Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 07. 07. 10:07

MIÉRT VAN AZ EMBER A FÖLDÖN ?  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:28
#800
🌍
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:24
#799
hagyjátok hogy az összes haott vallási vezetö ,temesse el a hivö halott seregeket,ez a mondás lényege.a mondást majd lucifer bemásolja ha akarja
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:22
Előzmény: #793  sasa44
#798
ismeri ? nem? segits magadon,és amugy amig az ember nem vátodik meg az Igazsággal segiteni sem tud mert minden hamis.
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#797
csak egyéni megváltás van erre van már csak idö,ugyanis minden el lesz törölve mert hamis,
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:19
Előzmény: #790  sasa44
#796
Az IGAZSÁG a Megváltás,gunyolodo,és minden kérdésre megvan a válasz.
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:17
Előzmény: #786  kukker
#795
mi nem ismerjük az idöket csak az Atya ezt tudhatná mindenki ,de az biztos elkezdödött a visszaszámlálás ugy a hogy a hofi a viccben mondja .9-8-7----------
kukker 2020. 08. 22. 10:12
Előzmény: #793  sasa44
#794
Ezt írtam:"És koránt sem jelenti az eleve elrendelés, hogy ülsz csak otthon magadra zárva mindent - ha hívő vagy - és várod a dolgokat, mert kötelességek vannak."
Ha "hívő vagy", nem ülhetsz otthon.
Miért kötelességem?
Mert ezt írja a Biblia.
Elsőnek a család és a szülő majd utána - ésszel,  természetesen, átgondolva - a lehetőségek szerint másnak.
Hogy én hogyan segítek, az magánügy, mindenkinek az.
Amit érez az ember, hogy kell tennie, igazából ennyi és természetesen a fentieket figyelembe véve.
"Amúgy meg nem ülök otthon, mert dolgozni járok és élem az életemet. Mint ahogy mások. Ez baj?"
Ilyet ne kérdezz tőlem, nem ítélhetem meg az életed.
Te nem vagy hívő, nem tudod, mit ír elő a Biblia a hívőnek.
Mondhatni, hogy a hívőre - megtért emberre - szigorúbb "követelmény" van, hiszen ismeri vagy ismerni fogja - törekedik rá, nyilván ez a logikus viselkedés és cselekedet, ok-okozat - a Biblia tanítását, és igyekeznie kell mindenképpen az ott szereplő elvárásokat - parancsolatot nem írom, az evidens - teljesíteni.
De egyébként úgy hiszem, hogy ezt meg azt tenned kell, jön az magától így is, meg úgy is.
Kicsit keveset aludtam, nézd el, hogy annyira nem tudok mélységében belemenni teológiai kérdésekbe. :)
sasa44 2020. 08. 22. 09:27
Előzmény: #792  kukker
#793
Sajnálom, de nekem sokkal szélesebb az érdeklődési köröm, hogy csak a bibliát olvasgassam. Mi van azzal aki a Koránt olvassa hite szerint? Neki is 10 éve van hátra? Miért kötelességem másokon segíteni? Te hogyan segítessz másokon ? Javaslod, hogy olvassák a bibliát és segítsenek másokon? A migránsokon is kell segíteni? Mert azok is mások. Amúgy meg nem ülök otthon, mert dolgozni járok és élem az életemet. Mint ahogy mások. Ez baj?
kukker 2020. 08. 22. 09:05
Előzmény: #790  sasa44
#792

Egyet biztosan érdemes.
Ha nincs otthon Biblia, vásárolj egyet, én a Szent István társulatét tudom javasolni.
A neten is fenn van az összes kiadás, de az a biztos, ami ott van kézzel foghatóan. :)
Az meg, hogy el van rendelve valami, hiába hívő bárki is, ember vagy és tudsz inogni.
És koránt sem jelenti az eleve elrendelés, hogy ülsz csak otthon magadra zárva mindent - ha hívő vagy - és várod a dolgokat, mert kötelességek vannak.
Például, hogy segíts másokon.
Ja mondjuk ott érdemes elkezdeni a "mit teheteket", hogy mondjuk nem káromkodik az ember.
Az már egy jó irányba való lépés. :)
JeanClaudeDammeVan 2020. 08. 22. 08:58
Törölt hozzászólás
#791
sasa44 2020. 08. 22. 08:45
Előzmény: #789  kukker
#790
Jajj, Jajj, Jajj. Szörnyű! Iszonyat! És akkor én egyszerű ember mit tehetek ez ellen, /HA már el van rendelve/. Rohangáljak fel-alá, sikítozzak, magamba roskadjak vagy mi a fszt csináljak. Ó KUKKER /Lucifer/ próféta segíts!!!!
kukker 2020. 08. 22. 00:35
Előzmény: #787  mereszZenesz
#789
"Arról a napról és óráról pedig senki sem tud,"
Nem is mondtam sem napot, sem órát.De szívesen veszem, ha idézed.
"Tehát ha kereszténynek gondolod magad  akkor szerintem nemkéne tovább csűrni csavarni..."
Senki nem csűrt és csavart semmit.
De javítok:
Szerintem kb 10 év van még maximum egyéni véleményként a Biblia által olvasottak szerint, amit én gondolok.
És akkor leszögezem:
Nagyon jól tudom, hogy nincs pontos nap, dátum és óra.
Remélem most jó! :)
Metis_papa
Metis_papa 2020. 08. 21. 21:03
Előzmény: #779  _lucifer_
#788
Ezzel kapcsolatban Matyi atya tudna szakvéleményt adni, lehet, hogy kapcsolatban van a 4iG-gel, Babilon ómladozó tornyával.
mereszZenesz 2020. 08. 21. 19:18
Előzmény: #786  kukker
#787
Elég nehéz olvasmány a biblia de azért annyira mégse.  Nézzük mit mondott Jézus amikor megkérdezték tőle a világvége időpontját: 
36. Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül ( Máté 24)
Tehát ha kereszténynek gondolod magad  akkor szerintem nemkéne tovább csűrni csavarni...
kukker 2020. 08. 21. 18:18
Előzmény: #782  Denever
#786
Ebben igazad.van.
De eddig a jeleket értelmezték csak sokan, innen-onnan.
Viszont most vélhetőleg tényleg a vegkorszakot éljük, mert a Gonosz szelleme elkezdett egyre nagyobb mértékben eluralkodni a világban és ezzel párhuzamosan a Biblia profeciait is megnézed, akkor osszevag minden. 
Nekem idén tél vége felé kb jött előbb az érzet, hogy itt spirituális az a rossz, ami van, hogy konkrétan itt a Gonosz nagy jelenléttel, utána pedig jött a végső felismerés, hogy Isten hívott és terelt az Igazság felé úgy, hogy kb talán egy hónapig keresgéltem, hogy most mi is ez a világban, ami történik?
Na és akkor a Biblia szerint, a Jelenések könyve szerint illetve a többi profecia szerint 10 év van még
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 18:08
Előzmény: #783  mereszZenesz
#785
lásdhitgyüli
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 18:07
Előzmény: #782  Denever
#784
egyszer eljön,már akinek
mereszZenesz 2020. 08. 21. 15:09
Előzmény: #779  _lucifer_
#783
Karizmatikus gyülekezeteben szokták így értelmezni a bibliát azok az emberek akik azt hiszik , hogy "angyali" nyelven tudnak beszélni vagy éppen "démont" tudnak  kiűzni más emberből ...
Persze ezekkel a dolgokkal izgalmasabbá lehet tenni egy unalmas vasárnapi "isten tiszteletet" és pár száz embert be is lehet vele húzni aki aztán vígan leadja a keresete 10 % minden hónapban....
Denever 2020. 08. 21. 13:53
Előzmény: #780  Törölt felhasználó
#782
A világvége várás gyakorlatilag általános az emberi történelemben. Belénk van kódolva, mivel minden véges.
1000.-ben megvoltak őrülve az emberek annyira várták a világvégét, aztán semmi sem történt. Sok 100-szor megjósolták már. Néhány ember meg különösen fogékony erre a témára. Egyszer persze minden véget ér most vagy 10.000 év múlva, ki tudja? 
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 13:47
Előzmény: #779  _lucifer_
#781

Topik gazda

gyurcsi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek