Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McDee 2019. 01. 25. 15:50
Előzmény: #3417  McDee
#3420
Nézem MO-t. Azt gondolom, hogy saját magához képest minden időtávon kiemelkedő az opciós  volatilitás, ami drágítja azok árait. Ezzel együtt márciusra 40 strike-on 0.68/80 a bid-ask 25% körüli IV mellett. Ha mid price-on el tudsz adni, akkor is csak 74 pénzt kapsz érte. Ezzel szemben futod a kockázatot 49 napig. Kérdés, hogy megéri-e 4333 vs. 74 dollár. Persze a letéti követelmény nemigen lesz több 1000-nél, de naked futod a kockázatot Nagyon vigyázni kell a tőkeáttételekkel is.
Én inkább a távolabbi lejáratot preferálom, ahol vaskosabb a prémium, nagyobb a tévedés elviselésének lehetősége. Annál is inkább, mert a távolabbi lejáratokra is 27% körüli az IV. Én ATM +/-1 strike körül kötni, mert ez adja a maximális extrinsic-t. Az időérték, amiért nem kell "megdolgozni". Ha lejárat körül DITM-mé válik a pozíciód, tovább lehet azt görgetni egy későbbi lejáratra és ha az árfolyam visszaemelkedik, megkapod a teljes futamidő alatt kiírt prémiumok összegét
Én leginkább 2020 januárra írnék ki opciót 42.5 strike-on 4.7 prémiumért. Ezzel 37.8 lesz a BEP, azaz további több mint 10%-t eshet az árfolyam. Mivel már több mutató szerint most is alulértékelt, elég jónak gondolom a pozitív kimenetel esélyét. Ha a prémium jelentős részét megtermelné a futamidő vége előtt, ki lehet zárni az opciót. 
Értem én, hogy kicsit katyvasznak tűnik az egész  leírás. Tényleg sok aspektusa van. Én is tanulok folyamatosan.
Technikai kérdés, de fontos. Tisztában kell lenni azzal, hogy opciót nem másik retail tradernek adsz el. Az opciós tranzakció másik oldalán az esetek túlnyomó többségében az árjegyző áll. Ők nyitásban széthúzzák a bid/ask spread-et, később ez az olló szűkül. Ettől függetlenül sok esetben eléggé széles ez a tér. Meg kell próbálni a középáron, vagy ha nem megy, akkor kicsit alatta eladni. Néha egyébként meglepően jó árat lehet elérni. A beadott ajánlatot viszont nem éri meg apránként csökkenteni, mert az algoritmusok nem fognak ugrani ráá. Inkább ki kell venni az egészet a könyvből és néhány perc után újra betenni módosított árral.
Ha megértetted a fentieket, minden tiszteletem a tiéd. :)
McDee 2019. 01. 25. 12:46
Előzmény: #3418  felcsorgok
#3419
Minimum 10 dollár, de ez lekereskedhető.
felcsorgok
felcsorgok 2019. 01. 25. 11:47
Előzmény: #3417  McDee
#3418
Köszi szépen a részletes, kimerítő válaszokat! 
Még egy kérdés: Kb. mennyibe kerül havonta a számla fenntartása az IB-nél? 
McDee 2019. 01. 25. 08:58
Előzmény: #3415  felcsorgok
#3417
 1.) Erre a pontra visszatérek délután. Utána szeretnék nézni a történelemnek és a releváns fundamentumoknak
 
 2.) A nettósított jövedelem után kell fizetni 15%-t. Ha éves szintenveszteség mutatkozik (mint nekem 2018-ban) -legyen az pusztán tax loss taktikai, vagy tényleges veszteség -, az két évre elhatárolható a hazai szabályozás szerint. A bróker nem von le adót az opciós tranzakciókon elért jövedelem után, szemben az osztalékjövedelemmel, ahol min. 15% levonásra kerül kifizetéskor.
 3.) Igen, befolyásolja. Első sorban és jelentősen azoknál a cégeknél, ahol éven belül az eredmény is jelentősen ingadozik és/vagy EPS ill. revenue meglepetés várható (Pl. HRB, SIG, WDC, GIS, de ezeket csak emlékeimből szedtem elő, nem ellenőrzöttek). A hosszabb hátralévő futamidő volatilitása nemigen változik (azaz az árat kevéssé befolyásolja az esemény). A következő 1-2 lejárat volatilitása tud drámaian megemelkedni. Ez ATM közeli strike-oknál eredményezhet komolyabb opció áremelkedést. Persze kérdéses, hogy abszolút értéke eléri-e azt a szintet, amikor érdemes vállalni a naked put kockázatát. Hozzá tartozik még, hogy a put opciók ára tartalmazza a futamidő alatt fizetendő osztalékot (kicsit pongyolán fogalmazva), a call opcióké viszont nem. Így áll össze a put-call paritás. 
felcsorgok
felcsorgok 2019. 01. 25. 08:39
Előzmény: #3411  Tibi0002
#3416
IB Demo számlán tanulás célzattal a következő put opciókat írtam ki:
1. Kinder Morgan - Apr 18 '19 strike ár: 15$
2. Kraft Heinz - Apr 18 '19 strike ár: 42,5$
3. Western Digital - Mar 15 '19 strike ár: 35$
4. Ship Finance - Mar 15 '19 strike ár: 10$
5. General Electric - Mar 15 '19 strike ár: 6$
6. AT&T - Feb 01 '19 strike ár: 28$
7. Altria - Feb 15 '19 strike ár: 40$
8. JNJ - Feb 15 '19 strike ár: 130$
9. IBM - Mar 15 '19 strike ár: 120$
10. Macy's Feb 22 '19 strike ár: 22$
felcsorgok
felcsorgok 2019. 01. 25. 08:19
Előzmény: #3414  McDee
#3415
Szia,
Három kérdésem lenne ehhez a témához:
1. Szerinted lenne értelme Altriára kiírni egy put opciót 40 vagy 40 alatti strike árral? 
3. A jelentések közeledő időpontja befolyásolja e valamilyen módon, irányba az opciókat? 
2. Hogy működik az adózás opciók esetén? Mennyit és mi után kell fizetni? 
Köszi! 
McDee 2019. 01. 24. 19:40
Előzmény: #3413  Tibi0002
#3414
Az irodalom és a common sense fősodrata szerint 3, de max 6 hónapon túl nem szabad kiírni opciót, mert az időérték (ceteris paribus) az utolsó 3 hónapban esik érdemben. De  ilyen nincs a való életben (mármint, hogy a többi számtalan független változó konstans legyen; és ezek között elsődleges a stock árfolyam, ami éven belül 50%-t simán mozoghat).
Nos, én biztonsági játékkal próbálkozok (még ha nem is mindig jön össze). Olyan stock-ot keresek, amely alulértékelt, azaz sokat esett a közelmúltban, következésképpen az opció IV megnövekedett. Jelentős esés utáni alacsony stock price, magas IV konstelláció kiemelkedő ATM extrinsic-t eredményez. ez az egész együttállás jelentősebb árfolyam emelkedést predesztinál, ha valóban sikerül value értékeltségű céget találni. Akár 1-1.5 évre is kiírok opciót. Ha aztán mondjuk  az opció 80%-a megtermelődik a futamidő kevesebb mint 80%-alatt, már kizárom az opciót.Persze ehhez szükséges lehet, hogy a stock árfolyam a kötési árfolyamom fölé emelkedjen jelentősen (a futamidő  elején). Az ilyen frusztráló lehet, mert az én hozamom korlátos (a prémium mértékéig), viszont az árfolyam jelentős megugrását látni nem feltétlenül felemelő.
Tibi0002 2019. 01. 24. 18:51
Előzmény: #3412  McDee
#3413

Köszi a kerek választ. :) 
Kicsit konyhanyelven kérdezek, de biztosan érteni fogod: Milyen időtávon szeretsz kiírni, és miért?
A válaszod alapján erősen igyekszel elkerülni, hogy lehívják a short putod? Úgy is kérdezhetném: azon a számlán elsősorban opciózni szeretnél, és nem részvényt tartani?
Szoktad-e lejárat előtt zárni, és főleg milyen mérlegelés alapján?
Call-t meglévő pakkra azért nem szeretsz kiírni, mert ezzel korlátozod az árfolyamnyereséget?
McDee 2019. 01. 24. 18:33
Előzmény: #3411  Tibi0002
#3412
Én nem(igen). IB-nél lévő számlámon leginkább short PUT-okat írok ki. Arra törekszem (bárnem mindig sikerül), hogy olyan részvények kerüljenek birtokomba - ha lehívják az opciót -, amit egyébként is megvennék,azaz ne bánjam meg a mutatványt. Ezért igyekszek value értékelésű(nek gondolt) cégek stock-jára kiírni opciót. Ha még mellé olyan biztonságos osztalékfizető is az alulértékelt papír, amely az átlagos osztalékhozam fölött érdemi hozamprémiumot fizet, az további megerősítés.
Ha lehívják az opciót, és meg kell vennem opciónként 100 db részvényt, az leginkább akkor áll elő, ha az opcióból elfogy az extrinsic (vagy mondjuk úgy time value). Erre úgy van esély, ha tovább esik az árfolyam és mélyen ITM-mé válik a pozíció, vagy közvetlen lejárat előtt. Ha mélyen ITM pozícióból lesz stock, akkor a far OTM CALL időértéke marginális, nem éri meg kiírni. Ha lejárat előtt közvetlen hívnák le az opciót ATM körüli szinten, akkor el lehet gondolkozni a CALL kiíráson ugyanarra a kötési árra (mivel az extrinsic ATM-nél a legmagasabb).
Egyébként nem túl erős a PUT vevőjének motivációja az opció lehívására. Talán azzal a kivétellel, ha meglévő részvényeit hajlandó ill. akarja eladni a PUT vásárlója, de ez minoritás (szerintem). Ha a PUT birtokosa naked PUT vásárló, vagy MM, akkor sokkal erősebb az ösztönzés arra. hogy a meglévő put eladásával zárja ki azt.
Tibi0002 2019. 01. 23. 15:03
#3411
Mcdee, Tazso, és akik még opcióznak részvények mellett:
Meglévő részvényekre írtok-e ki call-okat, és miért, vagy miért nem? :)
shale 2019. 01. 13. 09:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#3410
Nezd , annak fenyeben , hogy az allami reklamugynokseg csinalja a reklam kampanyokat szerintem nincs kockazat sot. Ugye haveri kapitalizmus van , nem hiszem , hogy nagy ellentet lenne a dt es allam kozott. Kockazat = stadionban valaki a vip ben megjegyzest tesz, megsertodik vki vkire , ftc nek x et igertek szoban de csak x/2 lett stb stb.
ep1curos 2019. 01. 13. 07:08
Előzmény: #3407  McDee
#3409
Köszönöm!
McDee 2019. 01. 13. 05:33
Előzmény: #3407  McDee
#3408
Ugyanaz, mint tegnap, frissülő formában. Ugyanott BÉT napi kereskedési adatok ugyancsak online.
https://goo.gl/ydzREE
McDee 2019. 01. 12. 17:43
#3407
Osztalékfókuszú Olvtársaknak!
Két pontdiagramot töltöttem fel. Az egyik az osztalékát min. 25 éve folyamatosan emelő cégek, míg a másik (kicsit vállalkozókedvűbbeknek) saját szűrésem halmaza (itt szubjektív kritériumaim alapján szűrtem, de igyekeztem prudensen eljárni). Az X tengelyen az 5 éves átlagos osztalékhozamot, az Y tengelyen pedig az aktuális osztalékhozamot tüntettem fel.A folyamatos ferde kék vonal reprezentálja a current yield = 5Y avg. yield adatsort. A szaggatott kék vonal pedig 1% (osztalékarisztokraták) ill. 2% (saját szűrés) osztalékhozam prémiumú cégeket. Azon vállalatok kódjait, melyek megugrották ezt a kritériumot, megjelenítettem a charton.
https://files.fm/u/ykvvsf4f
McDee 2018. 12. 31. 07:20
Előzmény: #3403  Aske
#3406
Csak a könnyített verzió kulcsmezői alapján leválogatottakra készítettem el. Ha segít, ez itt elérhető:
https://files.fm/u/bxdksqmc
Brother1 2018. 12. 30. 19:47
Törölt hozzászólás
#3405
Brother1 2018. 12. 30. 19:47
Törölt hozzászólás
#3404
Aske 2018. 12. 30. 19:27
Előzmény: #3402  McDee
#3403
Fullos nem lesz?
McDee 2018. 12. 28. 12:41
#3402
Tessék (egy lite version).
https://files.fm/f/pzenj36x
Tibi0002 2018. 12. 20. 15:30
Előzmény: #3398  lukskypoker
#3401
Nem p/b alapján választottam, hanem tevékenységi kör, árfolyamváltozás, p/e ráta, osztalékhozam, cégméret alapján. :)

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek