Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 08. 16. 21:39
Törölt hozzászólás
#4900
pitcairn2 2016. 08. 16. 21:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#4899
az un. contrarian investor imádja a siralomház hangulatot:)

Törölt felhasználó 2016. 08. 16. 20:55
Törölt hozzászólás
#4898
Törölt felhasználó 2016. 08. 16. 20:51
Előzmény: #4895  Törölt felhasználó
#4897
Úristenem ezt rajtam kívül még valaki ismeri?
link
Törölt felhasználó 2016. 08. 16. 20:42
Törölt hozzászólás
#4896
Törölt felhasználó 2016. 08. 16. 20:38
Előzmény: #4894  pitcairn2
#4895
Off
Nem kapcsolódik szorosan a témához, de mivel Ő írta a halott ember zenéjét ami az aranyásók völgyében zajlott, merészelem bemásolni ide.
link
On
pitcairn2 2016. 08. 16. 20:10
Előzmény: #4893  pitcairn2
#4894
az EU egészében is a 2008-as mélypont alatt van a villamosenergia termelés

link

pitcairn2 2016. 08. 16. 20:06
#4893
kis hazánkban 2008 óta 25%-al csökkent a villamosenergia termelés
link

érdekes...
Tibi0002 2016. 08. 16. 08:34
Előzmény: #4890  Törölt felhasználó
#4892
igen, erre gondoltam én is, amikor írtam, hogy az intézmények veszik.
tberki 2016. 08. 16. 06:06
Előzmény: #4890  Törölt felhasználó
#4891
Svajcban mindenki utolag fizeti az adojat kiveve azokat akik nem elnek min. 5 eve ott es meg un. forrasadot fizetnek.

Ettol eltekintve egyetertek. A cegek akiknek magas a keszpenzallomanyuk szinten erintettek, vajon azzal mi lesz?
Törölt felhasználó 2016. 08. 16. 01:36
Előzmény: #4881  Tibi0002
#4890
Szia Tibi,

szerintem nagyon jol latod, mert ahogy te sem mas sem vasarol negativ hozamu kotvenyeket....legalabbis en meg nem talalkoztam olyan maganszemelyel aki ilyet tett volna...
A nagypapam aki 80-as eveiben jar o vett meg magyar allampapirt 2-3%-os hozammal rovidebb idore, de ugye nala tenyleg nem a hozamon van a hangsuly.

Intezmenyi befektetok, biztosito tarsasagok, befektetesi bankok es nyugdijalapok vasarolgattak a kotvenyeket amelyek hozama kozel van 0-hoz ill. alatta...
Nyilvan ennek tobb oka van, az egyik ok hogy torvenyi eloirasok vannak arra kulonbozo orszagokban hogy bizonyos befektetesi alapok, nyugdijalapok milyen mertekben es milyen eszkozosztalyba fektethetnek....a rating agency-k ill. a befektetesi eszkozok besorolasa 1 kulon temakor es az is hogy kulonbozo orszagokban kulonbozo befektetesi tevekenyseget folytato penzugyi intezmenyeknekre pontosan milyen torvenyek vonatkoznak es ebbol kifolyolag milyen eszkozokbe kenytelenek fektetni....
Ha pedig a torvenyi eloirasok lehetove is tennek a legtobb portfolio manager meg mindig a regi klasszikus eszkoz allokaciot hasznalja es ez nem csak a kotvenyeknel,de a nagyob cegek rv-re is jellemzo, hogy a benchmarkhoz hasonlo aranyban tartanak belole a portfolion belul...
(lasd. egyszeru peldanal maradva, mo-on levo magyar reszvenyalap nem igazan engedheti meg maganak, hogy a pf-en belul ne legyen OTP,Richter stb.stb.... amit a leggyakrabban szoktak tenni, hogy a pf-en belul alul ill. felulsulyozzak ezeket.)
Nyilvan azert nem igazan szoktak a managerek elvesziteni az allasukat ha a benchmarkot 0,5-1%-al alul vagy felul teljesitik...ha viszont a portfolio osszetetele jelentos elterest mutat a legfobb indexetol lasd BUX magyarorszagi rv alap eseteben akkor novekszik az eselye, hogy a portfolio eredmenye jelentosen elter akar pozitiv akar negativ iranyba a benchmarktol)...
Ezezket a tenyeket nem art figyelembe venni amikor valaki profik altal kezelt portfoliokat vizsgal....
Visszakanyarodva a kotvenyekre, az elobbi hsz-ban a link-ben is olvashato, hogy jo nehany manager meg van rola gyozodve hogy ilyen hozamok mellett nem eri meg kotvenyekbe fektetni....
Persze nehany ismerosom akik evtizedek ota kotvenyekkel foglalkoznak es korabban 7-8%-os hozamot produkaltak amibol 3-4%-ot a portfoliojukon belul a kotvenyek hoztak (30-40%-os eszkozallokacioval), azok most ra vannak kenyszerulve arra hogy egyre kockazatosabb , egzotikusabb helyen probaljak megtalalni a lehetosegeket....
(lasd orosz kotvenyek, ill. jo nehany kozmu es infrastrukturalis projectel foglalkozo ceg kotvenyeibe fektessenek, repuloterek, autopalyak es egyebb szolgaltatast folytato cegek kotvenyeit vasaroljak ahol meg el lehet erni 4-5%-os hozamot, aranylag elfogadhato kockazattal)...ezzel kepesek 1 olyan pf-n belul meg mindig valami minimalis hozamot elerni ahol a kotvenyek aranya mondjuk 40%...1,6-2%-os hozam meg mindig jobb mint a semmi....
Mindenesetre az evi 7-8%-os hozam a teljes portfoliora vetitve komoly kihivasok ele allitja a legtobb befektetesi szakembert, a hozamok kezdenek esni 3-5% kore....es ez akar meg tovabb csokkenhet...
egyebkent mar Svajcban kezdenek megjelenni a problemak ezzel kapcsolatban....
-az egyil svajci tartomanyban az adohatosag megkerte a nagyobb adofizetoket hogy ne fizessenek elore az ado kotelezettseguket mert az a hatosagnak a negativ kamat miatt koltseget jelent...
;)
-masik eset 1 nagyobb penzugyi intezmeny ugyancsak Svajcban ugy dontott, hogy kiveszi a bankban tartott betetjeit mert olcsobban tudtak volna tarolni a keszpenzt mint amit a negativ kamat teher jelentett volna....
(a bank megtagadta a betet kifizeteset, es kulonbozo lejaratu Svajci kotvenyeket ajanlott ill. atutalas reszletekben)....

A jegybankarok elkepzelese arrol hogy az alacsonyabb kamatok nagyobb fogyasztassal jar ami gazdasagi novekedest general ugy nez ki megbukott...., de akademikusok es elmeleti szakemberek nem szoktak elismerni hogy tevedtek amig valami katasztrofa nem tortenik es kepesek szembesulni az igazsaggal....

Ha piciket elgondolkodik valaki akkor lathatja hogy peldaul az iden az ezust jo nehany allam kotvenyeinek hozamat 10 evre vetive is megverte...
az arany aranak valtozasa jo nehany europai allam 10 eves allamkotveny hozamait verte meg a teljes futamidore vetitve, azt azert ne feledjuk, hogy Olasz, Francia allamkotvenyek nagyobb kockazatot hordoznak mint a fizikai arany es azt se tortenelmi peldakbol, hogy ezeket nem mindig fizettek ki rendesen....
Törölt felhasználó 2016. 08. 16. 01:26
Előzmény: #4887  Törölt felhasználó
#4889
egyszerűbben is le lehete bírni te hülye fgyerek,ha érted amit betettél!!!!
Törölt felhasználó 2016. 08. 16. 01:24
Előzmény: #4887  Törölt felhasználó
#4888
te vuk,te tényleg ennyire sok marhasággal tömöd az embereket??
Törölt felhasználó 2016. 08. 16. 00:01
#4887
HariSheldon 2016. 08. 15. 22:23
Előzmény: #4885  Tibi0002
#4886
Nincs ezzel semmi gond, senki nem találja el az alját. De el kell fogadni, hogy most ez megy hathatós jegybanki támogatással. A piac általában azt csinálja, amire a racionalitás, nem tud magyarázatot adni.
Tibi0002 2016. 08. 15. 22:00
Előzmény: #4882  HariSheldon
#4885
Ebben lehet valami. Én 2 éve adtam el hosszúkötvény alapot azóta sem vettem ilyen eszközt, mondván, hogy ez már tényleg necces. És azóta is megy a játék.
Pitcairn arany iránti elfogultsága még a végén rendkívül gyümölcsöző lesz.
Törölt felhasználó 2016. 08. 15. 22:00
Előzmény: #4883  Törölt felhasználó
#4884
soha nem laktál még olyan gyönyörű országban,és olyan emberek között!!!link
Törölt felhasználó 2016. 08. 15. 21:58
Előzmény: #4860  Törölt felhasználó
#4883
te vuk!!Nem tudnád elmondani egyszerüen att a hülyeséget amit aarsz???
HariSheldon 2016. 08. 15. 21:51
Előzmény: #4881  Tibi0002
#4882
Nyílván a befektetők veszik, bízva abban, hogy a kamatok még lejebb mennek a negatív tartományba. Ezt a játékot játsszák 2009 óta, közben a kötvénypiacon meg elég jól keresnek ezzel.
Egy probléma van vele, ha a véget ér a zene, akkor az utolsónak nem jut hely. A következményeket egyelőre nem akarjuk tudni, de szinte biztos, hogy csúnya lesz.
Mi lenne egyébként a racionális magyarásat egy negatív hozamú 50 éves svájci államkötvényre?
Abban bíznak, hogy megy ez még lejjebb.
Tibi0002 2016. 08. 15. 21:30
#4881
Tudom, hogy ezt már kérdeztem, és csak részben kapcsolódik az aranyhoz...de az intézeteken + jegybankokon kívül ki a fene vesz negatív hozamú állampapírt? És a kérdés, amit még nem tettem fel: Szerintetek ez lassan fog leereszteni, vagy hirtelen robban?
50 év múlva olvassák a gazdaságtörit a hallgatók, és ennél a pontnál ("negatív hozammal veszik meg a kötvényeket") felnéz, megvakarja és megrázza a fejét, és megkérdezi magától: "Mi van?" Újraolvassa, és azt hiszi, sokat ivott előző nap.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek