Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nemoland 2015. 09. 01. 17:30
Előzmény: #2618  szisti
#2620
...nos...mivel nyilvános és hivatalos információt a felszámoló biztos nem adott szept. 1.-éig, ez egy remek alkalom egy-pár feljelentésre a rendőrségen a PSFN-nél lévő 'ismeretlen tettes' ellen -> a 'kiadható' és nem Qép. vagyon hűtlen kezelésért...

ráadásul az 'ügyfélszolgálat' olyan amelynek az elérhetősége nyilvános és nyitvatartási ideje is publikus...máskülönben az nem ügyfélszolgálat...

Milyen ügyfélszolgálat az, amit NEM ÉRHETSZ EL ?!?!?! ...és majd behívnak...nos az nem ügyfélszolgálat...tehát ismét valótlant írt, mondott, állított a felszámoló... nos kedves pénzügyi felügyelet + MNB, ezek után hogyan és kinek a dolga felelősségre vonni ?!?! ;)
mr_oven 2015. 09. 01. 17:21
Előzmény: #2618  szisti
#2619
Legutolsó híreim szerint nem lesz vidéki iroda.
Mindenki utazik Budapestre.
vidéki ügyfél kb : 10000 fő
elpazarolt szabadság értéke: 15000 Ft
útiköltség átlag : 5000 Ft
10000x20000 Ft = 200 millió forintunkat füstöli el különös gondatlansággal a felszámoló.

Tisztelt Felszámoló !

Ingyen rendelkezésre bocsátom Quaestor városban található belvárosi üres irodámat erre a célra. Jelentkezzen itt a fórumban.
Berendezés kialakítását infrastruktúrát a munkaerőt a felszámoló állja.
200.000.- Ft berendezés kialakítás
300.000.- Ft munkaerő 1 hónapra
30.000.- Ft üzemeltetési költségek

530.000.- Ft összesen amely 3 nagyságrenddel tér el.

A különbözetet ellenkező esetben célszerűen perelniük kell a károsultaknak, károkozás miatt.

vélemény:

Úgy látszik a részvényeseknek eddig még csak a felszámolást elrendelő és a felszámolást végző okozott vagy fog okozni.

szisti 2015. 09. 01. 11:42
Előzmény: #2617  szisti
#2618
előző folytatása:
a 299 9975 válasza: igen várhatóan mától kezdődik a részvényesek beazonosítása a Quaestor ügyfélszolgálaton, de hogy fizikailag hol, mikor és hogyan, ez nem publikus! Feltehetően telefonon fog az ügyfelek értesítése megtörténni, és akkor közlik a helyet és az időt. Az ügyfélszolgálaton fogják közölni az esetleges transzferálási feltételeket is. Addig semmi nem publikus.

....ennyit a titokzatosságról :)
szisti 2015. 09. 01. 11:33
Előzmény: #2615  nemoland
#2617
Ma 11:23-kor felhívtam a PSFN-t ("4" QÉP Zrt ügyek): két kérdésem volt:
1) Quaestor károsultként mikor kaphatom vissza a részvényeimet? Válasz: hívjam a 299 9975 -öt (ez a Quaestor?!)
2) a legkésőbb szeptember 01-től működő ügyfélszolgálat telefonszámát kérem. Válasz: ilyet nem tudok adni.

no comment
BudFox
BudFox 2015. 09. 01. 08:40
Előzmény: #2615  nemoland
#2616
egyértelmű hogy lesznek perek..
nemoland 2015. 09. 01. 01:24
Előzmény: #2614  Törölt felhasználó
#2615
nem ez a most a legfontosabb, hanem ez: link

"Mindemellett az állomány-átruházási eljárás lebonyolításának ideje alatt is megkezdődik a QÉP-nél korábban elhelyezett meglévő eszközök kiadása. Ennek érdekében legkésőbb 2015. szeptember 1-ig létrejön egy ügyfélszolgálat, melynek feladata az ügyfelek személyes azonosítása, ugyanis a kiadásra kizárólag ezt követően van lehetőség."

Leírta, de sehol semmi hír róla, hogy holnap indulna-e az ügyfélszolgálat...

Kérdés, hogy egy telefonon és levélben is elérhetetlen felszámoló hazudhat-e (állíthat-e valótlant) a 'hivatalos' nyilatkozataiban és mi annak a következménye... (pl. feljelenthető az értékeink ki nem adása miatt, vagy elég alap-e pl. a PSFN-nél egy ismeretlen tettes ellen sikkasztás gyanuja vizsgálathoz...stb...stb... hiszen ha nem lehet bízni a hivatalos nyilatkozatában, akkor az értékeink sem biztos, hogy megvannak...az is csak egy 'nyilatkozat' volt...úgyhogy hajrá Yard...)

...vagy pl. ma reggel 8.00 kor jön a 'hír'...
Törölt felhasználó 2015. 08. 31. 22:00
#2614
Hat napos hír, de még nem találkoztam eddig vele:

"A nem valós Quaestor kötvények kivételével az értékpapírok hiánytalanul kiadhatók
2015. 08. 25.

Budapest, 2015. augusztus 25. – Befejeződött a Quaestor Értékpapír Zrt. „f.a.” vagyonfelmérési vizsgálata, amelyből megállapítható, hogy a nem valós kötvények kivételével az ügyfelek értékpapírjai maradéktalanul rendelkezésre állnak. A pénzeszközöknél azonban hiány mutatkozik, ezért homogén csoport képzése szükséges. A felszámoló a hitelezői érdekek védelmében további lépéseket tesz.

A Quaestor Értékpapír Zrt. "f.a." felszámolási eljárásában a vagyonvizsgálat megállapította, hogy az ügyfelek pénzügyi eszközei – a nem valós kötvények kivételével - maradéktalanul rendelkezésre állnak, ide értve a korábban közzétett és akkor még vizsgálat tárgyát képező értékpapírokat is. Az ügyfelek pénzeszközeinek felmérése is megtörtént, ezáltal meghatározhatóvá vált a felszámolási vagyonba nem tartozó, ténylegesen kiadható összes pénzeszköz nagysága. A hiányra tekintettel homogén csoport képzés révén határozható meg az egyes ügyfeleknek kiadható összeg."

link
nemoland 2015. 08. 31. 13:44
Előzmény: #2612  nemoland
#2613
...azt meg külön is megérdemelne egy komoly vizsgálatot, hogy:

a márc 10.-én:
felügyeleti biztos: nem vizsgálom a
kötvényes problémát és április 24,.ig készen
leszek vele...
április 22.-én... ja mégse, mert új kötvényes (?!?!?!) törvény van (miközben nem vizsgáltam)...

felszámoló: ...legyen akkor június 1 a hitelezői igénybeadás (a felügyeleti biztos jelentéséről/munkájáról semmi információ nincs - pedig elvileg elvégezte)

felszámoló: jelent a BEVÁ-nak a kötvényeseket illetően... (miközben egyszerre kellett volna MINDEN tulajdonosnak)

az osztalékpapírok meglétük és igazolásuk után MÉG MINDIG NINCSENEK KIADVA...

...bárhol máshol komoly pénzügyi felügyeleti büntetés járna ezért...
nemoland 2015. 08. 31. 13:40
Előzmény: #2608  Törölt felhasználó
#2612
milyen "részvényesek kártalanítása" ?!?!?!?... itt nincs kár, hiszen MINDEN megvan...

a KP.-s kártalanítás elhúzódhat...(BEVA), de az RV.k kiadásának ehhez semmi köze (hiszen az nem qép tulajdon), azt AZONNAL KI KELL adni...
nemoland 2015. 08. 31. 13:38
Előzmény: #2610  Törölt felhasználó
#2611
...hát elvileg holnap reggel 8.00-kor akár be is mehetnénk személyesen hozzájuk a felszámoló kijelentését kinyomtatva, hogy kérjük a részvényeink transzferálását...

amennyiben pedig húzzák tovább,pl. kérhetjük az ügyfélszolgálat hiánya miatt keletkező árfolyam/értékveszteségeket térítsék meg...(bár ezt már több időpont alapján lehetne kérni)...

Az ügyfélszoláglat lassúsága nem mentesíti az egyenlő elbírálás alól a felszámolót...

tehát ha pl. holnap megkapom az rv.-t de ugyanezt valaki 30 nap múlva, akkor a késlekedésből fakadó veszteséget valakinek állnia kell, hiszen 'egyszerre' kellett volna kiadniuk a tulajdonunkat...
Törölt felhasználó 2015. 08. 31. 12:58
Előzmény: #2607  Törölt felhasználó
#2610
Igen, erre én is kíváncsi leszek! És nemcsak a telefon egyeztetésre, hanem helyileg hol lesz az a pont, ahol személyesen is lehet érdeklődni, mert ezt ígérték..
BudFox
BudFox 2015. 08. 31. 12:48
Előzmény: #2607  Törölt felhasználó
#2609
....de az biztos ÉN fogom hívni őket azért....-)
Törölt felhasználó 2015. 08. 31. 12:32
Előzmény: #2607  Törölt felhasználó
#2608
Tanácsadók nem látják rózsásan a helyzetet, miszerint akar meg egy évig is elhúzódhat a részvényesek kártalanítása.
Törölt felhasználó 2015. 08. 31. 12:09
Előzmény: #2606  nemoland
#2607
Kiváncsi leszek kit hívnak először holnap az ügyfélszolgálattól...
Remélem jelzi valaki a fórumon ha megkeresik.
nemoland 2015. 08. 31. 09:21
Előzmény: #2605  nemoland
#2606
a másik apró 'nüansz', hogy lehetőségük VAN -t írta, nem pedig a lehetőségük LESZ-t...tehát elvileg a leírása alapján 08.03-tól 'elvileg' már lehetőségünk van az eltranszferálásra...csak épp nem veszik fel a telt...meg 'nem tudják'...de azért LEÍRTÁK ;)
nemoland 2015. 08. 31. 09:16
Előzmény: #2604  Törölt felhasználó
#2605
jessus....valamennyi kp-ja gyakorlatilag 100%, hogy mindenkinek volt, ha másért nem is a számlavezetési díj miatt (különben hónap végén-elején) kényszerlikvidálják az egyéb pozicíóit)...az, hogy 500 ft vagy 10 millió jogi szempontból lényegtelen, hiszen mindenkinek kp + egyéb érték van a számláján...TEHÁT NINCS SZÜKSÉG HOMOGÉN csoportképzéssel elhúzni az időt még...

no de kíváncsi leszek hiszen szeptember 1.-et írj a felszámoló és eddig sehol semmi...

"Az ügyfeleknek ezzel párhuzamosan lehetőségük van arra, hogy kérjék a pénzügyi eszközök eltranszferálását, amelynek megvalósulása érdekében szeptember 1-vel új ügyfélszolgálatot állít fel a felszámoló."

...avagy korlátlanul beszélhet össze-vissza ;)
Törölt felhasználó 2015. 08. 29. 09:42
Előzmény: #2575  nemoland
#2604
Te làtod mindenkinek a szàmlàjàt hogy tudod hogy mindenkinek volt pénze is? És ha volt is, de nem jelentette be igényként, akkor az nincs.
BudFox
BudFox 2015. 08. 28. 20:23
Előzmény: #2602  szucs001
#2603
Na akkor majd én ennek megpróbálok utánajárni....

úgylátszik hogy nem fog gyorsan menni ez a transzferálás, ha ma hívtad és még nem tudtak semmit...

Rokonom ügyvéd igaz már nyugdíjas, unokatesóm meg kezdő ügyvédtanonc, de azért jó ismerőse a városi bíró, megkérdeztetem hogy mik a lehetőségeink..

Úgy érzem nem sokat veszíthetünk ha megpróbáljuk a pert... ez azért tarthatatlan hogy elvileg kedden Szeptembe elseje és még mindig semmi konkrétat nem engednek nekik nyilatkozni ?
szucs001 2015. 08. 28. 14:37
#2602
Jómagam csak bírósági konzultáció alkalmával kérdeztem rá az esetleges lehetőségekre, de hivatalból (ezt érdekesnek találom) nem válaszolhattak az egy perrel kapcsolatos kimenetelre.
Számomra feltűnő, hogy a sajtóban nem beszélnek a részvényesekről, csak a fiktív kötvénnyel kapcsolatosan lehet elvétve hírekről hallani. Mai napon is hívtam a psfn ügyfélszolgálatát, ahol ismét a "Nem tudom" válaszokat hangoztatták. Telefonon fognak bennünket felkeresni, de hogy mikor, mi alapján arról nincs hír...
Felettébb érdekes...
Úgy kártalanítják a kötvényeseket, hogy nincs is bűnelkövető, az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy iszonyatosan nagy mutyi van a háttérben. Természetesen a kártalanítás megint más dolog.
Az MNB-vel én is hasonlóképp jártam. Sablon levelet kaptam érdeklődésemre, melyből kiderült, hogy el sem olvasták a levelemet, vagy a mai napokban oly sokszor hallható "értelmezési problémájuk" van a munkatársaiknak...A szabályozó, ellenőrző háttér (jegybank) pedig azzal, hogy megszüntette az engedélyét a Quaestor társaságnak, egyben ezzel a lépéssel levette kezét, s így megmenekült a felelősségre vonás alól.

Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!

BudFox
BudFox 2015. 08. 28. 14:17
Előzmény: #2600  szucs001
#2601
Üdv.

ITT már egypáran fontolgatjuk hogy pert indítunk...
énnekem itt a szomszédomban van 1 jó ügyvéd ismerősöm, plusz a családban kettő ügyvéd, és tudok kérni ügyészi, bírói, közjegyzői tanácsot is..

Szóval ha lenne valami pert, érdemes lenne pertársaságot indítani.

A probléma az hogy a kötvényesek már visszakapták a pénzüket, pedig a Quaestor törvény szerint először a részvényesket kellett volna lerendezni - de ezt majd pontosan meg kell nézetni..

A helyzet az hogyha keresed a vagyonodat, és szükséged van sürgősen a pénzre, és azt bizonyítani is tudod, és amikor fel lett oldva a zárolás, és a visszakapás között különbség van úgy lehetne kártérítési pert indítani.

Másfelől a tulajdonunk felett nem tudunk rendelkezni, ez a másik szál, emiatt is lehetne perelni.

Szóval én már Júl közepén írtam levelet hogy sürgősen kell a pénzem. ez lesz az első számú bizonyíték.

Kaptam levelet az MNB -től, de nem arra válaszoltak amit kérdeztem, ill. el sem olvasták a levelemet ez tisztán kiderült.

HA visszakapom a részvényeket, akkor azonnal pénzzé kell tennem hogy az legyen a másik bizonyíték hogy tényleg kellett a pénz. ezt fele lehet majd használni a bíróságon.

No, most itt tartunk...de beszélt -e még valaki itt rajtunk 2-3 emberen kívül már valami ügyvéddel ?

Amúgy Szeptember első hetében küldöm nekik az ügyvéd által írt fizetési felszólítást, ha arra nem reagálnak, akkor a második fokozatát, a közjegyző által írt fizetési / transzferálási felszólítást.

Én itt tartok most.

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek