Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rbbj11
rbbj11 2020. 02. 20. 08:26
Előzmény: #4099  McDee
#4100
Nekem nagyon nem tetszik az erötlensége, mostanäban a legtöbb value cég kifejezetten rosszul teljesít, a bikapiac végén ez tipikus jelenség. A pénz szerintem elkezdett kiáramolni belölük, a félig-meddig konzervatívabb befektetök is elkezdhették átsúlyozni magukat a gyj szezonban jobban teljesítö, jellemzöen tech vállalatok irányába, és egyre inkább elötérbe kerül a divat és az extrém hozamelvárások. Nehezen indokolható pl egy alapkezelönek a KHC tartása, miközben 2019-ben a ref indexek 25% körüli emelkedést produkáltak, és idén újabb ATH-n, 2 hónapos távon kifejezetten jelentös emelkedésen vannak túl. Valószínüleg tanger osztalékhozama is ezért emelkedhetett 10% fölé. És ha az ott van jelenleg, miért is kéne KHC sokkal alacsonyabb osztalékhozammal forogjon? Ha borúlátás és a tech hype fokozódik, KHC szerintem innen 25%-ot is könnyen eshet. 
McDee 2020. 02. 20. 05:21
Előzmény: #4086  rbbj11
#4099
Nehezen tudnám megmondani. Kétségtelenül mélyen alulértékelt jelenlegi számai alapján. Amennyiben kicsit is javulni tudnak mutatói, akkor inkább erős emelkedésre számítanék. Ezzel együtt vannak kérdőjelek. Szerintem az esés javán már túl van. Az utolsó jelentését negatívan fogadták. Úgy gondolom, hogy a következő gyj-ig bekövetkező esetleges eladási hullámot ki lehetne használni vételre.
Én azt látom, hogy 6% alatti az osztalékhozama, ami magas, de nem régen vágtak. Talán ezt tartani fogják. Egy esetleges újabb vágást lehet, hogy nem honorálnák további árfolyameséssel, mert a jelenlegiben már sok minden benne van és a megtakarítás felhasználható lenne mérlegerősítésre.
Tibi0002 2020. 02. 19. 22:38
Előzmény: #4096  smith83
#4098
Sok stratégiában van automatikus újrasúlyozás, amikor ráveszel a legrosszabbul alakuló papírokra, kritika nélkül. Abban az esetben történik így, ha a papír teljesíti a kategóriája feltételeit, márpedig a Universal és a Tanger egyelőre még arisztokraták. Kiesés esetén az eladás is automatikus. 
Lehet, hogy hagyom. :) 
Beerman
Beerman 2020. 02. 19. 22:20
Előzmény: #4094  Tibi0002
#4097
Ép azon gondolkodom, hogy eladjam-e, vagy tartsam. Az kattog a fejemben, hogy mit tud a piac, amit én nem tudok. Ha annyira jó a cég, ahogy sok osztalékbefektető gondolja, akkor miért esik? Miért adják folyamatosan? Még egy sávozást értenék, de ez már hulló kés :)
smith83
smith83 2020. 02. 19. 22:16
Előzmény: #4094  Tibi0002
#4096
Mi ösztönözne (újabb) vételre?
rbbj11
rbbj11 2020. 02. 19. 22:08
Előzmény: #4093  Tibi0002
#4095
Biztos vagyok benne, hogy nem müködne. 
Ahogy a klasszikus value befektetés és azt a stratégiát követö alapok is alulteljesítik a széles piacot elég sok éve. Azért nagyon nem ugyanaz a világ, mint Buffett fiatalkorában. Régen kulcskérdés volt egy fordulóponton lévö vállalat esetében, hogy mennyire volt védett a konkurensektöl. Mai világban cégek jönnek-mennek, és az információs és egyéb technológia, és hozamkeresö nagytöke miatt bárkiböl lehet váratlanul konkurrens, nincsenek mär védett iparágak. Märpedig így nemhogy fordulni, de egyáltalán lépést tartani is nagyon nehéz. Egy nagyobb hiba és óriáscégnek is vége, ill jelentéktelenné válik örökre. 
Tibi0002 2020. 02. 19. 21:55
Előzmény: #4090  Beerman
#4094
Nem király, csak arisztokrata :) Nemrég eszembe jutott, hogy csakazértis bővítem a Tangert is meg az Universal-t is. De lehet, hogy inkább lebeszélem magam. :) 
Tibi0002 2020. 02. 19. 21:54
Előzmény: #4089  rbbj11
#4093
Én ebben az esetben Schlosst utánoznám. Csak a jelentéseket olvasta, és arra figyelt, hogy az árfolyam lehetőleg éves mélyponton legyen. Erős mérlegbe fektetett, és lehetőleg 0.5 alatti P/B-vel. Könnyen lehet, hogy ez ma már nem működne.
rbbj11
rbbj11 2020. 02. 19. 20:49
Előzmény: #4090  Beerman
#4092
Tisztára mint K+S chart!
Nekem jelenleg a K+s az egyik legnagyobb problémám. 
rbbj11
rbbj11 2020. 02. 19. 20:47
#4091
Téma volt az LP-k adózása. Friss tapasztalatom randomnál: rendesen megsarcoltak!Nincs itt K1, nem kaptam USA-ból egyelöre semmit, hanem automatikusan levonták a legmagasabb adótételeket, mint egy normál más amerikai nyrt-nél! Tehát 21% osztalékadó (miért nem 20??), 17,5% szocho. Mikor szóvá tettem Randomnak, hogy az automatikus levonások LP-knél nem indokoltak, ezt a választ kaptam:
MPLX Limited Partnership befektetésből származó jövedelem adózásával kapcsolatos megkeresésére az alábbiakról tájékoztatjuk. Társaságunk az Európai Gazdasági Térségen kívül működő tőzsdére bevezetett értékpapír osztaléknak minősülő hozama esetén a vonatkozó magyar jogszabályoknak megfelelően levonja a szociális hozzájárulási adót. Az osztalékadót a kifizető saját joga alapján vonta le, a levonás okáról nem tudunk tájékoztatást adni. Külföldi osztalék adózásával kapcsolatos kérdésével kérjük forduljon adótanácsadóhoz. Társaságunk befektetési-szolgáltatási tevékenység nyújtásával foglalkozik, nem rendelkezik engedéllyel adótanácsadás végzésére, továbbá nem is jogosult az adójogszabályok hivatalos értelmezésére, a külföldi kibocsátók által levont adó tekintetében részletesebb tájékoztatást tehát nem áll módunkban nyújtani Önnek.
Felvettem már egy amerikai könyvelövel is a kapcsolatot, és egy ami könyvelöirodával. Egyelöre egyik se tünik úgy, hogy nagyon képben lenne. 
Beerman
Beerman 2020. 02. 19. 20:35
#4090
Új Value Trap, az osztalékok királya: Tanger
rbbj11
rbbj11 2020. 02. 19. 19:57
Előzmény: #4085  Tibi0002
#4089
Ismét nem statisztikai minta: de nekem a döglött lóra fogadás két évtizedes szubjektív mintáim alatt sem jött be. 
A fordulóponton lévö vállalatokon nagyot lehet fogni azzal a módszerrel, ha akár felük csödbe megy, de sikerül kettöt eltalálni, ez igaz. De a fordulóponton lévö vállalatokba megfelelöen sikeres arányba fektetni szerintem borzasztóan nehéz, és rendkívül alapos ismereteket igényel. Én úgy tartom, nem lehet sikeres a cég személyes ismerete nélkül, és rendszeres vállalatlátogatás nélkül ez a módszer. Továbbá a teljes szektort, minden versenytársat, és szinte minden körülményt ismerni és helyesen megítélni kell. 
rbbj11
rbbj11 2020. 02. 19. 19:53
Előzmény: #4080  Tibi0002
#4088
Lehetséges. 
De kérlek mondj olyan kisker vállalatot, ami SP500 indexet ezen a bikapiacon felülteljesítette! Én nem ismerek ilyet, kivéve Walmart (már ha az felülteljesítette, nem figyelem már egy ideje).
rbbj11
rbbj11 2020. 02. 19. 19:51
Előzmény: #4081  felcsorgok
#4087
Sajnos Seadrill és transocean nekem is megvolt XD De szerencsére nem nagy tételben.
rbbj11
rbbj11 2020. 02. 19. 19:50
Előzmény: #4082  McDee
#4086
Mit gondolsz KHC-nél igazán olcsó árnak? Azért a szektorában és a fundamentumaival 7-8% feletti (fenntartható!) osztalékhozam nálam az elképzelhetetlen kategória.
Tibi0002 2020. 02. 19. 12:07
Előzmény: #4084  felcsorgok
#4085
Érdekesség egyébként, hogy jó stratégia lehet az is, hogy gyengélkedő cégeket vesz az ember. Néhány ugyan bedől, de némelyiknél heves árfolyamemelkedés történik. Walter Schloss tolta így.
És jó stratégia lehet az is, hogy a jó cégeket tartjuk, futtatjuk a végtelenségig, az elgyengülőket pedig kiejtjük.
felcsorgok
felcsorgok 2020. 02. 19. 10:55
Előzmény: #4083  tberki
#4084
Igen, a Gamestop tökéletes példája a Value Trap-nek. 
És ez tart vissza egyébként attól, hogy vegyek Macy's részvényt, mert félek, hogy hasonló sorsra fog jutni. 
tberki 2020. 02. 19. 05:26
Előzmény: #4081  felcsorgok
#4083
Ezert is vettünk mindketten a gamestop-ból :D de együtt sokkal jobb sz.pni. :))
McDee 2020. 02. 19. 05:21
Előzmény: #4074  rbbj11
#4082
Ez az egész intangibles téma eléggé megfoghatatlan számomra. Egyrészt a vállaltat készpénztermelő képességére, operatív működésére nincs semmilyen hatással, másrészt pedig vállalat esetleges eladásakor az eszközök értékének megállapításánál lehet szerepe. Vannak olyan vélemények, hogy az előző évszázadok tangibles dominanciája után egyre nagyobb súlyú (lesz) az eszmei érték a vállalat eszközeiben. Ennek értékelése pedig igen szubjektív. Ha megnézzük a megtisztított (non-GAAP) számokat, akkor p/e 11-12-t látunk, amit viszont ebben az iparágban nem gondolok kiugróan alacsonynak, bár némileg alul értékeltnek látom. Talán a goodwill leírásakor döbbent rá a világ, hogy WB bevásárlása ellenére sincs kolbászból a kerítés (volt már ilyen néhány éve IBM kapcsán) és helyére kellene tenni az értékeltséget (bár most kissé túllendülhetett az inga, de beszálláshoz talán nem eléggé)
Egyébként az itt előzőleg említett BEN, LM, de pl. EMR is tele van intangibles-szel
felcsorgok
felcsorgok 2020. 02. 18. 22:06
Előzmény: #4079  rbbj11
#4081
Én hasonlóan megszívtam az olajfúró cégekkel. 2014-ben indult el a lejtőn az olaj ára, mondom, fél-1 év és helyre áll majd az ár, és jó lehet majd keresni rajtuk. A nagy túrót állt helyre, és szépen csődbe ment a Seadrill, amiből rendesen bevásároltam. Vettem még Transoceant is, ami még meg van(nem ment csődbe), de nagyjából olyan a portfóliómban mintha ott se lenne, kb annyit ér. Szerencsére nagy, integrált olajosokat is vettem, azok nem szenvednek annyira, mint az olajfúrók. Nagyon jó tanulság volt, hogy ami olcsónak tűnik, az nem biztos, hogy tényleg az is(mindig lehet olcsóbb, addig amíg a 0-t eléri). Mostanában már módosult a kiválasztásom, és igyekszem elkerülni a "Value trap"-eket. Nem mintha olyan könnyű lenne ez, de a korábban szigorúan vett mutatók helyett most már más szempontok játszanak szerepet. 

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek