Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Schmuck
Schmuck 2016. 07. 08. 00:48
#4460
A befektetesi alapokkal nem vagyok kibekulve :))) inkabb negativ tapasztalataim vannak, zuhan , mint a ko, visszafele mar nem mondhatom el ugyanezt sajnos.
Neztem a javaslataid alapjan banyakat, talaltam a bankomnal befektetesi alapokban.
3 eve ajanlottak nekem, de akkor ezt epp nem valasztottam bele, most ca.. 99%-ot hozott 1 evre kivetitve.
Törölt felhasználó 2016. 07. 08. 00:18
Előzmény: #4458  Schmuck
#4459
Udvozlet neked is,

Nem muszaly mo-on vasarolni es tarolni...
(akkor pedig nem kell afa-t fizetni)...
Abban egyetertek, hogy sok helyet igenyel en is arany tombok mellett tartom ceges szamlan (ill. privat vaultokban)
(sajat magamnak pedig nem szamitok fel tarolasi koltseget a cegemtol...)
csak az auditnal kell elkuloniteni, hogy mi hova tartozik...(ennyi kenyelmetlenseg belefer)...
;)

Lehet talalni befektetesi alapokat es cegeket akik ezzel foglalkoznak (csak utana kell nezni hogy tenyleg ok tartjak a fizikai nemesfemet vagy megbiznak masokat)...

Legyen szep heted!
Schmuck
Schmuck 2016. 07. 08. 00:01
#4458
Udvozlet,

... nalunk sajnos a fizikai ezust vasarlasa AFA koteles, emellett sok helyet is igenyel.
En is tartom a fizikai arany befekteteseimet, ca. 3 evvel ezelott vettem eloszor, bovitem is, mert en is igy gondolom, hogy tartosabb erosodes jon :)
Ezt varom igaz AUD-bol is, van boven. :)
Nagyon koszonom a hozzaszolasaidat, es kifejezetten szeretem olvasni, ambar en nem nagyon ertek hozza.

Szep Napot.
Törölt felhasználó 2016. 07. 07. 21:38
Előzmény: #4439  Keffer
#4457
Szia,

nem igazan tudok tanacsot adni, mert mindenkinek masok a celjai, idotav stb.stb.

en mindig hangoztatom hogy mindenkinek vallalni kell a feleloseget minden egyes penzugyi donteseert!!!

azt viszont szivesen leirom, hogy en mit teszek ill. mit tartok valoszinunek,(persze tevedhetek is) eppen ezert barmennyire jo fel even vagyok tul, nem felejtettem el milyen amikor az embernek szinte vert kell izzadni, hogy penzt keressen!!!

A heten eladtam az osszes SLV opciokat es SLW rv-ket vettem belole (SLW 1 streaming company fix koltsegekkel), tehat ha az ezust ara ill. az arany ara emelkedik a ceg folyamatosan egyre nagyobb nyeresegre fog szert tenni igy valoszinuleg a ceg rv ara emelkedni fog hosszabb tavon es meg minimalis osztalekot is fizet...
Ha meghagytam volna az SLV opciokat akkor ha a piac oldalazna par hetig nehany honapig akkor folyamatosan ertektelenedne el az opciok ill. annak erteke...
szoval en oldalazasnak es kisebb korrekcioban hiszek....
azt nem tudom hogy mekkora lesz....
18,75$ 1 jelentos szint volt korabban most felette vagyunk...
van ra esely hogy leteszteljuk es arra is hogy alaszur az arfolyam rovidebb idore...
van 1 regi befektetok kozott hasznalatos egyszeru huvelyk uj szabaly ha 1 honapba az arany esik 5%-ot akkor bovitenek, ezustnel 10%-os negativ havi elmozdulasnal bovitenek...
ez a modszer az esetek nagy reszeben mukodik, ha az ember kepes 2-3 evig ulni 1 pozin...
(persze nem mindegy hogy valaki tokeatteteles termekekkel kereskedik ill. kell-e fizetnie kamatkulonbozetet)...

Fizikai ezustot tartom eszem agaban sincs eladni es az arany tomboket sem eppen ugy ahogy a nemesfem banyaszokban levo pozicioimat is tartom....
engem nem zavar ha a lebego profitom 1 resze eltunik egy idore....
Ez 1 uj bika piac es nem hiszem hogy nehany honap alatt vege lesz...
(lehet hogy 2-3 ev alatt vege lesz az is lehet hogy 5-10 ev ki tudja majd meglatjuk)...

nehany hete vettem kisebb platinat az is erdekes lehet a jovoben, bar meg csak 1 pozim van benne...

Sok sikert!
Tibi0002 2016. 07. 07. 20:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#4456
Ide még többen! Bibííí.

link

Ja, ide csak az csatlakozzon, aki betartja a szabályokat. :)
bebi_csibe 2016. 07. 07. 20:24
Törölt hozzászólás
#4455
Tibi0002 2016. 07. 07. 19:45
Előzmény: #4452  luxemburg
#4454
Kösz. :) Az arany IAU, az ezüst pedig SIVR. De most csak IAU-t tolok.
luxemburg 2016. 07. 07. 19:30
Előzmény: #4452  luxemburg
#4453
Bocsi esetleg ETF,rv ?Üdv.!
luxemburg 2016. 07. 07. 19:28
Előzmény: #4451  Tibi0002
#4452
Szia Tibi!
Régóta kedvelem a nyugodt megszólalásaidat,de ha nem titkos megtudhatnám,hogy milyen aranyat,ezüstöt és hol vásárolsz.Köszönettel Üdv.!
Tibi0002 2016. 07. 07. 18:33
Előzmény: #4446  eurocent
#4451
Köszi a linket. Tegnap az emelkedésben eladtam mindent, és kicsivel lejjebb 1 csomagot megvettem, és józanul végig akarom venni az emelkedést / esést, ami jön.
pistu34 2016. 07. 07. 09:58
Előzmény: #4447  pistu34
#4450
Nem egy kifinomult chart, elnézést érte, de jól tükrözi a várakozásomat és az időtávomat:

link

Igaz az alját nem találtam el, a rövidebb, pár éve tartó és 2015 év végével megtörő csökkenő folyosó időbeni közepén kezdtem el venni, és végigvettem az esést 1050-ig.
mozarto 2016. 07. 07. 09:55
Előzmény: #4447  pistu34
#4449
Van egy jó német közmondás: amikor az arany beszél, a világ hallgat. Wenn das Gold redet, schwiegt die Welt.
mozarto 2016. 07. 07. 09:50
Előzmény: #4445  McDee
#4448
Ez szinte történelmi hagyomány,aminek az alapja a hurrikán szezon szokott lenni. Hozzávéve az aug. táji olajáresést is.Hektikus,hisztis piacon igen gyorsan és jókat lehet rajta keresni.Érdemes figyelni.
pistu34 2016. 07. 07. 09:47
Előzmény: #4446  eurocent
#4447
Ez szép, nagy köszönet érte. A TA-t sokszor pillanat alatt húzza át az élet.

Funda, amit én hiszek már pár éve:

Az arany félre van árazva, és maximálisan bull a meglátásom. A jelenlegi világrend roskadozik. Az elmúlt évtizedek hitelezésre, kamatokra épülő fogyasztási-kapitalista piacgazdasága kitermelte Neót, mint a Mátrix. 11 ezer milliárd negatív kamatozású kötvényt már nem lehet a szőnyeg alá söpörni. A negatív vagy nulla közeli kamatok mellett sem fog már beindulni a hitelezés, mert mindenki előre hozta az elmúlt évtizedekben a fogyasztását, lassan egy vagy kettő generáció. Ezt el kell inflálni, más megoldás nincs. A QE is csak buborékokat fúj, hol ingatlanban, hol részvényben, persze valamennyire aranyban is. A 2008 as válság nem lett megoldva, csak súlyosbítva elodázva, hiszen a tisztulás nem következett be úgy, mint 29-33 ban, esetleg valamennyire USA-ban igen. A politikai, gazdasági, etnikai, szociális feszültség egyre nő a gazdasági centrumokban is. Terrorizmus, Kína vs Japán+USA, Oroszok vs. sokmindenki, Trump, EUs dezintegráció, vagy minimum az integráció megtorpanása, stb, stb. Kicsit most úgy érzem, álomvilágban éltünk, és nagyon rossz felébredni. Az okos pénz már megtette. Kamatemelés nem lesz. QE lesz. Bizonytalanság lesz, rend és prosperitás nem lesz. Miért ne emelkedne az arany? Hangsúlyozom csak fizikait vettem eddig is. Papír nem kell, sem bitek. Nem szoktam ide írogatni, tőzsdét utoljára 2010-ben láttam közelről, de azért tájékozódom. Nem úgy, mint a britek, akik azt sem tudták, mire szavaznak. Személyes tapasztalat, ismerek sok angolt, skótot, stb. Röhej!!!

Úgy érzem, itt az ideje az ébresztőnek. Rossz dolgok jönnek a világban.
eurocent 2016. 07. 07. 09:20
Előzmény: #4429  Tibi0002
#4446
Arany 1W log: link
1. Arany belefutott egy sűrű ellenállási zónába, 1376-1398. Innét nagy valószínűséggel korrekcióba kezd első körben kb 1307-ig.
2. Amennyiben az árfolyam nem tud visszaemelkedni 1398 fölé, akkor 20151203 óta egy X vagy 4 hullám formálódott, ezt követően irány dél.
3. 1398 fölött elsődleges célár kb 1468-1507.
4. A hullámhosszmérő szerint 20151203 óta formálódó hullám max hossza kb 1730. Ezt követően irány dél vagy egy nagyobb pl oldalazás következik.
5. Fibó/legyező fontossági sorrend: kék, piros, lila. Valamint látható, hogy a csúcsok az egyes metszeteket követő 3-4 hónapban következnek be, az aljak kb pont ennyivel korábban.
McDee 2016. 07. 07. 06:23
#4445
Úgy látom, hogy az egész ágazatot gyalázzák (FRO,CMRE,TNK,TNP).
Megvan valakinek a (lehetséges) ok / várható fejlemények?
Törölt felhasználó 2016. 07. 07. 00:42
Előzmény: #4440  Tazsomaru
#4444
Szia,

SZERETNEK BOCSANATOT KERNI!

Ne haragudj hazafele uton olvastam hogy a MUX-os hozzaszolasra milyen valaszok erkeztek...
Tenyleg jo indulat vezerelt, azert hivtam fel erre a cegre a figyelmet mert 8-9$-ra varnam 3-5 even belul es mostmar akar 10$-ra is modositanam a celarat...

Igazad van figyelmetlen voltam es nem neztem kinek irtad...

Szoval bocsanat kerek megegyszer!

Remelem a forum temajarol fogunk a jovoben velemenyt formalni.

Bocs tevedtem, sok sikert kivanok!
Törölt felhasználó 2016. 07. 06. 22:53
Törölt hozzászólás
#4443
Törölt felhasználó 2016. 07. 06. 22:25
Előzmény: #4436  Tazsomaru
#4442
Én egyet értek veled
Törölt felhasználó 2016. 07. 06. 14:15
Törölt hozzászólás
#4441

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek