Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hali
hali 2018. 10. 08. 08:23
Előzmény: #42158  kimpaa
#42160
Mennyire nem értenek emberek a mg.-hoz.
zsoltee77
zsoltee77 2018. 10. 08. 08:16
Előzmény: #42157  Törölt felhasználó
#42159
Nekem is jó megérzésem van az októberrel kapcsolatban, viszont nem általánosságban. Szerintem most elválik egymástól a papírok tömege. Ahol van sztori, az emelkedni fog, mert jönnek pozitív hírek, a többi fundátlan bóvli papír megy a kevesbe, vissza a helyére. Hó végére az alábbi tippjeim vannak.
Konzum 350, opus 600, 4ig 600, appeninn 600, ott1 250, futur 40Ft, nutex 30Ft, nord 25 Ft, set 180.
kimpaa
kimpaa 2018. 10. 08. 08:10
Előzmény: #42141  Jockey-Bacsi
#42158
Hát igen, ez az informatika bérrally ez azért nem évtizedek óta megy, hanem kb 3-4 éve. Vagyis korábban azért nem volt ekkora különbség az átlagbér és egy informatikus bére között. Vagyis valóban nem lehetett azzal se gyorsan elérni dolgokat, de még mindig gyorsabban mint más állással. 
Most hogy betörni látszik az ipari forradalom 4.0, automatizáljunk mindent felkiáltással, így már megváltozott a helyzet. Szerintem egy esetleges válság is csak stagnálást tudna hozni, egyébként ez a száguldás folytatódik.
Az Ott-one ennek a sztorinak a része. Én ezért hiszek benne. A hiba annyi volt, hogy a másik infós céget a 4ig-t egyáltalán nem vettem figyelembe. Pláne hogy ML is megérkezett bele.
 
A termöföld mindig is többet fog hozni, pláne hogy ennyi EU támogatás érkezik rá. Nem véletlen, hogy az egész orbanescu slepp földekből vásárolt be, amit persze baxnak megművelni, elég a támogatás, abból is vígan megélnek. Képmutató banda e téren is.
Törölt felhasználó 2018. 10. 08. 08:08
Előzmény: #42155  Jani-ndex
#42157
Szép jó reggelt mindenkinek ! Nemtudom hogy miért ,de az egyetlen papír ami miatt nem aggódom az OTT1,akár hogy is jönnek itt a negatív kommentek. Én szinte biztos vagyok benne hogy ez ami most itt a papír körül megy, az nem más mint a hír előtti pánikkeltés!! Sokakkal  eldobatják a papírjaikat,de majd bosszankodni is fognak a rossz döntésük miatt . Jó kereskedést és kitartést mindenkinek ! (Jani-ndex-szel teljesen egyettértek )
Jani-ndex 2018. 10. 08. 08:03
Előzmény: #42141  Jockey-Bacsi
#42156
Gratulálok, bátorság kell az ilyen stratégiai gondolkodáshoz és döntéshez! Örülök, hogy be is jött! Nálam is volt több ilyen momentum az életemben. Az OTT pakkommal is azt érzem, hogy jó lóra teszek vele. Nem tudom megmondani miért, de nagyon jó megérzésem van, valami jó irány lesz! Remélem, nem a jól sikerült hétvége miatt van csak ez :-)
Jani-ndex 2018. 10. 08. 07:58
Előzmény: #42153  goodquestion
#42155

Nem értek egyet veled. Szerintem saját magad nyomod egy pesszimista spirálba a türelmetlenséggel. Egyetlen üzleti szál sem gyorsvonat, amikre várunk a cégtől. Sem egy kormányzati megrendelés (beleértve a katonákat), sem egy BÉT kategóriaváltás. Ez utóbbinak ráadásul utánajártam, mert izgatott, hogy mi történik. Felhívtam múlt héten a BÉT-et, és egy kedves ügyintéző elmondta, hogy pont nemrég tartottak tájékoztatót e témában. Jelenleg minden cégtől bekértek adatokat, és a Nemzeti Banknál van a labda, hogy a BÉT számára engedélyezze a folyamatot. Azt mondta, hogy 2019. január előtt biztosan nem fogják jováhagyni! Megkérdeztem, hogy ezt a történést mondjuk egy tőzsdei cégnek nem kellene-e kommunikálni a befektetők felé.  (nem mondtam, hogy melyikben vagyok érdekelt) Erre azt mondta, hogy hivatalos csatornán nem kommunikálhatja, mert tőlök sem kapott senki olyan hivatalos értesítést, melyre alapozva szabadna ez feltenniük a közzétételekre.
Nem aggódok, valamiért olyan megérzésem van, hogy e hónapban több jó hírt kapunk, mint vártunk. Szerintem vissza fog jönni a tavalyi október.
Mozzarella
Mozzarella 2018. 10. 08. 05:31
Előzmény: #42142  Jockey-Bacsi
#42154
Tudtam, hogy közöd van az olajhoz! A dió pedig olajos növény. Én is köszönöm, hogy megosztottad pályafutásod történetét.
goodquestion 2018. 10. 07. 23:50
Előzmény: #42152  goodquestion
#42153
A kategóriaváltás megszellőztetése is csak egy beetetésnek tűnik utólag, teljesen elhalt ez a téma is, nem csodálkozom, hogy egyre többen ráunnak erre a papírra. Ma már talán a feltételeknek sem felelnek meg, teljes az érdektelenség vevői oldalon, a forgalom említésre sem méltó. Már csak az örök optimisták és a beragadtak lelkesítik itt egymást, illetve azok, akik ráérnek akár évekig ülni benne. Számomra teljes csalódás az egész, csak azért nem dobtam még ki az egészet, mert volt hogy Mol-ban illetve OTP- ben ültem közel 2 évig kényszerből, amikor végre nullában, kicsi pluszban kivágtam, akkor kellett volna várni mindössze még 1-2 hónapot, tanultam belőle, de Telekomot dobtam bukóban tavaly nyáron, csakhogy le ne maradjak az Opus-Konzum történetről. Néha leírom hogy hajrá OTI, de ez már csak kincstári optimizmus.
goodquestion 2018. 10. 07. 23:34
Előzmény: #42147  Royalfroccs
#42152
Egyetértek, most már a cégvezetésnek is illene kommunikálnia valamit. Sajnos ez nem az erősségük. Több mint egy hónapja állt fel az Operatív Igazgatóság, de semmi bővebbet nem hallottunk erről, nincs hír új üzletkötésekről, előre bebiztosították magukat a titoktartási szállal, hogy ne kelljen foglalkozni a befektetőkkel, csak akkor, amikor a pénzükre van szükség. Lassan egy éve, hogy nincs érdemi elmozdulás a kolumbiai kapcsolatokban, egyre gyanúsabb, hogy tényleg mutyi az egész. 
goodquestion 2018. 10. 07. 22:30
Előzmény: #42141  Jockey-Bacsi
#42151
Ehhez csak gratulálni tudok és jó egészséget kívánni! Valóban szép történet sok munkával mögötte. Így már értem az örök optimizmust, ami persze lehet, hogy előfeltétele is egy ilyen életútnak. :) 
tozsdekrach
tozsdekrach 2018. 10. 07. 22:19
#42150
nem szabad sztem túl sokmindent belemagyarázni a 4IG ralliba (örökké nem fog az sem menni).. ez az OTTone, ez egy másik cég, ráadásul újra jócskán túladott..
Brother1 2018. 10. 07. 21:58
Törölt hozzászólás
#42149
Wiwa 2018. 10. 07. 20:45
Előzmény: #42147  Royalfroccs
#42148
az a 2-3 millió EUR-es szerződés nekem nagyon gyanús , de nagyon ! 
Arra megy az ár amerre a bennfentes érdekek diktálják ! Ha el akarnak még adni akkor speka fel ! Egyelőre számomra ez a  papír még a mutyi kategória ! 
Royalfroccs
Royalfroccs 2018. 10. 07. 19:37
#42147
Nos egy kis más,(OTT-ONE) a múlt hónapok-napok OTT eseményeinek a számomra a következőket sugallta/ja.
   - akinek volt részvénye és jegyzett az szépen kitárazott 300 környékén (mondhatott itt akármit),
   -  érdekes módon a tőkeelmés után szárnyalt az árfolyam , egészen a jegyzés végéig, és jöttek a hírek is(pl. 2misi        euro értékű szerződés STB..) 
    - jött a nyár, mindenki nyaral, csak a türelmetlen OTT részvényes várja, hogy végre ismét emelkedjen az ár,(de             mire, se hír se kereskedés szinte az egész BÉTEN) lassú lecsorgás veszi kezdetét,
    - állítólag egy nagy részvényesünk el kezdte adni az OTT részvényeit, hogy mást vegyen (szíve joga) de ez is , ha         igaz lefelé tolta az árfolyamot, mivel nem volt vételi oldal, ami a mai napig sem épült ki,
    - sokan átpártoltak más részvényekbe pl.4IG, mint amit én is írtam már több napja (de én nem OTT adtam érte)       -   és végül mindenki teljesen elcsigázott ( aki 300-on vette az nagyon, aki jegyzett 250-en az s, aki mostanában           vett 220-környékén az bizakodó, hogy ettől már csak jobb lehet) 
 Ezek után mit várhatunk  a közel jövőben? 
 Ígéretekből van bőven ,nem írom le, mert az túl hosszú és ismétlés lenne, de most már a cégvezetésnek is illene kommunikálnia valamit.
Amíg a  4IG (és esetleg a Konzum )rally le nem zajlik, csak esés jöhet bárhogy is fáj, nekem is! 
 
Továbbra is hiszem, hogy látunk ettől sokkal, de sokkal szebb napokat is mint OTT részvényesek.
d_mode
d_mode 2018. 10. 07. 19:13
Előzmény: #42141  Jockey-Bacsi
#42146
Egy igen jó történet jockey :)
Csaba40 2018. 10. 07. 19:06
#42145
Venni és venni! Le menne 200 alá annak örülnék , mert akkor jobban bevásárolnék. Mert ez a papír a jövőben jó lesz. Türelem rózsát terem. 
wallasz
wallasz 2018. 10. 07. 18:50
Előzmény: #42141  Jockey-Bacsi
#42144
Kösz, hogy leírtad! Én a közgazdász pályát jártam végig (egész Phd-ig), de 38 évesen messze állok attól, amit te már elértél, szóval nem volt hülyeség a skip 19 évesen :) (igaz, te infósnak tanultál)
Metwolf
Metwolf 2018. 10. 07. 18:50
Előzmény: #42141  Jockey-Bacsi
#42143
Kellemes olvasmány, köszönjük! :-)
Jockey-Bacsi
Jockey-Bacsi 2018. 10. 07. 18:48
Előzmény: #42140  HoStrucc
#42142
Tavaly Petikee is az lett :) a legjobb dolog, hogy nincs főnök, nincsenek idegesítő emberek , senki nem osztja be időmet ... de persze a kép úgy teljes, hogy hozzáteszem a feleségem is (31) szabad :) aztán aki szeretne dolgozzon csak 65ig ! Ez alól persze Kimpaa azért lehet kivétel, mert szereti is amit csinál :) meg gondolom értelmiségibb közegben mozog ! Az más tészta ! Én ezt inkább szívásnak éltem meg ! A tőzsdének, és ML nek rengeteg mindent köszönhetek ! Csak annyi időt szánok erre , mint Sobadi, vagy Kimpaa, illete Zsoltee ..stb :) Hát az Arcok :) 
Jockey-Bacsi
Jockey-Bacsi 2018. 10. 07. 18:43
Előzmény: #42139  goodquestion
#42141
Válaszolok szívessen :) 
.
Nos, én igazából jártam külföldön, ott sokat dolgoztam évekig , két munkahelyen, takarékoskodtam, és befektettem a pénzt a tőzsdén egy cégbe (pannergy) , a pénzem egy másik részéből, termőföldeket vettem, erdőt, rétet ! Ezeket bérbeadtam, de volt olyan rész is, amit én műveltem ! Az ebből befolyó pénzt szintén visszaforgattam az agrár területre, mert úgy gondoltam, hogy megéri ! Nem is sajnáltam, mert igazából szép , növekvő ereményeket értem el ! Lett Diós, gyümölcsös, szántóföldi kultúra stb. ! Ez igazából befektetés is, gyerekkori vágy, természetszeretet, hobbi ! De persze ésszel ! Közben , párhuzamossan hazajöttem Londonból, megtaláltam a páromat, együtt éltünk Budapesten, de szükségem volt munkára , így lett egy alkalmazotti státuszom ! A földtől vártam a megváltást ! Ami annyit jelent, hogy kifizetem az államot, senki nem szól bele hol élek a földön, hogyan élek, kivel élek, miből élek ! Utáltam beosztott lenni, de nem volt más választásom ! Mindig is kiakartam kerülni ebből a mókuskerékből ! Fontoss , hogy én szó szerint az életben a nulláról indultam, vagy inkább a minusz 10 ről ! A tőzsde , inkább egy amolyan mellékszál volt ! De így alapjáraton úgy számoltam, hogy 35 évessen már olyan sok lába lesz a befektetéseimnek, hogy biztonságosan megállok rajta , bármilyen vihar is jön ! No, ekkor jött 2017 , és ML ! Egy életem egy halálom, minden Likvid tőkét betoltunk a feleségemmel együtt Opimusba (72 Ft átlag) A többit már mindenki ismeri ! Közben lett Est media kitekintés, és Ott one ! 
.
Ennek hála, nagyon sok pénz lett a Tbsz en, dde úgy döntöttünk, hogy ezzel várunk még ! Viszont a kérdésedre a válasz az, hogy én mág nem dolgozok ! De inkább az a pontoss megfogalmazás, hogy nyugdíjba mentem ! 31 évesen, szeptember 15én volt az utolsó munkanapom, felmondtam, visszaköltöztem vidékre , a feleségemmel, és a gyerekekkel foglalkozunk :) 
.
Persze vannak elfoglaltságok, de korrántsem vesz el tőlem a mezőgazdaság annyi időt, mint a munkahelyem ! Többet pihenek, jut időm mindenre, és mindenkire akit addig nélkülöznöm kellett ! A sors pikkantériája , hogy én is informatika pályán indultam el ( Közgazdász - programozó matematikus ) ! De nem titok, hogy egy év után otthagytam, mert a saját számításom szerint ( 19 évesen ) , nem tudtam volna elérni a vágyaimat mostanra, hogyha azt a nyomvonalat követem ! Mostanra igazolódott be a döntésem hellyesége ! 
.
Kimpaatól csak azért kérdeztem ezt meg, mert igazából az lenne a szép , ha mind ezt otthonról tudná csinálni ! De persze ennek is megvannak a hátrányai :) 

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek