Topiknyitó: Portfolio 2015. 06. 09. 10:10

Orbán: "Magyarország nyitott és barátságos ország"  

Ugrás a cikkhez
Azért fontolják meg a magyarországi üzleti befektetéseket, mert Magyarország "nyitott és barátságos ország", ráadásul közbiztonságilag is Európa egyik legjobbja, Budapesten pedig "nincsenek gettók, telepek és külvárosi részek" - többek között...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=215246
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2015. 06. 12. 09:39
Előzmény: #336  totoro
#340
Igazad van, ez meglepően éleslátó hozzászólás.
Nyilvánvalóan tömegtámogatást, hivatkozási alapot akartak kreálni ahhoz, hogy az eu jóváhagyása nélküli törvényt tudjanak hozni a tömeges gazdasági bevándorlás ellen. Lehetett volna ügyesebben is csinálni valóban.

Abban pedig egyetértek, hogy ha valaki OV legnagyobb hibáját akarja megtalálni, akkor az eu csatlakozási tárgyalások idején kell keresnie. Ha pedig azt, hogy mit kellett volna tenniük, akkor vizsgálja meg, mit tettek a lengyelek. Jó, ők 3x akkora piac, de ha pl. összefogunk velük, akkor együtt már 4x vagyunk és mindketten előnyösebb feltételeket alkudhattunk volna ki.

(csak arra vigyázz, hogy ezt pny meg ne lássa: "ilyesztgetné" :-)
exmnbs1 2015. 06. 12. 09:36
Előzmény: #338  bigyula
#339
szócsőnek ezt hiába magyarázod
bigyula 2015. 06. 12. 09:31
Előzmény: #337  szivacs
#338
"SK-nak nem a nemi identitása a problémás, hanem az, hogy nem hiteles.
Egyrészt nem a leghitelesebb egy Máté idézetet felhozni annak, aki nemhogy nem él keresztényi életet, hanem éppenséggel sok tekintetben szembemegy azokkal az értékekkel, amikre hivatkozna."

Ha én idézem/javaslom a KDNP-nek Mátétól az idézetet az hiteles? Hitelesebb, mint SK-tól? Szerintem nem az a lényeg, hogy ki mondja/idézi, hanem az, hogy az idézet/mondandó lényege mi. Arra nem volt rekació...
szivacs
szivacs 2015. 06. 12. 09:28
Előzmény: #333  bigyula
#337
Azt tapasztalom a mai "modern" világban, hogy gyakran nagyobb jelentősége van annak, hogy KI mondja/teszi ugyanazt, mint annak, hogy MIT mond/tesz :-(

SK-nak nem a nemi identitása a problémás, hanem az, hogy nem hiteles.
Egyrészt nem a leghitelesebb egy Máté idézetet felhozni annak, aki nemhogy nem él keresztényi életet, hanem éppenséggel sok tekintetben szembemegy azokkal az értékekkel, amikre hivatkozna.
Másrészt amiatt sem hiteles a témában, amit írtam:
Arról viszont nem láttunk videót tőle, amikor nyilvánosan tiltakozott volna ez ellen az izraeli embertelenség ellen:
"Kiutasítja az illegális afrikai menekülteket Izrael

Az eritreai és szudáni menekülteknek távozniuk kell az őket befogadó Ruandába vagy Ugandába, vagy ha erre nem hajlandók, az izraeli idegenrendészeti hatóság határozata alapján időkorlátozás nélkül a Negev-sivatagban létrehozott menekülttáborba fogják zárni őket - közölte szerdán a Háárec című izraeli újság."
Talán nem sértődött meg nagyon, ha ezek után befogadás témában nem a leghitelesebb véleményformálók között tartják számon.
totoro
totoro 2015. 06. 12. 09:22
#336
Egyébként Fidesz utálóként is az mondom, hogy értem amit akarnak, sőt megértem, sőt alapvetően egyet is értek vele. De az ilyesmit nem szabad nyíltan kimondani, ezt hívják politikának, hogy úgy átbaszlak, hogy észre sem veszed, sőt tapsolsz is hozzá. Ezt csinálta velünk az EU, akik két tál gyöngyért megvették a piacainkat, és mi még tapsoltunk is hozzá, ahelyett, hogy kitapostuk volna a jobb csatlakozási feltételeket. Ők se azt írták ki egy plakátra, hogy baszhatod a gyáraidat, mert a csatlakozás után dömpingárakkal csődbe visszük, és majd mi olcsón megveszzük! Németország ezt úgy csinálná, hogy a felszínen Angela jópofizna a menekültekkel, és a szabályozók szintjén meg épp ellenkezője történne. És Angelát továbbra is mindneki szeretné, nem könyvelnék el kreténnek, és nem ilyesztgetnék vele a gyerekeket meg a befektetőket. A golgota üggyel ugyanez a helyzet. Sokkal rosszabb üzenete van így, hogy ilyen tirpák módra intéztük el, mintha elegánsabban tettünk volna keresztbe. Meglett volna arra is a lehetőség, ha nagyon akarták volna.
exmnbs1 2015. 06. 12. 09:19
Előzmény: #334  bigyula
#335
nekem sem tünt fel a másik
de érdemes volt elolvasni
bigyula 2015. 06. 12. 09:17
Előzmény: #333  bigyula
#334
És mielőtt azzal jössz, hogy volt egy mások link is, nem arra a hozzászólásra reagáltál, amiben a másik link volt!
bigyula 2015. 06. 12. 09:15
Előzmény: #332  szivacs
#333
Elnézést, de nem néztem, hogy ki a szerző, és a többi "plakátszöveget" sem olvastam, kivéve István intelmeit Imre herceghez. A linket csak azért raktam be, hogy egyértelmű legyen, nem azén kútfőmből pattant ki, de egyetértek vele.

Szerinted van jelentősége annak, hogy egy Máté idézetet ki idéz, és mi a nemi identitása?
szivacs
szivacs 2015. 06. 12. 09:07
Előzmény: #330  bigyula
#332
A linkedre írtam, mivel ezt linkelted be: "10 ok, amiért szeretettel várjuk a bevándorlókat szerzője a tel-avivi ételfutár: Steiner Kristóf
vagy elrontottad a linket?

szivacs
szivacs 2015. 06. 12. 09:02
Előzmény: #327  bigyula
#331
"ha Magyarországra jössz hozzál magaddal egy épeszű Miniszter@lnököt!"

Azon túl, hogy bunkóság, még érdekes motivációra is utal.
Vegyük észre, hogy aki kitalálta, két oka lehetett rá.

1. Az addig a véleményszabadság körébe tartozik, hogy Magyarország miniszterelnökéről ez a véleménye. Az viszont, hogy arra bíztat, hogy egy olyanra kellene lecserélni, akit menekültek hoznak magukkal olyan országból, ahol életveszélyben voltak és emiatt menekülniük kellett, olyan országból, ahol az elit odáig juttatta a saját országát, hogy menekültáradat induljon el onnan és ebben vezetőként vagy részt vettek vagy elitbeliként nem akadályozták meg, az arra a szándékra utal, hogy Magyarországon is olyan állapotok előidézését kívánja, ahol ezerszámra magyarokat ölnek meg, háborús állapotok vannak és a magyaroknak veszélyben az élete ezért tömegesen el kell hagyniuk országukat - azaz menekültté kell válniuk.
Nos elgondolkodtató, hogy miért tesz valaki ilyen javaslatot és mi a célja ezzel...

2. A második lehetőség bíztatóbb: az ő szóhasználatával élve egyszerűen nem "épeszű" és nem tudja mit cselekszik!

bigyula 2015. 06. 12. 08:39
Előzmény: #328  szivacs
#330
Ezt nem magyon értem, hogy mi köze ahhoz, amit idéztem (Máté).
exmnbs1 2015. 06. 12. 08:36
Előzmény: #328  szivacs
#329
Illés próféta terítéke, keress rá

szivacs
szivacs 2015. 06. 12. 08:34
Előzmény: #319  bigyula
#328
Ugye nem veszed nagyon zokon, ha Magyarország jövőjét illetően nem mindenki pont annak a tel-avivi ételfutár Steiner Kristófnak a véleményét tekinti referenciapontnak, aki eddig inkább ilyesmikkel vétette észre magát:
"7+1 érv amellett, hogy Conchita Wurst miért nem az Antikrisztus"link
"Rózsaszínbe öltözteti kutyáját Steiner Kristóf" link
"steiner kristóf: Tel-Avivban gyakorlatilag mindenki meleg ..." link

Arról viszont nem láttunk videót tőle, amikor nyilvánosat tiltakozott volna ez ellen az izraeli embertelenség ellen:
"Kiutasítja az illegális afrikai menekülteket Izrael

Az eritreai és szudáni menekülteknek távozniuk kell az őket befogadó Ruandába vagy Ugandába, vagy ha erre nem hajlandók, az izraeli idegenrendészeti hatóság határozata alapján időkorlátozás nélkül a Negev-sivatagban létrehozott menekülttáborba fogják zárni őket - közölte szerdán a Háárec című izraeli újság."
Talán nem sértődött meg nagyon, ha ezek után befogadás témában nem a leghitelesebb véleményformálók között tartják számon.
bigyula 2015. 06. 12. 08:24
Előzmény: #326  pampa
#327
Ezzel kezdődött az idézetem: :)

Igen, az. Szerintem simán lehet bunkóságra bunkósággal válaszolni. Tudod, van egy mondás: "Amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten"
pampa 2015. 06. 12. 08:21
Előzmény: #325  bigyula
#326
És az a szöveg :

ha Magyarországra jössz hozzál magaddal egy épeszű Miniszter@lnököt!

Az is bunkó?
bigyula 2015. 06. 12. 08:18
Előzmény: #324  pampa
#325
Nem azt állítottam, hogy kirekesztő, hanem azt, hogy bunkó. Úgyhogy ezt ne tőlem kérdezd!
pampa 2015. 06. 12. 08:13
Előzmény: #319  bigyula
#324
A mánuszi szigeteken élőké pedig ez:

Gyertek minél többen,nagyon éhesek vagyunk!

Válasz még nem jött miért kirekesztő a szöveg?
bigyula 2015. 06. 12. 08:11
Előzmény: #320  pampa
#323
"csak egy kérdés a szerbiai határtérségből hogyan fogja elolvasni a plakát szövegét?"

Pl. úgy, hogy ott van a plakát, olyan nyelven, amit ért...
exmnbs1 2015. 06. 12. 08:11
Előzmény: #320  pampa
#322
gondolod azok most kerekednek fel?
már a dél-szláv háborúkor átjöttek
exmnbs1 2015. 06. 12. 08:09
Előzmény: #315  pampa
#321
ez máshol hogy van? ott nem kell????
erre kár költeni

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek