Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2015. 08. 18. 19:28
Előzmény: #2539  mr_oven
#2540
mr_oven 2015. 08. 18. 18:40
Előzmény: #2537  szisti
#2539
Mindenkinek !

A lopás menete a következő volt:

A Q ellopta főleg az állami tulajdonú értékpapírokat.
Az állam belső infók alapján kéri az értékpapírokat kiadni bukás előtt.
Értékpapír helyett pénzt kap, abból akinek pénz volt a számláján kifizetik.
A maradék pénz szétosztható.
mr_oven 2015. 08. 18. 18:28
Előzmény: #2533  szisti
#2538
Úgy látom még sokan nem értik, hogy a tulajdonosi megfeleltetés nem sokat ér, csak akkor , ha mindenkié megvan. Akkor meg minek.
Ha neked pl. 100 GSpark rv. van
és csak egy embernek volt még 900 akkor összesen 1000 GSpark rv-t kezelt a Q.
Ha a tiéd megvan, de a másiké nincs, akkor 10%-ot kapok mindketten.
10 a tiéd 90 a másiké.
szisti 2015. 08. 18. 14:14
Előzmény: #2534  BudFox
#2537
Én a céget kerestem meg közvetlenül a honlapjukon keresztül,(befektetői kapcsolatok a gazd. igazgató területe), annak ellenére, hogy korábban egy másik esetben (OTP) udvarias, de semmitmondó elutasításban részesültem :(.
Más kérdés a külföldi osztalékok kérdése...ha a felszámoló ennyire szaggatja az istrángot, azokat is tételesen kénytelen leszek megnyilatkoztatni, hogy legalább én tudjam, hogy hányadán állunk
filter 2015. 08. 18. 14:10
Előzmény: #2510  Törölt felhasználó
#2536
zeket nem érdekli az ellentmondás, a még bentlévő összegéből levonja.

Érdekes történet. Szerintem a lejárati idő előtt váltotta vissza a kötvényt (márc.9) és kamatot (legalábbis a teljeset ) nem kaphatott rá. Március 9-én öncsődöt jelentett a Hruria, aznap vette fel a pénzt. Az hogy ez korábban volt óra, perc szerint, nem érdekli a felszámolót, csak a naptári dátum. Aznap már nem válthatott volna szerintük vissza kötvényt a joggyakorlás dátuma miatt. Én így értelmezem, aztán írjatok, ha tévedek.

KP-t kaptak vissza ezt mindenki tudja már!!!
watson
watson 2015. 08. 18. 12:59
Előzmény: #2534  BudFox
#2535
Keler ügyfélszolgálat link
BudFox
BudFox 2015. 08. 18. 11:55
Előzmény: #2533  szisti
#2534
Ügyes vagy :-))
kitől kellett kérned a tulajdonosi megfeleltetést ?
szisti 2015. 08. 17. 21:40
#2533
Sziasztok!
Akit érinthet:A felszámoló 2015.08.03.-i közleményében utalt egyes, további vizsgálat tárgyát képező és így ki nem adható eszközökre, többek között a GSPark részvényre. Személyes érintettség okán tulajdonosi megfeleltetést kértem, és - láss csodát! - egy munkanapon belül válaszoltak. (szerencsére 06.30-i dátummal maradéktalanul meg vannak).
Hogy ez a felszámolónak eddig hogy nem sikerült?...ki érti?
watson
watson 2015. 08. 17. 20:44
Előzmény: #2530  mr_oven
#2532
mondhatjuk úgy hogy a Külügynek fiktív államkötvényei voltak ;)
Törölt felhasználó 2015. 08. 17. 20:35
Előzmény: #2530  mr_oven
#2531
Egyetértek.
mr_oven 2015. 08. 17. 20:02
Előzmény: #2513  Törölt felhasználó
#2530
Fokozom azzal,hogy a Külügy államkötvényt vett és vélhetően az is volt neki nyilvántartva, hiszen ezt mindenki ellenőrizheti elektronikusan és egy teljesítési igazolást is kap. Ennek ellenére pénzt kapott vissza, és ezért feljelentést is tettek. Tehát ha nem tervezetten , hanem váratlanul zárják be a Q-t, akkor a Külügynek most nincs államkötvénye, mint sok más embernek. Ebben az esetben 3,8 milliárddal többet lehetett volna szétosztani azoknak akiknek március 9-én valóban pénz volt a számláján nyilvántartva. A külügy normál esetben semmit nem kapott volna vissza.
Ezzel a trükkel loptak meg minket és ehhez kellet az MNB támogatása is aki tolta az infót, ezért is bennfentes az ügylet.
csendben 2015. 08. 17. 19:57
Előzmény: #2526  BudFox
#2529
Tapintatos módon elhajtottak...
Nem is értem,mire számítottál?
Vitya kiadta az ukászt:meg kell várni az alkotmánybíróság döntését.
Ennyi!
Addig "nix ugri-bugri"!

Törölt felhasználó 2015. 08. 17. 17:04
Törölt hozzászólás
#2528
BudFox
BudFox 2015. 08. 17. 14:50
Előzmény: #2526  BudFox
#2527
A Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központ Ügyfélszolgálatának elérhetőségei:

levelezési cím: 1534 Budapest BKKP Postafiók: 777. | személyes ügyfélszolgálat címe: 1013 Budapest, Krisztina krt. 39.

| Telefon: 06-40-203-776 I e-mailcím:ugyfelszolgalat@mnb.hu
BudFox
BudFox 2015. 08. 17. 14:48
Előzmény: #2525  BudFox
#2526
Pénzügyi fogyasztóvédelmi központ

Iktatószám: ......../2015

Tisztelt XY!

A Magyar Nemzeti Bankhoz (MNB) a Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt. „f.a.”-val (Befektetési vállalkozás) kapcsolatosan megküldött megkeresésére tekintettel az alábbiak szerint tájékoztatjuk:

Tájékoztatjuk, hogy az MNB 2015. április 17-én visszavonta a Befektetési vállalkozás tevékenységi engedélyét, és kezdeményezte annak felszámolását. Tájékoztatjuk, hogy 2015. április 22-én a Befektetési vállalkozás felszámolása megindult. A felszámolást a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. végzi.

Tájékoztatjuk, hogy a kártalanítást a BEVA eljárási rendje, a felszámolási eljárás szabályai és a folyamatban lévő büntető eljárás szerint történik. Ezekben az eljárásokban az MNB nem érintett.

Felhívjuk a figyelmét, hogy a Befektetési vállalkozás vonatkozásában a Nemzeti Nyomozó Iroda valamennyi értékpapírszámla zár alá vételét feloldotta, ezért a Felszámoló megkezdte az értékpapírok kiadását. A Felszámoló az alábbi internetes oldalon részletes tájékoztatást ad az értékpapírok kiadására vonatkozóan. (link

Tájékoztatjuk, hogy a Felszámoló egyezteti az ügyfélköveteléseket az ügyfelekkel, és felméri a meglévő és kiadható ügyfélvagyont, ami után indulhat meg a Befektető-védelmi Alap (BEVA) kártalanítása.

A Felszámoló elérhetőségei:

Postacím: 1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78.;

Központi telefonszám: +36 (1) 321-0116

Központi telefax: +36 (1) 321-0209

Központi e-mail: info@psfn.hu

Internet honlap: www.psfn.hu

A Questor kötvényesek kárrendezéséről az alábbi linken kaphat részletes tájékoztatást:

link

Felhívjuk a figyelmét, hogy a BEVA honlapján a kártalanítással kapcsolatos teendőkről tájékoztatást nyújtott az ügyfelek számára, melyet az alábbi linkre kattintva találhat meg.

link

A Befektetési vállalkozással szemben tett büntető feljelentésre tekintettel javasoljuk, hogy fontolja meg annak lehetőségét, hogy követelését a büntető eljárásban polgári jogi igényként is bejelenti!

Felvilágosítást a Nemzeti Nyomozó Irodánál (cím: 1062 Budapest, Aradi u. 21-23., telefon: 06/1/428-9200) kérhet.

Az MNB az ügyfelek tájékoztatása érdekében a kárrendezésről és a témához kapcsolódó egyéb információkról folyamatosan frissülő információkat tesz közzé honlapján: (link

Kérdéseivel, Ön bizalommal fordulhat hozzánk telefonon vagy személyesen ügyfélszolgálatunkhoz - akár előzetes időpontfoglalással is - a levelünkön megjelölt elérhetőségeinken, illetve felkeresheti a jegybankkal együttműködő Pénzügyi Tanácsadó Irodahálózatnak az Ön lakóhelyéhez közel eső irodáját. A PTI irodák listáját és elérhetőségeit az alábbi honlapon nézheti meg: (link

Üdvözlettel:

Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központ
BudFox
BudFox 2015. 08. 17. 13:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#2525
Kaptam levelet a Pénzügyi fogyasztóvédelmi hivataltól, hogy iktatták az egy hónapja, az MNB -nek elküldött panaszomat.

Viszont a válaszlevélben is csak ilyen sablonos duma van, és a kötvényeseket hajtogatják állandóan...

megyek és felhívom őket azthiszem :-)
Törölt felhasználó 2015. 08. 17. 11:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#2524
Egyébként az államnak jól jön a balhé, mert most majd mindenki állampapírt fog venni szerinte.
Több kamatot ígért a Q mint az állam, ez nem tetszett nekik. Kellett a befektetők pénze. Ja hogy az nincs meg, sebaj, majd kifizeti az OTP meg a többiek, és államnak megint lesz >200mrd állampapír forrása amit ellopkodhatnak a lovagjaikkal...
Törölt felhasználó 2015. 08. 17. 11:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#2523
Szeintem a miért másodlagos, nyilván pénzért.
A kérdés az hogy hová lett a hiányzó 150mrd.
Milyen ügyeleteket áraztak túl, vagy milyen ügyletek hozhatóak off-shore lovagokkal összefüggésbe.
Törölt felhasználó 2015. 08. 17. 10:55
#2522
´´Kiadásuk gyorsított eljárásban, az ügyfélállomány átruházásával történhet.

Az ügyfeleknek ezzel párhuzamosan lehetőségük van arra, hogy kérjék a pénzügyi eszközök eltranszferálását´´

Tudja valaki, hogy mit jelent az ügyfélállomány átruházása?
Ebben az esetben nem kell B.pestre menni szemelyes azonositasra?
Hivom en a felszamolot de nem veszik fel.
Törölt felhasználó 2015. 08. 17. 09:16
Törölt hozzászólás
#2521

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek