Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kvantitativ
kvantitativ 2016. 11. 21. 08:40
Előzmény: #1617  Törölt felhasználó
#1620

Levonják az a németek is, viszont a Britteknél 0 az osztalékadó.
Törölt felhasználó 2016. 11. 21. 08:04
#1619
Sziasztok,

Ezek nagyon fontos informaciok...; foleg akik hosszabb tavon kereskednek ill. hosszabb tavu befektetesekben erdekeltek.
A kereskedessel felmerulo koltsegek 1 nagyon fontos temakor, mint ahogy a nyeresegado, osztalek ado es a sort meg folytathatnam...
Velemenyem szerint erre erdemes lenne nyitni 1 kulon toppikot ahol is reszletesen ki lehetne targyalni a temakort!!!

Az S&P500 topikban (1-2 evvel ezelott) en egyebkent foglalkoztam azzal a temaval, hogy a broker koltsegek milyen kulonbseget tesznek attol fuggoen hogy 1 adott kereskedo mekkora szamlaval rendelkezik, mennyi jutalekot fizet es hany kereskedest hajt vegre...

u.i.:
egyebkent nem art minimum evenkent szamvetest tenni, hogy hogyan alakultak a dolgok es milyen eredmenyeket ill. hibakat kovetett el az ember, mert ezekbol sokat lehet tanulni...
erdekesseg keppen ajanlanam megvizsgalni, hogy a tavaly elhangzott joslatokbol, elkepzelesekbol mi es hogyan valosult meg...
951-es hsz McDee-tol...

link

sajnos a tablazat nem lett igazan frissitve,de azert nehany dologra rairanyitja a figyelmet...

Sok sikert mindenkinek!
tberki 2016. 11. 21. 07:13
Előzmény: #1617  Törölt felhasználó
#1618
debizonyhogy levonjak! Raadasul nem 15%ot hanem 21.25%-ot
Törölt felhasználó 2016. 11. 21. 07:10
Előzmény: #1614  Törölt felhasználó
#1617
Sajnos a kölföldi részvények után a TBSZ-en is van osztalék adó kötelezettség. Viszont ez elvben ugyanugy 15% lenne a mi adótörvényeink miatt, mint a normál és nyesz számlás magyar papiroknál. Németek nem vonják le ezt az adót a TBSZesnél, így azt nekünk kell itthon bevallani. Vannak országok, pl. a franciák, ahol viszont már eleve vonnak 30% osztalék adót a saját kulcsuk szerint. Ilyenkor itthon az igazolás birtokában (broki cég jelzi a levont külföldi osztalék adót) már nem kell mégegyszer adózni - de attól be kell vallani!, igaz a 15% feletti rész se igényelhető vissza/vehető figyelembe itthon, azt csak a külföldi adóhatóságtól lehetne nagy hercehurcával visszaigényelni, szóval praktikusan veszett dolog. Ezért, ilyen papírból, ha sok van valakinek megérheti a megfeleltetési nap előtt ki lépni és osztalék nélkül visszavenni. Persze ez a franciáknál pl. így sem olyan vidám, hiszen van vételi adó is 0,2%...
Törölt felhasználó 2016. 11. 21. 00:38
Előzmény: #1600  pomperj
#1616
Szia,

a lista amit irtam 1 nagyon egyszeru portfolio, nem foglalkoztam olyan aprosagokkal hogy a poziciokat mikor erdemes nyitni...
(egyebkent a portfoliom kulonbozo ettol, az enyem ennel sokkal agresszivabb)....
Ha pl. a TLT shortot nezed (nekem ezen a poziciomon mar szep profit van)...ha a kovetkezo 12-14honapot nezzuk en 3 kamatemelessel szamolok...ami a hosszabb lejaratu kotvenyek arfolyamat lefele fogja nyomni, mert csak magasabb hozamert fogjak ezeket venni!!!
EWW;TUR;EPHE:IDX meg konnyen eshet 30-40%-ot a jelenlegi szintekrol...ez teny,de ez az amcsi indexeknel is elofordulhat a kovetkezo 1-3 evben...
EWW es TUR-ban jelenleg is vannak pozicioim, bar az igaz hogy ezeken veszteseg van, ha jonne meg 40%-os eses az szamomra par%-os DD-t jelent.
RSX;RSXJ es OIH eppen az olaj ar novekedesere epit ill. az orosz gazdasag erosodesere...(pl. itt jovo februar utan meg komolyabb lehetosegek vannak)...

Tudom hogy te csak rovid tavra venned az arany es ezust banyaszokat, a kulonbseg a velemenyunk kozott ott van, hogy en csak akkor tudom elkepzelni ezekben a cegekben 1-3 eves idotartamban a negativ teljesitmenyt ha komolyabb eses lesz a piacokon, ha csak 10-15%-os korrekciok lesznek ezek felul fogjak teljesiteni....

Ha az olaj piacot nezed ahol 1,4-1,6M/hordos tul kinalat van, ez nagyon gyorsan hianyhoz vezethet es akkor nagyon gyorsan tud emelkedni az olajar...
2017-2018-ban az ezustben nagyobb hiany lesz ha az arfolyam ezen a szinten marad, ha nem szamolok gazdasagi novekedessel...(19-25$ kozott tudnanak megfelelo menyiseget termelni, hasonlo gazdasagi aktivitas mellett), ha ugy gondoljuk hogy a gazdasasagi aktivitas novekszik es kepes lesz a gazdasag felszivni az olaj tulkinalatot, akkor az ezust ara 25$ fole kellene hogy emelkedjen, sot EPHE es IDX is komolyabb emelkedes ele nez...
(Indonezek es a Fulop szigetek komoly gazdasagi kapcsolatot apolnak Kinaval, nagyon komoly az export kitettseguk); szoval ezekben 1 komolyabb gazdasagi emelkedesnel szep lehetosegek vannak....

Nem vagyok meggyozodve egyebkent hogy komolyabb gazdasagi novekedes ele nezunk a kovetkezo 6-12 honapban, eppen ezert szerepelnek a nemesfemek, banyaszok es buza kukorica aranylag magas aranyban a pf-en belul...

Ha 1 jo tanacsot elfogadsz:
PAAS,NG (novagold) es AG-t felteszed a figyelo listadra...meg fogsz lepodni ezeknek a cegeknek a teljesitmenyen a kovetkezo 1-3 evben...
;)
Na eekbol nem csak sajat de ceges szamlakon is vannak erdekeltsegek....
tberki 2016. 11. 20. 22:07
Előzmény: #1614  Törölt felhasználó
#1615
Kulfoldi papiroknal mindig van osztalekado tbszen is.
Törölt felhasználó 2016. 11. 20. 22:05
Előzmény: #1612  Cipolla22
#1614
Árfolyam nyereségnél TBSZ-en se az amcsi se az EUS papírokra nincs 15%.

Elvileg osztaléknál se kellene lenni de pl OTP azt nem tudta beállítani, hogy TBSZen lévő papír osztalék adója nullás legyen.
Törölt felhasználó 2016. 11. 20. 22:02
Előzmény: #1610  kukker
#1613
EHO csak osztalékra van amerikai papíroknál.
Cipolla22 2016. 11. 20. 21:55
Előzmény: #1610  kukker
#1612
Ez a 15% TBSZ esetén is van, pl ha német papírokat veszek? Mert ha igen, akkor megérné mondjuk Svájcban nyitni egy számlát ott 0% az adó árfolyamnyereségre (osztalékra sajnos 30%...) Vagy ennyire azért nem egyszerű?
Cipolla22 2016. 11. 20. 21:52
Előzmény: #1610  kukker
#1611
Köszönöm a válaszokat mindnyájatoknak!
kukker 2016. 11. 20. 21:48
Előzmény: #1607  Cipolla22
#1610
EU-s papírok után csak nyereségadó van, 15%.
Amcsi után Eho is van, + 14%

Tehát 29% az adó összesen nyereség esetén.

EHO-t akkor nem kell, ha 450ezret befizetsz egy évben mondjuk a fizetésed után 450ezerért EHOT-t.
Olyan bruttó 530 körül keresel egész évben, akkor megvan a 450ezer EHO és mentesülsz alóla.
Tibi0002 2016. 11. 20. 21:35
Előzmény: #1608  tberki
#1609
A fontosabb kanadai cégek a new yorki piacokon is elérhetőek.
tberki 2016. 11. 20. 21:23
Előzmény: #1607  Cipolla22
#1608
Szia! Ha nem tbsz-en van akkor az amcsi papirok ketszer adoznak ha jol tevedek. Kanadai papirokat nezegettem, ott nagyon magas a jutalek a kbc-nel (Torontoi tozsde)
Cipolla22 2016. 11. 20. 21:00
Előzmény: #1605  tberki
#1607
Szia Tberki! Nincs róla információm, hogy miért jobbak az eu-s papírok költség szempontjából. Erről van valami összefoglaló, vagy tudnál írni néhány sort? Köszönöm szépen!
Tibi0002 2016. 11. 20. 20:28
Előzmény: #1605  tberki
#1606
Nálam kb. ugyanaz.
tberki 2016. 11. 20. 20:07
Előzmény: #1603  pomperj
#1605
Itthonrol az eu papirok koltseg szempontbol nagy elonyben vannak (magas jutalekok+ado).
Tibi0002 2016. 11. 20. 18:58
Előzmény: #1602  pomperj
#1604
Sok hónapja kérdeztem meg magamtól, hogy "mi az, ami a piacnak legjobban fájna?", és akkor arra jutottam, hogy egy oldalazó mozgás, mert a pozícióban ülők sem keresnének vele, és a casht tartogatók (pl. én) sem látnák a megfelelő lehetőségeket. Persze ez nem jelent semmit.

A listába még beleírhatjuk, hogy a dollár közben erősödött valamennyit.
pomperj
pomperj 2016. 11. 20. 18:06
Előzmény: #1601  tberki
#1603
Persze,
ez EU centrikus portfolio, es szerintem is jok vannak benne, az EU figyelolistamon van ebbol 5 is.

pomperj
pomperj 2016. 11. 20. 17:59
Előzmény: #1593  Tibi0002
#1602
Tudod, azert a bond-yield hozam felugrasa most meg legalabbis ellentmondasos.

1)Amikor a kamat megindul, az eros jel hogy vege a sokeves deflacios, csapkodos es lassu GDP-maszos, zero inflacios vilagnak.
Es indul az uj vilag, harsognak a trombitak, lesz befektetes es GDP novekedes, lesz munka es beremeles, indul a raketa, kormany onti a penzt, deregulacio jon, meg adocsokkentes!

2)Namost ebbol mit erez a tobbi piac?
Eloszor is, az inflacio-koveto TIPS chart? Annak biza emelkedni kene. Ehhez kepest esett, 115->113-ra Mi a frasz?

3)Na jo, de a GLD piac meg erzekenyebb az inflacio-novekedesi varakozasra. Akkor mit csinal a GLD? Mi a frasz? az 1280->1218? az is esik?

4)Na jo, de akkor a realestate Index, VNQ csak megindult, mert az is infla erzekeny, anelkul nincs hol csinalni novekedest!
Mi a frasz? Az legfeljebb oldalazna? De egyebkent esesben van?

5)Ezek ugy egyutt mit mutatnak, real-assets Index, RLY? mi a frasz? EZ is esik?

6)Na, jo, de a nyersanyag kitermelo erzekeny EEM indexek, akik szallitjak majd hozza a nyersanyagot, azok csak mennek fel? Mi a frasz? 37->34? Azok is esnek?

Szoval: gyanus am ez a nagy lelkesedes egyelore. Igen, SPY egyedul megy, eleg szepen...mennyi is? Eddig ugy 5%, es egyedul van, mint az ujjam.

Lehet hogy ugy vegzodik mint BreXit rally? Amelyik ugyan felment +10%ot (USD!) egy honap alatt, aztan most ugyanott van, mint amikor szavazasra indultak?
Szoval, a lapatok latszolag keszen allnak; de meg nem tudni, hogy megeshet-e a szegyen, hogy a tobbi indexnek lesz igaza beiktatas idejere?

tberki 2016. 11. 20. 17:12
Előzmény: #1596  pomperj
#1601
Ez jo kihivas Janos. Az én tippjeim (osztalékkal egyutt szamolunk ugye?):

EDF France
ANY
GSPARK
Banco Santander
MTEL
Daimler AG
Costamare Inc
HP Inc
Commerzbank
Altria

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek