Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 08:01
#2140
Mi is ( részvényesek ) legyünk ott 25.én a tüntetésen !!!!
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 07:52
Törölt hozzászólás
#2139
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 06:49
Törölt hozzászólás
#2138
Törölt felhasználó 2015. 07. 16. 06:48
Törölt hozzászólás
#2137
nemoland 2015. 07. 16. 00:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#2136
Ahol osztalékfizetés volt, ott nem tudják 'ellopni'...névre szólóan ott van az adat a KELER-nél + a Cégeknél (pl. OTP, MOL...stb...stb) is név szerint nyilvántartva a kifizetés + a NAV felé is el lett küldve az osztalékadó...szintén nevesítve...

Az a vicces, hogy ha így minden hivatalos szerv felé le van adva már kb. 1 hónapja a tulajdonjogod/rv-d megléte és igazolása, feléd, mint TULAJDONOS FELÉ MIÉRT NEM ?!?!?
(mert akkor ki kellene adniuk!!!)

Tehát elvileg MINDEN hivatalos szerv hozzáférhet az információhoz CSAK a tulajdonos nem...

Ez teljes mértékben törvénytelen...(főleg, hogy felszámoló biztosnak nincs határideje)...a hivatalos információ SZÁMODRA ki nem adásával korlátozza a tulajdonjogod gyakorlását... (persze ő a felszámolási törvényre fogja viszont abban az is benne van, hogy amennyiben a tulajdonjogod és értékeid megléte IGAZOLÁSRA KERÜL, HALADÉKTALANUL KI KELL ADNI A TULAJDONODAT és a felszámolási eljárás továbbiakban a tulajdonod nem érinti...

kvázi ha 'el akarták venni' az rv.ket akkor elcs.szték....mert büntetőjogilag is felelősségre vonhatóak ha nem lesznek meg...
Törölt felhasználó 2015. 07. 15. 23:46
Előzmény: #2115  BudFox
#2135
Holnaptol irok en is a sz..haziaknak, most mar eleg! Koszi a mintat.

szigma 2015. 07. 15. 22:42
Előzmény: #2115  BudFox
#2134
Írásod felhasználva Én is írtam, és írok minden nap amíg nem válaszolnak!
Törölt felhasználó 2015. 07. 15. 17:47
Törölt hozzászólás
#2133
Törölt felhasználó 2015. 07. 15. 17:45
Törölt hozzászólás
#2132
Törölt felhasználó 2015. 07. 15. 17:26
Törölt hozzászólás
#2131
Törölt felhasználó 2015. 07. 15. 16:58
Törölt hozzászólás
#2130
BudFox
BudFox 2015. 07. 15. 13:37
Előzmény: #2124  nemoland
#2129
Ez az...még több levéllel kell őket bombázni...

jelzem még nem kaptam visszajelzést hogy elolvasták volna - nem volt rubrika hogy kézhez kapták.
Törölt felhasználó 2015. 07. 15. 12:25
Előzmény: #2123  magyarill
#2128
Igen Kurázsinak Raiff. az alapkezelője.
Engem is a Kurázsi érdekel, és remélem tényleg nem hiányzik belőle.
Keler-nél nyilván van tartva, nagyon egyszerű az ellenőrzése ezért sem értem mi a fenét csinál ennyi ideig a felszámoló. A bef. jegyek nem függenek semmifée kötvényektől amivel gond van, már régen kiadhatta volna.
nemoland 2015. 07. 15. 12:24
Előzmény: #2125  Törölt felhasználó
#2127
a 200 e-mailből hír lesz a HÍR-ből újságcikk, az újságcikkből TV-riport...és közfigyelem...

TALÁN ÍGY lehet hatni az egészre...mert ha nem teszed akkor 'elmennek nyaralni', 'szabin van a fél csapat'...'ítélkezési szünet van'....stb...stb..

nekünk nincs ítélkezési szünet március 9.óta, nyaralni és szabira természetesen mehetnénk, ha tudnánk, hogy megvan a vagyonunk...

...és mindannyian elvégeztük a határidős munkáinkat március 9.óta, hiszen ha nem tennénk nem lenne munkahelyünk...

..persze lehet, hogy a PSFN-hez kell jelentkezni dolgozni... ott nem gond ha valaki 4 hónapig nem fejezi be a munkáját...
..lehet, hogy a 12 hónap se gond....'mit idegeskednek azok a "h.lye" ügyfelek'...
nemoland 2015. 07. 15. 12:17
Előzmény: #2124  nemoland
#2126
persze ez csak az osztalékfizetéses rv.-vel rendelkezőknek jó...

a bef jegyesekre nincs 5letem...
Törölt felhasználó 2015. 07. 15. 12:15
Előzmény: #2115  BudFox
#2125
Köszönet, hogy a nevemben is megírtad ezt az e-mailt és bíztatásodra mindjárt követlek én is. Bár kicsit olyannak érzem, mint amikor a bolha nekiront az elefántnak, de ha semmit nem teszünk, akkor rosszabbak vagyunk a vágóhídra hajtott birkáknál! Én azzal fogom befenyegetni őket, hogy az összes szolgálati biciklijük kerekét leeresztem, ha nem történik semmi hamarosan. Remélem beijednek!
nemoland 2015. 07. 15. 12:14
Előzmény: #2115  BudFox
#2124
nah..akkor csapjunk a lovak közé...

Tisztelt MNB,

Panasszal szeretnék élni a következő ügyben, és természetesen segítséget kérni a megoldásában.
A Quaestor Értékpapír Zrt.-nél 2015.03.09-ei nyilvántartás szerint xxx részvények voltak/vannak a birtokomban. A felügyeleti biztos, majd később a felszámoló biztos is visszaigazolta az egyenlegközlő levélben, hogy ez látszik a belső rendszerben is.
Quaestor ügyfél azonosítóm: xxxxx
Quaestor szerződés számom: xxxxx
Hitelezői igény iktatószámom: xxxxx

Mivel a felszámoló 06.02-ei közleménye szerint a bűnügyi zár már feloldott
link
és a felszámoló biztos által az osztalék kifizetéséhez szükséges tulajdonosi megfeleltetés fordulónapján (xxxxxx) az xxxx részvényeim tulajdonjoga és megléte hiánytalanul visszaigazolásra került a KELER és/vagy a xxxxx (cég) felé, ráadásul az osztalék összege megérkezett a megadott számlára, kérem utasítsa a felszámoló biztost a tulajdonom (részvényeim) haladéktalan kiadására/áttranszferálására...

Az osztalék összegének megérezése napjától a felszámoló jogtalanul tagadja meg az xxxxx részvényeimhez/tulajdonomhoz való hozzáférésemet, amennyiben az xxxxx részvényeim értéke
a 2015.06.04-ei értékénél (xxxxx.záró árfolyam)
a transzferálás elkezdési napján a részvény értéke kevesebb lesz, a különbözetért az PSFN-től vagy akár az MNB-től is kártérítést kérhetek majd (illetve ügyvédemmel természetesen vizsgálunk más kártérítési lehetőségeket is), mivel 2015.06.04.-e óta indokolatlanul és jogtalanul korlátozzák a tulajdonjogom gyakorlását és nem férek hozzá a részvényeimhez… (és így eladni se tudtam őket)

Természetesen nem élnék panasszal ha a PSFN Kft. gyorsan és korrektül tájékoztatott volna, de gyakorlatilag elérni őket lehetetlen, érdemi választ nem adnak gyakorlatilag már 1 hónapja és ez így nem mehet tovább (például mi van ha év végéig vagy pl. 2017-ig nem adnak?!), így nem marad más, mint a jogi megközelítés.

Segítségüket, közbenjárásukat a megoldásban előre is köszönöm!
magyarill 2015. 07. 15. 12:11
Előzmény: #2121  Törölt felhasználó
#2123
Ez esetben a RAFI a letétkezelő. Köszönöm a megnyugtató választ, azt gondolom most már értem..:-) Fontos a mögöttes értékpapír, és annak a megléte...
Törölt felhasználó 2015. 07. 15. 12:07
Előzmény: #2120  BudFox
#2122
Na igen, egy nyilatkozattétel 5 percet sem vesz igénybe és valamit tudnánk már. Június 2- óta hallgatás van. Ez a magyar soron kívüli ügyintézés egy felszámoló részéről.
A sok Dr. fokozat sajnos ezzel jár ma Magyarországon...
Törölt felhasználó 2015. 07. 15. 12:05
Előzmény: #2119  magyarill
#2121
Lesz rá új forgalmazó, és ő fog kereskedni vele. Forgalmazó garantálja hogy eladható, gondolom ha nincs rá vevő akkor visszaváltják a mögöttes terméket. Ez egyedül az ingatlan alapnál lehet problémás gondolom. A többi mögött értékpapír van aminek letétkezelője jellemzően egy bank, ahol megtalálhatók a mögöttes értékpapírok.

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek