Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 11:13
Előzmény: #78758  Törölt felhasználó
#78760
36 millka papír. Mennyi lehet a közkéz? Kik a tulajok, hol vannak, mikor lépnek elő? Tőkeemelés? Mi, mikor lesz a következő nagy hír? Vannak még kérdések. Ne feledjük, Kínával, a magyar állammal üzletelünk.  Láttam a tévében Szijjártót amikor Kínát magasztalta. Azt éreztem, tulajdonos. 
Zsimo
Zsimo 2020. 04. 24. 11:10
Előzmény: #78758  Törölt felhasználó
#78759
Ott szvsz nagyon jó! 
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 10:57
Előzmény: #78754  Zsimo
#78758
Elképzelhető. Nem szabad egymáshoz hasonlítgatni a papírokat. Ottóból csak egy van a BÉT-en!
spqr69 2020. 04. 24. 10:56
Előzmény: #78752  spqr69
#78757
Van egy cég, amelyik a vírushelyzet nemhogy nehezebb helyzetbe hozna, hanem nopláne helyzetbe: lsd horvát megrendelés e-oktatás...BIB.....és még majd jönnek sorjában minden bizonnyal, mikor jönnek hírek: bármikor....
Nagyságrendileg javuló fedezeti hányad várható idén( szerverpark, múlt év mérföldkő megbízásainak ismétlődése esetén...., javuló eps, a cég megítélése piaci forgalma( gyakran volt top 5) , ezek mind nagyon biztatóak......ismét van kockázat eladni, vannak akik ezt shortnak hívják( szóval eladni) 
Piac állapota : én ultra bear vagyok, kb várok a magyar gdp- ben 6 % feletti éves( éves!!)  csökkenést ebben a környezetben nem könnyű felfele haladni, viszont annál értékesebb.....
Jön még eladási hullám, akár olyan is ami az egész piacra nyomást gyakorol, és igen a kicsik ilyenkor szintén tudnak esni.. a második hullámban már kevesebb pánikoló van, viszont sok kényszeres( kell a cash!!! , lsd magyarok kivett pénzei az elmúlt hónapban , ami sztem folytatódik,.szóval cashnyomás bármikor jöhet, és érthető is, ha lenne papírom mondjuk 250-ről, és az ár lenne 220, a család meg otthon akkor sell...., de itt jön be a DE : tőzsdére csak olyan pénzt viszünk, amit el is lehet bukni, szebben megfogalmazva, amire évekig nincs szükségem....nyilván nem azért tőzsdézünk, hogy bukjunk, de minek pánikolni? Aki adott 120 alatt, az most mit csinál: vagy befejezi egy életre, vagy keresi a buyback pillanatot... sztem a részvény rsi- je azt mutatja a cég ok( most kb 60-70) , ha nem lenne ok, 50 alatt lenne, a kérdés kioldalazva megyünk -e le mondjuk45-55 közé, vagy esünk is??? Nem tudom : fibo szintek( fejből: 180-185; 155-160) az alá minek menne? 
Persze mehet, nehogy itt kitalálja valaki , hogy felbeszélem , de mostantól azt a risket futja minden papírnélküli, hogy egy tőkeemeléses hír, egy szisztematikus bejelentés, egy újabb lélelegeztető??.... mind -mind nagy upside potenciált jelenthet, mert a részvény sztem sokat tisztult a múlt hónapban: kevesebb hazárdőr, több befektető, de ettől még az ár bármerre is mehet rövidtávon.

Szombati gondolatok voltak: nem érdemes újraírni : ctlc-ctrv
Ugyanaz a helyzet, lehet cashelni, de bármikor felülírja egy hír: aki adott ügyesen 205-215 között , eddig esélytelen volt visszavenni nyerőben.....de én pl most , hogy rsi 70 ugyanazt gondolom : ta alapon eshet, funda alapon meg? ha nem jön hír akkor buyback olcsóbban , és sztem a vadászok száma növekszik a dámszarvasok meg fogyóban az erdőben......
Részvény elmúlt napi mozgásával feljött a dobogó második helyére a tetszőleges tavalyi záróár(245 prompt ár 229) tekintetében: első a richter, de ha van más papír ami jól ment írjátok le , mert a többi kicsit csak félszemmel, ha egyáltalán nézem....richter meg más kávéház!
OTTÓ idén eddig jól hasít, pedig megnézte a pince alját jó alaposan ........

Hekis 2020. 04. 24. 10:56
Előzmény: #78751  bumm
#78756
Erre biztosan jó, én sem úgy értettem. De ebben a bezárkózásban sokminden mást is ki lehetne aknázni. Jó Kínai kapcsolat, olcsóbban beszerezhető eszközök otthonra, annak akinek nincs. Amivel elérhető lenne az oktatás, amit ők közvetítenek. Kínával jó a kapcsolat, ők előbb bezárkóztak, látni lehetett ott mire kényszerül az ember átalakítva a hétköznapjait, munkáját. Erre az információ szerzésre is lehetett volna használni azt a néhány hét előnyt. Senki se gondolhatta komolyan, hogy a mai világban, ahol az egyik percben még ezen a földrészen vagy pár órával később meg egy másikon, hogy ez a vírus nem robban be. Idő kérdése volt csak és eljött. De nem csak néhány hónapig lesz így. Jövőre ugyan úgy itt lesz. A távoktatás, otthonról végezhető munka, konferenciák élő közvetítése, üzleti tárgyalások távoli kapcsolatban és még sorolhatnám ugyan úgy szükséges lesz. Oltás ide vagy oda. Ezek vinnék előbbre. A mostani beszerzések jövőre nem lesznek ekkora volumenüek, ha lesznek. Idei évre jó, de ezzel ki is fut. Egy cég életében nem a hírtelen felfutás, hanem a tartós építkezés a meghatározó és azt megtartani. Ilyen téren az elmúlt évek ezt mutatják. Enélkül sem lett volna a vezetőség állítása szerint akkora hatással a cég életére a vírus. Én speciel azt is elfogadtam volna, ha idén van némi visszaesés, betudva a helyzetnek. A jövő évi bevételnél mit magyarázzunk meg az idei 10 milliárd feletti árbevétel után egy esetleges több 10%-os visszaesésre esetleg negyedelésre? Ettől független tényleg örülök a mostani dolgoknak. Hiszek a cégben és tartom a pakkom.
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 10:53
Előzmény: #78743  Nemtomicsináljak
#78755
Nincs két egyforma. Főleg, hogy az Ottó egy kivételes helyzetű, becses madár, ki magasra száll majd, szerintem is. 
Amúgy korrekt, köszi, minden jót!
Zsimo
Zsimo 2020. 04. 24. 10:50
Előzmény: #78753  Törölt felhasználó
#78754
Futurban méltán rosszhírű speka dumálta fel majd borította ahogy szokta. Aki rá hallgatott bukóban lesz jó soká.
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 10:46
Előzmény: #78745  Nemtomicsináljak
#78753
De mire ment a Futur és mire megy az Ott?
spqr69 2020. 04. 24. 10:15
Előzmény: #78750  kata311
#78752
Az ötös a szerencseszámom a 8 -ast meg forgassuk el és irány a végtelen:-)
bumm 2020. 04. 24. 10:05
Előzmény: #78746  Hekis
#78751
Nem egészen pontosan látod a helyzetet, ez a megrendelés a túlélésre jó a célok nincsnek feladva. IT cég marad és megerősödve jön ki ebből a válságból, amit nagyon kevés cég mondhat el magáról. Én már akvizíciókat látok nagy terjeszkedést és 400-500 forintos árfolyamot!! 
kata311
kata311 2020. 04. 24. 10:03
Előzmény: #78700  Törölt felhasználó
#78750
érdekes számok 55 555 855,5 ft a forgalom......:))
Nemtomicsináljak 2020. 04. 24. 09:55
Előzmény: #78747  Törölt felhasználó
#78749
Persze az is benne van ,akkor így jártam 😉
patfaur
patfaur 2020. 04. 24. 09:48
#78748
R 233,0  54 M
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 09:47
Előzmény: #78745  Nemtomicsináljak
#78747
Nehogy elmenjen a vonat😁 előtted, ha már ennyit vártál itt, lehet érdemes lett vna még egy kicsit. 
Hekis 2020. 04. 24. 09:43
#78746
Én örülök a mostani megrendeléseknek, azt jól mutatja, hogy a kapcsolatrendszerük nagyon mély és meghatározó jelentősséggel bírhat más országokban (lásd Kína). Azonban jobban szeretném, ha a korábbi úton elindulva amit évek alatt kiépítettek, együttműködések, kizárólagos forgalmazás és itt folyamatosan közzétettek, az fordulna termelővé. Jobban tetszene, ha a tavaly év elején elindult Sparos vonal is több szerződést hozott volna, vagy a Horvát üzlet, esetleg a nyári nagy megrendelés. Hogy csak a nyélbe ütöttekből induljak ki és nem a majd egyszer jó lesz dolgokból. Ezek az eszközbeszerzések nagyon jók számokban. Nyílván meglesz a várt eredmény is belőle pénzügyileg. De ezek a jelen helyzetre fókuszálnak és valószínű időszakos rövid kifutással, aminek a kapcsolaton kívül nem sok köze van a cég igazi működéséhez, profiljához. Jobban örültem volna egy online streaming platformnak, amit elindítanak az otthoni oktatáshoz. Mondjuk kezdetben egy meghatározott szűk kőrnek és ingyen pl általános iskolák. A többi meg jött volna magától középiskolák, egyetemek, vállalkozások. A továbbiakban ez egyetemi levelezős tanfolyamok. A home office nagy szerepet fog kapni ez után is. A szerverpark magvan hozzá, használhatnák erre. A streaming közvetítés tapasztalata megvan hozzá. Ez a későbbiekben is termelő tevékenység lehetne. Hosszú távon ehy állandó bevételi forrás. A lélegeztető addig működik még le nem kapcsolják. De részvényesként továbbra is várom a jó bejelentéseket. A hosszú távú építkező jellegűeket meg pláne. Nem rövid távra szálltam be két éve, úgyhogy én tartom még egy jó darabig, hogy a céláram elérjem. További jó kereskedést mondenkinek! Hajrá Ott1
Nemtomicsináljak 2020. 04. 24. 09:40
Előzmény: #78744  Törölt felhasználó
#78745
Látjuk a folyamatot futurban is, egy napra meghúzták most megy vissza sajnos🤔
Most a legjobb stratégia az értékelhető hozamot zsebre vágni és készpénzzel várni a következő beszállót😉
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 09:37
Előzmény: #78743  Nemtomicsináljak
#78744
Korrekt r 234
Nemtomicsináljak 2020. 04. 24. 09:32
Előzmény: #78741  rbbj11
#78743
Hát mindenki saját stratégiája elképzelése szerint kereskedjék.
Én is kiszórtam tegnap a pár napja 200 on vett játszós papírjaim 235 ön.
Jelen viszonyok közt talán ez a jó stratégia. Jöhet akármilyen jó hír ,egy max két nap után ajánlatos realizálni.
elmúlt időszakban sokszor vártam kitartóan fél évig -évig papírokban az óriási emelkedésre, hisz jó hírek azt támasztották alá, mégis végül örültem ha 0 ban, illetve kis bukóban kidobtam.
Nagyon jó papír az Ott1, jelenleg talán a legjobb a béten ,de ezen időszakban ennyi van benne. ha tudom visszaveszem 210 körül ha nem akkor lesz más lehetőség.
Nagyon sok szerencsét kívánok a benne lévőknek továbbra is 😉
patfaur
patfaur 2020. 04. 24. 09:24
#78742
R 230,0  42 M
rbbj11
rbbj11 2020. 04. 24. 09:20
Előzmény: #78739  Törölt felhasználó
#78741
szórják 230on is a beragadtak, nullában is nagyon meg akarnak szabadulni töle....tipikus kezdö spekák terepe lehet ez a rv: vettek belöle ok nélkül és álmokra alapozva 230on, kitartottak 90-nél is, most pedig, amikor alaposan indokolttá vált 300-400 is, szórják mind a megvadultak, hogy nullában szállhassanak ki veszteség helyett.
Ki jár jól? A brokijuk, és akik annak idején eladtak nekik, és akik most vesznek tölük. Nagyon okosan ültek benne 1-3 évet nulla hozamért és fizették a brokit, számlavezetési díjat.

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek