Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 16:53
#1880
Tudom faj es senki sem szereti csinalni,de sajnos 1 kereskedonek az elso szamu feladata (ha kereskedo szeretne maradni) a kereskedesi szamla, toke vedelme....

Jobb vagni, mint csonkolni esetleg szamlat egetni vagy bukni...
(veszteseges pozicioban nem szabad remenykedni, hanem felni kell, hogy a vesztesegbol meg nagyobb lesz, es ha nehezseget okoz egyszere elhozni a veszteseget, akkor tobb reszletben kell megtenni,de tilos vegignezni, hogy a veszteseg akkorara nojjon, hogy veszelyeztese komolyabban a szamlat...

Konnyu mondani annal nehezebb csinalni!!!
(en megtettem), mert ez mashogy nem mukodik...

Sok sikert mindenkinek!
eurocent 2015. 09. 21. 18:10
Előzmény: #1878  eurocent
#1879
Bocs, ez a helyes link: link
eurocent 2015. 09. 21. 18:09
Előzmény: #1720  eurocent
#1878
link
Megfigyelésem szerint NG 5. hullámában Arany eleinte ellene megy NG-nek, majd szinkronba kerül vele. Talán most is ilyen szakaszban vagyunk.
Törölt felhasználó 2015. 09. 21. 17:14
Előzmény: #1869  Tazsomaru
#1877
köszi, és a költségek kb hány százalékat viszik el aprifotnak?

van valami minimum összeg ami opciós kereskedéshez ajánlott?
Törölt felhasználó 2015. 09. 21. 14:09
Előzmény: #1875  Törölt felhasználó
#1876
elég jónak tűnik 140 pip pluszban van most, így sl 0ba húzható.
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 20:19
#1875
most 44,70 körül long beszállást javasolok. sl 42. célár 50 felett. nem muszáj követni, csak drukkoljatok! :)
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 18:26
Előzmény: #1871  eurocent
#1874
Szia,

szerintem vigyaz a GDX shorttal...
(szezonalisan, kinai uj ev,karacsony), jon a gorog valasztas par het mulva pedig kezdodik az adossag plafonos balhe megint az usaban...es europaban is van 1-2 esemeny ami miatt veszelyes lehet a short...
ha adni akarod szerintem varj februar-marcius kornyekeig...
elmeletileg 17,5-17,8-ig elmehet a GDX a januari opciok lejarataig...
(ez a negativ forgatokonyv), pozitiv pedig a comexben kb. 185314 ounces gold van ami leszallitasra alkalmas ez kb. 210M$ es utana a comex nem kepes szallitani...
(es utana ha tetszik ha nem keszpenzes elszamolas van)
junk silveren az 5%-os felarbol mar 30-40%-nal tartanak...

Sok sikert!
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 18. 16:40
Előzmény: #1871  eurocent
#1873
A GLD egyertelmuen long. De a reszvenyek mind nyomas alatt vannak-lesznek.
Szoval, GLD leverage-el lehet jo, de a GDX es egyedileg a banyaszok rizikosak,mert viszi lefele a mandiner hatas.
Es most van sokkal jobb trade is.
eurocent 2015. 09. 18. 16:23
Előzmény: #1871  eurocent
#1872
JDST 1D: link
Most ezt nézem. GDX-ben inverz a kép. Szerintem GDX 14,87-90 fölé nem megy.
eurocent 2015. 09. 18. 15:51
Előzmény: #1862  pomperj
#1871
Szia Pomperj.
Bányászokat most hogy látod?
Filozom egy kis JDST longon 7,16 körül, vagy GDX shorton 14,8 körül.
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 11:55
Előzmény: #1869  Tazsomaru
#1870
+++
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 17. 21:01
Előzmény: #1868  Törölt felhasználó
#1869
link
magyarok már nem kereskedhetnek itt. összerakom benne a pozit és IB-n bekötöm.
Törölt felhasználó 2015. 09. 17. 20:12
Előzmény: #1855  Tazsomaru
#1868
Szia
A linkeken az opciós payoutokat milyen rendszerben ábrázolod? ugyanitt tudod trédelni is őket?
Törölt felhasználó 2015. 09. 17. 10:38
Előzmény: #1849  pitcairn2
#1867
Törölt felhasználó 2015. 09. 17. 03:28
Előzmény: #1865  Tibi0002
#1866
szerintem jol gondolod!
kerdes meddig tart a jo hangulat???
Tibi0002 2015. 09. 16. 21:43
#1865
Jól gondolom, hogy a részvénypiacok emelkedésével, valamint a dollár elmúlt pár órában történt gyengülése a kamatemelés elmaradását árazza?
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 18:13
#1864
Sziasztok,

parszor mar felmerult ebben a topikban is hogy nehanyan nyersanyagokba, olajba, nemesfemekbe szeretnenek fektetni...
(es ugye ennek az egyik legbiztonsagosabb formai a befektetesi alapok esetleg ETF-ek....)

Talan a rengeteg, dolog kozul 1 fontos dologra szeretnem felhivni a figyelmet, en olyan alapokkal etf-ekel vigyaznek ahol a penz nagyon magas %-a kotvenyekbe van fektetve....
(jo nehany helyen talalkozhat az ember olyan eszkozzel ahol a NAV 80,90 esetleg meg ennel nagyobb resze is kotvenyekben van; a nyersanyagokban opciokkal ill. hataridos kontraktusokkal vesznek csak fel pozikat....

Szerintem biztonsagosbb ahol cegekbe ill. fizikai (foleg a nemesfemeknel) van fektetve a penz....
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 16. 13:15
Előzmény: #1862  pomperj
#1863
Eliras: a 19% helyesen: 59%.
pomperj
pomperj 2015. 09. 16. 11:46
Előzmény: #1861  Törölt felhasználó
#1862
1)Abban a DeutschcBank elemzese is egyertert velunk, hogy amerikai piacon a 3 fo befektetesi eszkoz-osztaly, (reszvenyek SPY, a kotvenyek TLT, es az Ingatlanok) egyuttesen most 80%-ra vannak ertekelve (0-100 skalan), ami tobb mint 50 eve barmikor volt.

Ennel magasabb ertekelesi szint csak 1929-ben volt, 82% szinten. Meg a 2007 evi topon is csak 75%-on allt; es osszehasonlitasul a 2009 evi alj idejen 19% volt.

Az elemzes osszefogalaloja az Economist Bottonwood szekcioban, a 65. oldalon olvashato is a heten.

2)Az eleg vilagos, hogy SPY a csucs szint elhagyasa allapotban van, eddig -19% zuhanasig volt a lokalis melypont. Amit kb. 50% korulire korrigalt.

A TLT meg mar 2015 elejen megcsinalta a topjat, azota -15% volt az eses, es az is kesz a 62% korrekcioval, es ujra esik par hete; szerintem eppen gyorsul az esese.

Az ingatlan piac is korrigalt fel az USA-ban, az uj szamok ott is gyengulok.

Szoval, a fo trend iranya alighanem mindharom eszkozben lefele mutat most. Es aki abban az iranyban tradel, annak jobbak az eselyei.

3)Lehet vitazni az Arany kilatasain, amikor esik a masik 2 piac. A korrelacio nagyjabol nulla kozottuk, az tudhato.

Konkretan meg, az utolso 15 evben 9 meretes SPY eses volt: abbol 5 esetben arany esett es 4 esetben emelkedett; a netto mozgasa osszessegeben nagyjabol nulla volt azalatt. A lenyeg az, hogy a tapasztalat az, hogy SPY eses idejen arany NEM vele megy, hanem mas utemre tancol.

4)A DB szerint az atlagos reszvenycsomag hozama az USA-ban a kovetkezo evekre inkabb alacsony MINUSZ szam lesz. Ha a kotvenyekre visszaterne (jo esellyel) a normal kamatvilag (ami azert 10 ev tavlatban legalabbis valoszinu), akkor a roved kotveyekre a hozam +2%, a hosszuakra a atlag +4% kijonne; csak a hosszuakra oriasi areses-riziko marad.

Szoval, az atlagos nyugdijasnak nincs jo kilatasa nagyot kaszalni mostanaban, es muszaj tobbet takarekoskodnia. Kulonben nem jut luxushajo-utakra neki se, meg a tobbi invesztornak se.
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 10:53
Előzmény: #1860  Tazsomaru
#1861
Roland ha nem figyelsz nincs igazan ertelme a kommunikacionknak, mert csak te is es en is az idonkent vesztegetjuk.....

Mi a trend Roland, na nem a tegnapi, tavalyi hanem a jelenlegi???
Ahoz hogy elkapj egy 10,100,1000 pontos elmozdulast eloszor el kell kapnod az elso 1-2pontot nem???

Mar tavaly is irtad az NDX shortomrol hogy a trenddel szemben kereskedek pedig ugy tunt hogy egy 20-30pontos elmozdulas (visszaeses a csucsrol, megfelelo kockazat kezelessel 5/1-es kereskedest eredmenyezet)
vegig longoltam az esest az 1.-ik nagytudasu szerint, te szerinted pedig aljat vadaszok...
;)
szoval hogy a fenebe fogtam meg 50,100,150,200,250,300%-os emelkedest egy lefele trendelo piacon?????????
(persze lehet hogy a piac emelkedo trendben volt csak az eppen nem tunt fel nehany nagytudasu tapasztalt kereskedonek, csak nekem 1 nagyon gyenge kepessegu delibabos adottsagokkal megverve...
;)

Na ilyen amikor vegig longolom az esest:

link
(es meg vissza is keresheto a forumon, eves csucson az SBM beirasom es a peldakat hozhatnank,de nem ezert vagyunk itt)

link
(ezt az esest is vegig longoltam)

Ugye en trenddel szemben kereskedek es aljakat vadaszok...
szamomra viszont ugy tunt nehany honappal ezelott hogy meg te is elismerted hogy a TLT nem igazan teljesit jol...
szoval en shortolom az amcsi indexeket es longoltam az aranybanyaszokat "trenddel szemben"
es a portfoliom tobb mint 20-25% pluszban van tokeattetel nelkul....te pedig konzervativan BH. Kozben a TLT -6,85% az SPX pedig -2,49% szoval jelenleg eppen nem igazan mukodik...
es mivel ez 1 komoly konzervativ befektetes, majd ha -10,-20,-30 es ne adj isten -40%-ban lesz (akkor lesz csak igazan jo hosszutavu befektetes...)
attol felek ilyen hatekonysaggal dolgozo rabszolgakat meghagyom a tobbsegnek....

Tobbszor leirtam mi a problema a TLT reszenek a portfoliodban es rovid es kozep tavon mi a problema a SPY-al....

Szoval sok sszerencset kivanok a trenddel szemben valo kereskedeshez ill. befekteteshez...en probaltam nehany dologra felhivni a figyelmedet,de nyilvan en is tevedhetek, a rossz hirem hogy ez veled is elofordulhat es neked kell viselned majd a feleloseget az osszes kereskedesi ill. befektetesi dontesedert...

Ha rabszolgakat keresgelsz akik productive-ok lesznek kozep es hosszutavon....akkor olyan piacokat nezegess mint Indonesia,Fulop szigetek,Turkey stb.stb...
tudod itt olyan cegeket (rabszolgakat talalhatsz) ahol a nepesseg tobbszorose az europainak esetleg Eszak-Amerikainak, az elet szinvonal es munkaero joval alacsonyabb ill. olcsobb....a lakossag demographiai osszetetele pedig komoly novekedest iger...
(tudod egy 10-25 eves azsiai korosztalynak ahol sokaknal meg aram sincs vagy csak par eve, elobb utobb lesz telefonjuk, okostelefonjuk,szamitogepuk, hutojuk, lakasuk, kocsijuk es a listat sorolhatnank)
ja es 20-30%-ba kerul mint 1 kinai munkas ill. 5-15%-ba mint egy europai ill. amerikai munkas...
(persze ehez meg kereskedonek sem kell lenni, es azt a 100,150,200,300%-os "esest" vagy emelkedest is vegig fogom longolni...

aztan az is lehet, hogy mivel en a deli felteken elek ezert latjuk ellentetesen, hogy mi az emelkedo ill. eso trend....

Nem kivanok a SPY/TLT portfoliora tobb idot szentelni es arra sem hogy ki kereskedik trenddel szemben...
(az ido majd eldonti kinek van, lesz igaza)...

Sok sikert!

u.i.: szerintem inkabb az opcios dolgokrol irogass, hatha tudsz vele valakinek segiteni, velemenyem szerint sok embert erdekelne ez....
ja es Livermore-al kapcsolatban, a gyerekeinek rv portfoliot adott, es miutan elvalt a felesege ertekesitette ha jol emlekszem a spekulativ poziciokat amiknek az akkori ertekuk kb.2 millio$ volt es szepen befektette (konzervativan mindenki altal elfogadott komoly cegekbe), ha nem nyult volna hozza 25szor annyi penz jutott volna a fiuknak ....
;)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek