családtagom érdekelt a szakmában), május 31-ig be kell fejezniük a beszámolókat - szóval lehet hogy nem kamuztak azzal hogy most nem találtak senkit). Reménykedjünk a jobb folytatásban.
raus 2021. 05. 22. 17:49
Előzmény: #91486  Atti67
#91493
Rejtély az Idohuzas!!
Vagy kell a ceg vkinek vagy vki bepipult ellenük??!!
Elvileg egy premium peremén levő ceg magasrangú kapcsolatokkal pl NATO minősítés oda azért nem sokan férnek oda ha nincs minőség és megfelelo kapcsolatrendszer!!
richman
richman 2021. 05. 22. 17:29
Előzmény: #91491  kupec
#91492
Ha tényleg csalás volt, akkor nem sok érdekük van hogy egy kv. megvizsgálja a mérleget. Kv. nélkül még évekig el lehet sumákolni a tényeket. Szép lassan csődbe megy a cég, és megszűnik a problémájuk, a pénzünkkel.együtt.
kupec 2021. 05. 22. 15:42
Előzmény: #91490  Csakegyolvaso
#91491
Ez csak abban az esetben lesz így, ha valóban az időhúzás a céljuk. Én nem vagyok ebben olyan biztos. 
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 05. 22. 14:53
Előzmény: #91489  Csakegyolvaso
#91490
Majus 31-ig kel lleadni az eves jelentest ha nem teszik meg akkor meg 2 felszolitasig van idejuk.Valoszinu majus 31ig nem fognak talalni mert mine ljobba huzni akarjak az idot utana meg kel lvarni az elso felszolitast hogy kb mennyi ido kel la msodi kfelszolitasig.Nah valoszinu ott fog valami tortenni a szamitasaim szerint. xD
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 05. 22. 14:31
#91489
Meddig van idejuk hogy KV-t talaljanak?
kardos74
kardos74 2021. 05. 22. 14:31
Előzmény: #91487  Törölt felhasználó
#91488
Én is!
Törölt felhasználó 2021. 05. 22. 14:27
Előzmény: #91485  Atti67
#91487
Támogatom
Atti67 2021. 05. 22. 14:26
Előzmény: #91481  kupec
#91486
Jó kapcsolatok biztos,hogy vannak,nem hijába járt kint Máyer, Szíjjártó Péterrel Kolumbiában.Valamint a lélegeztető gépekre sem utalna előre az Állam 12 milliárdot csak úgy,egy garázs cégnek.Ezért nem értem,he ilyen kapcsolatok vannak,akkor miért nem találnak könyvvizsgálót.Ilyenkor is ki lehetne használni a jó kapcsolatokat.
Atti67 2021. 05. 22. 14:21
Előzmény: #91482  kupec
#91485
Akkor kezdjük el valahogy megszervezni az 5% saját érdekképviseletet,hogy kiderüljön minél előbb a KV gyanúsítása mire irányul.Ez egy nagyon jó ötlet,és szerintem sokan támogatjuk.Csak az a kérdés,hogy ki vállalja fel a vezető szerepét.
kupec 2021. 05. 22. 14:14
Előzmény: #91483  1378
#91484
"az MNB ennek következtében csalás miatt tett feljelentést a rendőrségen"

És ez melyik közleményből derült ki egyértelműen? A KV valóban csalás gyanúja miatt tagadta meg az aláírást, ahelyett, hogy záradékkal aláírta volna az utolsó, erre rendelkezésére álló napon. Pl. a Nord esetében a 2020. évi jelentés záradékkal lett ellenjegyezve, a záradékban pedig a KV elég erősen fogalmazott a csalás elkövetésének valószínűségéről. Vagyis, vsz, nem fekete-fehér helyzetről van itt szó, így találgatni tök felesleges - az ártatlanság vélelme meg mindenkit megillet. 
1378 2021. 05. 22. 14:04
Előzmény: #91482  kupec
#91483
Oh. Mintha egy ott-one közleményt olvasnék. Csak a lényeg hiányzik belőle, ami miatt az MNB felfüggesztette a részvényt. Vagyis hogy miért ment el a könyvvizsgáló és mit csinált az MNB. A könyvvizsgáló csalás gyanúja miatt nem írta aló az évest és az MNB ennek következtében csalás miatt tett feljelentést a rendőrségen. Ezt azért ne hagyjuk ki.
kupec 2021. 05. 22. 13:54
Előzmény: #91466  Hamiskártyás_boy
#91482
Egyelőre ott tartunk, hogy a KV megtagadta a 202. évi jelentés hitelesítését az utolsó napon, amikor ezt megtehette (esélyt sem hagyva a cégnek, hogy még iőben, azaz április 30-ig, másik KV-t keressen), amire a menedzsment felmondta a KV szerződését. Illetve tudjuk azt is, hogy az MNB, még korábban indított célvizsgálat eredményeként a tájékoztatási kötelezettség mulasztását állapította meg.  
.
Ti már bilincsek kattogásáról beszéltek, amikor a pontos tényállás sem ismert még. Ennek semmi értelme, csupán a hangulatkeltés. Első körben a saját érdekképviselet lehetne a cél, 5%-kal, hogy belelássunk a történésekbe. Utána lehet állást foglalni, valós információk alapján, és lépéseket tenni, ha szükséges. Legfőbb dolog a 2020-as jelentés rendbetétele, hogy visszaállhasson a kereskedés, és további szankciók ne történhessenek az MNB részéről. 
kupec 2021. 05. 22. 13:46
Előzmény: #91475  Hamiskártyás_boy
#91481
Pontosan ezen gondolkodtam el egy kicsit. Igen furcsának találom, hogy lényegében semmilyen cikk nem jelent meg eddig az OTT1-ben történtekről. Ha NER-es cég lennénk, már rég lecsapott volna rá az ellenzék, hiszen mindenre lőnek ami mozog, mindenből előnyt próbálnak maguknak kovácsolni. Szóval én azt gondolom, hogy az OTT1 nem NER-es cég, csak voltak/vannak jó kapcsolataik, így a lélegeztetőgépes bulit rajtuk keresztül bonyolították. Nem mellékesen így az ellenzék sem mondhatta, hogy már megint saját cég kapta ezt a hatalmas üzletet - ami, mint tudjuk, nem nyereség elérésére irányult. 

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek