Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 22:19
Előzmény: #91019  Törölt felhasználó
#91020
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 22:16
Előzmény: #91018  Törölt felhasználó
#91019
Igen, errol, ezekrol beszelek. Tovabba erdekelne meg a vitorlas broker tulajdoni valtozasai. Vajon kiszorta a felfuggesztes elott? 
Az MNB t is erdelki vajon? - koltoi kerdes. 
https://forum.portfolio.hu/topics/bux-index-bux-hatarido-bet/22449#7680897
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 22:09
Előzmény: #91017  Törölt felhasználó
#91018
Főleg a 2020. 09. 24. 17:47 hsz-ás
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 21:27
Előzmény: #91016  Törölt felhasználó
#91017
Ez is regi, de a torolt felhasznalo hszi erdekesek:
https://forum.portfolio.hu/index.php/topics/ottone/22291?oldal=819&limit=100
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 21:07
#91016
Foglalkozzunk már az ottvel elég ez is nem kell a szélsődéges hólyagos nyavajgás a tökéletesnek hitt ideától.
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 20:59
Előzmény: #91014  kupec
#91015
kupec 2021. 05. 16. 15:35
Előzmény: #91012  Idea
#91014
Tökéletresen értem a roma hasonlatodat, és egyetértek vele, de a "szükséges és arányos mérték" túllépését nem tudom elfogadni. Nyilván az adott helyzetben, érintettként (a késelésről beszélek), nehéz megítélni, hol   húzódik a megfelelő határ - így, ha ez ember túllépi azt, akkor az megtörtént, visszacsinálni már nem lehet és viseli érte a felelősséget. De büszke semmiképpen nem lehet rá, hogy túllépte a határt! Olyan esetekben pedig, amikor nem azonnal kell dönteni a válaszról és annak végrehajtási módjáról ez még fokozotabban érvényesül. Én csupán ebben az aspektusban bíráltalak, mert némi büszkeséget éreztem olyan dolgok leírása kapcsán, amelyek - az én mércém  szerint - már túlmennek a vagányságon/törvényességen. 
Idea 2021. 05. 16. 13:42
Előzmény: #91010  kupec
#91013
(Részemről még az arab terrorizmust is pozitívan ítélném meg - pedig nem rajongok értük, pökhendi, sunyi népségnek tartom a kicsi minta alapján akikhez volt szerencsém -, ha nem ártatlanok ellen irányulna. Hanem azoknak az erőknek a felsővezetésére (politikai, katonai netán gazdasági) akikkel az araboknak bajuk van: izrael, usa esetleg néha-néha uk. Nem metrót robbantani vagy teherautóval belehajtani a tömegbe, hanem kilőni netanjahut egy távcsövessel 2km-ről - sokkal elegánsabb, szebb, nemesebb :) feladat lenne, nem beszélve a tett megítéléséről. Igaz nehezebb is.
.
Kíváncsi leszek milyen reakció jön az al-jazeera lebombázására, megsemmisül -e mondjuk 100 mrd usd izraeli vagyon szimbolikus helyeken és cégekben. Nyilván előzetes figyelmeztetés után, hogy - mondjuk - a goldman sach-t tessenek kiüríteni, mert félóra múlva már csak por lesz a helyén.)
Idea 2021. 05. 16. 13:31
Előzmény: #91010  kupec
#91012
Oké, nem akarlak leminősíteni magamban arra a patkány szintre aminek az elsöprő többséget gondolom, üdítő érzés ha az ember kivételre talál a mocsokban. Hátha ilyen üdítő kivétel vagy.
.
Hogy értsd: ha a cigány késsel támad rád éjjel külterületen és van nálad is egy kés mit teszel? Én megragadom az esélyt és előveszem a saját késem. (Konkrétan volt is már ilyen, konkrétan velem, éjszaka, külterületen... A kés természetesen szabálysértő módon volt nálam...) Úgy gondolom, teljesen rendben van ha a támadásra a védekezés a válasz. Ha ez a támadás aljas módon történik - SZERINTEM - istenadta jogunk, hogy bármely módon fellépjünk ellene - merthogy nem adtam okot aljas támadásra -, akár úgy is, hogy a védekezésünk módja a támadás módjánál aljasabb lesz. "szükséges és arányos mértéket túllépi" - nem biztos, hogy van módunk mérlegelni és megválasztani/finomhangolni az eszközöket.
.
Annyiban van egy kis igazságod, hogy pl egy végrehajtó törvényes vélelem vagy bírói ítélet alapján jár el és ki vagyok én, hogy a törvénnyel szembemenjek? Ha rossz a törvény, megtagadhatjuk - írták a nagy gondolkodók. Minősíthetek -e én magam egy törvényt rossznak? Hát hogyne, annyit kell megnéznem, hogy az a szabály engem tendenciózusan rossz helyzetbe hoz -e ha néhány nagyon általános alapelvet betartok vagy arányos -e a szankció annak fényében amit szankcionálni akar. Vagy ha rosszul alkalmazzák a jó törvényt, felléphetünk-e az alkalmazóival szemben? SZERINTEM igen.
.
Csak a baj itt az, hogy az országot bólogató jánosnak nevelik. Dolgozz, adózz, tűrj és kussolj. Kötelesség mint égen a csillag, ha jog kellene lepattintanak. Engem is annak neveltek egyébként. Ennek talán az az oka, hogy nincs saját képviseletünk, saját kormányunk, nem magyar kézben van se a hatalom, se a gazdaság, se az oktatás, se a közigazgatás, se a rendvédelem - se semmi.
kupec 2021. 05. 15. 22:24
Előzmény: #91010  kupec
#91011
Bocs: ítéled meg
kupec 2021. 05. 15. 22:21
Előzmény: #91009  Idea
#91010
Köszönöm a választ, de rosszul ítélet még, vagy csak egyszerűen nem akarod érteni mi a problémám a módszereiddel. "Mert ő maga nem mer megtagadni egy felszorzott uzsorahitelt, nem mer ellentmondani egy fmh-nak, nem mer perre vinni egy törvényes vélelmet, nem mer pénzügyminiszterig vinni egy apeh határozatot" - eddig egyetértek Veled, hisz ez arról szól, hogy kiálltál az igazságért és ez a helyes hozzáállás. 
.
De amit ezután írsz, vagyis "nem meri se átbaszni a végrehajtó fejét se megfontolandó ajánlatot tenni neki sármos afganisztáni magyar veterán barátai közvetítésével", azzal már nem tudok egyetérteni, mert ezek már ugyanazok a típusú módszerek, mint amelyekkel szemben fel vagy háborodva, ha Veled szemben alkalmazzák őket. Nem mellékesen az előző hozzászólásomban is csupán ezt írtam le, vsz félreérthetetlenül.
Idea 2021. 05. 15. 22:00
Előzmény: #90992  kupec
#91009
(Tulajdonképp azért tartunk itt, azért van ezermillíó görénység, átverés, pénzügyi terror, sőt cigányterror is néhol ebben az országban mert a hozzád hasonlók nemhogy belenyugszanak abba, hogy minden következmény nélkül fosztogatnak bennünket és belénk rúgnak, de még egyenesen rühelled is azt aki ebből a gödörből/csapdából igyekszik kikerülni.
.
Szolzsenyicin, Gulag, 1991-ben jelent meg nálunk, sikerült hozzájutni még akkor. Ő írja, hogy a nép csak csodálkozva és ellenszenvvel, némi félelemmel és kis közönnyel figyelte azokat akik ellenszegültek a tapasztalataik fényében - azaz némi nyomozati vagy gulág tapasztalat után - a sztálini rendszer görénységeinek, bár először azok is csak belenyugvással tűrték ami történik velük. Közember közember ellen, az elnyomó hatalmat támogatva.
.
Ami most van nálunk, az pénzügyileg rosszabb mint a sztálini renccer volt emberi jogok tekintetében. És a nép is olyan, hogy eltaposandó férget lát abban - bennem pl - aki a nyilvánvaló fasssságokkal szembemegy. Mert ő maga nem mer megtagadni egy felszorzott uzsorahitelt, nem mer ellentmondani egy fmh-nak, nem mer perre vinni egy törvényes vélelmet, nem mer pénzügyminiszterig vinni egy apeh határozatot, nem meri se átbaszni a végrehajtó fejét se megfontolandó ajánlatot tenni neki sármos afganisztáni magyar veterán barátai közvetítésével. Hiába érze a méltánytalanságot, igazságtalanságot, egyértelmű kifosztást, csak magában morog és szidja azt aki tesz ellene.)
Idea 2021. 05. 15. 21:04
Előzmény: #90992  kupec
#91008
(Stockholm szindrómás vagy. Szereted az elnyomóinkat. Mint az ország is.
.
Ha a komoly igazságtalanság törvényesen nem orvosolható, részemről megteszek mindent, hogy orvosoljam - bármit jelentsen is ez különböző helyzetekben. Ahhoz gratulálni kellene inkább, hogy az ügyek nem úgy oldódtak meg, hogy köröznének életellenes tettekért. Mert lenne egy pár tetű akit inkább elütni kellett volna mint kivédekezni a támadását. Használtam a jogot, kicsavarva, ugyanúgy ahogy ellenem használták.
.
És ne felejtsük el, hogy engem támadtak meg, én csak védekeztem.)
IF 2021. 05. 14. 21:32
Előzmény: #91006  Foxtrader
#91007
Cicamica, te mast irtal, allitottal. Egyebkent ovatosabban bannek az allitasoķal ha a helyedben lennek. Allitsal majusfat jobb hijan.... az meg belefer  majus van.
Foxtrader 2021. 05. 14. 16:30
Előzmény: #90997  IF
#91006
Több részletben lehet 20%, tehát több cég v több magánszemély nevén.
Foxtrader 2021. 05. 14. 16:29
#91005
Üdv, megnézte végre vki a részvényesi könyvet?
richman
richman 2021. 05. 14. 15:28
Előzmény: #91002  Atti67
#91004
Szerintem a közgyűlés után is lesznek homályos hetek, de abban biztos vagyok hogy a kv. dolgot Dadan Karambolo szavaival élve "amit nem tudsz megoldani pénzzel, azt oldd meg több pénzzel" elv mentén lehet rendezni.
Törölt felhasználó 2021. 05. 14. 15:00
Előzmény: #91002  Atti67
#91003
Koszi. 
Atti67 2021. 05. 14. 14:53
Előzmény: #91000  Törölt felhasználó
#91002
Szerintem a közgyűlésig semmit nem fognak közzétenni.Én is bízom benne,hogy jobbra fordulnak a dolgok.
Törölt felhasználó 2021. 05. 14. 14:17
Előzmény: #90999  richman
#91001
Orulok, h te is optimistan latod a jovot. 

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek