Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 07. 06. 13:38
Előzmény: #4438  Törölt felhasználó
#4440
Nem értem Tomi, miért gurult el a gyógyszer.
Nem neked címeztem az előző hsz-t. Nem érdekel mit hantázol, ezért aztán nem is kommentálom az írásaidat.
Lulót probáltam jobb belátásra bírni. Szerintem fuss neki mégegyszer.
Legyen nyugodtabb napod!
;)
Keffer 2016. 07. 06. 13:27
Előzmény: #4438  Törölt felhasználó
#4439
Kérdésem: az elkövetkező 1-3 hónapban vársz-e korrekciót aranyban, ezüstben, és ha igen, meddig?

Én az ezüstöt 18,3-ig legalább le várom még, az aranynál nem tudom, lehet, hogy felmegy 1.460-környékére, és onnan korrigál a jelenlegi szintre.

Azért hezitálok, mert még jócskán bővíteni akarok mindkettőből, és nyilván minél lejjebb, annál jobb, de én huf-ból veszek, így nagyon nem mindegy, hogy mit csinál a HUF/$, mert ha korrigál 5%-ot az ezüst, de közben gyengül a huf a dodóhoz képest 10%-ot, akkor jobban járok, ha most veszek, kerül, amibe kerül, mert úgy is hosszabb távon akarom tartani. Viszont az ezüst akkorát rallyzott ez elmúlt napokban, hogy nagyon kijárna egy korrekció, akár pár napon, héten belül is. Venni, vagy nem venni, ez itt a nagy kérdés...

(Most a csapból is az folyik, hogy az arany, meg az ezüst a tuti, mindenki most vegyen, én ilyen időszakokban zsigerileg irtózom a vételtől, mert ez a legjobb kontraindikátor, szóval bízom benne, hogy ha ennyire reklámozzák a vételt, akkor jön egy méretes korrekció mindkettőben.)
Törölt felhasználó 2016. 07. 06. 12:54
Előzmény: #4436  Tazsomaru
#4438
Mirol beszelsz ember???

Felajanlottam mar parszor hogy ne kommentaljuk egymas hsz-it...

En probalom nem kommentalni a tieidet...,de mindenek van hatara...

MUX-rol irtam, majd jossz nekem ilyen szoveggel???
Gratulalsz, majd ragalmazol, es megprobalsz rolam valotlansagokat allitani folyamatosan...
en beszelek melle, en vagyok sunyi es allatomos...
majd ha felteszem az eredmenyt azt allitod hogy demo szamla...
Nezzel mar magadra!!!

engem nem zavar ha valaki csak az izgalomert kereskedik es az se ha nem ert valamihez, de a rosszindulatu mebereket, irigyseget nem kedvelem igy probalom ilyen szemelyektol tavol tartani magam...
es probalnam toled is, mert hiaba probalom felhivni figyelmedet valamire, esetleg segiteni, sajnos nem vagy eleg nyitott nehany dologra...
Ez nem az en problemam, az viszont igen, hogy te folyamatosan probalsz rolam negativ dolgokat beallitani ill. ragalmazol...

Ne gyerekeskedjunk mar, mi elonyom van abbol ha azt allitom, hogy 12 eves koromban 2:28-at usztam 200-on???
Meg is meg lettem gyanusitva hogy valotlansagot allitok...
Mi elonyom van abbol ha azt allitom, hogy 2 cegben is vezeto poziciot toltok be ill. hogy nehany portoliot, alapot kezelek???
es mi elonyom van abbol ha azt allitom, hogy az egyik portfoliom 6 honap alatt kozel 200%-os hozamot ert el???

Abszolut semmi elonyom nincs ebbol es igazat megvalva mar banom hogy emlitettem, de a tenyek azok tenyek...

leirtam milyen esellyel fogom verni a benchmarkot 24,30,36 honapos ido alatt...
(nyilvan szerencsem volt)
leirtam mi a problema a kotvenyekkel, esetleg a Deutsche bankkal es azt is hogy miert nem latom ertelmet 1 rv+kotveny portfolionak (ez az en velemenyem se nem jobb se nem rosszabb mint mase), te kereskeded amiben te hiszel en meg amiben en...
a ceg ill. alap indulasa ota 33 hoanp alatt kozel 22-23%-os hozamot produkalt, szoval a piac egyelore engem igazol...
iden ugye az egyik portfolio hozott 200%-ot extrem jo idoszak volt...
egy masik portfolio pedig 40-45%-os hozamnal jar amit marc.14-en inditottam...

Korai voltam az ezust vasarlassal ill. az ausztral nemesfembanyaszoknal???
-igen
vehettem volna olcsobban igen,de en Ausztraliaban elek es AUD-al fizetek a boltban...
link

az atlag aram amiota kereskedem ill. vasarlom a fizikai ezustot kevesebb mint 10%-al van a minimum folott (ha a jelenlegi AUD/USD arfolyamot nezel kozel 15,6USD korul van)

Korai voltam az eszak-amerikai aranybanyaszoknal???
igen mert abbol a nehany cegbol amibol vasaroltam csak 3 emelkedett oktober ota...
es igen nehany pozicioban csokkentenem kellett a pozi meretet..., majd januarban 1 ujabb pozitiv momentumban visszavettem es meg vasaroltam mas cegekben reszesedest...
(szoval nehany cegnel tevedtem 3, nehany cegnel pedig kevesebb mint 3 honapot)...

Nyilvan en bantok embereket ugye, persze eszre se vetted hogy nem valaszoltam a legutobbi ragalmazasodra...
nyilvan nem irsz daxliszgyuszinak esetleg lulonak banto, serto hsz-kat es nem is ragalmazod oket...

jo sokat hozzatettek ehez a topikhoz is...,de vehetjuk az azsia topikot is es a sort folytathatnank...
ha van idod nezz mar utana hogy ki irt ezen a forumon a negativ kamatokrol ill. a richmondi FED tanulmanyrol...

Roland az ido nekem dolgozik, akar hiszed akar nem te is en is tobbek lennenk ha nem kommentalnank egymas hozzaszolasait...
ami nem megy nem kell eroltetni...
akar hiszed akar nem nem sok ellensegem van, mert a tobbseg eleg hamar belatja hogy jobban jar ha jo kapcsolatot apol velem valaki mert megismeri az emberi ertekeim, valaki mert anyagi haszna van belole...

Engem nem zavar ha mas velemenyed van es az se ha ezt kozze teszed ezt a forumon....
az viszont nagyon zavar, hogy ellenem ill. pomperj ellen hadjaratot folytatsz...
es megprobalsz minket rossz szinben feltuntetni...
(nyilvan ez nem rombolas a reszedrol???) es nyilvan nem bantasz engem ill. masokat ezzel...
Mi rosszat tett neked pomperj???
Mi rosszat tettem en neked???
(nyilvan kivetel ez alol amikor is megprobaltal hazugsaggal es mindenfele valotlansaggal megragalmazni, ill. sunyi es alatomosnak neveztel, es probalsz rolam negativ kepet kialakitani), igen elfogyott a turelmem es megemlitettem, hogy te voltal az aki felrevezettel masokat meg ha csak 1 broker ceg is (szoval ki alitott valotlansagot???) es en hantazok es bantok...
es sajnalom, hogy az helyett hogy a piaci lehetosegekrol beszelnek ilyen butasagokkal toltjuk az idonket...

szoval gondolkozz el azon hogy mi ertelme van ellenem esetleg pomperj ellen hadjaratot folytatni???mert meg az is elofordulhat hogy te vagy az aki a rombolsz es nem hozzatenni jottel ebbe a topikba esetleg az azsia topikba...

Szoval tovabbra is fenn all az ajanlatom nem kommentalom a hsz-id,de ha ragalmazol es rossz szinben probalsz feltuntetni neha elfogy a turelmem es tudok olyat irni en is ami teged fog bantani...
(ez pedig 1 egyszeru evolucios valasz reakcio, vagy harcolsz vagy megfutamodsz, mivel en intelligens embernek tartalak el tudom kepzelni, hogy egymas mellett elfer kulonbozo velemenyek) es nem kell bantani egymast ill. nem muszaly kommentalni egymas hsz-it ha ezzel nincs elorebb a topik ill. forum...

Szoval elnezest mindenkitol mert ez nem a topikrol szolt, remelem mostantol te is a topik temajaval kapcsolatban epito jelleggel irsz, vagy csatlakozol (a rombolokhoz)...

Sok sikert es legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2016. 07. 06. 09:36
Törölt hozzászólás
#4437
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 07. 06. 09:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#4436
Laci, ezekkel a szövegekkel olyan embereket bántasz meg akiket nem ismersz és akik nem tettek neked semmi rosszat. Ez senkinek nem jó, téged is csak rombol.

Mikor valaki egy ideje már pókerezik, észre veszi ki az aki gyengébben, ki az aki jobban játszik nála az asztalnál. Így van ez itt is. Hamar ki lehet szúrni a hantásokat.

A pókerben a gyenge játékosokat elnevezték "hal"-nak, "túristának" és némely játékos, akik jónak tartották magukat, ezt sűrűn az orruk alá is dörgölték. Persze a "hal" egy idő után megunta és fogta a pénzét és elment. Ilyenkor persze nagy kuss lett az asztalnál, csak épp nem volt kinek elnyerni a pénzét.

Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy a "hal" rossz kártyás. Egyszerűen csak más a célja. Nem stabil bevételért játszik, hanem az izgalomért. Nem foglalkozik valószínűségekkel, banki eséllyel. Ő csak játszik. Nem bántani kell, inkább dícsérni őket, hogy jókedvűen hagyják ott a pénzüket. Így mindenki boldog.

Remélem érthető és hasznos számodra ez a kis történet.
;)
hellforceone 2016. 07. 06. 09:17
Előzmény: #4430  pistu34
#4435
Az ábra teljesen ok, amit feltették. Az 1400-1450 körüli szint megfoghatja, aztán szerintem az elnökválasztás fogja eldönteni, hogy végleg kitör és akár új csúcsra megy a jövő év tavaszáig vagy sem. Ha Trump kerülne hatalomra, akkor az arany lenne egyértelműen a legjobb befektetés! A nőgyűlölő idiótája képes lenne felégetni a világot! Ha ő jön, akkor nem kamatemelés lesz, hanem újra vissza nullára és pénznyomda...
Törölt felhasználó 2016. 07. 06. 08:26
Törölt hozzászólás
#4434
Törölt felhasználó 2016. 07. 06. 05:13
Előzmény: #4008  Törölt felhasználó
#4433
link

Irtam korabban a cegrol...., mivel az ezust ara 18-19$ fole ment es van nehany banyajuk ahol 18-19$ folott nyeresegesse valik az ezust kitermelese....(nem veletlenul taltosodott meg a rv ara ennyire...)

link

Legyen szep napja mindenkinek!
Törölt felhasználó 2016. 07. 05. 23:27
Előzmény: #4373  Törölt felhasználó
#4432
szívesen,
csak így tovább
Törölt felhasználó 2016. 07. 05. 23:23
Előzmény: #4424  hellforceone
#4431
a mínusz a mínusz, ne foglalkozzunk a b (a) (r) (b) un (k) (ó) kal, a mínusz az mínusz mi pedig legyük p(o) z, pozi (?) plusz(?) pozitív, pluszban.
Ni
pistu34 2016. 07. 05. 20:33
Előzmény: #4427  pistu34
#4430
hehhe, kísértetiesen ugyanezt feszegeti a portfolió, ábrán is a legutóbbi arany cikkben, mint amit én felraktam. :))
Tibi0002 2016. 07. 05. 18:32
Előzmény: #4426  Tibi0002
#4429
Megint eladtam egy kis aranyat.
Törölt felhasználó 2016. 07. 05. 04:49
#4428
lehet hogy eljon a varva vart korrekcio???

A Mo-i es mas mediakban is kezd szep lassan feltunni nehanyaknak, hogy mi tortenik a nemesfemek piacan es egyre tobb cikk jelenik meg...
talan jo jel lehet hogy rovid tavon kisebb megtorpanas, oldalazas esetleg kisebb korrekcio is vegbe mehet, az elmult par napban az ezust nagyon komoly emelkedesen van tul...

Felre ertes ne essek, nem tanacsolom a poziciok zarasat ill. egy reszenek eladasat, es en magam se teszem ezt; de fel vagyok keszulve rovid tavon (1-4 honapban) komolyabb volatilitasra....
Kernek szepen az oveket bekapcsolni mert bumpy ride kovetkezik...

link

link

Turelem, turelem, turelem...
pistu34 2016. 07. 04. 15:31
#4427
link

Csak hosszú távra vásárolgatok időnként csak fizikait... Nem csökkenő trendben van még?? Értem, hogy a rövidebb időtávű csökkenő trendet megtörte, de a hoszabbat??
Tibi0002 2016. 07. 04. 09:16
#4426
Tartson ki délután 4-ig a mostani 1352 $-os ár :)
Törölt felhasználó 2016. 07. 03. 05:46
#4425
hellforceone 2016. 07. 02. 18:59
#4424
Titeket srácok, így tovább. Én inkább olvasgatlak titeket csendben, de szerencsére nem maradtam ki a január óta tartó szép emelkedésből. Barricket gyűjtögettem 8-11 dollár között és azóta is tartom, valamint newmontom volt, de azt lecseréltem AG-re (igaz, oda már későn szálltam be, 11 dolcsinál, de tartom, szépet ment eddig), valamint SLVP ETF-et tartok és fizikai ezüstöt is gyűjtögettem szépen :). Ha lenne egy kis korrekció, akkor tovább bővítenék, de egyre inkább olyan érzésem van, hogy elszalad a csikó. Persze aztán figyelni kell majd a megfelelő kiszállóra, mert bár hosszútávon én is jóval magasabb árfolyamokra számítok, azt azért figyelembe kell venni, hogy a nemesfémek idén minden mást vertek és ugye előbb-utóbb jön egy nagyobb kori. Egyelőre tartás, visszanéző esetén még vétel, ősszel az amcsi választások előtt biztos megbolondul még a piac :). Kisvuk, külön köszi a sok jó anyagért, ne foglalkozz a néha felbukkanó okoskodókkal :)
Tibi0002 2016. 07. 02. 18:22
Előzmény: #4420  pitcairn2
#4423
Ehhez gyenge az angolom, ezért vegyük úgy, hogy nem helyezkedem szembe az álláspontoddal. Pusztán arról van szó, hogy azokra a piaci viszonyokra támaszkodom, amiben tájékozottnak tartom magam.
Törölt felhasználó 2016. 07. 02. 17:26
Előzmény: #4420  pitcairn2
#4422
Tovabbra is kiallok a 2014-ben keszitett modellunk mellett....

2024-ig 2200-2700$ kozotti aranyarat varunk, ha addig nem omlik ossze a kartyavar...
ha ehez csak 40-es ezust/arany elofordulna (nem 10 vagy 20-as, csak 40-es) akkor az ezust konyeden 55-67,5$ is lehet) 20-es aranynal meg 110-135$ ami meg mindig nem ATH ha az inflaciot figyelembe veszuk...
;)

persze ezek csak lehetseges kimenetelek...
McDee 2016. 07. 02. 16:17
#4421

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek