Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szkrik 2017. 05. 11. 09:25
Törölt hozzászólás
#7200
Törölt felhasználó 2017. 05. 07. 15:24
Előzmény: #7197  bluefrog
#7199
Még annyit az USD/HUF shortról, hogy természetesen az is certiben van, mert hosszú távon gondolkodom. Ott sincs trükk, kamat, rollover...
Törölt felhasználó 2017. 05. 07. 15:22
Előzmény: #7197  bluefrog
#7198
Mivel én hosszú távon gondolkodom, ezért nem adom el. Eleve a kereskedési stratégiámba nem illik bele az, hogy olcsón adok el. Én amikor esik az árfolyam akkor venni szoktam, amikor emelkedik akkor eladni. Nem szoktam megvárni a klasszikus vételi és eladási jeleket. Pl. ha az esüst RSI-je 20 közelében van az már nálam ordító vételi jel, (most ott van) mint ahogy a 80 közeli, (pl. 21 feletti árfolyam) ordító eladási árfolyam. Szóval ha esik, mint most attól nem megijedni kell, mert ha valaki nem bírja a feszültséget akkor valószínűleg túl nagy tőkeáttételt választott, azaz túl kapzsi volt. Ha valaki magára ismer, akkor vagy tanulnia kell még, vagy eleve a tőzsde nem neki való. Visszatérve az RSI-re, nálam 30 alatt vétel, 70 felett eladás javasolt, persze más indikátort is figyelek és sávosan szoktam vásárolni és eladni. És az ezüst azért jobb mint egy részvény vásárlása mert itt egy fizikai termékről beszélünk ami nem tud elértéktelenedni, csődbe menni. Maximum elveszíti az értéke nagy részét, de ezt lehetőségként kell megélni. Ezüst certi árának számításána: TL 37: (ezüst árfolyam-kötési ár)xdollár árfolyam, azaz (16,28-14,5)x283,38=504,4 HUFnincs trükk, nincs kamat. Egyszeri vételi és eladási költség.Ha pl. akarok venni 1 millió forintnak megfelelő ezüstöt certifikátban akkor az 1 millió forintot elosztom a tőkeáttétellel, ekkor megkapom, hogy mekkora értékben kell certit vennem. Pl.:1 millió/9,24=108225, tehát ennyi pénzért kell ezüst certit vennem, azaz 108225/504,4(vagy az aktuális árjegyzői ajánlat az egyszerűség kedvéért)=215, tehát 215 darab TL37-et kell vennem, ez olyan mintha vettem volna 1 millió HUF értékű ezüstöt, amiből 108225 forint van dollár alapon, a pénzem többi része maradt forintban. Egyébként ha engem kérdeznél akkor és most azt ajánlanám, hogy ha valaki venni akar ezüstöt, akkor vegye meg a tőkeáttételes certit, most nem nyitnék rá USD/HUF shortot, így mindkét irányban nyitva marad a lehetőség, ha a dollár újra erősödik, akkor nyitnám rá, ha viszont tovább erősödik a forint, akkor el kell gondolkodni azon, hogy sávosan lecseréljük Silver02 certire, akkor a pénzünk nagyobb része lesz dollárban befektetve. Még annyit az ezüstről, hogy én azért szeretem az arannyal szemben mert sokkal nagyobb a mozgás benne, tehát számomra több a lehetőség. Az arany unalmasabb. Persze most örültem volna ha lett volna aranyam, mert akkor most be tudtam volna cserélni ezüstre, ami sokkal nagyobbat esett.
bluefrog
bluefrog 2017. 05. 07. 13:08
Előzmény: #7196  Törölt felhasználó
#7197
én csütörtökön vettem TL37-et, kis mennyiségben, mivel ez az első certim. usd/huf shortom nincs, köszi h írtad, gondolkozom rajta (ezután mindig). ha esetleg megközelítené a 15-öt (korlát ár) az árfolyam, akkor kiütés előtt lehetséges, h eladnád (az adott helyzetet kiértékelve), vagy tartod végig, lesz ami lesz. én azon is gondolkodtam, h ha megközelítené a korlát árat, akkor vennék TL38-at akár, előbb-utóbb úgy is megfordul az árfolyam. tőled is megkérdezem, talán tudod a választ: a certi árfolyam számításához a képletben szerepel a finanszírozási kamat, viszont erre vonatkozó adatot nem találtam. ötlet? amúgy aranyat, ezüstöt már régóta figyelem, de eddig csak GDX-el kereskedtem, ennek az árfolyamát viszont befolyásolja az amcsi indexek mozgása is tapasztalatom szerint.
Törölt felhasználó 2017. 05. 07. 10:34
Előzmény: #7172  bluefrog
#7196
Én azért választottam a certiket mert szerintem ha valaki hosszú távon gondolkodik ennek a legkisebb a költsége. A fizikai ezüst vásárlásnál túl sok az egyszeri kezelési költség és illikvidebb. A forexes számlákon a rollover miatt nem érdemes hosszú távon tartani, egyébként a kezelési költség gondolom ott a legkedvezőbb. Viszont a certi választás is egy érdekes kérdés. Silver02 gyakorlatilag olyan mintha fizikai ezüstöt vásárolnál csak sokkal kedvezőbb az egyszeri kezelési költség. Én akkor vásároltam ennek az elődjét, Silver01-et (ha így hívták, már nem emlékszem) amikor az EUR/USD 1,3-1,4 között mozgott és ahogy erősödött a dollár úgy cseréltem le fokozatosan 295-ös árfolyamig turbó, azaz tőkeáttételes certire. Most már csak TL37-em van és a certi értékének megfelelően kötöttem USD/HUF shortot, így gyakorlatilag most olyan mintha forint alapú ezüstöm lenne. És ha lesz további forinterősödési hullám akkor fokozatosan vissza fogom cserélni Silver02 certire. Nem tudom ez mennyire volt érthető, tehát ha silver02-t veszel, akkor veszel 100%-ban dollár alapú ezüstöt, míg ha veszel pl. egy 10-szeres tőkeáttételű ezüst certit, akkor csak 10%-ban dollár alapú ezüstöt veszel. Szóval az ezüst kereskedés az nem csak arról szól, hogy megveszed az ezüstöt "olcsón" és megpróbálod drágábban eladni, hanem egy kicsit devizakereskedés is és ha igazán profitálni akarsz az árfolyammozgásból akkor szerintem ajánlott az árfolyam követése, mert általában ha erősödik az ezüst akkor az dollárgyengüléssel jár és fordítva, tehát a profit egy részét agyonvághatja a dollárgyengülés. Rövidtávon én ezüst erősödésre számítok több okból kifolyólag, mert az ezüst esést nem támogatta dollárerősödés és az arany is csak kis mértékben esett az ezüsthöz képest (gold/silver ratio) és az általam figyelt indikátorok is már vételt jeleznek. Ez volt a rövidtáv, hosszútávon pedig nekem annyi elég ha követi az inflációt a termék, amit az utóbbi pár évben nem tett meg, ezért ne lepődjünk meg, ha hosszútávon is emelkedik az árfolyam. Plusz az utóbbi évek tendenciája az, hogy mindenhonnan a részvényekbe áramlik a pénz és ha a tendencia megfordul akkor természetesen az ezüstöt is, mint alulértékelt terméket meg fogják találni. A mostani szerintem egy egyszerű tőkeáttételes longos tisztogatás. Ez persze csak a saját véleményem, én 16,8-on vettem és amíg esik venni is fogok sávosan.
Törölt felhasználó 2017. 05. 07. 09:44
Előzmény: #7194  bluefrog
#7195
Ha elobb nem, akkor szeptember-december eleje kozott lesz 1 melypont amit illene vasarlasra hasznalni mar azoknak akik kepesek a penzuket 3-5 evre befektetni....mert csak aranyban lesz a kovetkezo nehany evben 50-120%-os elmozdulas, ami a banyaszok tobbsegenel (mar amikkel mi foglalkozunk) kb. 300-500%-os emelkedest produkalhat....Ezustnel az aranyok es hozam/kockazat meg erdekesebb lehet...Majd akkor bovebben...
bluefrog
bluefrog 2017. 05. 07. 05:39
Előzmény: #7193  eurocent
#7194
Mondtam h kinai:) akkor tovabb tanulmanyozom ezt a furcsa nyelvet
eurocent 2017. 05. 06. 20:47
Előzmény: #7192  bluefrog
#7193
Nincs is árfolyam a képen:) árfolyam látta nélkül is meg lehet tippelni hol érdemes ki/be szállni! Nézd meg jobban:) Csak egy tipp a részemről ezüstre...
bluefrog
bluefrog 2017. 05. 06. 20:29
Előzmény: #7191  eurocent
#7192
egy kicsit kínai, de ha jól értelmezem, akkor most nem a longosoknak áll a zászló. annak van jelentősége, h az árfolyam ennyire elszaladt a másik két vonaltól, vagyis van meghatározva x távolság, ahol már illenék fordulnia az árfolyamnak a "nagykönyv" szerint?
eurocent 2017. 05. 06. 19:50
Előzmény: #7189  bluefrog
#7191
XAGUSD 1W, 1D: link
Keffer 2017. 05. 05. 19:36
Előzmény: #7189  bluefrog
#7190
:)
bluefrog
bluefrog 2017. 05. 05. 19:26
Előzmény: #7188  Keffer
#7189
:) velem is így vannak a mocskok. mostanában max ha mangalica szalonnát kérek a piacon, azt teljesítik általában. mondjuk ez sem kis dolog :)
Keffer 2017. 05. 05. 19:04
Előzmény: #7187  bluefrog
#7188
A paritás nekem sem esne rosszul, bár egyelőre nem nagyon foglalkozik a piac azzal, hogy én mit szeretnék, és mit nem... :D
bluefrog
bluefrog 2017. 05. 05. 19:02
Előzmény: #7185  Keffer
#7187
legyen igazad. bár most nagyon tolják az euro-t sajna. mondjuk paritásban benne lennék :)
Tibi0002 2017. 05. 05. 18:56
Előzmény: #7184  bluefrog
#7186
Nem értek az eur-usdhez, viszont én korlátlan időre tértem át a dollárra. 2.5 éve.
Keffer 2017. 05. 05. 18:56
Előzmény: #7184  bluefrog
#7185
Szerintem a dollár pozidban rövidesen nagy meglepetésekben lesz részed, és itt pozitív meglepetésre gondolok...
bluefrog
bluefrog 2017. 05. 05. 18:50
Előzmény: #7182  Tibi0002
#7184
Tibi, dollár pozit most h látod? a számlám egyenlege eléggé megcsappant a dolcsi gyengülése miatt. az átváltáshoz képest még pluszban vagyok, de a néhány hónappal ezelőttihez képest...
bluefrog
bluefrog 2017. 05. 05. 18:46
Előzmény: #7178  Keffer
#7183
igen tl37. annyit vettem ami még KO esetén sem fáj, persze nem bánnám, ha nyernék vele :) a termék árának kiszámításához viszont vmit nem találok. azt írja: "(Belső érték + Finanszírozási kamat) × Szorzó × Deviza árfolyam" a finanszírozási kamatot nem találom sehol. tudtok segíteni?
Tibi0002 2017. 05. 05. 18:42
Előzmény: #7180  bluefrog
#7182
Ezt elfelejtettem. Az iau, slv akkor jó, ha hosszabb távon dollárban jegyzett befektetéseket akarsz tartani.
Keffer 2017. 05. 05. 18:41
Előzmény: #7180  bluefrog
#7181
A 02-es certi tartása ingyenes, nincs rollover, vagy ilyesmi, csak és kizárólag az alaptermék ára, és az USD/HUF árfolyam befolyásolja az értékét. Meg persze nem tarthatod a végtelenségig, van lejárata, konkrétan 2019 őszén. Akkor zárják, ha tetszik, ha nem. :D

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek