Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 12. 09. 22:46
Előzmény: #3559  mahatma2
#3560
Mar elnezest de ez mekkora hulyeseg mar, hogy egyaltalan valamit is visszakapnak?En 1 forintot nem adtam volna vissza nekik, nem hogy a nem realis kamatokat! Az adofizetok fizetik meg es a bankok, akik voltak olyan "hulyek" hogy gondolkoztak es a bankba tettek a penzuket evi 1-2% kamatert.

Csak Magyarorszagon van ilyen, hogy felveszunk CHF hitelt, bebukjuk...semmi gond allambacsi jon es kifizet mindenkit vagy hogy befektetek irrealis magas kamatra es nem is gyanakszom. Azert nem vettek fel anno akkor az emberek Forintban, mert rohadtul nem szerettek volna fizetni a magasabb torlesztoreszletet magasabb kamattal, most ugyanez nem a bankba tettek be vagy valami alapba a penzuket hanem egy irrealisat kinalonak. Valamikor a magyar tarsadalomnak is meg kene tanulnia a penzugyi felelosseget.

Ez kb olyan hogy kimegyek az utcara es kinalgatni fogom mindenkinek hogy fektessetek be nalam en evi 50% ot hozok. Es senki nem is fog gyanakodni hogy miutan odaadjak nekem a penzuket mar el is tunok szepen. Aki mar elnezest, de ennyire hulye, az ne fektessen be sehova penzt.
mahatma2 2015. 12. 09. 20:18
Előzmény: #3558  BudFox
#3559
Sracok! Azert eszbonto, hogy Alkotmanybirosagi allasfoglalas szuletett, atalakitottak egy olyan nagy szervezetet mint a NAV, uj q torvenyt hoztak, de arra nem volt elegendo ido, hogy a NGM nyilatkozzon a tbsz, nyesz szla-k transzferalasi modjarol. Raadasul tudjuk ennek bevalt kiprobalt modja van. Ja es a tv eloirja, hogy a fellelt vagyont ki kell adni a leheto leghamarabb. Persze mondhatom en a magamet!
BudFox
BudFox 2015. 12. 09. 19:08
Előzmény: #3556  smallinv
#3558
persze hogy nem muszáj eladnom idén .-)
lehet meg sem kapom idén :D főleg hogy ilyen gyorsan dolgoznak a lányok :D
akkor legalább 2107 -ben kellene csak adóznom.
fosforos 2015. 12. 09. 18:32
Előzmény: #3549  csendben
#3557
Sziasztok ! TBSZ-en Kúrázsim van.... Van valami teendőm ,azon kívül ,hogy várakozom ? Közjegyző... vagy valami infót erről Köszi !
smallinv 2015. 12. 09. 17:38
Előzmény: #3554  BudFox
#3556
Egyébként muszáj azt Neked eladnod ebben az évben ?
smallinv 2015. 12. 09. 17:34
Előzmény: #3554  BudFox
#3555
Van az ... :) , Gondold át jobban.:)
BudFox
BudFox 2015. 12. 09. 17:23
Előzmény: #3553  smallinv
#3554
....most tényleg nincs :-))
ha lesz haszon "marha" nagy haszon lesz.
eddig meg tudtam oldani a dolgot...de idén ugye szinte semmi forgalmam nem volt...a beragadás miatt..

No nem bánkódom...kifizetek én 3 millió adót is csak már ott állnék a kasszánál -:)
( bár inkább abból szívesebben vennék egy Porschét akkor már) :D
smallinv 2015. 12. 09. 17:04
Előzmény: #3552  BudFox
#3553
Szerintem van Neked egy másik számlád, ahol közel ennyi veszteséged van.
Ezeket , ha párba állítod az közel 0 lesz.
BudFox
BudFox 2015. 12. 09. 16:28
Előzmény: #3549  csendben
#3552
Várjuk a fejleményeket hogy kiderüljön valami az adózásról...

de CSodálkoznék ha engem az Apeh csak úgy hagyna 2 millióval "elszaladni" :D
BudFox
BudFox 2015. 12. 09. 16:27
Előzmény: #3550  jofani1
#3551
a részvényeket elvileg tételenként transzferáják - legalábbis igy van benne a rendszerben.

Arról meg van kimutatás a Quaestornál hogy mennyi volt a részvényed átlagára. és azt is átküldik az új számládra...
jofani1 2015. 12. 09. 13:08
Előzmény: #3546  BudFox
#3550
Ha visszamenőleg levonják a kötvények után a nyereséget, és a 90 %-ot fizetik, akkor mi után vonnának le nyereségadót?
A részvényeket ha megkapjuk, utána fogjuk eladni, ott már a nyereség után kell adót fizetni,
Az áprilisig történt kereskedés után nem tudom ki ad igazolást a nyereség-veszteségről.
Nekem ez bonyolult.
csendben 2015. 12. 09. 13:03
Előzmény: #3547  smallinv
#3549
Még 1x , Budfox kolléga kedvéért:

"Tekintettel arra, hogy a levelében említett tartós befektetési számla a számlavezető felszámolása miatt szűnt meg, ezért a számlán lekötött összeg és az elért hozam a jogszabály módosulás következtében nem minősül adóköteles jövedelemnek, vagyis sem személyi jövedelemadó, sem egészségügyi hozzájárulás fizetési kötelezettség nem keletkezik."

Ma ue.-t mondta a NAV-os hölgy,akivel beszéltem.
Ennél többet nem tud.

A fentiek szerint a Q.-s TBSZ:
" a számlavezető felszámolása miatt szűnt meg"

Hogy az azokon nyilvántartott befektetések (rv.-k ),miként és hogyan értékelődnek,arról neem tudott mit mondani.Annyit ígért,hogy egyeztet a főnökével és ha biztosat tud,megírja.

Roppant csodálkoznék,ha bárhol,bárki ennél többet merne felelőssége tudatában mondani!

smallinv 2015. 12. 09. 12:58
Előzmény: #3546  BudFox
#3548
Ja és ez is benne van ' követelését eredményező jogviszonya a pénzügyi intézmény felszámolása miatt szűnik meg.'

Amit előzőleg is írtam, ennyira általánosak a megfogalmazások.
smallinv 2015. 12. 09. 12:52
Előzmény: #3546  BudFox
#3547
És, ha az a pénz gyorsan kellett volna megvenni egy 100M villát, 20M-ért ?
Na, akkor lett volna károd bőven.
És 'aszti' , aki elvesztette szinte az összes vagyonát ? Neki lesz adókedvezménye ?
Szóval, szerintem az is 'kár', ha nem rendelkezel a saját tulajdonoddal.
Egy utat megér az a NAv.
BudFox
BudFox 2015. 12. 09. 11:56
Előzmény: #3535  smallinv
#3546
Köszi a linket kolléga...

Majd áttanulmányozom könyvelőmmel a dolgot, vagy van neki állandó kapcsolata a NAV -al...minden nap megy be a hivatalba..

De a szövegben ez áll :
"A pénzügyi intézmény felszámolásával összefüggésben kárrendezés címén a magánszemélyt megillető összeg után adókötelezettség megállapításának nincs helye."

Ez szerintem nem kárrendezés, a mienk...mert ugye kárunk nekünk elvileg nincs is, szóval lehet itt még törvényértelmezési különbség. Vagy ki mit ért "kár" alatt ?

Az Állam nemhiszem hogy elnézne nekem ennyi pénz...vagy hogy csak úgy elengedni..hogy de rendesek ezek a quaestorosok...engedjük el szegényeknek az adót...
csendben 2015. 12. 09. 11:01
Előzmény: #3542  smallinv
#3545
Van egy régi mondás:
"Csak akkor szólj,ha egészen biztos vagy benne,hogy amit mondani akarsz,szebb,mint a csend!" :-)
csendben 2015. 12. 09. 10:59
Előzmény: #3543  smallinv
#3544
Kértem állásfoglalást a TBSZ számlák, ill. az azokon elhelyezett eszközök sorsáról (mivel sem a megyei,sem a központi NAV ügyfélszolgik nem tudtak válaszolni a kérdéseimre...).

Mert az ugye nagyon nem mindegy,hogy a máshol nyitott, azonos megnevezésű számla jogilak -és adóhatóságilak!- minek tekintendő...
Nagyon nem szeretném,ha meglepiben lenne részem!

Ha kapok választ,be fogom másolni.

smallinv 2015. 12. 09. 10:38
Előzmény: #3541  csendben
#3543
Miért, milyen NAV-os törvény egyértelmű ?
csak egy linket küldjél be, amit egy 56. bekezdés nem cáfol vagy tesz kétértelművé, illetve nincs egy hivatkozás valami régebbi törvényre is, amivel már ismét többféleképpen lehet értelmezni.
Milyen törvények azok, amelyre kérek egy nav állásfoglalást és nem adják meg, hanem a válasz az (persze ez is kétértelmű, de én így értelmeztem), hogy majd az ellenőrző kolléga eldönti.
Köszönöm. :)
Ezt a linket BudFoxnak küldtem, hogy nem biztos az a szja fizetés.
smallinv 2015. 12. 09. 10:31
Előzmény: #3537  csendben
#3542
Azért, mert eltűntél. :) Bocs.
csendben 2015. 12. 09. 10:11
Előzmény: #3535  smallinv
#3541
Az ebből a linkből sem derül ki -számomra!- egyértelműen,hogy a Q-s - előző években nyitott- TBSZ számlákon szereplő részvények, egy 2015-ben,más cégnél nyitott,azonos nevű TBSZ-re transzferálható-e, ill. ezen új számlák a megszakadt számlák folytatásának tekinthetőek-e.

Erről kellene valami infó!

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek