Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 02. 19. 15:44
Előzmény: #3954  Törölt felhasználó
#3960
Köszi.Engem is hasonlóan informáltak.
Még annyit itt is hozzátennék , hogy az eredeti megfeleltetéssel 2015-ben esedékes,és most a felszámoló álltal utalt osztalékok esetében pedig a róluk megküldött odóigazolás szerint idén kell,lehet szerepeltetni.
Ezeket jövőre már nem lehet szerepeltetni, mert eleve a 16 % adó van belőle levonva, ami már idén 15% .
Az osztalék levont adójára értelem-szerűen nem vonatkozik a felszámolásra módosított jogszabály, mivel ez felszámolástól független számla megszüntetésnél sem vont maga után pót adó fizetési kötelezettséget.Eleve minden számlán (Nyesz,Tbsz) is leadózott volt.Az osztalékot fizető Rt. eleve a nettó összeget utalja.Lásd az adóigazolások évekre visszamenően.
Éppen,hogy visszaigénylésére van lehetősége annak, akinek sok adókedvezmény igénybevételi lehetősége révén az össz adója mértékéig élni tud vele.
commander8 2016. 02. 19. 12:36
Előzmény: #3950  Törölt felhasználó
#3959
Én is be tudtam lépni a számlámra mintegy 2 héttel ezelőtt, de ma már nem tudok. Azt írja a rendszer, hogy "ezen a platformon már érvénytelen a számlám."Ebből korábban arra következtettem, hogy talán folyamatban van az átutalás, de igazából semmi. Ezért kérdeztem itt, hátha tudtok valami pontosabbat.
Törölt felhasználó 2016. 02. 18. 20:54
#3958
Kedves Fórumtársak!!

Van,volt valakinek otpts03 certije,mit tudtok róla????
willywin1 2016. 02. 18. 20:22
Előzmény: #3951  Törölt felhasználó
#3957
Köszónöm! Ès jó látni, hogy nem vagyok egyedül a problémàval. Talàn rendezödik. Kp-d rendezödött?
Törölt felhasználó 2016. 02. 18. 13:57
#3956
A személyi jövedelemadóról szóló törvény (szja-törvény) alapján a pénzügyi intézmények (hitelintézetek, pénzügyi vállalkozások, befektetési vállalkozások) felszámolása következtében a magánszemélynek nem keletkezik sem adófizetési, sem bevallási kötelezettsége, akkor sem, ha a felszámolás alatt álló befektetési vállalkozás az ügyfél nála vezetett nyesz, illetve tbsz számlájáról kifizetést teljesít az ügyfél egyéb számlájára. Ez minden 2015-ben indult felszámolási eljárásra alkalmazható.
Törölt felhasználó 2016. 02. 18. 13:29
#3955
Bebukott brókerszámlán realizált árfolyamnyereség, kamatnyereség, osztalék, adójóváírás után adófizetési kötelezettség 2015 évre nem áll fenn!!!! Miért akar itt mindenki adót fizetni utána????
Törölt felhasználó 2016. 02. 18. 13:19
Előzmény: #3951  Törölt felhasználó
#3954
Beszéltem a Richter részvényesi irodával és az osztalék fizetésével kapcsolatban arról tájékoztattak, hogy ahol jelenleg van az értékpapír számlánk be kell nyújtani egy pót megfeleltetési igazolást. Ők továbbítják a részvényiroda felé és minden hónap elején van az
osztalék utalása. Adóbevallásban pedig majd a következő évben kell szerepeltetni.
Törölt felhasználó 2016. 02. 18. 12:37
Előzmény: #3943  Törölt felhasználó
#3953
A nyesz-es és tbsz-es számlák oké, de mi van a egyszerű értékpapír számlákkal ????

link
szigma 2016. 02. 17. 18:36
Előzmény: #3951  Törölt felhasználó
#3952
Egyre "szebb"! És lassan 1 éve kezdődött a tortúra!
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 12:42
Előzmény: #3936  willywin1
#3951
Tegnap voltam a felszámolónál időpontra. Mint számítottam rá a Richter és Állami Nyomda részvények osztaléka nem volt meg. Mint korábban írtam az adóigazolás hiányából erre már számítani lehetett. Az osztalékokból a kifizető levonja az adót és küld igazolást.
Az OTP osztaléka megvolt.
Az ügyintéző a Richter esetében azonnal tudott a problémáról, és a már e fórumon megírt pótmegfeleltetés kérését javasolta a fogadó brókertől. Magyarázatként hozzáfűzte, hogy lekéstek a Richter eredeti megfeleltetéséről. Az Állami Nyomda az cifrább eset, mert az ügyintéző nem is tudott róla, csak miután mondtam, hogy több osztalékot fizet mint az OTP, Richter együtt, hívta a központjukat. Utána elnézést kérve, hogy ez nem olyan gyakori részvény, de már itt is tudnak a problémáról, valamint, hogy ennél ne kérjek pótmegfeltetést ezt Ők intézik és értesítenek, vagy küldik utólag a pénzt a számlámra. Ezt jegyzőkönyvbe is kértem felvenni, de erre nem volt hajlandó. Én az ERSTE brókerhez vittem a számlám, majd ott érdeklődöm, ha megérkezik a transzfer.
Adóigazolások témában is érdeklődtem (árfolyam nyereség-veszteség, Nyesz adójóváírásra vonatkozó stb.).Ezekről a sok érdeklődés miatt tájékoztatót ígért, hogy közzé fognak tenni.
Ez valószínűleg kamu, erről is már elkéstek. Az adózással kapcsolatban néhány határidő már lejárt.
Még 2015 év eleji árfolyam nyereséget így én sem fogok bevallani, mert erről nincs aki igazolást adjon.
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 11:21
Előzmény: #3947  Törölt felhasználó
#3950
A saxo-ról még annyit, hogy sajna BC károsult is vagyok (saxo) és ott a BEVA fizetett a saxo-nál lévő kp után (részvényről semmi hír, az "elszámoló" semmit nem vakkant), amin teljesen elhűltem mert még az ottani felületre be tudok lépni és látom a teljes virtuális vagyonom, élő alszámlám van. Érthetetlen.
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 11:13
Előzmény: #3948  Törölt felhasználó
#3949
22-es csapdája...
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 11:12
Előzmény: #3947  Törölt felhasználó
#3948
Muszáj, hogy legyen. Májusig lehet a BEVA-hoz beadni a kártalanításra vonatkozó igényt. Kellene, hogy kártalanítsanak, ha a felszámoló nem tudja addig kiadni. Viszont a BEVA csak akkor kártalanít, ha a felszámoló igazolj, hogy mit nem bír kiadni. 21-es csapdája...
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 10:56
Előzmény: #3946  Törölt felhasználó
#3947
Kíváncsi vagyok hogy a Saxo bankos témából lesz e valaha is valami mert eddig semmi hír.....
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 10:46
Előzmény: #3942  commander8
#3946
Sziasztok!

Én a 8. munkanap végén megkaptam a részvényeket ill. a kp-t (egy perccel se hamarabb). A saxo banknál lévő kp és részvényről semmi hír. A közjegyzői transzfer papír beérkezése után kb. 2 hónap után kezdtek foglalkozni velem, miután írtam egy panasz e-mailt.
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 10:29
Előzmény: #3942  commander8
#3945
Szia! Én is el vagyok keseredve. Hívogatom őket, de ügyintézővel nem sikerült beszélnem. Ma írtam e-mailt, várom a választ. Remélem nem adták el az olaj befektetési jegyeimet óriási veszteséggel...
Törölt felhasználó 2016. 02. 17. 01:55
#3944
Leszarom az igazolást február 15.-ig nem adtak igazolást bevallás sincs és kész.
Törölt felhasználó 2016. 02. 16. 18:16
#3943
2015 márc.9ig , a csőd-ig hol adnak igazolást az SZJA-hoz???
commander8 2016. 02. 16. 14:28
#3942
Sziasztok. Látom, hogy nem vagyok egyedül azzal, hogy még mindig csak várjuk a készpénzünket. Az egészben a legbosszantóbb, hogy a legutolsó közlemény, amit kiadott a felszámoló, azt írták, hogy január 31.-ig lezárul a vizsgálat a SAXO bankhoz kihelyezett pénzek vonatkozásában, és ....( én ebből arra következtettem, hogy utána fizetnek). Ehhez képest ma február 16.-a van és még mindig semmi.
willywin1 2016. 02. 16. 13:01
Előzmény: #3939  magyarill
#3941
KP-nek híre-hamva nincsen...
Osztaléknak meg pláne. Remélem neme gy mutyi van a háttérben. Lásd Nyomda osztalékkal kapcsolatos korábbi bejegyzésemet. Gondolom minden osztalékkal így lesznek. A kérdés csak az, hogy az új broki cég mely részvényekre tud kérni utólagos részvényesi megfeleltetést, hogy megkapjad az oszit.
De pl. Nyomda osztalékkal kapcsolatosan ezt nem tudják megtenni csak a Quaestor

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek